Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 14 Gru 2014, 17:59

uważam że nas wkręca,taki z niego pisior jak ze mnie baletnica.
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez jacekm » 14 Gru 2014, 18:23

DOWTEL napisał(a):@ jacekm
Paradoksalnie śmiejąc się z Gowina to Ty poddajesz w wątpliwość kompetencje wspomnianych przez Ciebie polskich socjologów.


Serio, gdzie ?
Akurat obok dyplomu z zarządzania mam drugi z socjologii i nie zamierzam podważać kompetencji kolegów po fachu. I niby gdzie to zrobiłem :D Troche o badaniach w teorii i praktyce miałem okazję się nauczyć i wiem, jak trudne to jest aby przewidzieć i jak pewne kwestie mogą wpłynąć na zmienne i wyniki.
Moje pytanie było zupełnie inne i nie mam na nie odpowiedzi. No cóż, chyba typowe, ale o tym później.

Chwila merytoryki: Po pierwsze to nie jest pierwszy raz, kiedy exit poll (a nie pool, nie wiem co dla Pana ma to badanie wspólnego z basenem) podaje wyniki nie do końca dokładne. Mielone i badane jeszcze 10 lat temu, jak studiowałem.
Zresztą, już w 2010 r. exit poll robiony przez TNS OBOP przeszacował PiS o 4 pkt. proc., a za to niedoszacował PSL o ponad 3 pkt. Co więcej mówimy tu o trudnych do skwantyfikowania wyborach samorządowych.
Exit poll bywa też omylny w prostych wyborach, na przykład referendach - słynne głosowanie w Norwegii o wejściu do UE - gdyby wyniki były zgodne z badaniem to Norwegowie byliby częścią Unii. A nie są.

Co do samego Gowina to owszem, skoro już przy nim jesteśmy bawi mnie, że człowiek który nadawał przez lata jako jeden z liderów PO ton partii i niedawno był ministrem sprawiedliwości dziś mówi takie rzeczy. No ale rozumiem, że po upokorzeniu jakie zaznał, tej żenującej dla niego i Ziobry konferencji, gdy stojąc nie jak partner ale przystawka :D za Prezesem okazało się, że wynik nie jest tak wysoki - ciężko jest mu się z tym pogodzić.

IdÄ…c dalej tym tokiem rozumowania

Proszę iść samemu, jak w Pana pokrętną logike angażować się nie zamierzam.

Chłopie pomyśl logicznie

Dziękuję, staram się całe życie.

Co do Pana odpowiedzi na pytanie dwa, to raczej zadałem je z przekory, bo Pan i ludzie z PiS tak chętnie przypinają łatki i oceniają innych na podstawie implikacji wybranych faktów. Często mylnych.
No i też dziękuję za nazwanie mnie rzecznikiem i odwołanie się do mojej wiary (
rzecznik poprawności wyborów powinieneś wierzyć
) - stanowiska jakie dotychczas w życiu pełniłem są różne, ale z PR nie miałem do tej pory nic wspólnego. Moja wiara zaś to, proszę wybaczyć, moja sprawa prywatna i się do niej nie mieszaj.

No cóż muszę przyznać, że jedynie utwierdziła mnie krótka wymiana zdań co do jednego - o ile wyborców PSL, SLD, PO trudno mi zrozumieć, o tyle z tymi PISu mam większy problem. No ci pierwsi mają jakieś wspólne interesy, przekonania czy założenia z zbieżne z hasłami i celami tych partii. Raczej się z nimi nie zgadzam, ale nikt nie bije piany na koniec dnia. Za to ludzie po stronie PiS dorabiają do rzeczywistości pokrętne teorie, duży w tym emocji, łatek przypinanych innym i założenia - kto nie z nami ten przeciw nam.
No ale Kaczyński jest niezły w zbijaniu na tym kapitału politycznego - to mu muszę oddać. Na końcu jednak jest prosty powód, prosty jak definicja polityki - której celem jest przecież władza.

Życzę powodzenia w dalszej bytności na forum, ale czuje że im dalej w las tym więcej będzie obojętności czy wręcz ubawu ze strony innych. Ja za dalszą "dyskusje" dziękuję. Szkoda mi czasu.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 14 Gru 2014, 18:30

@michałjakubowski
W wyborach do Parlamentu Europjskiego też byłą książeczka, pierwsze miejsce miała Solidarna Polska i wybory okazały się dla nich klęską. W ciągu tych kilku miesięcy nagle nam społeczeństwo ogłupło?
Q,,,rczę czytajcie ze zrozumieniem bo powstanie tu bigos,powyższa wypowiedz jest wypowiedzią mmokrzyckiego a nie moją.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 14 Gru 2014, 18:36

DOWTEL napisał(a):@michałjakubowski
W wyborach do Parlamentu Europjskiego też byłą książeczka, pierwsze miejsce miała Solidarna Polska i wybory okazały się dla nich klęską. W ciągu tych kilku miesięcy nagle nam społeczeństwo ogłupło?
Q,,,rczę czytajcie ze zrozumieniem bo powstanie tu bigos,powyższa wypowiedz jest wypowiedzią mmokrzyckiego a nie moją.


Zgadza się - mój błąd, przepraszam.

Niemniej jednak moje pytania nadal aktualne, nadal bez odpowiedzi.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 14 Gru 2014, 19:09

@jacekm
Dziękuję jacekm za udział w dyskusji niestety poza afirmacją własnego ego i egzaltacją Twojego wykształcenia Twoje wypowiedzi są nijakie. Gdyby "wycisnąć" z nich treść wykapałoby może kilka kropel . Ty jako wielce oświecony SOCJOLOG powinieneś przewietrzyć nasze zagubione umysły a tymczasem...poza paroma ogólnikami które przybrały "nabzdyczony, pseudonaukowy" ton nie wniosłeś żadnego świeżego powiewu do dyskusji.
Jako wybitnej proweniencji socjolog z dodatkowym fakultetem w postaci zarządzania powinieneś wiedzieć że margines błędu dla badania exitpoll(nic wspólnego z basenem poza prędkością pisania) wynosi maksymalnie 2% i jest obarczony najmniejszym marginesem wśród innych badań z powodu prostego faktu że przeprowadza się go po wyjściu z lokalu wyborczego, już po akcie oddania głosu. Margines błędu zaś dotyczy zachowań poszczególnych respondentów którzy ukrywają bądź przekłamują swoje preferencje wyborcze. Chętnie podejmę temat badań od strony praktycznej...8 lat pracy w Pracowni Badań Społecznych w tym priorytetowe badania właśnie tego typu dla TVP, TVN wystarczą aby podjąć dyskusję...?
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 14 Gru 2014, 20:23

DOWTEL napisał(a):poza paroma ogólnikami które przybrały "nabzdyczony, pseudonaukowy" ton nie wniosłeś żadnego świeżego powiewu do dyskusji.


Oj... ciężko Ci będzie znaleźć kogoś, kogo przekonasz do swoich poglądów (nawet jeśli byłyby słuszne). Ja też daję sobie spokój z tym wątkiem. Dobranoc.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 15 Gru 2014, 15:49

Poniżej perełka dla wszystkich którzy potępili i obśmieli idee marszu Kaczyńskiego. Czy to co obejrzycie poniżej również nazwiecie podpalaniem Polski ...? Migawki jakby znajome tylko sztandary pod który,i idą podpalacze inne. Warszawa 2006 rok/ Błękitny marsz PO
https://www.youtube.com/watch?feature=p ... Q6LjYn9hFg
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez mich8 » 15 Gru 2014, 20:02

Napisaliśmy 9 stron bełkotu o tym jak to w Polsce nie ma demokracji, jaka to Polska jest zła. Właśnie daliśmy przykład jak jesteśmy podzieleni. Proponuję pomału skończyć wywody.
A podsumowaniem niech będzie to, że nasza 'elita' polityczna jest gówno warta. Począwszy od PO, razem z PiSem, przez PSL i SLD, o narodowcach, Korwinie i Palikocie nie wspominając. Najlepiej byłoby wysłać to wszystko w kosmos, niech tam sobie dyskutują, przekrzykują, i przepychają w piaskownicy.
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez dziadek » 15 Gru 2014, 20:43

Naczytałem się różnych opinii i wiecie co mnie w nich uderzyło: to ile racji miał OTTO von Bismarck mówiąc: DAJCIE POLAKOM SOBĄ RZĄDZIĆ - SAMI SIĘ WYKOŃCZĄ. Czyż nie zmierzamy w tym kierunku? Nawet na Naszym małym podwórku, to co powyżej napisano ile zawiera jadu, braku szacunku dla drugiej strony, tego, że tylko moja prawda jest tą najprawdziwszą. Czy najlepiej wychodzi nam walka o Polskę wtedy kiedy jesteśmy na pasku jakiegoś innego kraju? Dlaczego - jeśli każdej ze stron tak bardzo zależy na dobru całego kraju- nie są oni w stanie usiąść do stołu i rozmawiać. Czy musi być tak, że tylko jedna strona ma rację? Czyż w małżeństwie nie ma różnicy zdań, kłótni? Są, ale po kłótni siadają i rozmawiają aby osiągnąć kompromis. Czy nie może być tak w rozmowach o Polsce? mich8 napisał esencję wywodów.
dziadek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 07 Maj 2013, 20:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez disturbia » 15 Gru 2014, 21:09

Bo na tym budują partie polityczne swój kapitał - na podziale narodu. Bez tego nie miałyby racji bytu.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez tk28 » 15 Gru 2014, 21:27

Upartyjniony kościół też dokłada swoją cegiełkę do dzielenia Polaków a jednym z dowodów na upartyjnienie była wczorajsza msza w kościele św. Michała.

Dzielenie narodu to jest największa zbrodnia jaką można wyrządzić społeczeństwu, pozostanie to na kilka pokoleń, dopóki nie wydarzy się coś strasznego, co w końcu zawsze prowadzi do pojednania, ale w polskiej historii to pojednanie zawsze było na chwilę, okazjonalnie. Dziś mamy na to dowód jak po 25 latach od pojednania Polacy znów skaczą sobie do gardeł pod wpływem politycznych szumowin i oszołomów, dla których najważniejsze jest koryto i władza.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 15 Gru 2014, 22:50

@tk28, disturbia
Odwieczne prawidło dziel i rządź. Podzielam opinię przedmówców natomiast aby zrzucić pęta które wiążąc nam (narodowi) ręce trzeba w końcu przestać budować zamki na piasku. Przecież wiemy że za chęcią skłócenia Polaków wzdłuż różnych podziałów: moralnych,obyczajowych, ideowych, wyznaniowych, politycznych stoi jakaś siła, której taki stan rzeczy (osłabienie Polski przez podział społeczeństwa odpowiada) Ostatnią instytucją(niestety nie wolną od wad) która scala społeczeństwo w sposób uniwersalny tj ponad podziałami politycznymi, ideowymi, finansowymi jest kościół katolicki. Pod jednym dachem jakaś magiczna moc każe tam stanąć ludziom różnej orientacji (nawet tej seksualnej) i oto na naszych oczach dopełnia się ostatni rozdział ostatniej rozgrywki z narodem. Osłabianie kościoła przez ciągłe podkopywanie jego autorytetu to woda na młyn dla tych którym zależy na kompletnym rozerwaniu więzi w narodzie.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez mich8 » 15 Gru 2014, 23:09

Czytając niektóre wpisy w tym temacie, zastanawiam się, czy niektórzy te swoje poglądy wyciągają z głowy, czy z jakiś bliżej nieokreślonych źródeł kosmicznych...
mich8
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 189
Rejestracja: 19 Lut 2013, 00:20
Miejscowość: NDMaz
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez aleksis » 16 Gru 2014, 08:24

Wcale nie trzeba szukać przyczyn w kosmosie. niestety ludzie wyciągając takie poglądy z głowy, owszem, ale nie swojej. Od myślenia mają innych, bo to dla nich zbyt trudne. A tak jest łatwiej.

Sam tytuł tego tematu jak i jego treść zostały najzwyczajniej w świecie skopiowane z przekazu wewnątrzpartyjnego, który codziennie, lub przy okazji ważniejszych wydarzeń publicznych, otrzymują struktury lokalne, regionalne, itp. Sam przekaz wymyśla rzecznik prasowy i biuro prasowe. Doradzają dziennikarze, spin doktorzy, "eksperci" zaprzyjaźnieni z partią, ludzie kościoła.

Wystarczy rozejrzeć się po innych forach, tzw. niezależnych mediach, aby zobaczyć jak to zostało rozspamowane. Treść zaproszeń jak i jakichkolwiek innych postów, takich np. bredni o magicznych mocach, to po prostu kopia takich przekazów partyjnych, aby budować jednolitą linię już od samego dołu. Najlepiej przy tym rozbudzać emocje. Fakty są nudne. Emocje rozpalają. Ot, zimna kalkulacja polityczna.
aleksis
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 01 Paź 2011, 15:20

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 16 Gru 2014, 10:20

Marsz został z fałszowany. PiS nie może się doliczyć uczestników. [taki żart].
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 17 gości