Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez rather » 27 Gru 2012, 22:18

Jak podaje nowodworski24 część pracowników lotniska została wysłana na bezpłatne urlopy w związku z zamknięciem portu lotniczego... właściwie to pasa startowego... to znaczy progów na pasie startowym... Tak naprawdę to jednego progu... chyba muszę zapytać panią doradcę czemu ten port nie działa, bo z tego co mówi to wszystko jest OK?...

Ale nie o tym miałem pisać... Ciekawi mnie czy na urlopy bezpłatne udali się również:
- pan prezes
- pan wiceprezes
- pani doradca?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez Mavgan » 27 Gru 2012, 22:26

śmiem twierdzić że odpowiedź jest bajecznie prosta :)
NIE
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez rather » 19 Lut 2013, 13:27

Po bezpłatnych urlopach dla części pracowników przyszła pora na dalsze oszczędności. Jak pisze na swojej stronie Gazeta Nowodworska o połowę obniżono wynagrodzenie pozostałym pracownikom. Tak jak podejrzewaliśmy wcześniej - zarząd, który odpowiada za nadzór nad spółką, więc także za obecną sytuację - ma wynagrodzenie obniżone o 20%. Czyli jak znam życie - szary pracownik dostanie na rękę 1.800zł zamiast 3.600zł, a członek zarządu pewnie jedyne 32.000zł zamiast 40.000zł. Jest więc sprawiedliwość na tym świecie, bo pracownik niskiego szczebla ma wynagrodzenie obniżone o 1.800zł, a prezes lub wiceprezes aż o 8.000zł! :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez rather » 22 Lut 2013, 09:52

Ostatnio zauważyłem, że oprócz informacji o redukcjach wynagrodzenia pojawia się coraz większy tłumek pań, które zajmują się komunikacją MPL z mediami i szeroko rozumianą publicznością. W tej chwili mamy już:
- Edytę Mikołajczyk - słynną na całą Polskę doradczynię zarządu spółki Mazowiecki Port Lotniczy
- Magdalenę Bojarską - rzeczniczkę MPL (często tym tytułem określa się p. Edytę, co jest oczywistym faux pas)
- Paulinę Stypułkowską - specjalistkę ds. PR

I to wszystko pewnie w ramach oszczędności i redukcji kosztów działania chylącej się ku upadkowi spółki.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez PanJokerAKAStaÅ„czyk » 25 Lut 2013, 20:57

Wróciłem :) ale tym razem nie chcę robić zadymy, bo z tego co słyszałem napędzała ona sporo popularności autorom tego miejsca :) Mniejsza z tym, w każdym razie chciałem przywitać się na nowo.

Rather, pensje zarządu lotniska podlegają (jeśli się nie mylę) pod ustawę kominową, która określa maksymalne wynagrodzenie. Suma sumarum prezes portu lotniczego może zarabiać co najwyżej tyle ile burmistrz miasta.
Awatar użytkownika
PanJokerAKAStańczyk
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 78
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 07:33

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez rather » 25 Lut 2013, 22:28

No właśnie zdziwiłem się kiedy GN napisała, że Okienczyc zarabia tylko 20 tysięcy. Ale w tym wątku akurat nie czepiam się zarobków (uważam zresztą, że prezes spółki tej wielkości powinien zarabiać min. 40.000zł), ale idei wysyłania pracowników na bezpłatne urlopy lub obniżania im zarobków o 50%, podczas gdy zarząd ma uposażenie obniżone o 20%. Tym bardziej, że rozpatrując kwestię odpowiedzialności za porażki i sukcesy firmy to chyba przede wszystkim zarząd ma na nie największy wpływ? Więc jeśli władowali spółkę na minę, to może honorowo (żart taki :D) zrzekliby się 99% procent swojej pensji do czasu ponownego uruchomienia portu?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez PanJokerAKAStaÅ„czyk » 25 Lut 2013, 22:34

No z tym się akurat zgadzam. Nie rozumiem również nadzoru właścicielskiego, który dalej trzyma szanowny zarząd. Rozumiem, że zapewne chcą, żeby pan prezes wypił piwo, które pośrednio naważył, ale nie powinien w tym czasie pobierać uposażenia lub powinno być ono ograniczone do średniej krajowej, na tzw. przeżycie... Ale tutaj nie chodzi o lotnisko, tylko o politykę, centralną politykę i to czy PO bardziej dojedzie na tym polu PSL, czy PSL PO...
Awatar użytkownika
PanJokerAKAStańczyk
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 78
Rejestracja: 23 Kwi 2012, 07:33

Re: Bezpłatne urlopy pracowników lotniska

Postprzez Zirhan » 15 Mar 2013, 18:44

rather napisał(a):Ale nie o tym miałem pisać... Ciekawi mnie czy na urlopy bezpłatne udali się również:
- pan prezes
- pan wiceprezes
- pani doradca?
Cyrk nawet będący w budowie musi działać!
A jak to zrobić bez prezesów i doradcy?
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.


Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości