Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez ganz » 12 Gru 2014, 09:08

DOWTEL napisał(a):Czy pamięta Pan te wszystkie afery które zamieciono pod dywan?

Czy miał Pan również na myśli inne sprawy np. Telegrafu?
O ile mi wiadomo to jeżeli istnieje podejrzenie złamania prawa sprawą powinien się zająć prokurator. Może przypomina Pan sobie kto mianował obecnego Prokuratora Generalnego?
PS
Inna ciekawa sprawa, na chwilę obecną istnieje duże prawdopodobieństwo ogłoszenia upadłości SKOK Wołomin http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/zawieszenie_dzialalnosci_SKOK_Wolomin.html dzisiaj ma zapaść decyzja KNF. Wszystko zależy od decyzji Kasy Krajowej. Podejrzewam, że jeżeli zostanie ogłoszona upadłość to marsz 13.12.2014 będzie również w obronie SKOK ;-)
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez ganz » 12 Gru 2014, 11:19

jednak KNF wystąpi z wnioskiem o ogłoszenie upadłości SKOK Wołomin
http://www.knf.gov.pl/o_nas/komunikaty/wniosek_upadlosc_SKOK_Wolomin.html
PS
sorry za spam ale nie mogę już zedytować wiadomości
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez otomato » 12 Gru 2014, 12:48

Oddłużmy wszystkie szpitale i SKOK-i !!!
Ważne jest to, aby zatrudnienie miała armia 160 tys. Lekarzy i nieudacznych bankierów
W d…e z budżetem naszego biednego, ale jakże współczującego i rzutkiego kraju
Awatar użytkownika
otomato
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 178
Rejestracja: 20 Lis 2014, 22:33
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 12 Gru 2014, 16:01

Biskupi też nie są za demokracją,zdradzili? Co to będzie!
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 12 Gru 2014, 17:03

@ Anna Franciszka
A dlaczego wcześniej byli w komitecie honorowym, co... przejrzeli na oczy w co się wpakowali... ?Oglądając mętne media takie właśnie wrażenie można odnieść. A może po prostu otrzymali nieformalny przekaz że rezygnacja z udziału w komitecie złagodzi nieco wściekłe ataki na kościół jakie oglądamy w tv i innych mediach. Skoro ataki na kościół (pedofilia, homoseksualizm, pieniądze) to spontaniczny odruch "czujnych" mediów to dlaczego za życia Jana Pawła II media miały na te sprawy założony kaganiec. ... No właśnie zastanówmy się czy wtedy nie było pedofilów i homoseksualistów w sutannach...? Niech Pani obiektywnie pomyśli czy ktoś w pewnym momencie nie przestawił "medialnej wajchy"?
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 12 Gru 2014, 17:29

@ganz Fajnie się czyta Pana, bo posty Pańskie są merytoryczne, poruszają wiele spraw z których częścią nawet się zgadzam (sprawa telegrafu). Niepotrzebnie zaś używa Pan tego charakterystycznego protekcjonalnego tonu właściwego ludziom którzy gardzą PiSiorami. Pan stara się udowodnić że nasza pisemna wymiana myśli jest tylko z pozoru poważna a tak naprawdę to w Pańskich wywodach kryje się kpina. Po co Pan wtrąca sprawy SKOKóW do tej dyskusji...? Moje zdanie na temat skoków jest pewnie zbieżne z Pańskim a tymczasem nieco "pół żartem, pół serio" dokleja Pan wątek zupełnie obcy tematowi . Osobiście myślę że Prezes (że użyję tego zaczerpniętego z nowomowy "salonu" prześmiewczego zwrotu) zrobił wielki błąd nie odcinając się od struktur SKOKóW bo instytucje te wyrosły finansowego fundamenty o którym nie warto nawet pisać.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Anna Franciszka » 12 Gru 2014, 20:59

Życzę powodzenia w jutrzejszym marszu Panie Dowtel,mam małą prośbę proszę nie demolować STOLICY,podatnicy znowu dostaną po dup..!
Anna Franciszka
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 75
Rejestracja: 28 Paź 2014, 11:42
Płeć: kobieta

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez DOWTEL » 12 Gru 2014, 22:00

Dziękuję Pani AnnoFranciszko. Powodzenie będzie potrzebne bo pójdę tam w imieniu własnym i wszystkich tych którzy nie godzą się z tym co się dzieje w kraju a iść nie mogą lub nie chcą z czystego lenistwa. Z drugiej strony muszę potwierdzić geniusz "mętnych mediów" które spowodowały otumanienie widza/słuchacza do tego stopnia że w każdym uczestniku marszu widzi podpalacza stolicy. Takie sytuacje niestety mogą być inspirowane przez policję po to aby zadymy przypisać organizatorowi. Ja tam jadę z żoną i małymi dziećmi i to po raz trzeci z rzędu...więc chyba nie jestem adresatem Pani krzywdzącej opinii. Ze swojej strony powiem tak...Przez dłuuugi czas głosowałem na Platformę, i podobnie jak Pani miałem klarowny obraz rzeczywistości. PiSiorów traktowałem jako powiedzmy najoględniej "mniej dojrzałych obywateli" aż do momentu gdy trafiłem na cykl wykładów dot mechanizmów globalnej socjotechniki i inżynierii społecznej. To spowodowało że zacząłem dużo czytać i drążyć temat, porównywałem tę wiedzę z tym co oglądałem i słuchałem w naszych mediach i niech mi Pani wierzy robią to modelowo zgodnie z kanonem. Wtedy nastąpiło we mnie jakieś przewartościowanie i stałem się tym kim jestem teraz... po prostu trochę bardziej świadomym obywatelem.
DOWTEL
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 83
Rejestracja: 01 Gru 2014, 23:15
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez ganz » 12 Gru 2014, 23:56

@DOWTEL dziękuję, ja z zainteresowaniem zapoznaję się z Pana postami.
w nawiązaniu do kwestii, którą Pan poruszył:
DOWTEL napisał(a):Po co Pan wtrąca sprawy SKOKóW do tej dyskusji...? Moje zdanie na temat skoków jest pewnie zbieżne z Pańskim a tymczasem nieco "pół żartem, pół serio" dokleja Pan wątek zupełnie obcy tematowi .

wyjaśniam, że czytając Pana posty znalazłem taką wypowiedź:
DOWTEL napisał(a):Czy pamięta Pan te wszystkie afery które zamieciono pod dywan?

Tak więc to Pan pierwszy poruszył "wątek zupełnie obcy tematowi" czyli afer. Doszedłem do wniosku, że należy przytoczyć również sprawy związane z PiS, które były nazywane aferami, choć ja wolę użyć stwierdzenia, że budziły one pewne wątpliwości (Telegraf, SKOK). Wrażenie jakie mogłoby powstać, że PiS nie jest związany z żadnymi "aferami" byłoby w mojej ocenie błędne.

W swoim poście dokonał Pan oceny moich wypowiedzi jak i intencji (których zaznaczam nie miałem), przypisując mi arbitralnie (w skrócie) pogardę dla rozmówcy ("PiSiora"). Być może doszedł Pan do takich wniosków odczytując moje sformułowania inaczej niż ja o nich myślałem dokonując ich publikacji.

Pozwolę więc sobie przedstawić możliwe wnioski do jakich można dojść na podstawie Pana kilku wypowiedzi, oczywiście nie zakładając, że takie były Pana intencje.
DOWTEL napisał(a):Niepotrzebnie zaś używa Pan tego charakterystycznego protekcjonalnego tonu właściwego ludziom którzy gardzą PiSiorami.

To zdanie można rozumieć, że skoro jakoby używam "charakterystycznego protekcjonalnego tonu" to gardzę "PiSiorami". Po pierwsze nie wiem czy istniej taki ton, ale na podstawie tego co mi Pan ewentualnie zarzuca, jeżeli go używam to na pewno gardzę "PiSiorami". Używając słowa "charakterystycznego" stwarza się pozór, że jest on (ton) ogólnie znany i dostrzegalny przez wszystkich. Nie stosując trybu przypuszczające wprowadza Pan jednoznaczną ocenę rozmówcy.

W jednym z postów użył Pan sformułowania:
DOWTEL napisał(a):Pan naprawdę uważa że wyniki wyborów odzwierciedlają poparcie społeczne dla partii politycznych....?Przecież nawet naczelni wazeliniarze "salonu" w profesorskich togach nie kryją tego że były "błędy i wypaczenia"

Na podstawie tego cytatu można dojść do wniosku, że jeżeli ktoś nie podziela poglądu o "błędach i wypaczeniach" to jest gorszy nawet od "naczelnych wazeliniarzy salonu". Może to zostać uznane za ciekawą figurę retoryczną oceniającą swojego rozmówcę.

Teraz może inny cytat:
DOWTEL napisał(a):Pan stara się udowodnić że nasza pisemna wymiana myśli jest tylko z pozoru poważna a tak naprawdę to w Pańskich wywodach kryje się kpina.

być może uznał Pan, że jeżeli stosuję przejaskrawienia to kryje się za tym kpina. Nie było to moim celem chciałem być lepiej zrozumiany. Przyświecały mi dokładnie te same intencje co Panu:
DOWTEL napisał(a):kwestie które poruszyłem w swoim poście są celowo przerysowane aby grono forumowiczów chwyciło o co chodzi

Przywołując ten cytat można dojść do wniosku, że jeżeli tą samą figurę ja stosuje to nazywa ją Pan "kpiną" natomiast użytą przez Pana należy nazwać "troską o lepszy wytłumaczenie".

Dlaczego pozwoliłem sobie zamieścić te przydługie rozważania? Sam nie wiem, może aby pokazać jak ciężko jest się porozumieć. W każdym bądź razie ja rozmowę w tym temacie uważam za ciekawą i choć nie zgadzam się ze wszystkimi poglądami warto było poznać argumentację drugiej strony.
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez Heimat » 13 Gru 2014, 05:41

Marsz rusza z placu Trzech Krzyży ok godz 13.00 i przejdzie pod belweder.

Życzę zatem spokojnego marszu.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 13 Gru 2014, 12:17

DOWTEL napisał(a):@michaljakubowski Szanowny kolego w dalszym ciągu nie rozumiesz że określenie: prywatne pieniądze odnosi również do członków PiS. Wyjazd jest finansowany z pieniędzy własnych a nie partyjnych. Członkowie PiS to też ludzie...no wiesz żyją, mają dzieci pracują i zarabiają w wyniku czego otrzymują ekwiwalent w postaci pieniędzy i mogą nimi swobodnie dysponować. Podobnie jak ja to takie oszołomy że wydają je na jakieś tam śmieszne marsze które będziesz mógł obejrzeć w TVN i będziesz wtedy miał okazję do pogardliwego wydęcia warg w przeświadczeniu że widzisz bandę głupców, wyznawców religii smoleńskiej czy jakichś innych "pokemonów" których obśmiewają ludzie tak światli i politycznie dojrzali jak Ty. A tak na marginesie w Twoim poście dostrzegłem ślad "wirusa" którym zarażają medialni mentorzy których słuchasz. W Twoim przypadku zadziałała medialna wrzutka z chybioną datą manifestacji, a 13 grudnia powinno się czcić jako zwycięstwo kompromisu nas polaków ponad ideologicznymi podziałami. Brawo kolego gratuluję Ci dedukcji i wyrafinowanej politycznej przenikliwości.


A poseł Hoffman też się z "prywatnych" pieniędzy, ciężko zarobionych w Portugalii dołożył...? ;)

Próba bronienia takiej idei poprzez atak personalny - doceniam, ale nie udana. Maszerujcie chłopaki, maszerujcie.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 13 Gru 2014, 12:20

otomato napisał(a):- podatnicy płacą na utrzymanie partii (zgroza)


Oj tam... zaraz płacą - kol. DOWTEL to przecież wyjaśniał:

DOWTEL napisał(a):Członkowie PiS to też ludzie...no wiesz żyją, mają dzieci pracują i zarabiają w wyniku czego otrzymują ekwiwalent w postaci pieniędzy i mogą nimi swobodnie dysponować.


:lol:
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 13 Gru 2014, 12:27

DOWTEL napisał(a):@aladin Z ostatniej chwili: Będziesz mógł zrewidować swoją opinię o obiektywizmie TVN. Namierzyli ewidentny wałek Sikorskiego(rozliczenia za przejazdy na 80 000zł...i co widzisz taką celebrę jak z Hoffmanem i spółką. Widziałeś coś na żółtym pasku...? Widzimy i słyszymy informację niejako "przemycane" w drugim bądź trzecim priorytecie. A gdzież podziała się ta celebra jaką pamiętamy z namierzenia Hofmana i spółki.Oglądaj dziś TVN 24 i wyciągaj wnioski. Sam też z przyjemnością będę cieszył oko. Pozdrawiam


Bosz.... ale ten PiS pierze mózgi. Na prawdę nie widziałeś, że smród, który się rozlał był (słusznie) nie mniejszy niż z Pańskim kolegą, podróżnikiem, który - jak teraz głosi oficjalna linia Pana partii - został zaszczuty, zlinczowany i tłumaczy się, że "taki to obyczaj"? Na prawdę uważasz, że to, że coś jest legalne, nie oznacza, że jest moralne i może być na to przyzwolenie? Czy na prawdę uważasz, że jak ktoś nie zapisał w prawie, że nie wolno, to jest to przyzwolenie? Czy uważasz, że wszystko musi być uregulowane bo inaczej panuje wolna amerykanka?
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 13 Gru 2014, 12:30

DOWTEL napisał(a):W tym momencie Jarosław i Lech Kaczyńscy, Antoni Macierewicz inni, którzy wcześniej byli prawymi ludzmi i wybitnymi mężami stanu stali się podpalaczami Polski


Oj... nie chciałbym się dać wciągnąć w dyskusję polityczną, bo nie bardzo czuję taką konieczność, ale jeśli uważasz, że Macierewicz "przestał" być mężem stanu w roku 2005 r... to jesteś jeszcze młodszym człowiekiem niż ja.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Zaproszenie na marsz w obronie demokracji 13.12.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 13 Gru 2014, 12:40

DOWTEL napisał(a):@Anna Franciszka
....A swoją drogą czy ma Pani jakąś osobistą teorię na temat rozminięcia się tych sondaży z wynikiem podanym przez PKW? Pytam zupełnie serio. Czy uważa Pani że to sprawa przypadku...?


DOWTEL, a Ty masz jakąś teorię? Też pytam zupełnie serio? Jak rozumiem, dzisiaj maszerujesz krzycząc o sfałszowanych wyborach, więc proszę odpowiedzieć na pytania, które pojawiają się i pozostają bez odpowiedzi:
a) kto jest przez Was podejrzewany o fałszerstwo wyborcze?
b) dlaczego armia Waszych mężów zaufania podpisywała protokoły bez zastrzeżeń, skoro wybory zostały sfałszowane?

Z góry dziękuję za odpowiedź.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 36 gości

cron