Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 27 Gru 2014, 09:16

prowokuje, odpisuje, przytacza....a na podstawowe pytanie nie odpowiedział

to Jak w końcu : Obroniliśta te demokracje :) ?
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 27 Gru 2014, 18:18

@dziadek Jeśli jak piszesz pamiętasz czasy komuny to przeraża mnie to co piszesz. Potwierdzasz stereotyp Polaka o mentalności niewolnika dla którego demokracja to brak pałki nad głową i możliwość bezkarnego wykrzyczenia się gdzie chcesz i kiedy chcesz. W zasadzie cały Twój post to alegoria naszej Polskiej oazy spokoju gdzie ludzi nie rozjeżdzają czołgi (przykład Praskiej wiosny 68) i nie pałują jak za czasów słusznie minionych. Demokracja to jednak coś innego, w ogólnym pojęciu to forma rządów której źródłem jest wola większości obywateli a gwarantem konstytucja.
Tymczasem Ty piszesz: nie wiem ile DOWTEL ma lat, ale trochę o demokracji wiem, przeżyłem i widziałem na własne oczy parę rozrób od 68 roku i jeśli On pisze o braku demokracji to gratuluję wiedzy.
Istotą demokracji są wybory jako instrument wyłaniający przedstawicieli do sprawowania władzy w imieniu całego narodu. Ty zaś piszesz że jest fajnie bo nie biją i możesz sobie do woli pisać. Marsz w obronie demokracji był zamanifestowaniem braku aprobaty dla zagrożenia fundamentu demokracji jaką są wybory. Powtórzę, jeśli nie interesujesz się tym co się dzieje z Twoim głosem wrzuconym do urny i zadawala Cię to że możesz przejść sobie w manifestacji czarnej, brunatnej czy tęczowej i nie być spałowanym to masz osobliwe podejście do pojmowania wolności.
Piszesz: DOWTEL specjalnie judzi, aby skłócić jak najwięcej ludzi. Czyja to metoda? No tutaj widzę dobrą rękę Miecugowa i Moniki Olejnik dosłownie "wkleiłeś" do swojego posta zbitkę słowną cytowaną do znudzenia w "szkiełku" czy w "kropce". Qź....wa kocham Polskę tak jak i Ty, a fakt że pojmuję pewne rzeczy inaczej niż inni czyni mnie kimś gorszym...?, judzącym jednych przeciw innym...? Człowieku, przeżyłeś (jak piszesz) tyle lat a nie zrozumiałeś jeszcze że dzielenie i skłócanie służy rządzącym bądź obcym i to oni na tym zyskują i osłabiają jedność w społeczeństwie.
Piszesz: nie będę bronił Jaruzelskiego i Kiszczaka, ale nie chciałbym przeżyć innego scenariusza w 81 roku (np tego z Czechosłowacji). Może to był ten jeden realny w tamtym czasie? Chciałbym doczekać pełnego wyjaśnienia tamtych czasów.
O naiwności, naprawdę wierzysz że doczekasz tych czasów...? Nomenklatura PRLowska która wdarła się do niepodległej Polski czuwa nad bezkarnością "Ojców założycieli" Nikt nie zostanie osądzony, sprawy rozwiążą się same po śmierci Kiszczaka i innych zbrodniarzy mających na rękach krew górników z kopalni "Wujek" czy stoczniowców Gdańska. Gwarantem bezkarności jest wiedza jaką posiadają, a wiedza ta pogrążyłaby wielu obecnych tuzów polityki i biznesu. Minęło 25 lat i ...cisza, niesłychana indolencja niezawisłych przecież sądów i sędziów. Człowieku otwórz oczy, żyją przecież żony, dzieci i wnuki tamtych ofiar, one też szły w marszu 13 grudnia bo tak jak ja kochają Polskę ale taką jaką sobie wymarzyli wolną i sprawiedliwą.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez dziadek » 27 Gru 2014, 20:29

DOWTEL, proszę nie przypisywać mi słów, których nie napisałem. Widzę, że w swoim zacietrzewieniu jesteś w stanie obrażać wszystkich dookoła, aby tylko mieć przeświadczenie o swej nieomylności. Nie mam zamiaru więcej odnosić się do Twych wynurzeń, gdyż znów przypiszesz mi to o czym nie napisałem. Trwaj w swej nieomylności. Ale dobrze byłoby abyś czytał ze zrozumieniem i miał trochę SZACUNKU dla osób o trochę innym sposobie myślenia, o czym już kilka osób Ci napisało. A oczy mam otwarte. I nie oglądam Olejnik ani Miecugowa.
dziadek
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 07 Maj 2013, 20:32
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 27 Gru 2014, 21:59

@dziadek
Wchodzisz w dyskusję i w pierwszym poście od razu oskarżasz mnie o judzenie i skłócanie ludzi, nazywasz prowokatorem, w taki to sposób pokazałeś szacunek dla mnie. Po chwili odwracasz kota ogonem zarzucając mi brak szacunku, choć w moim poście nie ma cienia agresji nie wspominając o inwektywach, którymi Ty mnie tak obrzuciłeś swoim "ostrym wejściu" W poście odniosłem sie do Twoich wypowiedzi, które zacytowałem dosłownie. O które nienapisane przez Ciebie słowa chodzi...
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 27 Gru 2014, 22:01

pytam , pytam i ?
wygląda ,że dupa z tej obrony wyszła.....
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 27 Gru 2014, 22:04

@zbyszek Jak mam odpowiedzieć Ci na tak postawione pytanie?
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 27 Gru 2014, 22:26

po prostu
jak się robi coś w jakimś celu i to ma sens to odpowiedź jest prosta

chyba ,że cel jest inny , albo brak sensu, itp
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 27 Gru 2014, 22:51

@zbyszek
Udzielam prostej odpowiedzi: Na razie jest remis.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 28 Gru 2014, 08:58

no i 13 stron pisaniny udało się zawrzeć w dwóch postach i zamknąć jednym zdaniem :)
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 28 Gru 2014, 13:51

Zbyszek napisał(a):no i 13 stron pisaniny udało się zawrzeć w dwóch postach i zamknąć jednym zdaniem :)

Ależ zbyszku dlaczego chcesz "odgwizdać koniec" czy naprawdę jak to nazywasz "łobrona demokracji" nie jest warta i 100 stron...? Pozwólmy wątkowi trwać i godnie się starzeć. :)
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 28 Gru 2014, 15:34

ależ pisać można w nieskończoność, w kółko to samo i na odwrót, potem jeszcze raz od końca itd
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 28 Gru 2014, 16:30

Zbyszek napisał(a):ależ pisać można w nieskończoność, w kółko to samo i na odwrót, potem jeszcze raz od końca itd

Proszę zatem Zbyszku ustępuję pola. Napisz coś co przewietrzy zatęchłą atmosferę tego wątku. Unoszą się tu jak powiedział klasyk opary absurdu czy też odmęty szaleństwa jak rzekł inny "gajowy" :) . Oczekuję treściwego, rzeczowego komentarza jednakże bez zasłaniania się retoryką "pół żartem, pół serio". Wszak dyskutujemy o pryncypiach, a w takich sprawach można łatwo zbłądzić.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 28 Gru 2014, 17:19

skoro remis to remis...po co drążyć
Zbyszek
 

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 28 Gru 2014, 19:44

Zbyszek napisał(a):skoro remis to remis...po co drążyć

Wszak remisy mogą przybierać różne "barwy" i odcienie. Mogą być w istocie porażką albo zwycięstwem. Przytoczę choćby zwycięski remis orłów Górskiego na Wembley. Nasz nieoceniony Andrzej Gołota też remisował jednak tytułu nigdy nie zdobył co czyni jego remis porażką. Garri Kasparow (szachowy arcymistrz) odniósł kilka remisów zwycięskich nie tylko z odwiecznym rywalem Karpowem ale również z superkomputerem Deep Blue. Piłkarzom do zwycięstwa potrzebny jest remis, zaś szachiści powiadają "ten remis trzeba jeszcze zremisować". Jak widzisz o remisach można pisać i pisać, są one podstawą do niezliczonej ilości badań i analiz. :D
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Zbyszek » 28 Gru 2014, 21:26

po co mieszać... skoro piszesz ,ze remis to znaczy remis...
jeżeli zasady tej zabawy przewidują remisy zwycięskie to po prostu napisz ,że to jest remis ale zwycięski
Zbyszek
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron