Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

filmy o NDM, migawki z filmów, gdzie można zaobserwować zazwyczaj nieistniejącą już zabudowę miasta...

Moderator: KaloNDM

Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 11 Sty 2013, 17:40

Fragment filmu "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miejski w Nowym Dworze Mazowieckim.

LINK - https://www.youtube.com/watch?v=U44iEWbXpQM

Dla mnie, rodowitego nowodworzanina, ten fragment filmu to coś więcej niż polska komedia.
W jednej z jego migawek, możemy zobaczyć kawałek ulicy Zakroczymskiej oraz niezmieniony od lat,
gmach Urzędu Miasta w Nowym Dworze Mazowieckim.

Co ciekawsze, w filmie możemy obejrzeć ten budynek od środka oraz uczestniczyć w absurdalnym szkoleniu jego urzędników. 8-)

Chwileczkę... czy te sceny na pewno były kręcone w 1969 roku? :twisted: :lol:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 11 Sty 2013, 18:29

Kalo zabiłeś mnie tym, nie miałem o tym pojęcia. Chyba tym filmem rzucono jakąś klątwę na nasz UM. Budynek na tamte czasy był nowoczesny a dziś nie dość, że szpetny to i ciasny. A tak poza tym to wiesz może, w którym roku go wybudowano :?: Ja słyszałem, że pod jego budowę rozebrano trzy murowane kamienice, które przetrwały wojnę lecz jedna była wypalona w środku (zdj.). Jeśli to prawda to możliwe, że nawet wykorzystano cegły do budowy UM:

Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez ukasz » 11 Sty 2013, 19:29

o rety! :shock: nie wiedziałem, że ten budynek jest taki stary! Zawsze myślałem, że został zbudowany gdzieś w połowie lat '80 :shock:

tak mnie teraz zastanowiło, czy ten budynek nie był rozbudowywany? 3 piętro wygląda trochę, jakby było "dorabiane"?

tk28 napisał(a):Budynek na tamte czasy był nowoczesny a dziś nie dość, że szpetny to i ciasny

Mogliby go trochę odremontować, jakoś unowocześnić... Ciasny? Jak zrobimy dużo miejsca to zaraz pojawią się kolejni urzędnicy od spraw wszelakich i znowu będzie ciasno...
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Heimat » 11 Sty 2013, 21:34

Nie ukrywam, iż po obejrzeniu tego filmu zawsze dopadają mnie trochę traumatyczne wspomnienia, które związane są z "występem artystycznym" w gabinecie ówczesnego naczelnika miasta p. Wicherkiewicza na początku lat 70-tych :?
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 11 Sty 2013, 21:54

@tk28
Dbrze, że jedank przeżyłeś to zabicie ;)
Nigdy nie interesowałem się dogłębnie historią UM.
Wiem, że został pdobno pobudowany za kadencji Wicherkiewicza (wspomnianego przez Heimata), w połowie lat 50-tych.
Z tego co wiem, to nie rozebrano tych kamienic, tylko połączono i przebudowano dla potrzeb urzędu, z racji tego, że były pod nimi solidne piwnice.
Nowy gmach miejski był 2 piętrowy, a dobudówką była klatka schodowa i pomieszczenie, w których znjaduje się gabinet burmistrza, tzw. eLka.

To prawda ;) ten film rzucił jakieś fatum na to miejsce ;)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez kama » 11 Sty 2013, 22:47

na stronie http://www.nowydwormaz.pl/112,stanislaw-wicherkiewicz.html

"Stanisław Wicherkiewicz.....W latach 1971 – 1985 pełni funkcję Naczelnika Miasta Nowy Dwór Mazowiecki."
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 11 Sty 2013, 23:18

@kama
nie napisałem, że został pobudowany za kadencji Naczelnika Miasta Wicherkiewicza, tylko, że za kadencji Wicherkiewicza.
A to różnica :D tzn, w latach 50-tych obejmował jakąś funkcję w mieście (nie w urzędzie) i podobno nadzorował budowę.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez kama » 11 Sty 2013, 23:37

Achaaaa :oops:
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Heimat » 11 Sty 2013, 23:58

Moja ciocia statystowała przy kręceniu jednej ze scen tego filmu, ale niestety ją wycięli...
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Chelsea » 12 Sty 2013, 07:55

Pamiętam, jak w maju 1986 (pamiętam dokładnie, bo to było tuż po wybuchu w Czernobylu) kręcono w Nowym Dworze kolejny film fabularny.
Była taka scena: ulicą Zakroczymską szedł pochód (albo inna manifestacja) natomiast z ulicy Magistrackiej wychodziła kontrmanifestacja. Kręcono wiele dubli tej sceny, a do statystowania zatrudniono wielu młodych ludzi z naszego miasta.

Niestety nie znam tytułu tego filmu, nigdy go nie oglądałam. Ale wiem, że film wyświetlała co najmniej raz TVP.
Oglądałam w telewizji jedynie zapowiedź tego filmu i rozpoznałam obrazy z naszego miasta
(m.in. charakterystyczny parterowy dom z ogrodem z ulicy Magistrackiej - dom niestety wyburzono, a na jego miejscu stoją dziś piętrowe kamienice).
Może ktoś z forumowiczów zna tytuł tego filmu ?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Zebżydowski » 12 Sty 2013, 09:12

KLINCZ

• Film fabularny
• Produkcja: Polska
• Rok produkcji: 1979
• Premiera: 1979. 10. 22
• Gatunek: Film obyczajowy
• Dane techniczne: Barwny. 2656 m. 97 min.
Plenery: Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki, Katowice ("Spodek" jako hala sportowa w Chicago), Chicago.

http://filmpolski.pl/fp/index.php/12739
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 12:30

KaloNDM napisał(a):Z tego co wiem, to nie rozebrano tych kamienic, tylko połączono i przebudowano dla potrzeb urzędu, z racji tego, że były pod nimi solidne piwnice.

To już wszystko jasne, kamienica najbliżej ulicy Magistrackiej była trochę oddalona od tej ulicy tzn. nie była przy samym chodniku identycznie jak budynek UM.

Zebżydowski napisał(a):KLINCZ

• Film fabularny
• Produkcja: Polska
• Rok produkcji: 1979
• Premiera: 1979. 10. 22
• Gatunek: Film obyczajowy
• Dane techniczne: Barwny. 2656 m. 97 min.
Plenery: Warszawa, Nowy Dwór Mazowiecki, Katowice ("Spodek" jako hala sportowa w Chicago), Chicago.

http://filmpolski.pl/fp/index.php/12739

Jakiś czas temu uważnie oglądałem ten film i niestety nie rozpoznałem w nim miejsc z Nowego Dworu. Bardzo mało w tym filmie jest scen w plenerze więc nietrudno zwrócić na nie uwagę ale ja tam Nowego Dworu nie widziałem. Posiadam ten film w swojej kolekcji więc mogę ewentualnie sprawdzić jeśli ktoś by mi podpowiedział, w którym momencie jest Nowy Dwór.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Zebżydowski » 12 Sty 2013, 14:25

Dokładnie - też obejrzałęm Klincz uważnie i nic nie rozpoznałem.
Ciekawe, czy to jakaś pomyłka, czy może zdjęcia z NDM wycięto?
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Heimat » 12 Sty 2013, 14:34

Chelsea napisał(a):Pamiętam, jak w maju 1986 (pamiętam dokładnie, bo to było tuż po wybuchu w Czernobylu) kręcono w Nowym Dworze kolejny film fabularny.
Była taka scena: ulicą Zakroczymską szedł pochód (albo inna manifestacja) natomiast z ulicy Magistrackiej wychodziła kontrmanifestacja. Kręcono wiele dubli tej sceny, a do statystowania zatrudniono wielu młodych ludzi z naszego miasta.

Statystami w tym filmie było kilku moich kolegów, których głównym zadaniem było rzucanie "kamieniami" (dla większego bezpieczeństwa imitowały je ziemniaki :)) w ZOMO. Niestety, również nie mogę sobie przypomnieć tytułu filmu... :(
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 12 Sty 2013, 18:04

@tk28 i @Zebżydowski
Przypatrzcie siÄ™ dobrze kadrom filmu "Klincz"..
Co sądzicie o scenie "napijmy się oranżady" pod słynną budką z piwem (zróbcie stop klatki)
Oraz drugiej scenie, w której bohater daje piątaka na piwo, drzwi do auta otwiera mu stojak spod budki i dostaje "blachę"
w czoło w ramach podziękowania.

@Heimat
W tym filmie jako statysta grał ś.p. "Kempes" i jeszcze kilku chłopaków spod "Mazowsza" :D

Od dłuższego czasu próbuję dowiedzieć się o tytuł tego filmu.. wynik, negatywny.
Szukałem go pod hasłami "Film Polski 1986" i "Film Polski 1987".. nic z tego.

Jakby nie patrzył, to kawał historii NDM :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki w filmie/plenerze filmowym (archiwalne)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 3 gości

cron