23.09.2011 Lotnisko Modlin

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 20 Lis 2011, 12:43

Zdecydowanie za te wszystkie nieszczęścia odpowiada jakieś fatum. Z tego samego powodu między innym nie udaje się ukończyć w terminie żadnej inwestycji. Poza tym kury przestają znosić jajka, a krowy dają zsiadłe mleko. Może pora odprawić egzorcyzmy - zanim spadnie nam na łeb samolot, stacja kosmiczna albo jakaś inna planetoida?

A dlaczego jest wysokie bezrobocie? Pewnie sympatyczna pani z PUPy zostanie wezwana przez Kowalskiego na jedną z kolejnych sesji RM gdzie udzieli obszernych wyjaśnień popartych pięknymi wykresami i tabelkami...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez cekalto » 20 Lis 2011, 14:48

Chelsea napisał(a):
rather napisał(a): W połowie przyszłego roku lotnisko ruszy i wszyscy na własnej skórze przekonamy się jak to będzie z tymi miejscami pracy i niesamowitym rozwojem jakiego ma doświadczyć nasze miasto, gmina i powiat.

No właśnie, mówimy o rozwoju. A ja się zastanawiam, co było przez ostatnie 10 - 15 lat.
Czy powiat nowodworski się rozwijał, czy raczej mieliśmy do czynienia ze stagnacją.
Dlaczego tak bardzo jesteśmy do tyłu w porównaniu z powiatami legionowskim, czy grodziskim ?
Kto lub co za taki stan rzeczy odpowiada:
- Fatum, które wisi nad naszym miastem i okolicami
- Brak podejmowanych mądrych decyzji (albo brak decyzji) przez ludzi będących u władzy
- brak szczęścia
- jeszcze coÅ› innego ...
A może ten rozwój był i jest, tylko dlaczego chociażby stopa bezrobocia w powiecie nowodworskim wynosi dziś aż 12,5% ?
Wynik ten przewyższa wojewódzką stopę bezrobocia (9,2%) a nawet krajową (11,6%). (oparłam się na danych podanych przez GN - artykuł "Coraz więcej bezrobotnych" nr 46/2011 ).

Marzy mi się prawdziwa debata na ten temat . Niejednostronna. Może głos by zabrali ludzie, którzy przez ten czas byli lub są u władzy. Może radni powiatowi - szkoda, że są oni otwarci na dialog i potrzeby mieszkańców tylko przed wyborami .

P.S. Wielkie dzięki dla Gazety Nowodworskiej, która nie boi się podejmować trudnych dla naszej władzy tematów.


Trzeba mieć nadzieję że Warszawa połknie Legionowo , bo jezeli nie to zostaniemy wkrótce dzielnicą Legionowa a w tedy włodarze miasta NDM biada wam .
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez azghar » 21 Lis 2011, 22:48

WracajÄ…c do tematu:
Najnowsza galeria z Lotniska Modlin:
http://modlinlotnisko.blogspot.com/2011 ... 12011.html
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez kocur » 21 Lis 2011, 23:46

Witam Seredcznie Wszystkich !
To mój pierwszy post i chciałem się przywitać z szacownym gronem. Chciałbym również dorzucić swoje obawy odnośnie szumnie zapowiadanych benefitów związanych z lotniskiem. Marzy mi się oczywiście żeby zasady rekrutacji, przetargów na wynajem powierzchni, usług były przejrzyste i transparentne. Jednak będzie pewnie jak zwykle.
Przykłady już są widoczne gołym okiem :
1. Tablice rejestracyjne na samochodach biorących udział w budowie.
Zwróciliście uwagę że to same obce rejestracje ? To samo jest przy wiaduktach - pracownicy mówią ze śląskim akcentem, a samochody są na śląskich numerach.
2 Oczywiście wiem, że nie będą importować kelnerów z pomorza ale nie koniecznie spodziewajcie się że np. translud będzie obsługiwał połaczenie z W-wą.
3. Eko taxi opisywane w innym wątku też daje do myslenia. Plus dla nich że oni chociaż rekrutują na naszym terenie kierowców.
4. Ciekawe kto dostanie sprzÄ…tanie na tym lotnisku.
5. Ochronę obiektów nie podlegających ochronie SOL.

Myślę, że wielkie nadzieje związane z tym lotniskiem pękną jak bańka mydlana. Oczywiście będzie ktoś kto wygra ale nie sądzę, że tych osób będzie wiele. Jeśli te wszystkie firmy będą rekrutować po stawkach takich jakie płacą gdzieś u siebie - to szału nie będzie.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 22 Lis 2011, 00:16

kocur napisał(a):1. Tablice rejestracyjne na samochodach biorących udział w budowie.
Zwróciliście uwagę że to same obce rejestracje ? To samo jest przy wiaduktach - pracownicy mówią ze śląskim akcentem, a samochody są na śląskich numerach.

Ciekawe spostrzeżenie - wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Pani z PUPy już chyba będzie miała wyjaśnienie rosnącego bezrobocia - obcy zabierają nam pracę!!! :)

A tak na marginesie to pas remontowali chyba Czesi - ciekawe, że miasto Nowy Dwór Mazowiecki utrzymuje w ten interesujący sposób czeskiego podatnika. Taka mała rekompensata za Zaolzie...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez IronRun » 22 Lis 2011, 07:43

Nic dziwnego, pas budujÄ… Czesi lub SÅ‚owacy, Polskie firmy budujÄ… miejsca postojowe i terminal.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez tk28 » 22 Lis 2011, 09:20

rather napisał(a):Ciekawe spostrzeżenie - wcześniej nie zwróciłem na to uwagi. Pani z PUPy już chyba będzie miała wyjaśnienie rosnącego bezrobocia - obcy zabierają nam pracę!!! :) A tak na marginesie to pas remontowali chyba Czesi - ciekawe, że miasto Nowy Dwór Mazowiecki utrzymuje w ten interesujący sposób czeskiego podatnika. Taka mała rekompensata za Zaolzie...

Mój blok kilka lat temu remontowała firma z Podkarpacia a z tego co wiem to większość takich inwestycji w naszym mieście wykonują właśnie firmy z Podkarpacia i ze Śląska, rzadko kiedy są to lokalne firmy. Nie wiem dlaczego tak jest, może są lepsi lub tańsi a może jest to robione z litości bo przecież na Podkarpaciu czy Śląsku to ludzie nie mają pracy i ogólnie tacy biedni są jak nigdzie indziej.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez azghar » 22 Lis 2011, 21:05

Narzekacie, że drogę startową remontują czesi a nie lokalne firmy a pokażcie mi firmę z terenu powiatu, która ma know how, doświadczenie i sprzęt aby taki remont wykonać...
Nie jest również tajemnicą, że w związku z totalną akcją remontową na drogach w PL występuje deficyt firm/ekip, które mogą realizować takie inwestycje...
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 22 Lis 2011, 22:11

Nie chodzi chyba o kwestie know-how, ale raczej o to, że ostatecznych podwykonawców powinni poszukać na lokalnym rynku. Do lania betonu nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. A okazuje się, że bardziej opłaca się wozić pracowników z daleka niż rekrutować ich z terenu powiatu. Ciekawe, że miasto jako dumny współwłaściciel nie zatroszczyło się o to, żeby kasę na podatki zarobili lokalni pracownicy.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez mmokrzycki » 23 Lis 2011, 01:21

rather napisał(a):Nie chodzi chyba o kwestie know-how, ale raczej o to, że ostatecznych podwykonawców powinni poszukać na lokalnym rynku. Do lania betonu nie trzeba mieć specjalistycznej wiedzy i doświadczenia. A okazuje się, że bardziej opłaca się wozić pracowników z daleka niż rekrutować ich z terenu powiatu. Ciekawe, że miasto jako dumny współwłaściciel nie zatroszczyło się o to, żeby kasę na podatki zarobili lokalni pracownicy.

To by było urocze, przetarg, w którym mogą startować tylko lokalne firmy.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez cekalto » 23 Lis 2011, 01:44

azghar napisał(a):Narzekacie, że drogę startową remontują czesi a nie lokalne firmy a pokażcie mi firmę z terenu powiatu, która ma know how, doświadczenie i sprzęt aby taki remont wykonać...
Nie jest również tajemnicą, że w związku z totalną akcją remontową na drogach w PL występuje deficyt firm/ekip, które mogą realizować takie inwestycje...


Zamiast zapożyczać słowa obcojęzyczne jak "know how" nie lepiej kultywować język Polski i po prostu napisać :

Narzekacie że drogę startową remontują Czesi a nie lokalne firmy a pokażcie mi firmę z terenu powiatu która ma wiedzę doświadczenie i sprzęt aby taki remont wykonać .

Nie każdy Polak ma wiedzę obcojęzyczną . To już bardziej może zyskał byś w oczach forumowiczów jak byś tak napisał :
Complain that the runway instead of renovating the Czechs local businesses and show me a company from the district, which has the know-how, experience and equipment to perform such repairs ...
Awatar użytkownika
cekalto
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 109
Rejestracja: 11 Mar 2011, 12:47

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez azghar » 25 Lis 2011, 14:54

@rather - a widziałeś maszyny, które pracowały przy remoncie drogi startowej? Widziałeś technologię, jaką wykonywane są prace?

tak to u nas już jest - jak zrobi fachowiec to są narzekania, że to był ten a nie inny i że wziął za dużo.
Jak zrobi się taniej to się okazuje, że to nie był fachowiec i są narzekania, że coś spartolił.

Wolę, żeby pas startowy zrobili Czesi, którzy mają o tym pojęcie, niż ktoś kto potem powie, że dopiero się uczył, a po roku czy 2 będzie trzeba robić kolejny remont za kolejne $$$.
Lotnisko Modlin Warszawa
Nowe lotnisko na Mazowszu

ModlinLotnisko.pl
Awatar użytkownika
azghar
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 81
Rejestracja: 07 Sie 2011, 19:22

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 25 Lis 2011, 15:12

Remont pasa na Okęciu wykonał Budimex, więc chyba są w Polsce firmy, które mają wiedzę i technologię umożliwiającą wykonanie tak skomplikowanych zadań jak remont drogi betonowej? No chyba, że zadanie jest rzeczywiście tak skomplikowane, że w Europie Środkowo - Wschodniej jest tylko jedna firma, która posiada know-how i maszyny umożliwiające jego realizację? :shock:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez mamaka » 25 Lis 2011, 19:10

Z pewnością są takie firmy, ale to w ich interesie a nie władz spółki czy miasta powinno być ubieganie się o zlecenie. Na każdą pracę na lotnisku ogłaszany jest przetarg i w ten sposób wybierani są wykonawcy. Burmistrz nie ma wpływu na to że to Czesi, Bułgarzy czy firma z Czosnowa będzie wykonywała prace.
Np. o zamówienie na budowę części lotniczej - Lotniska Warszawa/Modlin ubiegały się Erbud SA - firma z siedzibą w Warszawie (wykonawca wybrany), konsorcjum spółek Strabag +HeilitWoerner, oraz trzeci podmiot konsorcjum firm: Astaldi+Przedsiębiorstwo Budowy Dróg i Mostów z Mińska Maz.+Romaaiport+spółka z Rumunii. Kryterium była cena, a w warunkach dopuszczalności nie było ograniczenia ze względu na lokalizację firmy.
mamaka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 18
Rejestracja: 19 Wrz 2011, 08:57

Re: 23.09.2011 Lotnisko Modlin

Postprzez rather » 25 Lis 2011, 21:37

No to ja mam pytanie - od razu powiem, że głupie. Czy w takim razie możliwe jest, że oprócz budowy pasa również inne zlecenia będą dostawały firmy spoza terenu powiatu albo co gorsze spoza województwa lub wręcz kraju? Może się przecież okazać, że najniższą cenę na kompleksową obsługę całego tego ustrojstwa złoży jakaś firma z Ludowej Republiki Chin i co wtedy? Okaże się, że miasto wywaliło 15 baniek i poza miejscem w radzie nadzorczej, kilkoma posadkami dla znajomych i przyjaciół królika oraz latającymi nad głową samolotami - nic z tego nie mamy... Bo nawet podatki potencjalni skośnoocy pracownicy zapłacą w Chinach :lol:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron