Kiedy otwarcie lotniska

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez Mavgan » 29 Sty 2013, 15:59

Pamiętajmy że lotnisko prawnie nie zostało zamknięte, więc wszyscy mogą się wypchać. Samoloty mogą na nim lądować tyle że mniejsze, więc można wszystkich pocałować....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez rather » 29 Sty 2013, 16:08

Otóż wersja o tym, że lotnisko jednak nie jest zamknięte coraz bardziej się chwieje. Dziś sam pan prezes powiedział, że lotnisko jest zamknięte, podważając tym samym misterną konstrukcję myślową zbudowaną przez panią doradcę zarządu o tym, że lotnisko działa, a zamknięty jest maleńki fragment pasa startowego... :P
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez azghar » 29 Sty 2013, 19:11

Åšmieszy mnie ta histeria...
Załóżmy że postawiłem budkę z kebabem obok stacji benzynowej... Interes się kręci - klienci stacji przychodzą do mnie i kupują kebaby...
Ale jednego dnia okazuje się, że stacja musi się zamknąć na pół roku bo np. właściciel nie dopełnił formalności przy jej budowie.
Mój biznes upada bo nie ma klientów...
I co - mam iść z pozwem do właściciela stacji?

Ja rozumiem, że wiele osób miała wielkie nadzieje i solidnie traci każdego dnia.
Ale takie jest ryzyko biznesu - ostatnia rzecz jakiej się spodziewali to zamknięcie WMI.
Teraz wszyscy powinni kibicować aby lotnisko jak najszybciej rozpoczęło przyjmować samoloty...
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez mtb » 29 Sty 2013, 19:18

Ja bym poszedł dalej obwiniał bym ich za wszystko co się dzieje u nas w mieście :)
Nieodśnieżone chodniki
Brak ścieżek rowerowych
Niedokończona rozbudowa SP7
Brak hali na osiedlu
Przestępczość co tam jeszcze macie ? :lol: :lol: :lol: :lol: :lol:
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez rather » 29 Sty 2013, 19:20

Niestety są tacy, którzy całkiem serio uważają, że w takiej sytuacji należy iść z pozwem do właściciela stacji, a jeszcze lepiej do urzędu, który stację zamknął! To są dopiero jaja!
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez kama » 29 Sty 2013, 19:24

kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez Mavgan » 30 Sty 2013, 09:23

Pan Bisialski powiedział co wiedział. Ręce opadają.....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez rather » 08 Lut 2013, 13:03

Konferencja prasowa SLD, która wczoraj odbyła się w Sejmie http://www.sejm.gov.pl/sejm7.nsf/komuni ... 0B003747E4. Przedstawiciel SLD w sejmiku potwierdza, że pas ma zostać rozebrany. Więc otwarcie lotniska pewnie już w maju... 2014.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez admiralbar » 12 Lut 2013, 14:51

Więc otwarcie lotniska pewnie już w maju... 2014

No to po kolejnej premii się należy ;)
W materiale TV bisial błysnął jak umiał, co się czepiacie.

Nie bardzo wiem co miasto ma tutaj do gadania i dlaczego próbuje wystąpić w roli gospodarza, czy naczelnego nadzorcy i zatroskanego pasterza owieczek (przedsiębiorców). NDM ma 5% udziałów i w takim udziale powinien również zabierać zdanie. Działanie burmistrza, czy rady miasta oceniam wyłącznie jako próbę zbicia kapitału wyborczego (póki co łapią same wpadki) i pseudo troskę o losy przedsiębiorców/przyszłych bezrobotnych.
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez rather » 14 Lut 2013, 11:06

Na portalu Fly4Free pojawiła się właśnie informacja, że Modlin może być zamknięty nawet do stycznia 2014! Znając skłonności wykonawców do obsuwy terminów, może się okazać, że Jacek Kowalski tuż przed następnymi wyborami będzie znowu otwierał lotnisko :shock:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez admiralbar » 14 Lut 2013, 16:08

admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez smo » 14 Lut 2013, 17:53

Od długiego czasu jestem stałym czytaczem tego forum i bardzo jestem zadowolony,że ono jest. W końcu postanowiłem się zarejestrować no i jestem nareszcie wśród osób, które są zainteresowane działaniem i obrazem naszej rzeczywistości. Co do lotniska, to moim zdaniem pełną wiedzę co do tego co dzieje się i co jest tego przyczyną są władze naszego powiatu. Powiat jako udziałowiec - jaki by nie był - wiedzę musi posiadać pełną, bo co to za udziałowiec, który nie dba o swoje interesy? Działam w prywatnym biznesie od 30-stu lat i nie zdarzyło się nigdy, abym nie panował nad swoja kasą. A bywało,że jakieś ciemne typki próbowały coś tam skołować, ale to od razu widać. Sprawa lotniska zaczyna bardzo mocno "pachnieć" i to powinna być przestroga dla naszych włodarzy, aby pomyśleli co robią. Tak się nie da włodarzyć na dłuższą metę: kij ma dwa końce - pamiętajcie o tym.
smo
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 9
Rejestracja: 05 Lut 2013, 16:52
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez rather » 14 Lut 2013, 21:11

@smo - mala poprawka: udzialowcem w lotnisku jest miasto, a nie powiat. Co do wiedzy na temat spolki masz oczywiscie racje - udzialowiec na pewno wie co sie dzieje w spolce. Pytanie tylko czy jest zainteresowany w dzieleniu sie ta wiedza?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez kocur » 15 Lut 2013, 01:33

Swoją drogą to niezłe tempo. W rok czasu budować prostokąt z betonu 2 x po 500 m długi i kilkadziesiąt szeroki, gruby na pół metra z kawałkiem to naprawdę imponujące. Remonty na Okęciu całego pasa ( wiem wiem - bez zrywania do gołej gleby ) trwały dwa weekendy. Pewnie będzie jak z wiaduktami - od nowa decyzje środowiskowe, przepychanki z tym kto zapłaci, czy na gwarancji czy nie itp.
Na tym całym bajzlu tak naprawdę to chyba zyska tylko pasażer bo mimo że zapłaci za bilet trochę więcej to jednak odejdzie mu cała ta udręka towarzysząca "odprawie" w Modlinie. Odkąd jeszcze teraz wejdzie przepis że prywatne agencje ochrony będą mogły przeprowadzać kontrole bagażowe zamiast SG to ja nawet nie chcę wiedzieć co tam się będzie działo po otwarciu.

Ciągle tli się we mnie promyk nadziei, że ten rok Grupa Trzymająca Władzę w Modlinie wykorzysta na zainstalowanie ILS'a i zorganizowanie całego tego przedsięwzięcia tak, żeby nie było wstydu. Może wystarczy dobrze zmotywowany manager średniego szczebla ( coś na kształt dyrektora operacyjnego ) który weźmie to wszystko za mordę i ogarnie tym składem co ma ?

Parafrazując kabaret Moralnego Niepokoju - przyjmę do pracy na stanowisko Dyrektora Operacyjnego Lotniska w Modlinie. Preferowani byli właściciele Agencji Towarzyskich posiadający umiejętność ogarnięcia burdelu.
;-)
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Kiedy otwarcie lotniska

Postprzez Mavgan » 15 Lut 2013, 07:04

No i powstała jak feniks z popiołów Pani EDYTA doradca modliński i powiedziała iż termin grudniowy to jakiś kosmiczny termin. No i dodała jeszcze że na pewno są technologie aby to zrobić znacznie szybciej.
Ja tam się nie znam, ale wydaje mi się iż skoro firma chce to zrobić porządnie(tym razem), to właśnie podała termin jak najbardziej realny a nie optymistyczny. No ale doradca pewnie wie lepiej, w końcu jest doradcą :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 13 gości

cron