Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 07 Gru 2014, 21:50

Okrągły stół...hm niech pomyślę. Czy to nie było szlachetne dogadanie się strony koalicyjnej z opozycją, czy może przemyslana strategia nomenklatury w celu wyniesienia siebie na szczyty władzy w nieco innym rozumieniu jej sprawowania. Po krachu gospodarczym z okresu późnego gierka nomenklatura już wiedziała że system jest niewydolny i bez zewnętrznego zasilania zawali si,ę pod własnym ciężarem. Think tank określił dłuugą strategię zbierania haków i wikłania dużej grupy opozycjonistów w różnego rodzaju projekty (szantaże, pozyskiwanie konfidentów, podstępne wciąganie w różne ciemne interesy które potem się stawały podstawą do wywierania nacisku, afery obyczajowe i wiele innych) oczywiście działania były wielopłaszczyznowe dot różnych szczebli struktur opozycyjnych w tym szczególnie kościoła. Z drugiej strony wielu konfidentom dorabiano "legendę" i umieszczano ich głęboko zakonspirowanych w nurcie opozycyjnym. W sferze ekonomicznej przygotowano gospodarkę na szybką i planową prywatyzację w której zdecydowanie uprzywilejowaną pozycję nomenklatura pozostawiła sobie. Dalszy ciąg już znamy....plan balcerowicza, rabunkowe szybkie przekształcenia własnościowe, ogromne fortuny powstające z niczego w ciągu miesięcy. Powstała wtedy niezwykła sieć powiązań "biznesowych", towarzyskich. korupcyjnych, w których nikt z zewnątrz w zasadzie połapać się nie może. W zasadzie taki stan rzeczy trwa do dziś z tym że ludzi trzymaja w ryzach "otwarte umysły", profesorowie, aktorzy, celebryci i owi konfidenci którym dorabiano legendę. Ludzie ci są borzyszczami tłumów, ludzie chcą wyglądać i zachowywać się jak ich mentorzy dlatego idą za ich głosem jak stado baranów(cyt za Pawłem Kukizem). Jedynie Jan Olszewski miał na tylec haryzmy aby spróbować wyczyścić to szambo do samego dna, ale jak sami wiecie zniknął z polityki bo pewnie gdyby tego nie zrobił to zachorowałby i zmarł po ciężkiej chorobie, albo miał wypadek samochodowy. Ale co tam przecież takich oszołomów jak ja co to domagają się jakichś tam normalnych wyborów się nie słucha a w ogóle to jakieś brednie tępego mohera i sieroty po komunie.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Michał Jakubowski » 07 Gru 2014, 22:08

DOWTEL napisał(a):@michaljakubowski Szanowny kolego nie wiem co chcesz tu insynuować, tak trudno zrozumieć że wydaję swoje własne prywatne pieniądze i angażuję sie w moim zdaniem słuszną sprawę. Jeśli chcesz to dołącz do nas zapewniam że nie jadziemy tam aby"szumieć" a w sposób spontaniczny i godny wyrazić swoją dezaprobatę dla tego co dzieje się w kraju.


Nic nie insynuuję - sam napisałeś, że są to prywatne pieniądze Twoje oraz, że pochodzą one z PiSu. PiS jako partia polityczna finansowany jest w przeważającej mierze z budżetu Państwa, zatem również z mojej kieszeni. Tak więc opowiadanie, że to są prywatne pieniądze jest prawdą - są to prywatne pieniądze podatników... no chyba, że finansujecie to z kilometrówki posłów Hofmana i podobnych?

A co do przyłączenia - dziękuję za zaproszenie, ale nie uważam, aby wybory były sfałszowane a miejscem na wyjaśnianie ew. wątpliwości jest sąd a nie ulica. Łączenie tego z datą 13.12, która dla wielu ludzi (nawet młodych - jak ja), ma określoną symbolikę jest już kompletnie nie trafione.
Nie mogę też doczekać się odpowiedzi na to, co robiła Wasza armia mężów zaufania, skoro wybory zostały sfałszowane - jakoś wszyscy z PiSu mają problem ze słuchem, gdy pada to pytanie. Może Ty odpowiesz?
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Michał Jakubowski » 07 Gru 2014, 22:10

DOWTEL napisał(a):Myślę że sama obecność wielotysięcznego tłumu który zgromadził się wokół jednej wspólnej idei ma po stokroć większą siłę wyrazu niż parę secin "rozbrykanych" młokosów demolujących warszawę. Dlatego uważam że każdy kto został urażony tym co stało się i dzieje się nadal wokół wyborów samorządowych. Każdy kto dostrzega jak ordynarnie zawłaszczane jest nasze państwo powinien się tam znaleźć. To nie jest apel do sympatyków PiS, ale do wszystkich obywateli naszego powiatu bez względu na to z którym światopoglądem się utożsamiają.


I rozumiem, że tych oburzonych będzie tyle, że trzeba ich dowozić darmowymi autobusami? Może dorzućcie jeszcze po piwku i kiełbasie, to i chętnych będzie więcej?
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Michał Jakubowski » 07 Gru 2014, 22:15

DOWTEL napisał(a):Zmasowany atak medialny który serwuje nam "salon" dobitnie świadczy o tym jak bardzo władza boi się masowej społecznej negacji.


To jest bzdurny argument. Czy jeśli zacząłbym organizować marsz ludzi, którzy uważają, że ziemia jest płaska a wszyscy inni stukaliby się w głowę to też stwierdziłbyś, że to jest argument "za" płaskością tejże?

DOWTEL napisał(a):straszą demolowaniem warszawy


No... sami pracujecie na taką markę - niestety - 11. pokazaliście, co umiecie (nie pierwszy raz zresztą). A i podpisywanie się jako zanimizowani (jak przestępcy) Jacek S. i Jacek K. nie powoduje wzrostu zaufania.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 07 Gru 2014, 22:30

@michaljakubowski Szanowny kolego w dalszym ciągu nie rozumiesz że określenie: prywatne pieniądze odnosi również do członków PiS. Wyjazd jest finansowany z pieniędzy własnych a nie partyjnych. Członkowie PiS to też ludzie...no wiesz żyją, mają dzieci pracują i zarabiają w wyniku czego otrzymują ekwiwalent w postaci pieniędzy i mogą nimi swobodnie dysponować. Podobnie jak ja to takie oszołomy że wydają je na jakieś tam śmieszne marsze które będziesz mógł obejrzeć w TVN i będziesz wtedy miał okazję do pogardliwego wydęcia warg w przeświadczeniu że widzisz bandę głupców, wyznawców religii smoleńskiej czy jakichś innych "pokemonów" których obśmiewają ludzie tak światli i politycznie dojrzali jak Ty. A tak na marginesie w Twoim poście dostrzegłem ślad "wirusa" którym zarażają medialni mentorzy których słuchasz. W Twoim przypadku zadziałała medialna wrzutka z chybioną datą manifestacji, a 13 grudnia powinno się czcić jako zwycięstwo kompromisu nas polaków ponad ideologicznymi podziałami. Brawo kolego gratuluję Ci dedukcji i wyrafinowanej politycznej przenikliwości.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 07 Gru 2014, 22:42

Miły panie DOWTEL czytając pana,odnoszę wrażenie że tylko pana racja jest słuszna.Otóż myli się pan.
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 00:33

@Pani Anno Franciszko chętnie podejmę polemikę. Ale chyba Pani przyzna że kolega michaljakubowski użył w swoich postach retoryki nieco "protekcjonalnej" by nie powiedzieć sarkastycznej, zrewanżowałem się tym samym. Nie chcę nikogo umoralniać ani indoktrynować a jedynie nakreslać sprawy tak jak je widzę. Kolega michaljakubowski dłużej niż ja udziela się na tym forum dlatego jako starszy stażem z pewnością weźmie poprawkę na to że czasami i pióro stanie się zbyt ostre.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 08 Gru 2014, 12:15

Szanowni Państwo,
Czas najwyższy przejrzeć na oczy
Jedyną, właściwą i słuszną racją, jaką kieruje się PiS, jest racja Prezesa
Proszę Was – nie przeszkadzajcie!
Wszystkie podejmowane przez Niego i trzon polityczno–ideowy rzeczonego ugrupowania decyzje mają na celu przede wszystkim, a właściwie za wszelka cenę niewygranie wyborów.

Wybory prezydenckie
Dlaczego Pan Prezes nie raczy osobiście?
Strach przed weryfikacją przez wyborców?
Obawy przed personalizacją porażki?
Przyniesionego na tarczy Dudę najpierw poklepie się po plecach, pocieszy, a gdy koniec końców będzie na tyle bezczelny, żeby choćby szeptem zakwestionować sposób prowadzenia kampanii wyborczej dostanie kopa w odwłok.

Wybory parlamentarne
Oczekiwany sukces (wprowadzenie do Sejmu i Senatu maksymalnej ilości mandatów, ale Stój! Broń Boże większości parlamentarnej) w odpowiednim czasie zatroszczą się o to, Pan Prezes, Antoni Macierewicz, Joachim Brudziński, Marian Piłka i wielu jeszcze z całej plejady spin doctor-ów jakimi dysponuje PiS. Nawet jeśli wynik byłby nieoczekiwanie korzystny
(> 30%) to spokojnie, nawet PSL się nie przyłączy jako koalicjant (w konsekwencji mogłoby się skończyć delegalizacją ugrupowania)

Jest dobrze
- Nie muszą być „decyzyjni”
- nie muszą brać spraw Polski we własne ręce
- krytyka wszystkich i wszystkiego może rozlewać się szeroką lawą
- można bombardować kancelarię Sejmu tysiącami kretyńskich projektów ustaw (licznik bije)
- można rozdzielać publiczne pieniądze bez potrzeby ich pozyskiwania
- podatnicy płacą na utrzymanie partii (zgroza)
Wszystko mogę – niczego nie muszę

Jestem ciekaw, czy pomijając datę i sens demonstracji 13 grudnia, organizatorzy wzięli pod uwagę „ogony” jakie mogą im się przyczepić wraz z sympatyzującymi z nimi „stowarzyszeniami” i jakie spustoszenie mogą poczynić w Warszawie
Tfu, tfu…
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez aladin2013 » 08 Gru 2014, 12:41

DOWTEL napisał(a):.......A w TVN ponownie podprogowy przekaz i ocieplanie wizerunku naszego byłego premiera. Klasyczny schemat- pięknie skadrowane oblicze Tuska i za chwilę celebryta Wojciech Mann chwali koślawy angielski naszego byłego. Boże mój i na takie prymitywne wrzutki łapie się ten naiwny naród.


TVN jest prorządowa, ok, ale zachowuje pewien poziom obiektywizmu... w przeciwieństwie do TV Republika, która jest tak tendencyjna, że aż oczy i uszy bolą, odbywa się tam pisowskie pranie mózgu...(na mnie jakoś nie działa), obserwowanie jak te dwie stacje TV w różny sposób pokazują te same wydarzenia jest świetną rozrywką :)
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 08 Gru 2014, 14:41

W skład Komitetu Honorowego Marszu 13 grudnia wchodzą osoby, którym ewidentnie brak wolnych mediów i swobody wypowiedzi daje się we znaki.
Brednie

(...) redaktor naczelny tygodnika "DoRzeczy" Paweł Lisicki, redaktor naczelny Telewizji Republika Tomasz Terlikowski, redaktor naczelny tygodnika "wSieci" Jacek Karnowski i jego publicysta Michał Karnowski (...)

Cały tekst: http://wyborcza.pl/1,91446,17077746,Bis ... z3LJSUgGbf

A gwarantem transparentności i rzetelności przeprowadzanych wyborów jest zliczanie głosów na Nowogrodzkiej
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 17:19

@aladin[i][i][i]TVN jest prorządowa, ok, ale zachowuje pewien poziom obiektywizmu... w przeciwieństwie do TV Republika, która jest tak tendencyjna, że aż oczy i uszy bolą, odbywa się tam pisowskie pranie mózgu...(na mnie jakoś nie działa), obserwowanie jak te dwie stacje TV w różny sposób pokazują te same wydarzenia jest świetną rozrywką :)[/i][/i][/quote][/i]
Zgoda alladin Republika nie ukrywa swoich sympatii proPISowskich, jednak nie zgodzę się TVN jest w swym przekazie choć odrobinę obiektywne. Twoje wrażenie odnośnie Republiki jest pewnie subiektywne. Po prostu zadziałał tu efekt kontrastu między dwoma skrajnościami. Na to odczucie nałożył się jeszcze długi okres permanentnego braku jakiegokolwiek alternatywnego źródła informacji. Mam na myśli to że Republika dosłownie "pływa" w oceanie mediów telewizyjnych, radiowych, elektronicznych które tworzą nurt ultraprzychylny władzy. Kiedyś przez ponad miesiąc byłem na diecie bezsolnej i uwierz kiedy posoliłem sobie odrobinę rybkę w smażalni nad morzem to zaznałem owego subiektywnego wrażenia przesolenia i w efekcie rybki nie spożyłem.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Japko » 08 Gru 2014, 17:47

To które media są obiektywne? TVP? Pytam poważnie. Są takie w polsce?
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 18:10

@aladin Z ostatniej chwili: Będziesz mógł zrewidować swoją opinię o obiektywizmie TVN. Namierzyli ewidentny wałek Sikorskiego(rozliczenia za przejazdy na 80 000zł...i co widzisz taką celebrę jak z Hoffmanem i spółką. Widziałeś coś na żółtym pasku...? Widzimy i słyszymy informację niejako "przemycane" w drugim bądź trzecim priorytecie. A gdzież podziała się ta celebra jaką pamiętamy z namierzenia Hofmana i spółki.Oglądaj dziś TVN 24 i wyciągaj wnioski. Sam też z przyjemnością będę cieszył oko. Pozdrawiam
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez KPP Brzask » 08 Gru 2014, 19:08

Jeżeli ostatnie wybory zostały przekręcone to mija się z celem udział w jakichkolwiek wyborach.Ludzie powinni je olewać i pozostać w domach
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 08 Gru 2014, 19:14

Japko napisał(a):To które media są obiektywne? TVP? Pytam poważnie. Są takie w polsce?

Ciężko odpowiedzieć na to pytanie bo w Polsce nie ma mediów niezależnych używając definicji obowiązującej na zachodzie czy w USA. Tam media patrzą władzy na ręce są dodatkowym "okiem i uchem" społeczeństwa obywatelskiego. U nas media są albo upartyjnione jak TV Republika, lub umoczone w układy biznesowo nomenklaturowe jak TVN(używam tu celowo przykładów dwu skrajności aby problem wyostrzyć). TV Republika została stworzona w zasadzie od podstaw własnymi ograniczonymi środkami co niestety przekłada się na poziom szczególnie technologiczny nadawcy( standard SD, niedoskonałości w montazu, ograniczone możliwości realizacji terenowych itp itd) Merytorycznie ewidentnie sympatyzuje z PIS bo po prostu realizuje swoją misję jako medialnej przeciwwagi dla agresywnych mediów wspierających obóz rządowy. Historia tego medium jest zbyt krótka aby wróżyć jej taką czy inną pozycję na polskim medialnym rynku, poczekamy zobaczymy. TVN to klasyczny przypadek symbiozy pragmatycznej dla obydwu stron. Poczatki stacji toną w mroku niejasnego przejęia/wchłonięcia TV Wisłą przez twórcę TVN Mariusza Waltera(To ten człowiek który w początkach lat 80tych jako członek PZPR otrzymał nieosiągalną dla innych biznesmenów tamtego okresu koncesję na stworzenie prywatnego holdingu i sprowadzanie z zachodu sprzętu elektronicznego oraz dystrybucję na terenie kraju kaset video) Jako pupil władzy i być może dyskretnie wspierany przez nią był skazany na sukces. W 1997 roku powstała TVN mająca już solidny finansowy fundament w postaci Grupy ITI której była częścią. Parasol medialny dla PO zapewnia TVN od roku 2005 czyli od zerwania umowy koalicyjnej POPIS. W tym momencie Jarosław i Lech Kaczyńscy, Antoni Macierewicz inni, którzy wcześniej byli prawymi ludzmi i wybitnymi mężami stanu stali się podpalaczami Polski, posługiwali się mową nienawiści i są emanacją zaściankowości i obciachu kompromitującego nas w świecie. W zamian władza hojnie się rewanżuje transferując środki podatników na rzecz TVN w postaci choćby kampanii społecznych których lwia część emituje TVN (i inne przychylne władzy media np Agora ze swoją GW). Nominalnie wszystko jest zgodne z literą prawa bo głównym kryterium jest oglądalność ale czy tak jest do końca....?
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron