Ryanair grozi odejściem z Modlina

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez rather » 08 Lis 2017, 09:44

Według wczorajszego oświadczenia Ryanaira https://www.fly4free.pl/ryanair-grozi-modlinowi/ linia grozi odejściem z Modlina jeśli lotnisko nie zostanie w najbliższym czasie rozbudowane. To zapewne tylko próba nacisku na właścicieli portu, którzy nie mogą dogadać się w sprawie planów rozwoju lotniska. Z drugiej strony nie od dziś wiadomo, że irlandzki przewoźnik jest najsilniejszym konkurentem LOTu i PPL z tego powodu próbuje ograniczyć pozycję Ryanaira w Polsce.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez BURBUL » 08 Lis 2017, 12:41

Najgorsze jest, że pisuary mają w swoich łapach PPL i AMW i mogą przegłosować Struzika. Mam nadzieję, że jeszcze kiedyś zajmie się nimi prokuratura ?
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez rather » 08 Lis 2017, 15:18

Tak dla przypomnienia - prokuraturę tez mają. I nie zanosi się, żeby w czasie najbliższych 6 lat miało się to zmienić...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez ganz » 09 Lis 2017, 13:16

Może nie tyle Ryanair chce odejść z Modlina co PPL nie wyklucza jego wyrzucenia ;)
Taka ciekawostka się pojawiła:
Marek Miesztalski, skarbnik województwa mazowieckiego:
"...PPL właśnie zażądały zwołania nadzwyczajnego zgromadzenia akcjonariuszy Modlina. My już otrzymaliśmy stosowny wniosek. Jednym z punktów miałaby być właśnie dyskusja nad potencjalnym rozwiązaniem umowy Modlina z Ryanairem oraz jakie byłyby tego ewentualne skutki..."

źródło: https://www.msn.com/pl-pl/wiadomosci/po ... spartanntp
ganz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 39
Rejestracja: 12 Sty 2013, 21:04
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez BURBUL » 09 Lis 2017, 16:52

No niech zero buduje więzienia bo obecna " dobra zmiana " je kiedyś zapełni. To jest kosmiczne kurest.o, to się już kur.a nie mieści w głowie. :shock: :shock: :shock: Oni działają na wszystkich frontach na zasadzie " a co nam zrobicie ? " Widzisz Rather ! Tak jak kiedyś stałeś na czele frontu anty lotniskowego, tak teraz chyba przeciwnie, trzeba lotniska bronić. :roll:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez rather » 09 Lis 2017, 20:34

A kiedy to byłem przeciwnikiem lotniska? Bo jakoś nie przypominam sobie... Owszem, jestem przeciwnikiem, ale tworzenia przedsiębiorstw przez spółki zarządzane przez urzędników i samorządowców. Skutki takiej zabawy właśnie widzimy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez BURBUL » 09 Lis 2017, 21:53

Tego akurat się spodziewałem, tak zwana pamięć wybiórcza. Proponuję Rather cofnąć się do pierwszych 10 tematów i tyle. Nie róbmy z tego zagadnienia, jak to już kiedyś ktoś powiedział. :lol:
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez rather » 10 Lis 2017, 01:06

Rzuć po prostu linkiem i będziemy mieli jasność. Najlepiej do postu w którym piszę, że jestem przeciwnikiem lotniska w ogóle. Bo to, że jestem przeciwnikiem lotniska jako krowy pasionej pieniędzmi mieszkańców i podatników a dojonej przez kilku kolesi to pisałem od dawna i cały czas podtrzymuję.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez BURBUL » 10 Lis 2017, 13:26

To może zmienię określenie z przeciwny na nieprzychylny :lol: Nie chce mi się szukać linków powiem tylko, że z uporem maniaka Twierdziłeś, że nie będzie pracy dla mieszkańców NDM i okolic co jest na dzień dzisiejszy nieprawdą ( praca w terminalu, na płycie, w obsłudze pojazdów, parkingów, sektorze taksówkowym czy też hotelarskim ) zapewne jeszcze coś pominąłem. Ja z kolei z uporem maniaka twierdziłem wprost przeciwnie, co potwierdza dzień dzisiejszy. Generalnie to z innymi Twoimi wątpliwościami związanymi z funkcjonowaniem lotniska się zgadzam . Nie ulega wątpliwości, że powstanie lotniska wygenerowało wiele miejsc pracy dla naszych mieszkańców, co jest podstawowe jeśli mówimy o nowych inwestycjach i korzyściach z nich wynikających. :)
BURBUL
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 446
Rejestracja: 04 Mar 2014, 08:50
Płeć: mężczyzna

Re: Ryanair grozi odejściem z Modlina

Postprzez rather » 10 Lis 2017, 14:24

Miało powstać 2200 miejsc pracy - nie wydaje mi się żeby nawet połowa tej liczby dotyczyła mieszkańców naszego miasta. Wielokrotnie też pisałem (nawet wspominałem o tym na jednej z sesji RM), że lotnisko w żaden sposób nie zapewnia napływu turystów czy osób, które wydają chociaż złotówkę w naszym mieście. Większość ląduje, wsiada w samochód/autobus i jedzie w Polskę. Korzystają okoliczne miejscowości - też otwierają parkingi, hotele, Pomiechówek i Zakroczym planują centra logistyczne. A Nowy Dwór Mazowiecki po frajersku wywalił kasę mieszkańców na udziały w lotnisku. Z punktu widzenia władców nowodworskich to dobrze wydane pieniądze - koledzy mają intratne stanowiska, są zlecenia dla zaprzyjaźnionych firm, łatwiej sprzedaje się ziemię, którą się po cichu kupiło, no i zięć przewodniczącego może otworzyć parking. Tą kasę można było wydać dużo lepiej - lotnisko i tak by powstało.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna


Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron