Sushi Bar Sumida

Aktualności oraz ogłoszenia wszelkiej treści.

Sushi Bar Sumida

Postprzez ukasz » 23 Lis 2012, 22:49

Skoro w jednym z wątków piszemy na temat Pasta i Basta, to ciekawy jestem, czy ktoś był na sushi w Sumidzie?? Knajpa otwarta chyba od wakacji. Raz się wybrałem, ale akurat mieli wakacyjną przerwę :| Myślę, żeby jutro się tam wybrać, ale chciałbym wcześniej posłuchać jakiś opinii... Tym bardziej, że nikt ze znajomych tam nie był. Największe obawy mam co do świeżości składników :? Sumida w ogóle się nie reklamuje... nie mają strony www, nawet na FB nie można ich znaleźć...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez mcba » 24 Lis 2012, 13:08

ogólnie surowe mięso jakie by to nie było do mnie nie trafia... niezależnie czy to ryba, tatar czy inne metki :P
surowe/świeże to owoce i warzywa :D
z drugiej strony bardzo lubię ryż więc może kiedyś jak mnie znajomi wyciągną to skuszę się i na sushi...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez Yogi » 24 Lis 2012, 19:10

Ja tam tego do ust nie wezmÄ™,fuuj..!
Yogi
 

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez admin » 24 Lis 2012, 19:36

To u nas jest jakieÅ› suszi? chcialem znalezc cokolwiek o tej sumidzie, to mi sie wydalo, ze w ogole zamkniety jest ten lokal i tyle... to on dziala..? Jak pojdziesz tam na suszi, to jak bedziesz zyl, to napisz ;)
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez Heimat » 24 Lis 2012, 21:02

Regularnie jadam sushi od co najmniej siedmiu lat (1-2 razy w tygodniu) i muszę przyznać, iż japońskie żarcie najwyraźniej mi służy :D Nigdy jeszcze nie byłem w Sushi Bar Sumida, ale może wkrótce się tam wybiorę (o ile lokal jeszcze istnieje).
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez disturbia » 24 Lis 2012, 21:14

Zgadzam się w tej kwestii z mCBA ;) :) Ale rybka wcale nie musi być surowa,może być też ugotowana :) Yogi otwórz się na nowe doznania smakowe :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez ukasz » 25 Lis 2012, 09:58

Hehe... Też kiedyś mówiłem, że nie wezmę surowego mięsa do ust :) Jakiś czas temu miałem okazję spróbować sushi i bardzo mi podeszło ;) Nawet się nie spodziewałem, że krążek ryżu zawinięty w zielsko, z odrobiną surowej ryby + jakimiś owocami/warzywami może być tak smaczny i syty. A najciekawsze jest to, że człowiek nie jest obżarty jak "u cioci na imieninach" tylko czuje, że jest zdrowo najedzony ;)

Ale żeby nie było, często sushi nie jadam - ze względu na ceny oraz fakt surowej ryby. Jednak jak żołądek nie jest przyzwyczajony do takiego jedzenia to zapewne później można mieć problemy :)

A jak ktoś chciałby spróbować pysznego, świeżego sushi to polecam Sushi Kinga na Żelaznej w W-wie (moje stałe miejsce ;)). I dla niedoświadczonych polecam zupę miso (jest bez ryby, ale jedyna w swoim rodzaju) :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez helga4 » 26 Lis 2012, 10:38

A gdzie jest ten przybytek ?

Sushi lubię, często sama je robię, ale z chęcią zjadłam bym je też na mieście, niekoniecznie w Stolicy.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez ukasz » 26 Lis 2012, 10:54

helga4 napisał(a):A gdzie jest ten przybytek ?


Na Bohaterów Modlina (chyba 16). Dokładniej to w okolicy Carrefoura, a jeszcze dokładniej nad Mekongiem ;)

Co ciekawe Mekonga też nigdzie nie ma w necie :/ Apeluję: jeśli ktoś zamierza otworzyć jakiś biznes to strona www to podstawa... A jeśli ktoś twierdzi, że to zbyt droga lub skomplikowana sprawa, to niech chociaż zrobi stronę www na Facebooku (prosta w obsłudze i darmowa).
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez helga4 » 26 Lis 2012, 11:47

Dzięki :).
Bo to chyba tak jest, że przybytki prowadzone przez "niepolskich kucharzy i właścicieli" trzymają się tradycyjnej szeptanej reklamy.
helga4
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 106
Rejestracja: 17 Lis 2010, 16:06
Miejscowość: NDM

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez GrubaRozkmina » 08 Gru 2012, 06:18

Helgo,dokładnie:) To praktycznie tradycja a nie forma reklamy.Wiadomość o tym że gdzieś jest dobre żarcie ma być przekazywana z ust do ust.To wtedy świadczy o popularności.Głównie to tradycja z krajów azjatyckich:) Co do sushi,shashimi itp.Tak jak Disturbia napisała,to nie tylko surowa rybka,ale także gotowana:) Pozatym to rodzajów jest mnóstwo:) A w środku nie musi być ryba:)
"... pamietajcie Szeregowy,przjaciel to wrog ktory sie jeszcze nie ujawnil..." [Skipper]
Nienawisc wcale nie jest modna i wytykanie innym tego,ze widza swiat inaczej,jest wylacznie pokazem slabosci.
Awatar użytkownika
GrubaRozkmina
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 52
Rejestracja: 24 Kwi 2012, 07:10
Miejscowość: Dubai MC (IC) vis-á-vis Oracle

Re: Sushi Bar Sumida

Postprzez ukasz » 08 Gru 2012, 19:07

Jeśli ktoś nie chce ryby to jest też "bezrybne", np. z kiszoną rzodkwią :)

Jeśli ktoś chciałby się wybrać na sushi do Sumidy to wydaje mi się, że restauracja już nie działa. Ostatnio jak przejeżdżam to widzę, że ciągle zgaszone światło :/

GrubaRozkmina napisał(a):Wiadomość o tym że gdzieś jest dobre żarcie ma być przekazywana z ust do ust.

No niestety, ale ja słyszę bardzo mało opinii o żarciu w NDM. Przykładowo: nikt mi nie zachwalał Pizzeri Hit, która działa od dobrych kilku lat. Jakiś rok temu trafiłem tam przypadkowo i okazało się, że pizza w Hicie jest chyba najlepsza w całym NDM. Inny przykład to ostatnio otwarte Pasta Ale Jazda. Gdyby nie to, że udzielali się na forum i na FB to w życiu nie wpadłbym na to, żeby lecieć pół miasta po makaron... A jednak :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28


Wróć do Aktualności i ogłoszenia

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 37 gości

cron