23.09.2011 Lotnisko Modlin

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 11:09

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:28, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Paź 2011, 13:04

gadas napisał(a):(...) by później z podziału dywidendy mieć równie proporcjonalny kawał dobrego tortu.(...)

Hmm, idąc tym tokiem myślenia to może warto byłoby, żeby miasto zaczęło lokować pieniądze w spółki giełdowe? Albo może jeszcze lepiej od razu weszło na rynek Forex?

Niestety, ale ładowanie przez miasto pieniędzy w komercyjne przedsięwzięcie się nie broni. I podobnie jak wtm uważam, że w sytuacji braku podstawowej infrastruktury przeznaczanie kilkunastu milionów na inwestycję w lotnisko służy tylko i wyłącznie załatwianiu sobie udziału w podziale tortu, ale nie takim o jakim piszesz.

I dla przypomnienia: podstawowe zadania miasta - lotniska tam nie widać, a szkoły i owszem...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez cekalto » 20 Paź 2011, 13:29

rather napisał(a):
gadas napisał(a):(...) by później z podziału dywidendy mieć równie proporcjonalny kawał dobrego tortu.(...)

Hmm, idąc tym tokiem myślenia to może warto byłoby, żeby miasto zaczęło lokować pieniądze w spółki giełdowe? Albo może jeszcze lepiej od razu weszło na rynek Forex?

Niestety, ale ładowanie przez miasto pieniędzy w komercyjne przedsięwzięcie się nie broni. I podobnie jak wtm uważam, że w sytuacji braku podstawowej infrastruktury przeznaczanie kilkunastu milionów na inwestycję w lotnisko służy tylko i wyłącznie załatwianiu sobie udziału w podziale tortu, ale nie takim o jakim piszesz.

I dla przypomnienia: podstawowe zadania miasta - lotniska tam nie widać, a szkoły i owszem...

Świetny pomysł , wejść na rynek Forex zatrudnić dobrego Brokera nie potrzeba ropy i mamy drugi Dubaj :lol:
Ludzie opamiętajcie się nie liczcie na zadne kokosy czy sensowne dywidenda z funkcjonowania lotniska dla powiatu a nawet jak by były to społeczność naszego regionu mało co skorzysta .
Te wszystkie optymistyczne wizje dla powiatu były by realne , ale do tego trzeba prawdziwej demokracji i odpowiednich ludzi na wysokości .
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez wtm » 20 Paź 2011, 13:41

Szkoda tyko, że pieniądze z naszych podatków idą na obiecywane "zyski" w odległej przyszłości; a na szkoły co niektórzy proponują zaciągnąć kredyt. Jeśli to taka świetna lokata kapitału to chciałbym na odwrót. Lotnisko z kredytu a szkoły ze środków własnych lub z dofinansowań zew.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Paź 2011, 13:51

A może po prostu wszyscy samorządowcy i urzędnicy z WND, wraz ze swoimi rodzinami, znajomymi i kolegami pozatrudnianymi w urzędach miejskich, powiatowych, spółkach, szkołach itd., zrobią zrzutkę i zainwestują swoje pieniądze w to genialne przedsięwzięcie? Zarobią straszną kasę i wszyscy wyniosą się na Karaiby... ;)
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 13:56

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:28, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Paź 2011, 15:23

Jakiej infrastruktury brakuje? Szkół na przykład - zapraszam na Osiedle Młodych, zobaczysz w jakich warunkach uczą się dzieci, bo się po prostu nie mieszczą, a mieszkań (i dzieci) cały czas przybywa.

Co do zatrudniania przyjaciół i znajomych królika to chyba nie słyszałem o sprawie w której którykolwiek z wymienionych przez Ciebie urzędów coś by zdziałał. Najczęściej jest to tak, że faworyzowana osoba "spełnia kryteria" i po prostu jest najlepsza ze wszystkich kandydatów. Ale chyba tylko dzieci wierzą w obiektywizm przy takiej rekrutacji. O jednej ze spraw pisała zresztą GN.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez gadas » 20 Paź 2011, 16:41

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 18:29, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez joonathan » 19 Lis 2011, 19:54

.......
Ostatnio edytowany przez joonathan, 21 Lis 2011, 00:20, edytowano w sumie 1 raz
joonathan
 

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Lis 2011, 00:49

joonathan napisał(a):Czy na tym "niby" nowodworskim forum, każdy temat, nawet tak odległy od polityki jak lotnisko kończy się krytyką władz miasta i partii rządzącej ? Czy to forum jest w jakiś sposób ukierunkowane politycznie czy jest dla każdego ? Mam wrażenie, że panują to skrajnie kacze poglądy.

Tak na zdrowy rozsądek - czemu miasto ma nie zabiegać o lotnisko i nie uczestniczyć finansowo w jego budowie ? Jeśli to taki zły pomysł to dlaczego 10 okolicznych miast i powiatów stawało na głowie żeby Modlin nie dostał lokalizacji ?

Oczywiście posypią się głosy, że chodziło o łapówki, dzielenie tortów czy jak tam to zwiecie, ale może czasami trzeba zaufać ludziom których wybrała większość ?

Tak na zdrowy rozsądek - dlaczego tak odległe od polityki pytanie jak Twoje kończy się od razu zarzutami o "kaczyzm"? No i kolejne pytanie: czy posiadanie mandatu większości oznacza obligatoryjne zaufanie wszystkich? A od kiedy to większość ma zawsze rację? Rozumiem, że w czasach rządu PiSu (partia wybrana przez większość) mieliśmy bezgranicznie ufać Kaczyńskiemu, Ziobrze i pozostałym orędownikom IV RP?

Jeśli jesteś przekonany do zaangażowania miasta w lotnisko, to wytłumacz mi po co zadłużona gmina angażuje 15 milionów złotych w przedsięwzięcie biznesowe zamiast przeznaczyć te środki na przykład na budowę kolejnej szkoły w najszybciej rozwijającej się dzielnicy miasta? Po co ta sama gmina przeznacza 150.000zł w zorganizowanie hucpy przedwyborczej zamiast przeznaczyć te środki na otwarcie lodowiska, które działało ubiegłej zimy? No i gdzie są te setki miejsc pracy, które mają powstać na lotnisku? Bo jak pisze ostatnia Nowodworska (a może "niby" Nowodworska?), praca może będzie, ale głównie dla ochroniarzy, sprzątaczek i kelnerek...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez joonathan » 20 Lis 2011, 07:16

.....
Ostatnio edytowany przez joonathan, 21 Lis 2011, 00:20, edytowano w sumie 1 raz
joonathan
 

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez Chelsea » 20 Lis 2011, 07:56

joonathan napisał(a):Jeśli chodzi o szkoły to w ndm brakuje mi tylko ZSZ bo nie mogę znaleźć młodych osób z uprawnieniami budowlanymi, elektrycznymi itp.

Zgodzę się z Tobą, że brakuje zawodówek, ale lokalny trend jest taki, że młodzież nie chce podejmować nauki w szkole zawodowej. Dziś każdy młody człowiek chce mieć przede wszystkim maturę. Ma maturę i nie ma żadnego zawodu. Przykre ...

Ale nie zgodzę się z Tobą, że tylko zawodówek brakuje.
@joonathanie, wydaje mi się, że jeszcze jesteś bardzo młodym człowiekiem i zapewne nie masz dzieci w wieku szkolnym.
Szkół w NDM oczywiście nie brakuje , wszystko jest, tylko czy wiesz jak wygląda nauka w szkołach na Osiedlu Młodych?

Sześciolatki uczą się w jednym budynku z gimnazjalistami (młodzież szesnastoletnia),
gimnazjaliści rozpoczynają swoje zajęcia o 12.30,
część zajęć w SP 7 nauczyciele muszą prowadzić w zaadaptowanych pomieszczeniach w piwnicy,
jedna porządna sala gimnastyczna dla 1000 uczniów (szacuję).

Chwała dyrektorom i nauczycielom za taką organizację pracy, że nasze dzieci zbyt mocno nie odczuwają tych niedogodności.
Ale mamy XXI wiek i czy edukacja właśnie tak powinna wyglądać?
I kto za to wszystko odpowiada?
Ja uważam, że rządzący miastem. Przykro mi, że jestem przez Ciebie w takiej sytuacji posądzana o kaczyzm i stronniczość.

Joonathanie oświeć mnie: Kto odpowiada za opisaną powyżej sytuację?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Lis 2011, 09:00

W połowie przyszłego roku lotnisko ruszy i wszyscy na własnej skórze przekonamy się jak to będzie z tymi miejscami pracy i niesamowitym rozwojem jakiego ma doświadczyć nasze miasto, gmina i powiat. I obym to ja się mylił, chociaż patrząc na to, ile lokalne władze pochodzące z WND zrobiły dla mieszkańców, nie jestem zbyt dobrej myśli :(
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez PaffDadi » 20 Lis 2011, 10:42

joonathan napisał(a):Jeśli chodzi o pracę to wymieniłeś kilka super płatnych zawodów; firmy ochroniarskie, firmy sprzątające, kelnerki mi tu nie pasują, ale chyba i w tym ostatnim zawodzie przeznaczonym dla studentek można nieźle zarobić na napiwkach.

Mam nadzieję, że to taki szczególny rodzaj ironii, która z rana jeszcze do mnie nie dociera? Po potwierdzeniu natychmiast zaczynam się śmiać.
joonathan napisał(a):Poza tym potrzebni będą mechanicy, hydraulicy, budowlańcy i elektrycy, zawody te niestety zanikają a fachowców we wszystkich dziedzinach można policzyć na palcach i nie są to młode kreatywne osoby !

Młodość i kreatywność, to jest teraz cenione na rynku pracy? Zawsze myślałem, że najważniejsza jest fachowość i rzetelność, przynajmniej w tych zawodach które wymieniłeś. Kreatywność byłaby wskazana w przypadku znanych od setek lat zawodów takich jak mystery client, wedding planner, czy profesji, której efektem jest przypadek poniżej.

Image

Bo kreatywność w hydraulice kojarzy mi się tak.

Image

Oczywiście rozumiem pęd pracodawców do zatrudniania osób młodych i z doświadczeniem, już się nawet przestałem śmiać z oczekiwań typu "doświadczenie minimum 10 lat, 15 języków, wiek do 25 lat z dużym biustem", a wszystko to podsumowane wynagrodzeniem 1386zł brutto.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez Chelsea » 20 Lis 2011, 10:47

rather napisał(a): W połowie przyszłego roku lotnisko ruszy i wszyscy na własnej skórze przekonamy się jak to będzie z tymi miejscami pracy i niesamowitym rozwojem jakiego ma doświadczyć nasze miasto, gmina i powiat.

No właśnie, mówimy o rozwoju. A ja się zastanawiam, co było przez ostatnie 10 - 15 lat.
Czy powiat nowodworski się rozwijał, czy raczej mieliśmy do czynienia ze stagnacją.
Dlaczego tak bardzo jesteśmy do tyłu w porównaniu z powiatami legionowskim, czy grodziskim ?
Kto lub co za taki stan rzeczy odpowiada:
- Fatum, które wisi nad naszym miastem i okolicami
- Brak podejmowanych mądrych decyzji (albo brak decyzji) przez ludzi będących u władzy
- brak szczęścia
- jeszcze coÅ› innego ...
A może ten rozwój był i jest, tylko dlaczego chociażby stopa bezrobocia w powiecie nowodworskim wynosi dziś aż 12,5% ?
Wynik ten przewyższa wojewódzką stopę bezrobocia (9,2%) a nawet krajową (11,6%). (oparłam się na danych podanych przez GN - artykuł "Coraz więcej bezrobotnych" nr 46/2011 ).

Marzy mi się prawdziwa debata na ten temat . Niejednostronna. Może głos by zabrali ludzie, którzy przez ten czas byli lub są u władzy. Może radni powiatowi - szkoda, że są oni otwarci na dialog i potrzeby mieszkańców tylko przed wyborami .

P.S. Wielkie dzięki dla Gazety Nowodworskiej, która nie boi się podejmować trudnych dla naszej władzy tematów.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości