Rozprawa administracyjna w sprawie wytwórni mas bitumicznych

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Rozprawa administracyjna w sprawie wytwórni mas bitumicznych

Postprzez rather » 19 Lis 2010, 17:33

W dniu 2 grudnia 2010 o 11.00 będzie miała w Urzędzie Miasta rozprawa z związku z planowanym powstaniem mas bitumicznych. Do 30 listopada 2010 można zapoznać się z dokumentami oraz wnieść uwagi i wnioski. Rozprawa jest otwarta dla społeczeństwa - myślę, że warto uczestniczyć w tym wydarzeniu, bo później okaże się, że nikt nie protestował...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Rozprawa administracyjna w sprawie wytwórni mas bitumicz

Postprzez ania » 19 Lis 2010, 21:04

Czy takie protesty mieszkańców mogą coś zmienić?
Oczywiście należy, wierzyć że tak.

Ponieważ statystyczny mieszkaniec nie jest świadomy takiej możliwości, nie zna terminu, nie wie, że może przyjść i zgłaszać uwagi, może należałoby taką wiadomość nagłośnić - np. ulotki na bazarze, plakaty podobne do świetnej kampanii "chcemy nowego burmistrza" ( właśnie plakaty zainspirowały mnie do poszukiwania informacji dlaczego chcę nowego burmistrza). Może lepiej nie działać w pojedynkę tylko np. jako inicjatywa Novidvor i być merytorycznie dobrze przygotowanym. Jeszce lepiej, aby kilka stowarzyszeń połączyło swoje siły i działało wspólnie np. wysyłając protesty gdzie się da ( oby skutecznie).

Trzeba uświadomić mieszkańcom jak bardzo uciążliwe jest sąsiedztwo podobnych zakładów ( w Polsce mamy przykłady długotrwałych konfliktów mieszkańców np. Konstancin -Jeziorna, Święcice. Może dobrze byłoby skorzystać z doświadczenia mieszkańców tych miejscowości i uczyć się na ich błędach.

przykłady z życia wzięte, można znaleźć ich dużo więcej.
http://www.ozarow.maz.pl/index.php?opti ... mitstart=3
http://www.powiat-piaseczynski.info/pod ... ecznie.php
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12


Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron