"Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne ;)

Forum Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego.

Moderator: NTH

"Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne ;)

Postprzez KaloNDM » 02 Maj 2013, 15:52

Chciałoby się rzec: „Chwała Nowodworskiemu Towarzystwu Historycznemu, za to co robią”.

Skład tego stowarzyszenia mieli tworzyć ludzie, dla których historia miasta Nowego Dworu Mazowieckiego ma szczególne znaczenie.

Miało nie być układów z lokalnym samorządem, tylko współpraca.
Miało nie być podlizywania się burmistrzowi Kowalskiemu, tylko merytoryczne rozmowy, które przyczyniłyby się do poprawienia wizerunku miasta pod kątem lokalnej historii.

Niestety…
W chwili obecnej, struktury NTH opuściło już osiem osób, którym w większości nie podobało się zachowanie zarządu towarzystwa.
A pies ganiał te osiem osób… przecież zamiast nich, stowarzyszenie nabędzie prawdopodobnie nowego i jakże znakomitego członka!
Będzie nim burmistrz Jacek Kowalski, który został zaproszony przez samego prezesa NTH, Andrzeja Hurec.
Brawo!!!


Ale ja nie o tym…

Ostatnio urzekła mnie osobowość Małgorzaty, która pełni funkcją skarbnika w Nowodworskim Towarzystwie Historycznym ;)
Na portalu Facebook dała przykład jak stowarzyszenie wspiera oddolne inicjatywy mieszkańców, którzy mają już dość patrzenia się na bierność samorządu
i celową degradację historii naszego miasta.

Jeden z użytkowników FB, zalinkował filmy z serii „Stop Nowodworskim Talibom” pod którymi toczyła się dość ożywiona dyskusja.
W pewnym momencie, do komentowania włączył się nie kto inny jak sam członek zarządu Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, Pani Małgorzata.

Hmmm… Dziwne…
Przypomina mi to zachowanie człowieka, który cierpi na Berdoline.
Dlaczego?
Ponieważ nie tak dawno, bo 06.10.2012 roku, podczas inscenizacji kampanii wrześniowej w Zakroczmiu,
Pani Małgorzata była wręcz w niebo wzięta, widząc osobę Maćka Kostrzewskiego, mówiąc mu wprost, że jest jego fanem.
Skąd ta nagła zmiana?

Nie tak dawno, pełna entuzjazmu, jeździła ze mną na spotkania z burmistrzem Zakroczymia, w celu promocji książki napisanej przez Edwarda Raka,
pod tytułem „Porucznik Józef Rytel”.
Nie tak dawno, przyczyniła się do przetłumaczenia napisu w języku jidysz, z macewy pochodzącej z zakroczymskiego kirkutu,
która została odnaleziona (szczegóły w najbliższym czasie).
Co się stało?

Te jej posty, typu:
„…Oni doskonale znają tych, którzy przekopali pół Twierdzy po to, żeby odnalezione w ziemi pamiątki sprzedać…”
świadczą tylko o tym, że Berdoline u niej szybko postępuje…
Bo po co zadawałaby się z ludźmi, którzy znają kopaczy z Twierdzy Modlin?
Jeżeli to nie jest oczernianie, to może… może Pani Małgorzata liczyła na szybkie i niekontrolowane zyski z tej znajomości?
(sprzedaż pamiątek)
Ciekawe… pewnie napisała tak… bo się przeliczyła ;)

Do tego te pytania… ;)

„…Gdzie był wcześniej on i jego - pożal się boże - "operator filmowy"?...„
Dziękuję, że Pani Małgorzata martwi się o operatora filmowego i żali się do samego stwórcy ;)
Tylko, że z tymi pytaniami, powinna zwrócić się bezpośrednio do swojego przełożonego, prezesa NTH Andrzeja Hurec, który był z nami w GKO i robił zdjęcia.
Widział na własne oczy to, co dzieje się w tym zabytkowym budynku.
Co dalej w tym kierunku zrobił prezes?
Co dalej w tym kierunku zrobiło NTH?
Co dalej w tym kierunku zrobiła sama Małgorzata, mieszkanka Modlina Twierdzy od 12 lat, skarbnik Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego?

Dlaczego sama nie stanie przed lustrem i nie zada sobie tego pytania?

Hmmm…

Odpowiedź chyba już znam… napisał ją w komentarzach pewien użytkownik FB
„…oczadzona głowa!...” :lol: 8-) :lol:

P.S.
Poniżej wrzucam cały zapis komentarzy spod linków do filmów, oraz jako dowód, zrzut z ekranu.
Proszę… tak pisze członek zarządu Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, Pani Małgorzata:


Małgorzata:
"Śmieszy mnie i złości patos, z jakim pan przewodnik opowiada o szkodach czynionych w Twierdzy...
Gdzie był wcześniej on i jego - pożal się boże - "operator filmowy"?
Tyle lat chodzili koło prochowni i tego nie widzieli aż tu nagle z całą energią mówią o "talibach"??
Śmieszne to i mało w tym poczucia odpowiedzialności za słowa i emocje, którymi chcą zyskać - właśnie, co chcą zyskać? Rozgłos????"


Le Hu:
"Gdzie był wcześniej" Wcześniej? tzn. kiedy?
Jeśli obejrzysz do końca to dowiesz się, że także czuje się za to odpowiedzialny.
Każdy widzi ale oni jedyni o tym mówią i chwała im za to... rozgłos? Pewnie!
jak najbardziej, właśnie o to w tym chodzi - uważasz, że lepiej przymykać całe życie na to oczy?
Jeśli znasz lepszy sposób na działanie to działaj..."

Małgorzata:
"Oglądałam do końca. I doskonale przypominam sobie jak z panem przewodnikiem wędrowaliśmy tymi szlakami i ani on,
ani nikt nie martwił się stratami. Skąd zatem nagła jego troska?
Moja wyobraźnia podpowiada mi tylko jedno.... Zdaje się, że już niedługo wybory......."


Daniel Dąbrowski:
"ja tam nie wiem czy wybory, czy jeszcze cos innego, ale fakty mówią same za siebie, jedyna tego typu fortyfikacja na ŚWIECIE
(bo 2 takiej niema nigdzie indziej) idzie żywcem w ruinę i na złom, nikt nie chce zadbać o to żeby ten proceder powstrzymać..."

Małgorzata:
"przecież to nie dzieje się od wczoraj..... Mieszkam tu 12 lat a ci, którzy krzyczą najgłośniej są tu dużo dłużej.
Powtarzam pytanie: GDZIE BYLI WCZEŚNIEJ??????????"
Małgorzata:
"Apostołowie sprawiedliwości się znaleźli......"


Daniel Dąbrowski:
"tak czy inaczej wypada z TYM problemem cos zrobić, póki jest co ratować"

Małgorzata:
"ale nie manipulując opinią publiczną i pieprząc o "talibach".
Oni doskonale znają tych, którzy przekopali pół Twierdzy po to, żeby odnalezione w ziemi pamiątki sprzedać.
Więc nie mów mi o ratowaniu zabytków...."


Le Hu:
"Gdzie Ty widzisz "manipulację opinią publiczną?!????"
Lepiej robić cokolwiek niż bezczynnie siedzieć i krytykować w internecie bo to jest dopiero żałosne...
i na tym zakończę bezcelową dyskusję"

Małgorzata:
"Manipulacją jest mówienie i pisanie o "talibach" - to chwytliwe hasełko, które musi obudzić emocje...
Zamiast filmów pełnych patetycznych gestów i słów, podkreślonych pełnym dramatyzmu głosem proponuję szukać konkretnych rozwiązań.
A jeżeli chodzi o krytykowanie w internecie to cóż innego robią ci właśnie panowie?????"


Małgorzata S:
"Gospodarza potrzeba! Wszystko, co nie ma właściciela niszczeje.
Wiadomo, że jak coś jest państwowe, to jest niczyje, czyli wszystkich i można brać.

Jerzy G:
"Uuuuu ! "manipulując opinią publiczną" oczadzona głowa !
Załączniki
Kopia printscreen.jpg
Kopia printscreen.jpg (113.92 KiB) Obejrzany 22712 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez mmokrzycki » 02 Maj 2013, 16:18

KaloNDM napisał(a):Ale ja nie o tym…

Zawsze możesz skorzystać z edycji i skasować część wpisu.
KaloNDM napisał(a):Przypomina mi to zachowanie człowieka, który cierpi na Berdoline.

A co to jest?
KaloNDM napisał(a):[b]Małgorzata:
"Manipulacją jest mówienie i pisanie o "talibach" - to chwytliwe hasełko, które musi obudzić emocje...

W pełni się z tym zgadzam. Moja pierwsza myśl była taka, że ktoś wymyślił wyjątkowo debilne hasło.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez KaloNDM » 02 Maj 2013, 16:34

mmokrzycki napisał(a):Zawsze możesz skorzystać z edycji i skasować część wpisu.

Wiem, że nie rozumiesz... Zawsze lubiłem dyskutować z ludźmi o średnim intelekcie ;)

mmokrzycki napisał(a):A co to jest?

No tak... bym zapomniał... przepraszam...
Robię to specjalnie dla Ciebie, żeby się Tobie zwoje mózgowe nie przepaliły ;)
--->LINK

mmokrzycki napisał(a):W pełni się z tym zgadzam. Moja pierwsza myśl była taka, że ktoś wymyślił wyjątkowo debilne hasło.

No właśnie... też się w pełni zgadzam z tym, że niekumaci i ciężko myślący nie zrozumieją tego hasła ;) 8-) :lol:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez mmokrzycki » 02 Maj 2013, 16:41

KaloNDM napisał(a):No tak... bym zapomniał... przepraszam...
Robię to specjalnie dla Ciebie, żeby się Tobie zwoje mózgowe nie przepaliły ;)
--->LINK

Niestety, moje zwoje mózgowe nadal sobie z tym nie radzą:
Załączniki
2013-05-02_173840.png
2013-05-02_173840.png (45.33 KiB) Obejrzany 22680 razy
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez KaloNDM » 02 Maj 2013, 16:50

mmokrzycki napisał(a):Niestety, moje zwoje mózgowe nadal sobie z tym nie radzą:

".."Uuuuu ! ... oczadzona głowa !.." ;)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez disturbia » 02 Maj 2013, 16:57

Kalo naraziłeś się to teraz będziesz miał przejebane ;) Wszystko co opublikujesz będzie teraz be,wzmocnij sobie siedzenie;)a jeszcze nie tak dawno byłeś Kalo Wspaniały i "och"i"ach"zupełnie jak Kostrzewski(wystąpił w twoim dziele to spadł z piedestału).Tak kończą wszyscy,którzy współpracują z"pożal się Boże"reporterem;):DGdybyś padł na kolana i błagał o wybaczenie za"klik lubię to"dalej byłbyś cacy,a inni też nie obrywaliby rykoszetem z powodu takiego duperelu.Skarbnik pt."pojawiam się i znikam",ciekawe na jak długo tym razem :lol:
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez KaloNDM » 24 Maj 2013, 11:10

Oj tam, oj tam... Disturbia... siedzenie mam dość mocne ;)
Skarbnik pt. "pojawiam się i znikam", znowu publicznie dał przykład jak szanuje wypowiedzi "nowodworskiego motłochu" ;)

Teraz jestem pewien, że to Berdoline ;) ponieważ lęk przed odrzuceniem osiągnął apogeum :D
Pani Małgorzata twierdzi, że atakują ją wszyscy mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego i z lekkością ważki ;) pisze o tym,
że społeczność nowodworska jest mało inteligentna :) ponieważ mieszka "..w tym durnym mieście.."

Ciekawe...
Skoro Pani Małgorzatatwierdzi, że:
"..wszyscy nagle poczuli potrzebę krytykowania wszystkiego cokolwiek wiąże się z NTH.."
to kogo usunie teraz ze swoich znajomych na portalu Facebook?
Bójcie się nowodworzanie... Członek Zarządu Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego Was skasuje ;)

Puentując.
Specjalnie dla Pani Małgorzaty, przytoczę cytat z tekstu starego hip-hopowego kawałka:

"..Wszyscy czekali, oczy we mnie wlepiali
Doleciał mnie pomruk aprobaty z oddali
Pomyślałem - tak, tak - to jest ta chwila !
Teraz moje ego zajebiście bardzo gila sytuacja,
W której jestem centrum jak atrakcja
Turystyczna, ściśle jak akademia ekonomiczna myślę
Czasem się przyśni komu wydaje się, że
Oto spotkał kolesia, który wszystko wie
Tysiąc uwag skierowanych we mnie
Ich oczekiwania spełnię
Obronię tezy, jak Himen Eternię
Nie jestem idiotą, by mówić jestem tutaj po to,
Otwieram usta i niech płynie czyste złoto
Nagle wiatr moim oknem skrzypnął
Ja się obudziłem, a garbaty anioł zniknął.."


:lol: 8-) :lol: 8-) :lol: 8-) :lol: 8-) :lol: 8-) :lol: 8-) :lol: 8-) :lol:

Niżej jak zwykle, dołączam zrzuty z ekranu ;)

==========================================================

Dis Ndm - 22.05.2013, 06:58
- Uważajcie z tą reklamą,bo dostaniecie zYebkę,że się wtrącacie ;)

Novidvor.pl - 22.05.2013, 07:47
- forum mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego Dis, my przecież tak niezależnie, więc nikt nam nie może nic zarzucić :D

Marta K. - 22.05.2013, 08:13
- A twórca plakatu niech uważa na czcionki, które nie mają polskich znaków, bo "ń" po oczach bije ;)
i na odmianę miesięcy - 23.05 to dwudziesty trzeci (dzień) MAJA

Dis Ndm - Środa, 09:22
- Nie może być :) na pewno macie jakieś podejrzane intencje ;) :D

Kamila R.-S. - Środa, 15:08
- Czepiacie się :)

Małgorzata - 23.05.2013, 00:16
- nie zastanawia cię dlaczego wszyscy nagle poczuli potrzebę krytykowania wszystkiego cokolwiek wiąże się z NTH nie wyłączając czcionki?
Mnie osobiście to pochlebia, a tobie? Bo w tym durnym mieście jest jakoś tak dziwnie że jak robisz coś złego to pies z kulawą noga cię nie zauważy,
za to jak robisz coś fajnego - zaraz wszyscy opluwają i mówią, że wszystko źle.....
:D :D

Kalo Ndm - 24.05.2013, 10:17
- Uuuu... znowu ktoś we wpisach widzi manipulację :D - "..Uuuuu ! "manipulując opinią publiczną" oczadzona głowa!.." ;) ;) ;)
Załączniki
Oczadzona.JPG
Oczadzona.JPG (167.81 KiB) Obejrzany 22465 razy
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez disturbia » 24 Maj 2013, 11:41

To się pani Marta właśnie dowiedziała,że nieświadoma bierze udział w spisku :o Zdziwi się dziewczyna ;) No cóż,niektórzy grają w otwarte karty,inni wolą szczucie za plecami,przywdziewając publicznie maskę wyższości i niewinności.Ja wybieram tych pierwszych :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez KaloNDM » 24 Maj 2013, 12:02

disturbia napisał(a):niektórzy grają w otwarte karty,inni wolą szczucie za plecami,przywdziewając publicznie maskę wyższości i niewinności

Maska, maską... ;) ale ta wyższość :lol: 8-) :lol:
Odnosząc sie do tego, co napisała Pani Małgorzata "..Mnie osobiście to pochlebia..", to mam nadzieję, że dzięki nam poczuje się w niebowzięta :lol: :lol: :lol:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez rather » 24 Maj 2013, 14:11

Proponuję zmianę sposobu prowadzenia tej dyskusji, tym bardziej że jedna z osób która w niej uczestniczy skasowała jakiś czas temu swoje konto na forum i wypowiada się na facebooku, co może powodować, że część użytkowników nie wie o co chodzi. Może lepiej zamiast pisać i to na dwóch różnych portalach, lepiej do siebie zadzwonić (bo swoje numery pewnie macie) i wyjaśnić ewentualne różnice zdań?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez disturbia » 24 Maj 2013, 14:57

Osoba,o której mowa zaczęła się ponownie wypowiadać na novidvor :) A jednak łzy tęsknoty :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Postprzez KaloNDM » 24 Maj 2013, 16:36

Rather, po pierwsze:
To nie jest dyskusja, ani żadna różnica zdań.
Moje wpisy mają na celu pokazanie prawdziwego oblicza jednego z członków zarządu NTH.
Może Ty czujesz się z tym dobrze (bo Ciebie to też dotyczy), gdy skarbnik Nowodworskiego Towarzystwa Historycznego, na jednym z portali społecznościowych, urąga publicznie nowodworskiej społeczności lokalnej, pisząc, że mieszkają w durnym mieście.
To nie pierwszy taki wpis tej niedowartościowanej osoby.
Nie czepiam się działalności NTH...
Towarzystwo zrobiło kilka fajnych rzeczy... ale... jeżeli zarząd, członkowie, pozwalają Pani Małgorzacie na takie zachowanie i uważają, że to dobra promocja stowarzyszenia, to nie wróżę im świetlanej przyszłości.

Po drugie:
Owszem. Osoba usunęła jakiś czas temu konto na Novidvor lecz całkiem niedawno powróciła z wielkim hukiem i ma możliwość wypowiedzenia się, a jeżeli się mylę, to jaki jest problem założyć konto po raz drugi?
Tak, wypowiada się na Facebooku myśląc, że użytkownicy których zablokowała, nie będą widzieli jej działalności i tym samym, nie będą mogli wziąć udziału w dyskusji na temat jej "życiowych mądrości".

Po trzecie:
NTH jest instytucja pozarządową, która powinna godnie reprezentować historię lokalną oraz mieszkańców Nowego Dworu Mazowieckiego, a nie publicznie używać słownictwa z rynsztoka.
Na to nie pozwolę i nie będę tolerował takiego zachowania.

Jest to forum niezależne, czyż nie tak?
Mieszkańcy powinni wiedzieć co dzieje się w NTH i jakie zdanie ma o nich jeden z członków zarządu, właśnie po to, żeby później nie byli zdziwieni komu przekazali swoje wspomnienia, pamiątki rodzinne, kolekcje i zbiory.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne ;)

Postprzez melchizedek » 23 Lip 2013, 08:51

Czy Nowodworskie Towarzystwo Historyczne to jeszcze działa? Bo żadnych informacji na tym forum nie widać. Ktoś coś wie?
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: "Oczadzona głowa" i Nowodworskie Towarzystwo Historyczne ;)

Postprzez janusmen » 23 Lip 2013, 17:47

Na tym forum na pewno nie ale proszę na https://www.facebook.com/pages/Nowodwor ... 09?fref=ts
janusmen
 


Wróć do Nowodworskie Towarzystwo Historyczne

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości