Wymień piec z dotacją!

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Wymień piec z dotacją!

Postprzez andrzej1974 » 03 Lut 2017, 16:00

Miasto Nowy Dwór Mazowiecki zaprasza mieszkańców, którzy chcą wymienić stary piec na nowy, do zgłoszenia się do Programu w ramach którego można uzyskać dofinansowanie z WFOŚiGW w Warszawie na wymianę starego źródła ciepła.

W ramach Programu można uzyskać dotację do 75 % kosztów kwalifikowanych, jednakże nie więcej niż 5 000,00 zł dla jednego beneficjenta ostatecznego. Kosztem kwalifikowanym jest tylko koszt zakupu kotła oraz czujnika tlenku węgla – czadu (bez elementów dodatkowych takich jak np. projekt budowlany (w przypadku budowy instalacji gazowej), przebudowa instalacji, zasobnik c.w.u. lub podajnik, demontaż starego i montaż nowego pieca, nadzór inwestorski).

W przypadku wymiany pieca na gazowy, konieczne jest zaopatrzenie posesji w gaz w 2017 r. oraz posiadanie ostatecznego pozwolenia na budowę dla instalacji gazowej najpóźniej do 31.07.2017 r.

Program przeznaczony jest tylko dla budynków mieszkalnych, w których nie jest prowadzona, jak również zarejestrowana działalność gospodarcza i obejmuje realizację inwestycji w 2017 roku.

Dofinansowaniem mogą być objęte przedsięwzięcia polegające na modernizacji indywidualnych źródeł ciepła tj. wymianie kotłowni lub palenisk węglowych na gazowe, olejowe lub opalane biomasą, zastąpienie pieców gazowych, olejowych lub opalanych biomasą na źródło o wyższej niż dotychczas sprawności wytwarzania ciepła
(z wyłączeniem montażu pieca na węgiel lub eko-groszek).

Na udział w Programie zostaną zawarte z mieszkańcami umowy, w których zostaną określone zasady udziału oraz obowiązki każdej ze stron.

W związku z powyższym, jeśli zamierzacie Państwo wymienić swój piec w 2017 roku i chcecie uzyskać na ten cel dotację, prosimy o wypełnienie załączonej Deklaracji udziału i złożenie jej w Urzędzie Miejskim w Nowym Dworze Mazowieckim pok. 101 lub przesłanie na adres: ankiety@nowydwormaz.pl do dnia 13.02.2017 r.

Ilość deklaracji włączonych do projektu jest ograniczona.

W przypadku gdy Miasto nie otrzyma dofinansowania z powodu wyczerpania się środków finansowych w WFOŚiGW w Warszawie, zadanie nie będzie realizowane.

Informacje dodatkowe: Wydział Projektów Infrastrukturalnych, tel. 22 51 22 235

https://www.nowydwormaz.pl/plik,2522,de ... jekcie.pdf
andrzej1974
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 654
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości