Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 15:01

nowodworzanin18 napisał(a):A chciałeś zauważyć? Bo mi się wydaje że NIKOMU nie chce się zauważyć profitów.

A siódemka, jest wystarczająco zakorkowana, zakorkujmy ją więc bardziej.


Na siódemce nie widziałem korków o których piszesz.
A profity to są pieniądze - przeczytałem jeszcze raz i tego nie zauważyłem.

I zgadzam siÄ™ z wypowiedziÄ… kolegi tk28.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez gadas » 08 Lut 2012, 15:36

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:07, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 08 Lut 2012, 15:39

@wtm - przejedź sobie siódemką by na 8 być w Warszawie, codziennie dojeżdzam więc coś o tym wiem.
@all - jestem zwolennikiem komunalizacji i udziałów miasta w wielu instytucjach. Benckiser może i nie, ale owe lotnisko i owszem.

Temat z mojej strony skończony, ja argumenty podałem, wy nie podaliście ze swojej strony żadnych. Zresztą, ostatnio na tym forum coraz mniej niestety konkretów...
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 15:46

@nowodworzanin18 - pisałeś o korkach w Nowym Dworze teraz o problemach z dojazdem do Warszawy.
@gadas - no comment
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 08 Lut 2012, 15:51

@wtm - napisałeś o siódemce to Ci napisałem o siódemce, a teraz kulturalnie zarzucasz że to ja piszę o jednym, a porównuje do czego innego. Zdecyduj się.
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez gadas » 08 Lut 2012, 16:35

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:07, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 16:39

gadas napisał(a):
wtm napisał(a):@gadas - no comment

Taaa najpierw pieniactwo potem obraza majestatu a racja oparta na zasadzie "nie bo nie".


@gadas - bez komentarza po raz drugi
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 16:48

Lotnisko Gdańsk - tak się rozkładają udziały:
Gmina Miasta Gdańska
3.240 udziałów o wartości 32.400.000 złotych
Województwo Pomorskie
3.164 udziałów o wartości 31.640.000 złotych
Przedsiębiorstwo Państwowe "Porty Lotnicze"
3.145 udziałów o wartości 31.450.000 złotych
Gmina Miasta Sopotu
275 udziałów o wartości 2.750.000 złotych
Gmina Miasta Gdyni
180 udziałów o wartości 1.800.000 złotych

i tu można mówić o zyskach dla miasta.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez PaffDadi » 08 Lut 2012, 17:04

Sącząc z wolna Martell Cordon Bleu i popalając niespiesznie Cohiba Behike oraz drażniony aromatem świeżo parzonej Kopi Luwak, niezmiennie pozostając ignorantem we wszystkich tematach w jakich się udzielam, a w których wyznaję wszechforumową zasadę "nie znam się, nie orientuję, więc z tym większą chęcią się wypowiem", zapytuję o rzecz istotną, która być może umyka szanownym dyskutantom: Czy na lotnisku będzie dostępny taras widokowy?
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez Zbyszek » 08 Lut 2012, 17:06

chyba nikt tu nie deprecjonuje lotniska jako takiego , tylko udział finansowy miasta w tym przedsięwzięciu
i to jest wg mnie bardzo zasadna wątpliwość
władze miasta powinny dbać o interes mieszkańców - wszystkich - mnie czy bardziej przedsiębiorczych, dużych , małych , mądrych, bogatych i biednych ...
i nie ma się co dziwić ,że ludzie mieszkający w NDM powinni liczyć na jakieś profity wraz z powstaniem lotniska ,
w końcu nie jest to biznes bezinwazyjny i można założyć ,że powstaną też jakieś utrudnienia pogarszające jakość życia części mieszkańców
tymczasem okazuje sie że nie dość ,że mieszkańcy będą mieli uciążliwe sąsiedztwo to jeszcze w jakimś stopniu muszą to sobie sfinansować ( bo chyba władze miasta nie inwestują swoich prywatnych pieniędzy ), i jeszcze dołożyć na jakąś infrastrukturę itp
a na obecna chwilę wielu profitów nie widać ( dla mieszkańców , bo dla przedstawiciela miasta w radzie nadzorczej lotniska to chyba są , a i dla paru lokalnych "przedsiębiorczych " też coś skapnie )
właściwie to należałoby sie zastanowić kto tutaj trzyma asa w rękawie i co może tą karta ugrać
czy lotnisko dla tanich linii lotniczych jest tak atrakcyjne dla miasta czy może raczej lokalizacja i infrastruktura jest łakomym kąskiem dla lotniska
mnie lotnisko nie przeszkadza , a nawet jestem zadowolony ,że będę miał bliżej do wielu miast w europie
ale zastanawia mnie dlaczego NDM podchodzi do tej inwestycji jak "ubogi krewny ze wsi" któremu się nic nie należy , a w dodatku musi dowieźć wałówkę ,żeby było co na stole postawić
Zbyszek
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez disturbia » 08 Lut 2012, 17:17

Dla mnie jako przecietnego mieszkanca,a takich jest w tym miescie wiekszosc,nic z tego faktu nie wynika. W rozmowach ludzi na ten temat pojawial sie jedyny watek, potencjalnej roboty. Nikt nie klaskal w lapki z radosci,ze oto teraz sobie polata,bo nikogo na to nie stac.A teraz okazuje sie,ze jeszcze nam przypieprza podwyzke(chyba,ze cos sie zmienilo). Autobusy,ktore mialy wozic ludzi skoncza kurs n N.D.M. Niech mi ktos powie gdzie te korzysci? Nie interesuje mnie kto sobie wypcha kieszenie,bo ma talenty "przedsiebiorcze",ani udzialy,tylko co z tego bedzie mial normalny mieszkaniec miasta. Nikt nie bedzie latal do roboty w stolicy samoletem. Jak ktos napisal przyleca pilkarze na euro.
Ostatnio edytowany przez disturbia, 08 Lut 2012, 17:35, edytowano w sumie 1 raz
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez gadas » 08 Lut 2012, 17:27

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:07, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 17:38

@Zbyszek - mam podobne zdanie do Twojego.
Fajnie jest wziąć taksówkę i być za 5 min w domu po powrocie z wyjazdu i to mi pasuje.
Podoba mi się, że ludzie będą mieli pracę i 40% z ich podatku wpłynie do miasta (jeśli są zameldowani w naszej gminie) co do firm obsługujących lotnisko to takiej pewności nie mamy (wygra firma, która wygra przetarg a podatki pójdą tam gdzie jest zarejestrowana).
Szkoda, że nie ma podatku od nieruchomości za lotnisko - duża kasa ucieka z miasta.
Smutne jest to, że miasto inwestuje w lotnisko nasze pieniądze a nie ma pieniędzy dla mieszkańców np. sala gimnastyczna w SP7 itp.
Z tego co wiem głównym udziałowcem będzie Urząd Marszałkowski i tam pójdzie większość zysków.
Jestem przeciwny z finansowania tej inwestycji z naszych pieniędzy. Zaraz się odezwą, że trzeba inwestować aby otrzymać profity ale żeby inwestować to trzeba mieć pieniądze a nie brać kredyty i przesuwać środki na lotnisko. Bo kredyty będzie spłacać miasto z Waszych podatków a nie spółka lotniska.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez gadas » 08 Lut 2012, 17:42

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:08, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez Sauron » 08 Lut 2012, 17:56

A ja zapytam znow tak:jaka praca na tym lotnisku?Bo ktos wyskoczyl z ta praca.Czy jest tu ktos kto ma licencje pilota?Moze nawigatora?Ewentualnie jest ktos po szkole/kursie na kontrolera obslugi naziemnej?Mechanik urzadzen latajacych?Czy moze wykwalifikowana stewardesa/stewardem?Bo jedyne co jak na razie to mozna aplikowac na wykwalifikowanego sprzatacza hal,pelnoetatowego bagazowego,lub tak niesamowite stanowisko jakim jest zamiatacz pasa startowego.Jedyna robota godna uwagi moze byc ochrona.Pozatym porownywanie Gdanska do NDMu jest bezcelowe.Tam czesc samolotow lata na trasy europejskie,tu jedynie krajowe.Bo Okeciu mozecie tylko to odebrac.Mowienie o dziesiatkach milionow zysku jest glupota.Bo tak zarabiaja porty lotnicze,w tym wypadku ogolno europejskie.Linie krajowe to sumy 10 razy mniejsze.
Sauron
 

PoprzedniaNastępna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron