Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez kawcio » 13 Sie 2014, 19:37

Drodzy Nowodworzanie,

zapewne zanotowaliście wzmożony ruch samolotów nad NDM. Teraz trasa to m.in. : tory kolejowe, ul. Miła, ul. Dębowa, ul. Leśna, al. Wojska Polskiego i dalej Os. Młodych. Wiecie czy to jest spowodowane?
...inne trasy, bo konflikt na Ukrainie?!
... kwestia wiatru ?! (troszkę non-sens...)
... jakieś układziki/decyzje etc.?!

Jak macie jakieś info - dajcie proszę znać. Samoloty latają co parę minut!

Pozdrawiam,
Kawior
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez zbaj17 » 13 Sie 2014, 20:26

... i tak będzie do końca września.

Na Okęciu budują nowe drogi kołowania w związku z czym zamknięty jest krótszy pas startowy. W użyciu jest tylko dłuższy pas (na kierunku 150/330 stopni) na przedłużeniu którego (mniej-więcej) jest nasz wspaniałe miasto :/

http://www.lotnisko-chopina.pl/pl/lotni ... towej-ds-1
zbaj17
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 21
Rejestracja: 10 Lip 2014, 19:25
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez FlashNDM » 13 Sie 2014, 21:30

Mnie to bynajmniej nie przeszkadza.Po prostu,kiedy wiatr jest z kierunków południowych ,zbliżanie z Okęcia kieruje samoloty nad nasze miasto,by ustawiać je do lądowania na kierunek 15.Przy wietrze północnym samoloty podchodzą od południa na kierunek 33,takie są procedury lotnicze,gdzie zaleca się start i lądowanie pod wiatr,ponieważ przy zbyt silnym wietrze w plecy samolot może stracić siłę nośną i ulec katastrofie.Proste,prawda?
FlashNDM
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 157
Rejestracja: 04 Lut 2014, 22:41
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez kawcio » 14 Sie 2014, 07:49

Proste i logiczne, aczkolwiek:

- wcześniej takie sytuacje nie miały miejsca, a nie sądzę, by przez te wszystkie lata wiatr wiał tylko z północy, a dopiero niedawno zmienił się na południowy; ;)
- @ zbaj17 - dzięki za info. Też dotarłem do tej wiadomości z lotniska Chopina już po opublikowaniu wczoraj posta. Liczę więc na to, że z początkiem października sytuacja się unormuje.

Pozdrawiam serdecznie,
Kawior
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez seth_m10m » 14 Sie 2014, 12:44

nigdy nie rozumiałem tego, że komuś przeszkadzają samoloty nad głową - nie jestem żadnym spotterem ani fanem awiacji - po prostu mi nie przeszkadzają - nie uważam aby były jakieś uciążliwe.
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez kawcio » 14 Sie 2014, 13:20

seth_m10m napisał(a):nigdy nie rozumiałem tego, że komuś przeszkadzają samoloty nad głową - nie jestem żadnym spotterem ani fanem awiacji - po prostu mi nie przeszkadzają - nie uważam aby były jakieś uciążliwe.



No wiesz...jak wyprowadzasz się z hałaśliwego miasta szukając czegoś spokojniejszego (oczywiście mając na uwadze pewne kompromisy - nie dajmy się zwariować:)) i tu za chwilę puszczają Ci samoloty nad głową kursujące dosłownie co 5-10 min...to można wymięknąć:)

Zaraz ktoś skomentuje:
- Jak chcesz spokoju to na wieś wymiataj!

Ok, nie popadajmy w skrajności - jw. szukaliśmy z żoną czegoś spokojniejszego niż Wawa i Kraków (our home-cities).

Pozdrawiam,
Kawior
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez seth_m10m » 14 Sie 2014, 18:45

mieszkam 5 km od NDM i samoloty mi nie przeszkadzają - wręcz żałuję, że nie mieszkam w samym NDM albo Modlinie Górce - przyjemny widok taki samolot ;)
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez admiralbar » 14 Sie 2014, 19:54

No proszę wreszcie ktoś zadowolony :) nie narzeka na samoloty ani nie sprzecza się czy lostnisko jest w Modlinie, czy NDM :)
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez kawcio » 14 Sie 2014, 20:13

Ogólnie rzecz ujmując fakt istnienia tego lotniska jest pozytywny (zwłaszcza jak się sprawnie organizuje sobie wypad tanimi liniami na weekend), ale jak po dokładnym sprawdzaniu lokalizacji nieruchomości - ktorą się w efekcie kupuje- okazuje się, że ndm oferuje dodatkową atrakcję w postaci zawodów w rozpoznawaniu znajdująccego się na ogonie samolotu logotypu przewoźników lotniczych, to robi się nieco słabo...;)
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez seth_m10m » 15 Sie 2014, 10:14

Oczywiście, że to jest to dodatkowe urozmaicenie dla mieszkańców w tym smutnym jak p.... mieście ;)
w końcu pojawił się "polot" :D

A teraz nie rozróżnia się logotypów - lata tylko jeden przewoźnik ;)
seth_m10m
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 38
Rejestracja: 26 Kwi 2011, 11:14

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez kawcio » 20 Sie 2014, 06:59

Nie no, latają skubańce różnych linii - widziałem na radarach lotów :D:D
(Be well informed:D:D)
Nowoczesny, przyjazny i racjonalnie się rozwijający NDM - łapkujemy w górę!
kawcio
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 36
Rejestracja: 23 Lip 2012, 14:45
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez mmokrzycki » 20 Sie 2014, 11:54

Na lotnisku w Modlinie ląduje tylko Ryanair.

Ale ze względu na remont Okęcia, można (chwilowo) oglądać sporo innych linii.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez k.nowak32 » 21 Sie 2014, 21:17

Niestety samolotów lądujących na naszym lotnisku nie widzimy zbyt dokładnie, bo podchodzą od Pomiechówka i od Zakroczymia w więc nie przelatują nad NDM (ewentualnie szerokim łukiem gdzieś nad Czosnowem. Więc w tej chwili mamy wyjątkową okazję podziwiać te lądujące na Okęciu, z powodu przebudowy pasa na Okeciu. Za miesiąc - dwa się skonczy i znów zapanuje cisza, przerywana tylko odległym pomrukiem z modlińskiego lotniska (zauważyłem, że słychać go tylko późnymi wieczorami, gdy na ulicach jest ciszej od aut - w ciągu dnia znacznie bardziej uciążliwy jest hałas drogowy niż starty z Modlina).

Jeśli walczymy z hałasem to ograniczmy ruch kołowy w centrum - źródło największego hałasu!
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez tk28 » 21 Sie 2014, 22:41

Ja mieszkam na Pólku i gdy lądują czy startują samoloty to jest chwilowy huk jakby była burza i nie ważne czy jest dzień czy wieczór. Dźwięk odbija się od bloków i dosyć głośno słychać każdy samolot bez względu na kierunek, w którym startuje czy ląduje.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Wzmozony ruch samolotów nad NDM - HAŁAS!

Postprzez Zirhan » 23 Sie 2014, 15:32

tk28 napisał(a):Ja mieszkam na Pólku i gdy lądują czy startują samoloty to jest chwilowy huk jakby była burza i nie ważne czy jest dzień czy wieczór. Dźwięk odbija się od bloków i dosyć głośno słychać każdy samolot bez względu na kierunek, w którym startuje czy ląduje.


Gdy latały Ruskie transportowce po maliny i truskawki dla Kremla, to było ciszej!
Teraz mamy Demokrację!
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości