Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez mieszkaniec_OM » 22 Kwi 2011, 12:18

mieszkaniec_OM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 117
Rejestracja: 26 Lis 2010, 11:35

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez rather » 22 Kwi 2011, 13:02

Ciekawe jakie będą dalekosiężne skutki otwarcia lotniska. Jeśli w w 2013 ma być 1,8mln pasażerów to oznacza to ok. 18.000 samolotów, które odwiedzą nasz port lotniczy. Wychodzi jakieś 60szt dziennie czyli zakładając, że lotnisko intensywnie pracuje 12h daje to ok. 5 startów i 5 lądowań na godzinę. Plus do tego jakiś ruch cargo itd.

Zdaje się, że z taką ilością samolotów nad głowami trudno będzie Kowalskiemu i Bisialskiemu przekonać swoich ziomów z okręgu w Modlinie do ponownego wyboru na zajmowane obecnie stołki. Mam wrażenie, że właśnie lotnisko będzie gwoździem do trumny WND, bo korzyści dla mieszkańców będą z tej inwestycji żadne.

Pewnie WND wrzuci tam jeszcze trochę swoich ludzi (w tej chwili Gereluk jest w radzie nadzorczej, a jako księgowa pracuje jakaś znajoma Szmytkowskiego - pisała o tym prasa), ale z "szarych" mieszkańców nie załapał się nikt. I pewnie się nie załapie - no chyba, że mamy w Nowym Dworze wykształconych kontrolerów ruchu lotniczego, mechaników potrafiących obsługiwać samoloty, funkcjonariuszy Straży Granicznej i innych wyspecjalizowanych służb?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez rather » 03 Cze 2011, 13:29

Budowa wre - kują, ryją, leją beton - zdaje się, że chyba w końcu coś z tego będzie. Pewnie jeszcze tylko kilka opóźnień (tak na marginesie - jest jakaś inwestycja w NDM, która powstała w terminie?) i samoloty zaczną latać. I pewnie dopiero wtedy będziemy mogli ocenić jaka to ważna i potrzebna dla miasta inwestycja. Przy okazji - jest artykuł w GW, w którym pada takie sformułowanie: "loty nocne przejmie zaś port w Modlinie". Jakoś mnie to nie dziwi, bo wiadomo - w Warszawie naród awanturny i ciężko mu po nocy nad głowami latać. A w naszym pięknym mieście pewnie godzą się na wszystko jak leci - włącznie z rykiem silników w środku nocy...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 03 Cze 2011, 19:08

rather napisał(a):Pewnie jeszcze tylko kilka opóźnień (tak na marginesie - jest jakaś inwestycja w NDM, która powstała w terminie?)


A znasz jakąś inwestycję w Polsce, która powstała w terminie?? :D

Co do artykułu to też się dziś z nim zapoznałem i muszę powiedzieć, że z tego lotniska może być d***... Loty nocne do NDM, bo jak ktoś będzie potrzebował być na rano w W-wie to akurat pasuje - przyleci w środku nocy, przekima się i rano w 1,5-2 godz do Warszawki (zależy czy PKP, czy autobus) ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez k.nowak32 » 03 Cze 2011, 20:14

Pociągiem z Modlina ma być podobno w 40 minut do metra:)
Co wydaje się całkiem realne, bo od 1 czerwca faktycznie jadę z Modlina niecałe 50 minut do gdańskiego :)
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 04 Cze 2011, 11:18

k.nowak32 napisał(a):Pociągiem z Modlina ma być podobno w 40 minut do metra:)
Co wydaje się całkiem realne, bo od 1 czerwca faktycznie jadę z Modlina niecałe 50 minut do gdańskiego :)


To prawda, ale... W planach mają skierowanie pociągów przez dw. Wschodni i Śródmieście na Okęcie). Trasa do Śródmieścia jest zdecydowanie dłuższa niż do dw. Gdańskiego, poza tym od W-wa Śródmieście do metra Centrum jest też kawałek do przejścia... Dla "turystów" na pewno będzie to lepsze połączenie, ale dla mieszkańców NDM droga do pracy raczej się wydłuży... :/
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez k.nowak32 » 04 Cze 2011, 13:13

Do Śródmieścia to dla wielu wygodniej bo na pieszo można dojść do pracy jak ktoś w centrum pracuje albo na uczelnię. Poza tym przecież wielu wysiadałoby na Powiślu (UW), Ochocie albo na Służewcu.
Co do czasu przejazdu do czas podobny będzie jak na Gdański, bo te połączenia na Okęcie mają być podobno przyśpieszone więc nie będzie dłużej niż na Gdański.
No i oprócz połączeń "lotniskowych" ma być więcej pociągów z Nasielska na Gdański. Będzie wybór - kto chce bez przesiadek do centrum lub na Służewiec jedzie linią "lotniskową", kto do metra to na Gdański.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 05 Cze 2011, 05:56

oby było tak jak piszesz, ale jak dla mnie to zbyt różowo to wygląda :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 17 Cze 2011, 07:24

Jest nowy artykuł na temat lotniska:

http://warszawa.gazeta.pl/warszawa/1,34 ... ECIA_.html

Cyt:
"- Gdzie by się tu teraz nie zatrzymać, wszędzie coś się kopie i buduje - pokazuje Stefan Bogusławski, szef biura inwestycji w Mazowieckim Porcie Lotniczym Warszawa-Modlin. Ta pełna nazwa jest tu podawana z naciskiem. Jest i hasło: "Nowe warszawskie lotnisko zaprasza".

Czyli będzie Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin?? Ja się pytam -jaka Warszawa?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez tk28 » 17 Cze 2011, 07:48

O ten szczegół pytałem już rok temu i odpowiedziano mi tak pokrętnie, że nie potrafię tego już powtórzyć a maila skasowałem. Można zapytać ich jeszcze raz chyba nic się nie stanie, TU jest trochę kontaktów. Ja pytałem dlaczego akurat Warszawa-Modlin a nie np. Okęcie-Modlin jako lotnisko będące w ścisłym związku z Okęciem albo Warszawa-Nowy Dwór Maz. bo jak Warszawa to przecież nie Modlin bo to nie miejscowość ale cóż, błąd ignorantów powtarzany od lat teraz będzie wpisany w nazwę lotniska aby utrwaliło się, że Modlin to jednak odrębna miejscowość. Nazwę tę wymyślili po prostu idioci i tumany bo jak inaczej można ich nazwać :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez cot » 17 Cze 2011, 09:10

Artykuł na gazeta.pl wraz z zdjęciami:
http://wyborcza.biz/biznes/1,100896,980 ... ECIA_.html
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 17 Cze 2011, 12:37

Myślę, że pisanie do tych ludzi nic nie da. Nie od dziś wiadomo, że mają mieszkańców w d*pie :/ Można jakoś to nagłośnić w lokalnych mediach... Może przed mediami lepiej by się wytłumaczyli?

Co do samej nazwy to nie podoba mi się słowo "Warszawa". Rozumiem, że jest "Modlin", bo jest krótsze niż "Nowy Dwór Mazowiecki" i nie ma w nazwie polskich znaków, a to w końcu lotnisko, gdzie będzie wielu turystów. Jednak łącznie Warszawy z Modlinem to jakaś porażka. Nic poza wspólną nazwą ich nie będzie łączyło. Pomijam już fakt, że Modlin nie jest osobnym miastem..
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ninel » 17 Cze 2011, 16:54

ukasz napisał(a):Co do samej nazwy to nie podoba mi się słowo "Warszawa". Rozumiem, że jest "Modlin", bo jest krótsze niż "Nowy Dwór Mazowiecki" i nie ma w nazwie polskich znaków, a to w końcu lotnisko, gdzie będzie wielu turystów. Jednak łącznie Warszawy z Modlinem to jakaś porażka. Nic poza wspólną nazwą ich nie będzie łączyło. Pomijam już fakt, że Modlin nie jest osobnym miastem..

Bez przesady, takie lotnisko w Luton co jest 50 km za Londynem, nazywa się 'London-Luton', to i lotnisko w Modlinie może być 'Warszawa-Modlin'.
Ať žije vláda! Ale za svoje.
ninel
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 130
Rejestracja: 12 Lis 2010, 13:51

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez rather » 17 Cze 2011, 18:14

A może London - Modlin? :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Lotnisko Nowy Dwor Mazowiecki - Modlin (stan prac)

Postprzez ukasz » 18 Cze 2011, 20:04

ninel napisał(a):
ukasz napisał(a):Co do samej nazwy to nie podoba mi się słowo "Warszawa". Rozumiem, że jest "Modlin", bo jest krótsze niż "Nowy Dwór Mazowiecki" i nie ma w nazwie polskich znaków, a to w końcu lotnisko, gdzie będzie wielu turystów. Jednak łącznie Warszawy z Modlinem to jakaś porażka. Nic poza wspólną nazwą ich nie będzie łączyło. Pomijam już fakt, że Modlin nie jest osobnym miastem..

Bez przesady, takie lotnisko w Luton co jest 50 km za Londynem, nazywa się 'London-Luton', to i lotnisko w Modlinie może być 'Warszawa-Modlin'.


Co do odległości masz rację... Może i nam kiedyś uda się zorganizować komunikację tak, aby przejazd z lotniska do W-wy trwał 40 min, bo podejrzewam, że w Londynie tak jest (jak nie lepiej) :)

Mi jednak nie podoba się, że w nazwie będzie tylko Modlin. Już teraz jak się z kimś rozmawia to nie znają NDM, a jak powiesz o lotnisku w Modlinie to kojarzą. Myślę, że jak będzie Warszawa-Modlin to będzie potęgowało wrażenie, że na trasie nie ma nic aż do samego Modlina... Wydaje mi się, że samo miasto w żaden sposób nie będzie wypromowane tym lotniskiem, bo nikt nie używa i nie będzie używał jego nazwy... :(
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości