Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 06 Mar 2012, 16:52

No to ja teraz trochÄ™ pomarudzÄ™.

nowodworzanin18 napisał(a):Dla maruderów że lotnisko jest w nowodworskim Modlinie, a lotnisko nazywa się MPL Warszawa-Modlin, informuję iż linia nazywa się fachowo Modlin-Płock gdyż zaczynać się będzie na stacji kolejowej Modlin, która znajduje się w mieście na prawach gminy, Nowy Dwór Mazowiecki.

Lotnisko nazywa się Modlin a Mazowiecki Port Lotniczy Warszawa-Modlin to nazwa spółki zarządzającej tym lotniskiem.

Na Modlinie póki co nie ma stacji kolejowej a przystanek kolejowy.

Co do linii Modlin-Płock to wszystko ok ale tylko wtedy gdy ta linia w Płocku będzie docierać do stacji Płock. Bo jeżeli będzie docierać do jakiejś tam dzielnicy (nie znam za bardzo Płocka) to prawidłowo byłoby Modlin-(nazwa dzielnicy, do której dochodzi linia). A jeśli nazwa linii będzie kończyła się "Płock" bez względu na to, jak będzie nazywała się stacja/przystanek, do której będzie docierać owa linia to powinno być Nowy Dwór Maz.-Płock bo Modlin to nie miejscowość. Nazwa Modlin-Płock sugeruje, że Modlin to miejscowość a znając życie to już tak pozostanie i dalej będziemy brnąć w błędy.

W raporcie występuje szereg błędów w nazewnictwach, które ciągną się od lat i straciłem już nadzieję, ze kiedyś to się zmieni. Nie pisze/mówi się lotnisko w Modlinie a lotnisko Modlin w Nowym Dworze Mazowieckim tak samo jak pisze/mówi się lotnisko Okęcie w Warszawie lub warszawskie lotnisko Okęcie.

Wiem, że zawsze się czepiam tego tematu ale moje stanowisko w tej sprawie zawsze jest twarde i niezmienne bo przyłączenie wsi do miasta ciągnie za sobą pewne konsekwencje. Wystarczy zobaczyć jak się pisze/mówi odnośnie dzielnic/osiedli w Warszawie, nie pisze się np. w Woli, w Okęciu, w Pradze, pisze się "NA" i tak samo powinno się pisać/mówić w stosunku do Modlina bo w stosunku do Okunina ludzie tak już mówią, mimo, że należy do miasta 10 lat. Dlatego dziwi mnie dlaczego ludzie tak uparcie po 50-ciu latach przyłączenia osady Modlin do Nowego Dworu Maz. nadal nie potrafią powiedzieć o nim jako o części Nowego Dworu. To my mieszkańcy przede wszystkim powinniśmy o to dbać a tymczasem co drugi się wyłamuje więc nie ma co się dziwić, że pół świata postrzega Modlin jako odrębną miejscowość. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że w Nowym Dworze Maz. funkcjonują dwie grupy lokalnych patriotów - nowodworskich i modlińskich a władze należą do tej drugiej grupy. Coraz bardziej jestem zdania, że po II wojnie św. zrobiono nam wielką krzywdę, że po połączeniu Nowego Dworu z Modlinem nie nazwano tej miejscowości po prostu Modlin, do dziś już by się wszyscy przyzwyczaili a tak to Nowy Dwór zawsze jest pokrzywdzony bo nie mówi się o nim a o jego dzielnicy.

Proszę nie komentować tego postu bo moje zdanie i tak jest niezmienne a nie ma potrzeby ciągnąć dyskusji odbiegającej od tematu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 06 Mar 2012, 18:37

Na Modlinie póki co nie ma stacji kolejowej a przystanek kolejowy.


Stacją nazywamy "posterunki" posiadające infrastrukturę ruchową jak i infrastrukturę do obsługi pasażerów. Modlin jest stacją, zawsze nią był i zawsze raczej będzie.

Co do linii Modlin-Płock to wszystko ok ale tylko wtedy gdy ta linia w Płocku będzie docierać do stacji Płock. Bo jeżeli będzie docierać do jakiejś tam dzielnicy (nie znam za bardzo Płocka) to prawidłowo byłoby Modlin-(nazwa dzielnicy, do której dochodzi linia). A jeśli nazwa linii będzie kończyła się "Płock" bez względu na to, jak będzie nazywała się stacja/przystanek, do której będzie docierać owa linia to powinno być Nowy Dwór Maz.-Płock bo Modlin to nie miejscowość. Nazwa Modlin-Płock sugeruje, że Modlin to miejscowość a znając życie to już tak pozostanie i dalej będziemy brnąć w błędy


Przeczytaj co napisałem, uwierz, wiem co piszę.

Wiem, że zawsze się czepiam tego tematu ale moje stanowisko w tej sprawie zawsze jest twarde i niezmienne bo przyłączenie wsi do miasta ciągnie za sobą pewne konsekwencje. Wystarczy zobaczyć jak się pisze/mówi odnośnie dzielnic/osiedli w Warszawie, nie pisze się np. w Woli, w Okęciu, w Pradze, pisze się "NA" i tak samo powinno się pisać/mówić w stosunku do Modlina bo w stosunku do Okunina ludzie tak już mówią, mimo, że należy do miasta 10 lat. Dlatego dziwi mnie dlaczego ludzie tak uparcie po 50-ciu latach przyłączenia osady Modlin do Nowego Dworu Maz. nadal nie potrafią powiedzieć o nim jako o części Nowego Dworu. To my mieszkańcy przede wszystkim powinniśmy o to dbać a tymczasem co drugi się wyłamuje więc nie ma co się dziwić, że pół świata postrzega Modlin jako odrębną miejscowość. Prawdopodobnie spowodowane jest to tym, że w Nowym Dworze Maz. funkcjonują dwie grupy lokalnych patriotów - nowodworskich i modlińskich a władze należą do tej drugiej grupy. Coraz bardziej jestem zdania, że po II wojnie św. zrobiono nam wielką krzywdę, że po połączeniu Nowego Dworu z Modlinem nie nazwano tej miejscowości po prostu Modlin, do dziś już by się wszyscy przyzwyczaili a tak to Nowy Dwór zawsze jest pokrzywdzony bo nie mówi się o nim a o jego dzielnicy.


To napisz pismo do Burmistrza z prośbą o zmianę nazwy z Nowy Dwór Mazowiecki na Modlin i będziesz very happy.

Proszę nie komentować tego postu bo moje zdanie i tak jest niezmienne a nie ma potrzeby ciągnąć dyskusji odbiegającej od tematu.


Nie chcesz by nie komentować, to nie pisz, proste. Jak za trudne, wybacz, ale są pewne ramy, tak jak ja Wam je przedstawiłem, których trzeba się trzymać.
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 06 Mar 2012, 19:40

nowodworzanin18 napisał(a):Modlin jest stacją, zawsze nią był i zawsze raczej będzie.

Modlin dawniej był stacją teraz jest przystankiem. Wiedz, że nie tylko Ty jesteś wykształcony i obeznany. Są jeszcze tacy, którzy nie dość, że mają wiedzę to jeszcze żyją dłużej niż Ty i pamiętają trochę więcej. Trudno czasem rozmawia się z kimś, kto sprawia wrażenie przekonanego o swej wszechwiedzy i nieomylności tylko dlatego, że skończył taki czy siaki kierunek.

nowodworzanin18 napisał(a):Przeczytaj co napisałem, uwierz, wiem co piszę.

Ja też wiem co piszę jednak Ty chyba w dalszym ciągu nie zrozumiałeś o co mi tak naprawdę chodzi. Więc proponuję przeczytać jeszcze raz fragment o linii Modlin-Płock. To, że ktoś gdzieś ustalił tak czy tak to nie znaczy, że ustalił dobrze.

nowodworzanin18 napisał(a):To napisz pismo do Burmistrza z prośbą o zmianę nazwy z Nowy Dwór Mazowiecki na Modlin i będziesz very happy.

Widzę, że jesteś jednym z tych, którym wsio ryba ale jednak twój nick mówi co innego.

nowodworzanin18 napisał(a):Jak za trudne, wybacz, ale są pewne ramy, tak jak ja Wam je przedstawiłem, których trzeba się trzymać.

Jednak z tymi ramami wcale nie trzeba się zgadzać i można je poddawać dyskusjom bo tworzą je i tak w większości ignoranci nie znający się na niczym, ale niektórym to można wszystko wcisnąć i wszystko zaakceptują bez zastanowienia.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 06 Mar 2012, 19:57

Modlin dawniej był stacją teraz jest przystankiem. Wiedz, że nie tylko Ty jesteś wykształcony i obeznany. Są jeszcze tacy, którzy nie dość, że mają wiedzę to jeszcze żyją dłużej niż Ty i pamiętają trochę więcej. Trudno czasem rozmawia się z kimś, kto sprawia wrażenie przekonanego o swej wszechwiedzy i nieomylności tylko dlatego, że skończył taki czy siaki kierunek.


Modlin jest stacją i nie będzie mi tutaj nikt mówił że jest inaczej. Na jakiej podstawie sądzisz, twierdzisz, cokolwiek innego, że Modlin to przystanek osobowy? Przystanki osobowe są tylko i wyłącznie na szlaku, Modlin nie jest na szlaku, bo jest stacją. Modlin nie ma wskaźnika W16, posiada semafory wjazdowe i wyjazdowe, zresztą, nawet głupia wikipedia to pięknie tłumaczy: http://pl.wikipedia.org/wiki/Przystanek_osobowy
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 06 Mar 2012, 21:44

Nigdzie nie napisałem, że "przystanek osobowy" bo jest przystankiem kolejowym co równie pięknie głupia wikipedia tłumaczy Link jeśli już kierujemy się wiedzą z tego medium. A na jakiej podstawie Ty twierdzisz, że jest stacją :?: Na takiej, że sobie tak wymyśliłeś, ustaliłeś :?: Bo na pewno wyznacznikiem tego nie są semafory. Daj mi poważniejszy dowód na to, że jest stacją pomijając treści z portali tworzonych przez społeczność to przyznam Ci rację.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez ukasz » 06 Mar 2012, 22:37

z linku @tk28 do Wikipedii:
"Wraz z uruchomieniem Lotniska Modlin planowana jest zmiana nazwy stacji na Nowy Dwór Mazowiecki - Modlin ponieważ obecna nazwa jest myląca dla podróżujących koleją."
Muszę powiedzieć, że pierwsze o tym słyszę... :shock:
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez mmokrzycki » 06 Mar 2012, 22:50

tk28 napisał(a):Daj mi poważniejszy dowód na to, że jest stacją pomijając treści z portali tworzonych przez społeczność to przyznam Ci rację.


http://www.plk-sa.pl/linie-kolejowe/sie ... lsce/mapy/
http://www.plk-sa.pl/fileadmin/PDF/mapy ... owe_04.pdf

Image Image
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 06 Mar 2012, 23:26

ukasz napisał(a):Muszę powiedzieć, że pierwsze o tym słyszę... :shock:

Kiedyś była o tym rozmowa na forum i z tego co burmistrz powiedział to nazwa nie będzie zmieniona bo jest historyczna a tak poza tym to trochę myląca jest bo nietutejsi jadą na ulicę np. Mieszka I a wysiadają w Nowym Dworze Maz. i szukają. Zresztą taką zasadą jest, że stacje/przystanki w dzielnicach mają nazwę miejscowości obok nazwy dzielnicy. Myślę, że zmiana nastąpi dopiero po zmianie burmistrza pod warunkiem, że nie będzie on z tego samego towarzystwa. PKP PLK już kilkukrotnie apelowało do władz NDM o zmianę nazwy a konkretniej o sfinansowanie owej zmiany i tablic ale miasto jest nieugięte bo wiadomo o co chodzi, o pieniądze.

mmokrzycki napisał(a):
tk28 napisał(a):Daj mi poważniejszy dowód na to, że jest stacją pomijając treści z portali tworzonych przez społeczność to przyznam Ci rację.

http://www.plk-sa.pl/linie-kolejowe/sie ... lsce/mapy/
http://www.plk-sa.pl/fileadmin/PDF/mapy ... owe_04.pdf

Nie wiem na ile te dane są aktualne ale wiem na pewno, że Modlin stacją już nie jest i wiem dlaczego ale niech mi nowodworzanin18 powie jaka jest różnica między stacją a przystankiem bo bynajmniej nie są to semafory i dlaczego uważa, że Modlin nadal jest stacją.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 06 Mar 2012, 23:51

Proszę o trzymanie się głównego tematu, czyli lotniska i ewentualnie tego czegoś kolejowego co ma pod nim/przy nim powstać. Bez względu na to czy będzie to bocznica, łącznica, stacja czy inny przystanek :roll:
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez k.nowak32 » 07 Mar 2012, 07:21

tk28 napisał(a):
ukasz napisał(a):Muszę powiedzieć, że pierwsze o tym słyszę... :shock:

Kiedyś była o tym rozmowa na forum i z tego co burmistrz powiedział to nazwa nie będzie zmieniona bo jest historyczna a tak poza tym to trochę myląca jest bo nietutejsi jadą na ulicę np. Mieszka I a wysiadają w Nowym Dworze Maz. i szukają. Zresztą taką zasadą jest, że stacje/przystanki w dzielnicach mają nazwę miejscowości obok nazwy dzielnicy. Myślę, że zmiana nastąpi dopiero po zmianie burmistrza pod warunkiem, że nie będzie on z tego samego towarzystwa. PKP PLK już kilkukrotnie apelowało do władz NDM o zmianę nazwy a konkretniej o sfinansowanie owej zmiany i tablic ale miasto jest nieugięte bo wiadomo o co chodzi, o pieniądze.

Nie wiem na ile te dane są aktualne ale wiem na pewno, że Modlin stacją już nie jest i wiem dlaczego ale niech mi nowodworzanin18 powie jaka jest różnica między stacją a przystankiem bo bynajmniej nie są to semafory i dlaczego uważa, że Modlin nadal jest stacją.


Modlin jest stacją, stacją są wszystkie obiekty, gdzie pociągi mogą kończyć i rozpoczynać bieg, wyprzedzać się, bądź wymijać (używam celowo słów niefachowych, ale bardziej zrozumiałych powszechnie). To znaczy, że stacją będzie nawet gdyby miał tylko 2 tory i dwa rozjazdy. Modlin to nawet stacja osobowa, bo są perony. Co innego, że Modlin po modernizacji został bardzo okrojoną stacją i jest znacznie mniejsza stacją niż Nowy Dwór Mazowiecki. Chociaż pociągi lotniskowe mają tam kończyć bieg, to nie jest przystosowany do tego typu regularnych operacji, będą one znacznie zakłócać ruch na torach głównych ("przelotowych").
A sprawa nazwy stacji to przykład ignorancji władz miasta. Warszawa już dawno wyjaśniła kwestie wszystkich stacji w swoim obrębie, choć trwało to też dłuższy czas. Teraz kolei już nie robi problemów, ale miasto nie chce pokryć kilku tysięcy złotych - kosztów wymiany tablic stacyjnych, ze względu, że miasto zgłosiło problem za późno.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 07 Mar 2012, 08:36

Nie wiem na ile te dane są aktualne ale wiem na pewno, że Modlin stacją już nie jest i wiem dlaczego ale niech mi nowodworzanin18 powie jaka jest różnica między stacją a przystankiem bo bynajmniej nie są to semafory i dlaczego uważa, że Modlin nadal jest stacją.

Kilka osób tłumaczy Ci że jesteś w błędzie, ale nie, Ty brniesz dalej w swoim zdaniu. Gorzej niż pewne uparte zwierzę. Kolega k.nowak32 Ci to wytłumaczyć w bardzo dobry sposób, w sumie powielając to co mogłeś wyczytać w wikipedii. W fachowym języku kolejowym nie ma określenia "przystanek kolejowy". Semafory są różnicą! PS. Jak widzisz semafor na szlaku, to jest to Szlakowa Blokada Liniowa. Semafor ma biało-czerwoną podstawę, a nie białą. Jak semafory nie przemawiają, to niech to będzie zwrotnica. Ktoś tutaj mi zarzuca wyrozumiałość i przerost formy nad treścią, a sam taki jest. Es tut mir leid...

Zmiana nazwy stacji Modlin jest możliwe, koszty musiałoby pokryć miasto. Kiedyś padały nawet w tej kwestii konkretne ceny, ale obecnie nie pamiętam. Może lotnisko się dołoży. Aczkolwiek osobiście jestem przeciwny zmianie nazwy.
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 07 Mar 2012, 09:16

Nic tu nie zmienia faktu, że Modlin nie jest już stacją i lepiej dobrze sprawdź tę informacje w wiarygodnych źródłach zanim skompromitujesz się jeszcze bardziej. To, że jeszcze niedawno był stacją nie znaczy, że nadal jest ale tłumaczył w kółko nie będę bo betonu głową nie przebiję tym bardziej ślepego poczucia Twej nieomylności. Miałem napisać dlaczego nie jest ale dowiedz się sam. Tym samym kończę w tym temacie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 07 Mar 2012, 10:21

Jeżeli sądzisz że mnie sprowokujesz, niestety, jesteś w błędzie.

Jeżeli nie jest stacją, to niby czym jest, proszę, odpowiedz wg. przepisów kolejowych, czym obecnie jest Modlin.

P.O. - nie, bo jak wyżej, posiada semafory i tory dodatkowe.
P.odg - nie, bo nie ma do czego odgałęzić,
P.odst - nie, bo jest SBL
P.bocz - też nie, bo z trójki nadal można wrócić na tory szlakowe
A może to stacja rozrządowa co? Nie, też nie, najbliższa na Pradze.

Stacja, stacja, stacja

Bo ma zwrotnice, perony, semafory, można kończyć i zaczynać trasę, wymijać, krzyżować, zmieniać tory, ma perony, infrastrukturę.

Kompromitujesz się Ty. Skoro otrzymałeś tyle argumentów pokazujących że jesteś w błędzie, a nadal w nim siedzisz, to wybacz.

http://www.pkp.pl/files/mapa_linii_kolejowych.pdf - stan na 2011, więc pomodernizacyjny na naszym odcinku. Zrozum człowieku, jesteś w błędzie, nie masz argumentów, zamilcz.
Ostatnio edytowany przez admin, 07 Mar 2012, 15:14, edytowano w sumie 1 raz
Powód: usunalek kilka wyrazow stacja. bez przeginania prosze:) Pozdr. Admin
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 07 Mar 2012, 13:56

Już raz prosiłem o trzymanie się tematu. Trzeci raz nie poproszę... Przypominam również, że dyskusja jest wymianą poglądów, a nie okazją do atakowania dyskutanta, który ma odmienne zdanie.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez ukasz » 07 Mar 2012, 17:24

"To coś" w Modlinie nazywa się teraz Modlin... Pytanie za 100 punktów - jak będzie nazywała się stacja przy lotnisku? Lotnisko Modlin? Modlin AirPort? Nowy Dwór Maz. Modlin AirPort? Lotnisko Warszawa-Modlin? Nowy Dwór Mazowiecki AirPort?

A nawiązując do tematu - jeśli zostanie wybrana przykładowo nazwa Modlin AirPort, to czy to będzie zgodne z oznaczeniami kolejowymi? W końcu lotnisko bedzie na terenie Nowego Dworu? Czy nie okaże się, że wraz ze zmianą nazwy "Modlin" będzie trzeba zmienić nazwę stacji na lotnisku? Kto pokryje koszty?
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron