Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez mmokrzycki » 06 Lis 2014, 09:02

rather napisał(a):Oczywiście nie ma sensu porównywać hubów z lotniskiem Modlin...

O to właśnie mi chodziło. Modlin jest pomyślany jako małe lotnisko dla tanich linii, które nawet nie sprzedają lotów z przesiadkami. Pisanie, że nie ma na nim takiej infrastruktury jak we Frankfurcie jest bezcelowe.

http://www.sleepinginairports.net/2014/ ... europe.htm:
In spite of having been opened in 2012, WMI isn’t exactly the picture of comfort and modernity. However, relative to other secondary low-cost carrier airports, it is a step above. Unlike the other winners on this list, WMI does offer free unlimited Wi-Fi, a decent number of power sockets and an overall clean environment. Connections into the city center take just under and hour, be it by public or private transport – and thankfully the former is oddly convenient! Complaints stem largely from the overall lack of seating, services and amenities, but we suppose it is a budget airline airport after all.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Lotnisko w Modlinie wśród najgorszych portów lotniczych

Postprzez aladin2013 » 07 Lis 2014, 14:08

mich8 napisał(a):Dorzucę swoją cegiełkę do tematu.
Otóż korzystałem z usług lotniska. Cieszę się że jest. Ale widzę kilka nieścisłości.
Pierwsza największa dla okolicznych mieszkańców jest zła, nie wiem czy celowa czy nie, określenie strefy złego wpływu na okoliczne gminy. Korytarze i ścieżki podejścia na mapie mają się nijak do faktów, rzeczywistości. Skutkuje to tym, że niestety mniej okolicznych mieszkańców może starać się o odszkodowania od lotniska.
Jeśli chodzi o pasażerów to faktycznie, już są momenty, że terminal jest zbyt mały, jeśli chodzi o chwilową liczbę obsługiwanych pasażerów. A to tylko jedna linia samolotów.
Dalej. Kiedyś zdarzyło mi się być w czasie deszczu na lotnisku. Było to jakieś półtora miesiąca temu. Przed terminalem jest taki mały podwieszany, szklany dach nad chodnikiem. Jego dziadowskie wykonanie skutkowało tym, że z mocowań, rynienek i łączeń poszczególnych tafli szkła wprost na głowę przechodniów leciała woda. Może ktoś pamięta podobną sytuację ze Stadionu Narodowego. Tam też na schody lała się woda z padającego deszczu. Mimo, że schody były pod dachem.
Dalej. Słabe oznakowanie wjazdu na lotnisko od strony Zakroczymia. Często jeżdżę tamtędy i widzę groźnie wyglądające sytuacje. Drogowskaz informujący o skręcie w lewo jest ustawiony jakieś 15metrów od świateł (od strony Zakroczymia). Skutkuje to tym, że kierowcy jadący na lotnisko, często wiedzą, że gdzieś mają skręcić, ale dowiadują się o tym w ostatniej chwili. Akurat to można w prosty sposób rozwiązać przestawiając drogowskaz zaraz za zjazd z wiaduktu.
Dalej. Brak ciągłości chodnika z lotniska do Twierdzy. Przez co ludzie muszą chodzić po ulicy.


popieram w całej rozciągłości, a jeśli chodzi uciążliwość to wg mnie lotnisko najbardziej uciążliwe jest dla mieszkańców Nowego Modina, a to już nie nasza gmina
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości