Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

filmy o NDM, migawki z filmów, gdzie można zaobserwować zazwyczaj nieistniejącą już zabudowę miasta...

Moderator: KaloNDM

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Heimat » 12 Sty 2013, 18:46

KaloNDM napisał(a):W tym filmie jako statysta grał ś.p. "Kempes" i jeszcze kilku chłopaków spod "Mazowsza" :D

Gdyby tak przejrzeć dokładnie (klatka po klatce) fragmenty filmu nakręcone w Nowym Dworze, to całkiem możliwe, że byśmy rozpoznali sporo znajomych twarzy :D
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Chelsea » 12 Sty 2013, 19:34

Poszłam tropem KaloNDM. I mam pierwszy podejrzany film :) To "Czas nadziei".
Na stronie http://www.filmweb.pl/film/Czas+nadziei-1986-4791/descs
w opisie filmu czytamy m.in.

"Grudzień 1981 roku, noc ogłoszenia stanu wojennego. Szostak, stary robotnik, parę tygodni wcześniej usunięty z fabryki, obserwuje wraz z zięciem przejeżdżające transportery. Do fabryki objętej strajkiem wkracza milicja. Następnego ranka Szostak zgłasza się do zakładu, lecz wojsko go nie wpuszcza. Odtąd na próżno stara się o przywrócenie do pracy (...)
Pierwszego maja rano Szostak idzie z kolegami na pochód. Napotykają kontrdemonstrację"

Na strone również podano, że filmu nigdzie nie można obejrzeć. Podejrzewam, że z uwagi na jego propagandowy charakter. I to by tłumaczyło też, dlaczego film był tak rzadko pokazywany w telewizji.
Ostatnio edytowany przez Chelsea, 12 Sty 2013, 19:43, edytowano w sumie 1 raz
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 19:38

KaloNDM napisał(a):@tk28 i @Zebżydowski
Przypatrzcie siÄ™ dobrze kadrom filmu "Klincz"..
Co sądzicie o scenie "napijmy się oranżady" pod słynną budką z piwem (zróbcie stop klatki)
Oraz drugiej scenie, w której bohater daje piątaka na piwo, drzwi do auta otwiera mu stojak spod budki i dostaje "blachę"
w czoło w ramach podziękowania.

Ja niestety nie rozpoznaje w tych scenach Nowego Dworu. Zrobiłem kilka zrzutów ekranu okolic budki z piwem z filmu:


Image


Image


Image


Tak w ogóle to dziwnie są nakręcone te sceny, tak jakby celowo nie chciano pokazać zabudowań i okolicy, kręcono z kamerą na wysokości kolan skierowaną w górę.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Yogi » 12 Sty 2013, 19:39

Kalo,niech cię nie znam,gdzieś ty to u licha wygrzebał? Nigdy nie wcześniej nie widziałem tego filmu,nawet nie miałem pojęcia,że w naszym UM,kręcono jakiś film! Całkowicie mnie zastrzeliłeś,stary!
Yogi
 

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 19:44

Ciebie zastrzelił, mnie zabił. Są już dwie ofiary ;)
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez kama » 12 Sty 2013, 19:48

:D :D
w filmie "Kincz" jest taki kawałek że jadą po torach może to robi za NDM, mam na myśli tory na lotnisko, gdybam tylko bo nigdy tam nie byłam a nic mi w tym filmie nie pasuje na NDM
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Heimat » 12 Sty 2013, 19:51

Przynajmniej auto jest na nowodworskich blachach (TM i TN).
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 20:00

kama napisał(a)::D :D
w filmie "Kincz" jest taki kawałek że jadą po torach może to robi za NDM, mam na myśli tory na lotnisko, gdybam tylko bo nigdy tam nie byłam a nic mi w tym filmie nie pasuje na NDM

Też o tym myślałem i też tam nie byłem ale chyba nie ma tam takiego wysokiego nasypu.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 12 Sty 2013, 20:39

tk28 napisał(a):Ja niestety nie rozpoznaje w tych scenach Nowego Dworu ... Tak w ogóle to dziwnie są nakręcone te sceny,
tak jakby celowo nie chciano pokazać zabudowań i okolicy, kręcono z kamerą na wysokości kolan skierowaną w górę.


Ja też nie.. ale.. te sceny o których pisałem, a szczególnie ta pierwsza.
Zwróć uwagę na budynki w tle, wieżę i wagon kolejowy. Zwróć też uwagę na dach domu.
Zauważ, że scena druga (budka z piwem) jest już kręcona w ten sposób, że widać budynek (i tu też zwróć uwagę na dach)
Według mnie, to kadry z drugiej strony tego domu.
PoczÄ…tkowo wziÄ…Å‚em ten budynek za "muraszczak" :)
Przyglądałem się kilka razy tym scenom.. dla mnie widok jakby znajomy..

Yogi napisał(a):Kalo,niech cię nie znam,gdzieś ty to u licha wygrzebał?

To słodka tajemnica ;) Prawda Kamo? :D

kama napisał(a):jest taki kawałek że jadą po torach może to robi za NDM, mam na myśli tory na lotnisko

Również się nad tym zastanawiałem lecz jest tak jak napisał tk28.
Za wysoki nasyp. Z resztą tory na lotnisko i do pobliskich fortów w okolice Stanisławowa miały podkłady drewniane.
Jedynie bocznica do Polleny miała betonowe podkłady (tak mi się wydaje)

Heimat napisał(a):Przynajmniej auto jest na nowodworskich blachach (TM i TN).

Właśnie!!! Dlatego coś w tym jest :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 21:30

Chelsea napisał(a):Poszłam tropem KaloNDM. I mam pierwszy podejrzany film :) To "Czas nadziei".
Na stronie http://www.filmweb.pl/film/Czas+nadziei-1986-4791/descs
w opisie filmu czytamy m.in.

"Grudzień 1981 roku, noc ogłoszenia stanu wojennego. Szostak, stary robotnik, parę tygodni wcześniej usunięty z fabryki, obserwuje wraz z zięciem przejeżdżające transportery. Do fabryki objętej strajkiem wkracza milicja. Następnego ranka Szostak zgłasza się do zakładu, lecz wojsko go nie wpuszcza. Odtąd na próżno stara się o przywrócenie do pracy (...)
Pierwszego maja rano Szostak idzie z kolegami na pochód. Napotykają kontrdemonstrację"

Na strone również podano, że filmu nigdzie nie można obejrzeć. Podejrzewam, że z uwagi na jego propagandowy charakter. I to by tłumaczyło też, dlaczego film był tak rzadko pokazywany w telewizji.


Chelsea i to był strzał w dziesiątkę :!:

Tu można obejrzeć końcówkę tego filmu nagrywaną w NDM: FILM

(Prośba do KaloNDM, jakbyś dał radę to zamieściłbyś to wideo aby było można obejrzeć bezpośrednio w poście bo ja nie wiem jak to zrobić a na YouTube nie mam konta).
Ostatnio edytowany przez admin, 12 Sty 2013, 21:38, edytowano w sumie 1 raz
Powód: w poscie mozna zamieszczac niestety tylko filmy z youtube, więc KaloNDM może wrzuci to na YT i potem tu zamieści?
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 12 Sty 2013, 21:42

@tk28 od ponad godziny mam ten film na programie :D chciałem zrobić zwolnione tempo z twarzami demonstrantów.
Ty w między czasie odnieś się do tego, co widać spod kufla piwa ;) (film Klincz)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez tk28 » 12 Sty 2013, 21:56

KaloNDM napisał(a):Ty w między czasie odnieś się do tego, co widać spod kufla piwa ;) (film Klincz)

Ja tam nic znajomego nie widzÄ™ niestety i nic nie kojarzÄ™.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez Chelsea » 12 Sty 2013, 22:49

@tk28, @KaloNDM - bardzo dziękuję :D
Ze wzruszeniem oglądam ten fragment filmu, bo jest na nim miasto mojego dzieciństwa. Moje podwórko, moja ulica.
Dokładnie pamiętam dzień, w którym kręcono te sceny.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 01:07

@Chelsea @tk28 @Heimat
film jest tutaj: viewtopic.php?f=2&t=1139 :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Nowy" 1969 vs UrzÄ…d Miasta

Postprzez kama » 13 Sty 2013, 02:13

Nowy dwór można zobaczyć również w:
"Bigda idzie!"
Spektakl telewizyjny reż.A.Wajda
Rok produkcji: 1999
Premiera: 1999. 11. 29

i w filmie (dla uważnych niespodzianka na końcu)
film pt. "GorÄ…czka. Dzieje jednego pocisku"
reżyseria:Agnieszka Holland
premiera: luty 1981
kama
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 187
Rejestracja: 05 Maj 2012, 19:41
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki w filmie/plenerze filmowym (archiwalne)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości