Ryanair wraca do Modlina

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Ryanair wraca do Modlina

Postprzez rather » 09 Wrz 2013, 11:44

Prawdopodobnie już 30 września Ryanair wznowi loty z Modlina. Informacja zostanie potwierdzona jutro w czasie konferencji prasowej.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez azghar » 09 Wrz 2013, 12:37

Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Mavgan » 09 Wrz 2013, 19:37

ciekawe czy będzie przecięcie wstęgi i premie dla zarządu?
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez mtb » 10 Wrz 2013, 11:45

Jak dla mnie mogą zarabiać nawet setki tryliony dolarów byle by wszystkim się opłacało, a lotnisko wychodziło wszystkim na PLUS
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Mavgan » 10 Wrz 2013, 11:58

no tak, ale trzeba na to spojrzeć racjonalnie. Ryanair jest firmą prywatną i jej właściciel chce zarabiać pieniądze. Lotnisko w Modlinie musiało nagiąć się do nich a nie odwrotnie ,więc pewnie Ryanair będzie lądował za przysłowiową złotówkę a zarząd ustami Pani Edyty odtrąbi jutro pełny sukces lotniska. Jak jest naprawdę nikt się nie dowie bo obowiązuje wszystkich tajemnica biznesowa.
Ale jeśli będzie nam wszystkim z tego powodu lepiej to ja także jestem na TAK, tylko pytanie czy będzie lepiej....?
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez azghar » 10 Wrz 2013, 17:17

Mavgan napisał(a):no tak, ale trzeba na to spojrzeć racjonalnie. Ryanair jest firmą prywatną i jej właściciel chce zarabiać pieniądze.


Tak jak każda inna linia lotnicza na każdym innym lotnisku...
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Mavgan » 10 Wrz 2013, 20:08

oczywiście że każda linia chce zarabiać ale akurat w tym przypadku Ryanair pewnie przystawił do muru lotnisko bo jakby nie Ryanair to kto? Wiatr, tyle że on akurat nie płaci za lądowania. I właśnie to chciałem przekazać, a nie tylko to że firma chce zarabiać.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Betonowa WieÅ› » 10 Wrz 2013, 20:40

Pewnie dr Struzik bedzie doplacal nielotom Rayana po 100 od pasażera.
Lenistwo idzie tak wolno, że nedza je dogania. (Facet ze 100$ :)))))
Betonowa WieÅ›
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 71
Rejestracja: 07 Sie 2011, 20:58

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez azghar » 10 Wrz 2013, 22:06

Mavgan napisał(a):oczywiście że każda linia chce zarabiać ale akurat w tym przypadku Ryanair pewnie przystawił do muru lotnisko bo jakby nie Ryanair to kto? Wiatr, tyle że on akurat nie płaci za lądowania. I właśnie to chciałem przekazać, a nie tylko to że firma chce zarabiać.

Akurat w interesie mieszkańców NDM jest aby lotnisko po prostu działało, niezależnie od innych względów.
Takie lotnisko w Katowicach płaci Wizzair'owi ponad 12 milionów PLN za to, że tam lata, więc nie rozumiem, czemu tu nie miałoby płacić Ryanairowi.
Jak lotnisko stało puste to było źle.
Jak w końcu wznawia działalność z największym europejskim przewoźnikiem LCC i zawiera wieloletnią umowę dającą stabilizację to też jest źle...
Nie rozumiem, tego wiecznego narzekactwa...
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez rather » 11 Wrz 2013, 00:47

@azghar może przestań pieprzyć w końcu głupoty? To żeby lotnisko działało jak piszesz "niezależnie od innych względów" to jest w interesie Twoim i innych przedsiębiorców, którzy mają biznesy powiązane z lotniskiem. A w interesie mieszkańców jest, żeby publiczne pieniądze szły na publiczne cele, a nie na dofinansowanie Ryanaira, czy przedsiębiorstw typu parking zięcia przewodniczącego, któremu się obniża opłatę za dzierżawę, żeby się biznes domykał.

Może powiesz mi co przemawia akurat za dofinansowaniem lotniska, a nie na przykład jakiejkolwiek innej przedsiębiorczości na naszym terenie? Może samorządy powinny dofinansowywać warsztaty samochodowe? Praktycznie każdy ma samochód, więc to chyba też będzie "w interesie mieszkańców NDM"? A może sklepy z wódką? Ludzie lubią się napić - mieliby tanią gorzałę...

Poza tym kto i w jaki sposób ustalił ile rabatu czy też dofinansowania (przypominam - z publicznych pieniędzy) przyznać Ryanairowi? Jakiś przetarg był? Bo zdaje się, że w przypadku tej spółki powinien być. No chyba, że dogadywanie warunków odbyło się w jakimś zacisznym biurze w Irlandii przy butelce dobrej whisky i z daleka od osławionej tarczy antykorupcyjnej. W przyjemnej atmosferze kilku panów ustaliło zapewne warunki, na jakich zrobią dobrze Ryanairowi, kilkunastu biznesmenom i sobie nawzajem. Tylko mieszkańcy nie chcą skakać z radości, bo nie do końca wiedzą co właściwie zyskali...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Mavgan » 11 Wrz 2013, 07:03

@azghar porównywanie Modlina do Katowic jest raczej pudłem. Katowice istnieją od wojny i cały czas działają. Jest to trzecie (albo nawet drugie) lotnisko w kraju pod wzgl. odprawionych pasażerów. W tej chwili jest tam budowany pas który przyjmować będzie największe samoloty świata. Pas jest budowany a lotnisko nie stało ani godziny z tego powodu. Mógłbym tak wymieniać i wymieniać bo jako że jestem Ślązakiem to doskonale jest mi znane to lotnisko. A tutaj w Modlinie wiadomym jest że gdyby Ryanair nie powróciłby na lotnisko to nikt by tu nie lądował. Więc skoro idą tam też moje pieniądze (bo póki co płacę podatki w NDM) to chciałbym aby były wydawane z głową. A w obecnej sytuacji nikt mi nie powie że Ryanair będzie płacił poważne pieniądze w Modlinie. Zobaczymy kto jeszcze się pojawi wtedy może zmienię zdanie, póki co to jest kaszana.
Póki co każdy też nadyma się i podkreśla że Ryanair to największa firma która świadczy takie usługi w Europie, szkoda że wszyscy zapominają że też najbardziej dziadowska!
Do tego przed chwilą w TVN24 vice prezes lotniska Modlin powiedział że walczą bardzo o czartery aby je przyjmować, no ja was proszę
Oraz rozwija się nad dogodnościami które są zorganizowane przy komunikacji Wawa-Lotnisko Modlin.......jakiś żart
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez azghar » 11 Wrz 2013, 09:36

Najlepiej jest obrazić się na wszystko, zlikwidować lotnisko i dalej sobie marudzić na forum jak to w NDM jest beznadziejnie...
Ryanair, ta "najbardziej dziadowska" linia lotnicza jest obecna w 27 krajach - w dziesiątkach miast. Jej model biznesowy jakoś nie przeszkadza innym lotniskom i chętnie nawiązują współpracę. Nikt tam nie nasyła na Zarządy lotnisk CBA i nie płacze nad brakiem procedury przetargowej.
Proponuję sprawdzić jak rozwinęły się miasta, w których Ryanair czy inne linie low costowe otworzyły swoje bazy.
Kto wie, czy gdyby nie lotnisko, to znalazłby się chętny na kupno Twierdzy? Myślę, że w dużej mierze wizja Smart City jest związana z lotniskiem, które jest w stanie dostarczyć Klientów do hoteli, restauracji i innych biznesów, które się tam znajdą. Obecność lotniska zachęci również nowych mieszkańców, którzy kupią lub wynajmą mieszkania/apartamenty w Twierdzy. Lotnisko + Smart city to obecnie największa szansa rozwojowa dla NDM - jest tu potencjał na miejsca pracy, na podatki, które pozostaną w kasie miasta oraz na dużą zmianę wizerunkową i promocję regionu.
Powtórzę zatem - powrót Ryanaira do Modlina jest bardzo dobrą wiadomością. Również dlatego, że rozmawiając z kolejnymi przewoźnikami Zarząd nie stoi już pod ścianą i ma większe argumenty negocjacyjne.
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Mavgan » 11 Wrz 2013, 10:11

azghar napisał(a):. Również dlatego, że rozmawiając z kolejnymi przewoźnikami Zarząd nie stoi już pod ścianą i ma większe argumenty negocjacyjne.



pytanie jest proste. Z którymi? Wizz już powiedział co myśli o tym lotnisku. I pewnie zaczną się znowu rozmowy a le raczej nie prędko. I o ile się nie mylę to więcej linii tego typu w Polsce nie ma, więc pytam kto jeszcze? Bo rejsowe na 100% nie skuszą się ofertą lotniska, więc pozostają czartery. Które są zazwyczaj traktowane jako zapchajdziury a nie normalny strategiczny klient.
Piszesz coś o podatkach i miejscach pracy. To poproszę więcej konkretów bo póki co to lotnisko przez tak długi okres działania( bo wg. zarządu lotnisko cały czas działa, tylko pas był zamknięty a konkretniej tylko jego część) Miejsc pracy przybyło "mnóstwo"
Jak rozumiem Rather napisał iż jesteś przedsiębiorcą który swój biznes ma powiązany z lotniskiem, więc ile miejsc pracy stworzyłeś i ile podatków odprowadzasz do NDM. I nie chodzi mi o to ile Ty jako osoba prywatna odprowadzasz a to co Twoi pracownicy płacą.

I żeby było jasne, ja nie mam nic przeciwko lotnisku. Nawet jestem ZA, tylko ono od początku jest bublem. Lotnisko oraz zarząd lotniska. A za wszystko płacimy my podatnicy i nikt ze stołka nie poleciał.
Jeśli ktoś nasłał CBA to znaczy że był jakiś kwas.
Dowodzi to tylko tyle że u nas w kraju prawie wszystko jest umawiane pod stołem, wykonywane w sposób partacki i nie ma nigdy winnych. Na sam koniec ogłasza się (jak w tym wypadku powrót Ryanair) jakiś feralny sukces i lud się ma cieszyć i klaskać.
Ja klaskałbym jakby od początku lotnisko działało normalnie, wtedy byłby i wizz i ryanair i nikt by nie wyśmiewał lotniska widma. Wtedy też na 100% byłyby miejsca pracy oraz jakiś przychód z podatków do kasy miasta. A tak to sobie gdybamy co by było gdyby albo być może to dlatego....
Więc może tym razem niech coś w końcu powstanie to przyklaśniemy i ogłosimy sukces, a póki co to wiemy że samolot wyląduje najprawdopodobniej za darmo i mamy się z tego cieszyć. HURAAAA
:)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez Zirhan » 11 Wrz 2013, 14:22

Ja sądzę, że doszło do jakichś przecieków co do stanu rozmów z Ryanair, bo inwestor na Twierdzę znalazł się błyskawicznie!
Nie wierzę w przypadkową zbieżność dat!
Przy tylu przegięciach i niegospodarności już dawno powinno się tym zainteresować CBŚ a może i ABW.
Mydlą nam oczy, że spółka jest podmiotem prywatnym.
Więc skąd się tam wzięły środki miejskie, powiatowe i wojewódzkie?
Czyżby wg. starego schematu założono firmę pastwową a następnie ją znacjonalizowano?
Co się dzieje z kapitałem włożonym przez okoliczne gminy i województwo?
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Ryanair wraca do Modlina

Postprzez rather » 11 Wrz 2013, 15:33

Coraz więcej pytań dotyczących dealu lotniska z Ryanairem. Dziś gazeta.pl opublikowała artykuł, z którego jasno wynika, że Budgoszcz ogłasza przetarg na "promocję województwa na pokładach samolotów przewoźnika lotniczego świadczącego usługi stałych połączeń lotniczych". Do wydania jest 4,7 miliona złotych i ta kwota stanowi de facto dotację dla linii lotniczych, które będą utrzymywały połączenia Bydgoszczy ze światem.

Warto więc zapytać w jaki sposób Lotnisko Modlin lub jego udziałowcy rozstrzygnęli sprawę dotacji? Ile otrzyma Ryanair (w formie rabatu, reklam czy jakiejkolwiek innej) i w jaki sposób ustalono kwotę?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości