Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 28 Sty 2012, 00:01

Okazuje się, że oprócz udziałów w lotnisku jakie wykupiło miasto z naszych pieniędzy, za chwilę będziemy ponosili kolejne wydatki na tą poronioną inwestycję. ZWiK podnosi opłaty za ścieki i wodę, a prezes spółki tłumaczy, że przyczyną podwyżek są inwestycje. Do największych należy budowa przyłącza do powstającego portu lotniczego, na którą złożą się mieszkańcy płacąc blisko 25% wyższą opłatę za wodę i ścieki.

Ciekawe ile jeszcze będziemy musieli dopłacić do tej bezsensownej inwestycji?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 28 Sty 2012, 09:39

O przepraszam Cię bardzo, uchwała w tej sprawie została zniesiona z wczorajszych obrad w celu dalszych negocjacji na linii lotnisko-burmistrz-radni. Po drugie, dlaczego uważasz że lotnisko jest bezsensowne? Jest to moim zdaniem, szansa dla naszego miasta, być może dość przyszłościowa, ale da nam, jako miastu, wiele profitów. Pierwsze już są, mówi się o nas, jesteśmy bardziej znani, niedługo ludzie będą nas odwiedzać. Od czerwca miasto będzie lepiej skomunikowane z Warszawą. Teraz już jeździmy lepszymi pociągami. Budowa lotniska wymusza naprawę DK7, która w 2012 roku będzie prowadzona. To że trochę osób tam pracuje to źle?

Coraz mniej wierze w NOVIDVOR.

Czyli jak, Twoim zdaniem lepiej żeby lotnisko niszczało? Tak jak to było wcześniej?
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 28 Sty 2012, 11:13

Ja nie jestem całkowicie przeciwko lotnisku ale zastanawiam się dlaczego Nowy Dwór Maz. przy tak znikomym procencie udziałów ma być jednocześnie główną krową dojną, która ma być obciążana kosztami inwestycji w formie zwiększania wysokości opłat mieszkańcom. Fakt, że sprawa jest przełożona do dalszych negocjacji nie oznacza, że to nie przejdzie i że nie będziemy mieli podniesionych opłat. Prawdopodobnie to przejdzie ale po cichu a my mieszkańcy dowiemy się o tym po rachunkach. To się w głowie nie mieści, podejrzewam, że przyjdzie taki czas, że NDM będzie musiało pokrywać większość kosztów związanych z funkcjonowaniem lotniska a po tyłkach dostaniemy właśnie my mieszkańcy. Chyba nikt nie myśli, że na lotnisko będzie dawać chytra Agencja Mienia Wojskowego, która ma największy udział w spółce. Jak to się mówi Nowy Dwór Maz. został na tej całej spółce po prostu wyru....ny.

nowodworzanin18 napisał(a):Pierwsze już są, mówi się o nas, jesteśmy bardziej znani, niedługo ludzie będą nas odwiedzać.

Tutaj nie byłbym takim optymistą bo mówi się o lotnisku w Modlinie, Modlinie, który w świadomości większości ludzi funkcjonuje jako miejscowość bo to przecież Modlin. Będzie tak nawet gdy już ruszy lotnisko a ci co tu przyjadą na stację prawdopodobnie o nazwie Lotnisko Modlin nawet się nie dowiedzą, że znajdują się w mieście Nowy Dwór Mazowiecki. Za to podziękować możemy jedynie Kowalskiemu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 28 Sty 2012, 12:45

@nowodworzanin18 byłeś kiedyś na lotnisku pełniącym taką funkcję jaką będzie pełnił Modlin i zlokalizowanym w taki sposób względem wielkiego miasta? Ile czasu spędziłeś w miejscowości, w której jest zlokalizowane lotnisko (nie liczę czasu na terminalu)? Weź na przykład takie Fiumicino pod Rzymem - wysiadasz z samolotu i natychmiast ładujesz się pociągu lub autobusu, który wiezie Cię bezpośrednio do miasta. Nie rozumiem dlaczego zakładasz, że u nas będzie to wyglądało jakoś inaczej? Czym niby się różni Nowy Dwór od innych dziur na całym świecie, które dały sobie wcisnąć uciążliwą inwestycję?

Już nawet Kowalski przestał ściemniać o tym, że NDM odniesie jakiekolwiek korzyści nawet w postaci zatrzymujących się tu pociągów. W ostatniej wypowiedzi zamieszczonej na stronie miasta powiedział: "Jestem zwolennikiem, żeby przystanków pośrednich było jak najmniej. Bo przecież chodzi o to, żeby dojechać jak najszybciej – mówi Jacek Kowalski. – Pociąg powinien zatrzymać się w Legionowie, a potem na stacji Warszawa Gdańska, bo tam można przesiąść się do metra, później jeszcze Warszawa Centralna i w końcu Okęcie." Będziesz miał stacje Modlin - Warszawa (ew. Legionowo) i koniec kropka.

Kilku kolesi z WND chce na lotnisku ukręcić lody, bo to robota dla znajomych i zlecenia na obsługę eksploatacyjną. Do tego paru lokalnych biznesmenów (też zresztą powiązanych z Kowalskim i WND) zainwestowało w hotele itp. pierdoły. Ale dziwi mnie, że ciągle wierzysz w to, że miasto na tym zyska.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez DOMATOR » 28 Sty 2012, 14:55

Na pewno zyskają firmy instalujące okna dźwiękoszczelne oraz izolujące budynki wełną mineralną.
Pamiętam jak istniało lotnisko wojskowe to wyrobić nie można było. Dopiero transformacja ustrojowa zabrała armii kasę i loty skończyły i zapanował spokój.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 28 Sty 2012, 15:19

No nie wiem czy ktoś będzie inwestował w takie brewerie. Przypominam, że oficjalna doktryna głoszona przez tzw. "włodarzy" brzmi: "lotnisko w tym miejscu było zawsze i mieszkańcy powinni być przyzwyczajeni i świadomi, że obiekt tego typu generuje hałas". Mnie cały czas ciekawi jak zareagują mieszkańcy Modlina na tą inwestycję, kiedy okaże się, że roboty nie ma, samoloty latają przez całą noc, a jeszcze trzeba bulić więcej za media, bo Kowalski postanowił zasponsorować budowę przyłącza wod-kan do lotniska.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez PaffDadi » 30 Sty 2012, 03:51

rather napisał(a):Okazuje się, że oprócz udziałów w lotnisku jakie wykupiło miasto z naszych pieniędzy, za chwilę będziemy ponosili kolejne wydatki na tą poronioną inwestycję. ZWiK podnosi opłaty za ścieki i wodę, a prezes spółki tłumaczy, że przyczyną podwyżek są inwestycje. Do największych należy budowa przyłącza do powstającego portu lotniczego, na którą złożą się mieszkańcy płacąc blisko 25% wyższą opłatę za wodę i ścieki.

Ciekawe ile jeszcze będziemy musieli dopłacić do tej bezsensownej inwestycji?

Ta, też mi się rzucił w oczy ten artykuł. To kolejna odsłona nowoczesnej ekonomii w wydaniu nowodworskim. Normalne firmy czynią nowe inwestycje z wypracowanego zysku albo pozyskują środki z kredytu bankowego. Jedynie w gminie Nowy Dwór Mazowiecki, trzeciej pod względem bogactwa gminie w Polsce, środki na rozbudowę infrastruktury pozyskiwane są poprzez obciążanie klientów wyższymi stawkami. Pan prezes wodociągów nie był skonsultował swojego pseudoekonomicznego bełkotu ze swoim pryncypałem z UM i raczył wydukać odkrywcze podwyżki, to jest coś, co pierwsze przyszło mu na myśl na pilne zapotrzebowanie znalezienia kasiory na nową inwestycję. Niech pan prezes mnie olśni którą uczelnię ekonomiczną raczył ukończyć, zapiszę tam swojego chomika z porażeniem mózgowym a potem gdy minie kadencja dotychczasowego wyślę z papierami na kandydata na prezesa ZWiK. Mój kandydat głupszy nie będzie - tańszy na pewno.

Poza tym chciałbym zauważyć, że pan żartobliwie zwany prezesem ZWiK wspominać raczy o podwyżce za dostawę wody i odprowadzanie ścieków z 6,43 na 8,01zł. A według moich comiesięcznych danych z faktury te stawki dotyczą tylko ścieków. Cóż... pan prezes chciał promienieć słońcem posiadanej wiedzy, a błysnął jak neon nad burdelem.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez gadas » 08 Lut 2012, 13:05

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:06, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 13:27

Jeśli to taki interes dla miasta inwestować w lotnisko to mam pytanie dla tych co znają odpowiedź: jakie korzyści będą dla miasta i mieszkańców z lotniska Warszawa Modlin?
bo:
gadas napisał(a):Lotnisko 24h to jest to czego nie ma w w-ie i to tylko zaleta
to żadna zaleta.
Czekam na twarde argumenty.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 08 Lut 2012, 13:37

Robota do lotniska ma tyle, że władze miejskie obiecują ją od kilku lat komuś się da. Jeszcze przed wyborami w 2006 został zrobiony cyrk pod tytułem "Praca na lotnisku" i pod patronatem władz samorządowych zebrano 1000 cv od mieszkańców, którzy się strasznie napalili na robotę, której nie było. Pomijam, że nie było też lotniska, były za to wybory samorządowe do wygrania.

Do samego lotniska nie mam nic - mi samoloty nie będą latały nad głową. Ale mam kupę zastrzeżeń do ładowania miejskiej kasy w ten projekt i mydlenia ludziom przy tej okazji oczu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 08 Lut 2012, 13:54

Pieprzycie głupoty, tyle Wam powiem.

Argumenty za lotniskiem 24h na dobÄ™? ProszÄ™ bardzo:
- rozłożenie lotów na całą dobę, a nie na godziny 5-22. Dzięki temu uciążliwość rozłoży się symetrycznie do wartości stałej, a nie parabolicznie, osiągając swoje maximum i minimum.
- co za tym idzie, rozluźnienie potoku podróżnych, czyli elastyczne rozłożenie potoku ruchu na drogach, prościej mówiąc, nie będzie sytuacji że będziemy stali we własnym mieście w korku, bo ludzie przyjechali na lotnisko.
- kolejny element konkurencyjny dla lotniska, jako instytucji handlowej.
- jest to także większe zapotrzebowanie na pracę, bo wtedy wszystkie służby muszą pracować 24h na dobę.

Argument za posiadaniem udziałów w lotnisku przez miasto:
- jakby nie było takich udziałów, byście marudzili że ich nie ma.
- miasto powinno posiadać jakąś kontrolę nad takimi dużymi instytucjami jak lotnisko.
- jeżeli miasto byłoby dobrze zarządzane, wywalczyłoby większe profity z serii, że w przetargach są klauzury czy dodatkowe punkty, za bycie z miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Ogólnie rzecz biorąc, problemem ze strony miasta, jest momentami zła polityka i złe zarządzanie w kwestii lotniska. A nie to że udziały są, ale nic z nimi zrobić nie można.

Tyle ode mnie.
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez wtm » 08 Lut 2012, 14:14

nowodworzanin18 napisał(a):- co za tym idzie, rozluźnienie potoku podróżnych, czyli elastyczne rozłożenie potoku ruchu na drogach, prościej mówiąc, nie będzie sytuacji że będziemy stali we własnym mieście w korku, bo ludzie przyjechali na lotnisko.

latam kilka razy w roku z Warszawy i nie jadę tam samochodem, a jeśli ktoś przyjedzie na lotnisko swoim samochodem to nie będzie jechał przez centrum Nowego Dworu tylko "siódemką"

nowodworzanin18 napisał(a):- miasto powinno posiadać jakąś kontrolę nad takimi dużymi instytucjami jak lotnisko.

Warszawa Modlin to spółka z. o.o. i o tym kto ją kontroluje mówi kodeks spółek handlowego. Jak miasto wykupi 51% udziałów to może sobie wtedy kontrolować a tak to robi to co zostanie przegłosowane na walnym.

W Twojej wypowiedzi nie znalazłem, profitów dla miasta tylko dla lotniska i pasażerów a nie o to mi chodziło.
wtm
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 325
Rejestracja: 14 Lis 2010, 10:27

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez tk28 » 08 Lut 2012, 14:31

Procent udziałów miasta Nowy Dwór Mazowiecki jest wprost proporcjonalny do korzyści jakie samo miasto będzie miało z lotniska czyli jednym słowem - niewielkie lub jak kto woli znikome. Wystarczy zobaczyć jak się rozkładają procenty udziałowców w spółce Mazowiecki Port lotniczy Warszawa-Modlin aby stwierdzić kto na tym najlepiej skorzysta. NDM, czyli my mieszkańcy, na pewno na tym się nie nachapiemy a i jeszcze pewnie będziemy dokładali do tego interesu.
Pomijam w tym momencie podwyższenie prestiżu miasta i jego rozwój dzięki obecności w nim lotniska cywilnego bo co do tego nie mam wątpliwości ale czas pokaże czy w ogóle to lotnisko się przyjmie i rozwinie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez nowodworzanin18 » 08 Lut 2012, 14:36

W Twojej wypowiedzi nie znalazłem, profitów dla miasta tylko dla lotniska i pasażerów a nie o to mi chodziło.


A chciałeś zauważyć? Bo mi się wydaje że NIKOMU nie chce się zauważyć profitów.

A siódemka, jest wystarczająco zakorkowana, zakorkujmy ją więc bardziej.
nowodworzanin18
 

Re: Zrzuta mieszkańców na lotnisko

Postprzez rather » 08 Lut 2012, 14:39

nowodworzanin18 napisał(a):- miasto powinno posiadać jakąś kontrolę nad takimi dużymi instytucjami jak lotnisko.

Przypomnij mi: czy taka na przykład Warszawa, ma udziały w Okęciu? Czy kontrola nad dużymi instytucjami dotyczy na przykład też zakładów przemysłowych? Może warto, żeby NDM posiadał również udziały w Benckiserze? A może również w linii kolejowej? Albo w mostach, wiaduktach lub innych drogach?

Gadanie o konieczności posiadania udziałów w lotnisku to jest właśnie pieprzenie głupot uskuteczniane (zresztą skutecznie) przez władze samorządowe, które angażują publiczne środki w komercyjne przedsięwzięcie. I nie po to, żeby mieć nad nim kontrolę, tylko po to żeby mieć posadki dla siebie i znajomych. Już w tej chwili wiceburmistrz zasiada w radzie nadzorczej dostając za to okrągłą sumkę co roku...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron