Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 08 Gru 2014, 20:03

DOWTEL napisał(a):@aladin Z ostatniej chwili: Będziesz mógł zrewidować swoją opinię o obiektywizmie TVN. Namierzyli ewidentny wałek Sikorskiego(rozliczenia za przejazdy na 80 000zł...i co widzisz taką celebrę jak z Hoffmanem i spółką. Widziałeś coś na żółtym pasku...? Widzimy i słyszymy informację niejako "przemycane" w drugim bądź trzecim priorytecie. A gdzież podziała się ta celebra jaką pamiętamy z namierzenia Hofmana i spółki.Oglądaj dziś TVN 24 i wyciągaj wnioski. Sam też z przyjemnością będę cieszył oko. Pozdrawiam


Już widzę, jak w sejmowych kuluarach zbierają się nerwowo grupki wybrańców pod różnymi sztandarami
- Panowie! tego qźwa mieliśmy nie ruszaaaaać!!!
I zastanawiają się nad ponownym kandydowaniem z powodu znaczącego nadwątlenia intratności poselskiej profesji
- Jak żyć?
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 20:27

KPP Brzask napisał(a):Jeżeli ostatnie wybory zostały przekręcone to mija się z celem udział w jakichkolwiek wyborach.Ludzie powinni je olewać i pozostać w domach

A jak zinterpretujesz odrzucenie projektu ustawy wnioskowanej przez PIS z przezroczystymi urnami i kamerami tak aby umożliwić społeczną kontrolę nad wyborami. Projekt przepadł z kretesem, i co......i nic bo mętne media służalczo nie podchwyciły tematu i nie nadały temu rozgłosu. Co dowiedziało się społeczeństwo...? Był projekt,......upadł i co, i nic pozamiatane. No więc jak to jest w końcu z tymi wyborami było coś na rzeczy czy nie skoro odrzuca się podstawowy instrument uniemożliwiający wyborcze przekręty.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez mmokrzycki » 08 Gru 2014, 21:13

Japko napisał(a):Są takie w polsce?

A co to jest polska?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 08 Gru 2014, 22:00

Zapomniał pan o trzecim punkcie tego projektu uchwały , a mianowicie żeby upolitycznić PKW,czyż nie dlatego ta uchwała nie przeszła? panie DOWTEL.
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 22:57

Anna Franciszka napisał(a):Zapomniał pan o trzecim punkcie tego projektu uchwały , a mianowicie żeby upolitycznić PKW,czyż nie dlatego ta uchwała nie przeszła? panie DOWTEL.

Ależ oczywiście że nie zapomniałem, jednak sądziłem że każdy doskonale wie że to nie byłoby żadne upolitycznienie gdyż zachowana byłaby w nim polityczna symetria. A swoją drogą Pani chyba nie jest aż tak naiwna aby sądzić że sędziowie PKW których rodowód sięga gdzieś schyłkowego Cyrankiewicza lub raczkującego Gomułki są apolityczni. Otóż są i to ubabrani w sprawy zwalczania podziemia niepodległościowego i opozycji. W chwili obecnej zaś są całkowicie ubezwlasnowolnieni i chodzą na pasku obecnej władzy. Zapyta Pani dlaczego...? Otóż jako sędziowie sądu Najwyższego nie byli poddani procesowi weryfikacji ani lustracji a znając swoją rolę w przeszłości w umacnianiu władzy ludowej oraz stosunek do tego problemu lansowany przez PIS ich serce bije faktycznie apolitycznie. PO kurczowo trzyma się właśnie tego argumentu jakoby "upolitycznienie" było powodem odrzucenia projektu ustawy. Faktycznie "upolitycznienie" robi w mediach ostatnio zawrotną karierę a ludzie to "kupują"
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 09 Gru 2014, 06:14

Oj,czyżby było pranie mózgu. Proszę pomyśleć czym będzie PIS bez p.Prezesa,i nie dać się zwariować.
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 09 Gru 2014, 07:49

DOWTEL napisał(a):Ależ oczywiście że nie zapomniałem, jednak sądziłem że każdy doskonale wie że to nie byłoby żadne upolitycznienie gdyż zachowana byłaby w nim polityczna symetria. A swoją drogą Pani chyba nie jest aż tak naiwna aby sądzić że sędziowie PKW których rodowód sięga gdzieś schyłkowego Cyrankiewicza lub raczkującego Gomułki są apolityczni. Otóż są i to ubabrani w sprawy zwalczania podziemia niepodległościowego i opozycji. W chwili obecnej zaś są całkowicie ubezwlasnowolnieni i chodzą na pasku obecnej władzy. Zapyta Pani dlaczego...? Otóż jako sędziowie sądu Najwyższego nie byli poddani procesowi weryfikacji ani lustracji a znając swoją rolę w przeszłości w umacnianiu władzy ludowej oraz stosunek do tego problemu lansowany przez PIS ich serce bije faktycznie apolitycznie. PO kurczowo trzyma się właśnie tego argumentu jakoby "upolitycznienie" było powodem odrzucenia projektu ustawy. Faktycznie "upolitycznienie" robi w mediach ostatnio zawrotną karierę a ludzie to "kupują"


Dzień dobry
Idąc tym tokiem myślenia:
Skoro w szeregach obecnych partii parlamentarnych znajdują się ludzie, którzy zburzyli dawny porządek, w którym pławili się sędziowie PKW, to czemu ci, mający tak przemożny wpływ na winiki wyborów nie dokonali retrospektywnego spojrzenia i nie sprawili, aby odrobinę wzmocnić wynik najbliższej ich ciałom koszuli (SLD)?
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez ganz » 09 Gru 2014, 08:58

DOWTEL napisał(a):Ależ oczywiście że nie zapomniałem, jednak sądziłem że każdy doskonale wie że to nie byłoby żadne upolitycznienie gdyż zachowana byłaby w nim polityczna symetria.

Witam
Propozycja godna jak najbardziej rozważenia. Jednak to co jest najważniejsze dla obywatela to sprawy, które jego osobiście dotyczą dlatego proponowałbym ją również dostosować nie tylko do sędziów PKW ale całego wymiaru sprawiedliwości. Każdy proces powinien prowadzić skład sędziowski odzwierciedlający polityczną symetrię. Ta zasada powinna również dotyczyć prokuratury wszak wiadomo, że nie ważne czy ktoś zna prawo najważniejsze jest aby miał odpowiednie przekonania polityczne.
Dodam, że również patrole policji powinny być odzwierciedleniem politycznej symetrii. Nawet jeżeli musiałyby być 20-osobowe (5% próg wyborczy ;-) ).

DOWTEL napisał(a): A swoją drogą Pani chyba nie jest aż tak naiwna aby sądzić że sędziowie PKW których rodowód sięga gdzieś schyłkowego Cyrankiewicza lub raczkującego Gomułki są apolityczni.

Rodowodu ja bym nikomu nie wypominał tak samo jak wyroków w procesach politycznych za PRL przecież i tak najważniejsze są obecne przekonania polityczne, czego najlepszym przykładem był sekretarz stanu w ministerstwie sprawiedliwości w rządzie PIS ... jak mu było ... zdaje się, że Andrzej Kryże.

Ciekawi mnie co PIS chciał osiągnąć proponując przeźroczyste urny wybocze bo zdaje się w takim "dokumenciku" co się nazywa Konstytucja RP w Art. 169 pkt 2 jest informacja, że wybory (również do samorządu terytorialnego) odbywają się w głosowaniu tajnym.
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez aladin2013 » 09 Gru 2014, 09:19

DOWTEL napisał(a):@aladin Z ostatniej chwili: Będziesz mógł zrewidować swoją opinię o obiektywizmie TVN. Namierzyli ewidentny wałek Sikorskiego(rozliczenia za przejazdy na 80 000zł...i co widzisz taką celebrę jak z Hoffmanem i spółką. Widziałeś coś na żółtym pasku...? Widzimy i słyszymy informację niejako "przemycane" w drugim bądź trzecim priorytecie. A gdzież podziała się ta celebra jaką pamiętamy z namierzenia Hofmana i spółki.Oglądaj dziś TVN 24 i wyciągaj wnioski. Sam też z przyjemnością będę cieszył oko. Pozdrawiam


nie zgodzę się, sprawa jest komentowana i cały czas dziennikarze TVNu żądają wyjaśnień, bo pamiętajmy że trzeba mu jeszcze udowodnić że faktycznie tyle nie wyjeździł, czy jeździł tylko z borem itp... jak będą dowody to niech wypier... ;) ogólnie większość posłów niezależnie od ugrupowania wykazuje się typowo polskim cwaniactwem, jak się da coś w miarę legalnie zachachmęcić to to zrobią, sam nie wiem czy na ich miejscu bym nie skorzystał :) btw Sikorski do PO przyszedł z PIS, więc można powiedzieć że trzyma standardy poprzedniego klubu :lol:
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 09 Gru 2014, 13:01

Polityczny kwiat

W botanicznej myśl dziedziny
By wierzchołek wyrósł silny
To najstarszą część rośliny
Objąć musi proces gnilny

W polityce proszÄ™ dziatwy
Grunt, choć z gruntu jest jałowy
Proces gnicia nie jest Å‚atwy
Obejmuje pęd szczytowy

By powstrzymać owe gnicie
Choć to zabrzmi jak errata
Trzeba podlać ją sowicie
Raz na całe cztery lata

I choć chronisz ją przed światem
Nawadniając, gdy już data
Nie rozkwitnie pięknym kwiatem
Ciągle będzie karłowata
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 09 Gru 2014, 16:00

@ganz I według Pana przezroczyste urny naruszą tajność głosowania. Gdybym ja jako wyborca chciał ją zachować po prostu złożyłbym kartę na czworo Systemowo można by zastosować kartę z przylepcem , takim jak karteczki przypominajki na lodówkę. Proste nieprawdaż...? No ale do tego trzeba dobrej woli. Zgodzi się Pan ze mną że najważniejsze powinno być społeczne poczucie legitymizacji władzy a takiego poczucia nie ma.
Co do Andrzeja Kryże to chyba pomylił Pan osoby. Osławionym sędzią który ferował wyroki śmierci z politycznego nadania ("Sądzi Kryże, będą krzyże") był ojciec Andrzeja- Roman. Wydał m innymi wyrok na Wawrzeckiego w aferze mięsnej. Syn Andrzej co prawda jako młody sędzia wydał wyrok na działaczu "ROPCIO" Adamie Wojciechowskim, ale skazywał też bossów pruszkowskiej mafii (m innymi "Pershinga"), oraz wydawał wyroki w sprawie FOZZ która groziła przedawnieniem.Kiedyś grzebałem trochę w biografii Andrzeja Kryże i mam co do niego mieszane uczucia.
Co do Pańskich propozycji odnośnie zastosowania "politycznej symetrii" we wspomnianych przez Pana przypadkach traktuję je jako przerysowane postawienie sprawy tak aby w efekcie ujrzeć ja w krzywym zwierciadle.
Skoro upolitycznienie było "be", a kamery i urny "cacy" to dlaczego nie można było pociągnąć tego dalej i zmodyfikować projektu ustawy. Niestety do tego potrzebna jest publiczna dyskusja nad technicznymi możliwościami wdrożeniem zasad przejrzystości i poprawności wyborów a do tego politycznej woli po stronie koalicyjnej nie ma.
Pamiętacie słynną "rękę Boga"/Maradony która wypaczyła wynik meczu Argentyna-Anglia w ćwierćfinałach MŚ w Meksyku. Anglia odpadła, a smród ciągnie się do dziś. Pieprzyć takich zwycięzców.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez ganz » 09 Gru 2014, 19:48

Witam
DOWTEL napisał(a):@ganz I według Pana przezroczyste urny naruszą tajność głosowania. Gdybym ja jako wyborca chciał ją zachować po prostu złożyłbym kartę na czworo Systemowo można by zastosować kartę z przylepcem , takim jak karteczki przypominajki na lodówkę. Proste nieprawdaż...?

oczywiście każdą kartę można złożyć kilka razy a nawet użyć zszywacza albo obkleić taśmą kilka razy. Tylko jakiemu potencjalnemu "fałszerstwu" ma zapobiec takie działanie? Mi przychodzi tylko na myśl wrzucenie kilku kart w jakiś sposób wyniesionych wcześniej z lokalu. Jak coś trafi do urny to może zostać wyciągnięte po zakończeniu głosowania a każda karta zliczona czyli hipotetyczne przeciwdziałanie to nie dopuszczenie do wrzucenia kart. Wystarczy więc nadzorować proces wrzucania głosu do urny a nie jej wygląd. Mogą być kamery mi to nie przeszkadza.

DOWTEL napisał(a):Zgodzi się Pan ze mną że najważniejsze powinno być społeczne poczucie legitymizacji władzy a takiego poczucia nie ma.

Nie wiem o co chodzi bo dla mnie to brzmi jak jakiś frazes. Nie wiem czym jest "społeczne poczucie" i na jakiej podstawie Pan twierdzi, że w społeczeństwie nie ma takiego poczucia? Część społeczeństwa wierzy w Latającego Potwora Spaghetti można więc chyba powiedzieć istnieje takie "społeczne poczucie", co prawda małej społeczności ale jednak jakiejś. Wszystkim nigdy się nie dogodzi.

DOWTEL napisał(a):Syn Andrzej co prawda jako młody sędzia wydał wyrok na działaczu "ROPCIO" Adamie Wojciechowskim

Nikomu nie wypominam czyim jest dzieckiem, niech każdy odpowiada za siebie. Miałem na myśli wyrok Andrzeja Kryże (kara aresztu) za publiczne stwierdzenie, że PRL nie jest państwem niepodległym i zorganizowanie w Warszawie 11 listopada 1979 obchodów Święta Niepodległości. Wyrok zdaje się skasowany przez SN.

DOWTEL napisał(a):Skoro upolitycznienie było "be", a kamery i urny "cacy" to dlaczego nie można było pociągnąć tego dalej i zmodyfikować projektu ustawy

Tutaj się zgadzam ale obawiam się, że takie postępowanie można przypisać wszystkim siłą mającym swoich przedstawicieli w Sejmie bo musieliby się wznieść ponad podziały i działać dla dobra państwa. Odnoszę wrażenie, że w Polsce politycy działają tylko i wyłącznie w perspektywie najbliższych wyborów.
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 09 Gru 2014, 21:13

@ganz Pan chyba mnie nie zrozumiał, złożenie kartki nie zapobiegałoby zapobieganiu fałszerstwom tylko zadośćuczyniłoby konstytucyjnej tajności wyboru. A to zdaje się był argument przeciwko projektowi nowelizacji kodeksu wyborczego.
W kwestii "społecznego poczucia" legalizmu władzy którą Pan nazwał frazesem odpowiadam: Zyjemy chyba w dwóch różnych rzeczywistościach. Pan naprawdę uważa że wyniki wyborów odzwierciedlają poparcie społeczne dla partii politycznych....?Przecież nawet naczelni wazeliniarze "salonu" w profesorskich togach nie kryją tego że były "błędy i wypaczenia" ale używają eufemizmów aby nie podpaść. Ba... pamiętam że nawet złotousty Miecugow w poniedziałek powyborczy stwierdził zupełnie spontanicznie że trzeba by to geriatryczne zgromadzenie rozpędzić...tak tak użył dokładnie takiego określenia mając na myśli PKW. Potem (zapewne po ostrej reprymendzie przełożonych) retorykę ugładził i powrócił do głównego nurtu mentorsko-hucpiarskiego. Jeśli Pan myśli że możliwe jest aby w Gdyni różnice wynosiły prawie 1000% w stosunku do grupy kontrolnej to tak jakby wierzyć że ziemia jest płaska i podtrzymywana jest przez cztery żółwie...używając Pana humorystycznego przykładu. A tak zupełnie serio jest grono wiernych którzy chcą zarejestrować związek wyznaniowy z wspomnianą przeze mnie fundamentalną doktryną....oj będzie pożywka dla Palikota.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 09 Gru 2014, 21:40

Wiernych czy wierzących? Jeśli można zapytać to w kogo lub w co?
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 09 Gru 2014, 22:20

Anna Franciszka napisał(a):Wiernych czy wierzących? Jeśli można zapytać to w kogo lub w co?

Pani Anna Franciszka po aptekarsku brnie w szczegóły. W pewnej starożytnej kulturze (bodajże starohinduskiej) wierzono że ziemia jest płaska i z grubsza przypomina kwiat lotosu w otchłani utrzymywana jest przez cztery słonie. Grupa hucpiarzy postanowiła stworzyć alternatywny projekt do latającego potwora spaghetti i
wymyśliło doktrynę równie jajcarską z tym że słonie zastąpiły żółwie czy coś tam, równie dobrze mogłyby to być gigantyczne bałwany albo najlepiej kaczory...by było jeszcze śmieszniej i z "przypadkowym" skojarzeniem...mniejsza o to. Z tego co pamiętam w ich natchnionej księdze było coś o świętej wojnie chyba na śnieżki w okresie letnim i powszechnym kajaniu się kilka razy w roku. Nie pamiętam już bo czytałem jakąś papierową publikację a na google nie mogę znaleść. Jak by Pani nazwała takich wykorbieńców wierzącymi czy wiernymi..?
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 28 gości

cron