Hałas z lotniska

Na temat lotniska. Rozmawiamy tutaj wtedy kiedy lotnisko działa, nie działa lub jest w czymś pomiędzy działa - nie działa.

Hałas z lotniska

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 08:46

Nie macie wrażenia, że od kilku tygodni hałas powodowany przez startujące samoloty jest jakby głośniejszy? Ze względu na aurę mam najczęściej zamknięte okna, a i tak samoloty są słyszane bardziej niż latem.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Hałas z lotniska

Postprzez spaner » 09 Lis 2012, 09:41

Co racja to racja , ja mieszkam od 4 lat niedaleko Okęcia i też to zauważyłem. To jest kwestia powietrza , jak jest bardziej przejrzyste to bardziej słychać. U mnie rano ok.6 jak samolot startuje to czasami lekko szyby drżą w oknach , ale nie zawsze.
spaner
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 32
Rejestracja: 14 Lip 2011, 11:29

Re: Hałas z lotniska

Postprzez tk28 » 09 Lis 2012, 11:45

Na Pólku słychać jak startują "na zachód", wydaje mi się, że jest znacznie głośniej niż na początku gdy lotnisko wystartowało. Dźwięk przypomina ten, który było słychać w czasach kiedy pociągi przejeżdżały mostem przed jego modernizacją ale ten huk od samolotów jest znacznie głośniejszy. Nie żeby był uciążliwy ale słychać dosyć mocno, tak jakby głośno zagrzmiało w czasie burzy. Mam znajomych w Zakroczymiu i narzekają na hałas bardzo, sam też kilkakrotnie tam byłem i słyszałem. Wydaje mi się, że wyznaczona strefa ochronna jest celowo bardzo zawężona żeby zbyt wielu ludzi nie żądało odszkodowań. Przykładowo samoloty lecą bardzo nisko nad Duchowizną w Zakroczymiu a sama strefa kończy się na polach przy Ostrzykowiznie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Hałas z lotniska

Postprzez nova » 09 Lis 2012, 11:58

Mieszkam w odległości zaledwie 1 km od pasa startowego i czasami mam wrażenie, jakby samoloty startowały z parkingu pod blokiem... Zwłaszcza późnym wieczorem, między 22 a 23.... :(
nova
 

Re: Hałas z lotniska

Postprzez rather » 09 Lis 2012, 12:08

Strefa ochronna chyba nie ogranicza roszczeń i dochodzenia odszkodowań związanych z hałasem? Ona dotyczy raczej ograniczeń w budowie nowych i rozbudowie istniejących budynków i umożliwia uzyskanie odszkodowania z tego tytułu.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Hałas z lotniska

Postprzez Yogi » 09 Lis 2012, 19:06

Teraz wam hałas przeszkadza??? A jak przez kilkadziesiąt lat startowały i lądowały tam myśliwskie MIG-i,a wcześniej też bombowce IŁ 28,to jakoś wam nie przeszkadzało,ciekawe,bardzo ciekawe....!?
Yogi
 

Re: Hałas z lotniska

Postprzez ukasz » 10 Lis 2012, 00:00

Też zauważyłem większy hałas. Latem spałem przy otwartych oknach i nic nie było słychać, teraz okna zamknięte i samoloty słychać. Nie powiem, żeby mi to przeszkadzało, bo hałas nie przeszkadza w normalnym życiu. Z resztą... jak się od dziecka mieszka blisko torów, a w domu dzwonią szyby to i do samolotów można się przyzwyczaić :)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Hałas z lotniska

Postprzez żyła » 10 Lis 2012, 10:27

wydaje mi się, że to kwestia tego, że w zimnie hałas się bardziej i dalej rozchodzi
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43


Wróć do Lotnisko Warszawa-Modlin

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron