Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

filmy o NDM, migawki z filmów, gdzie można zaobserwować zazwyczaj nieistniejącą już zabudowę miasta...

Moderator: KaloNDM

Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 01:05

Fragment filmu "Czas Nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Mazowieckiego

LINK - https://www.youtube.com/watch?v=jIcGqHy7yFw

Dla mnie, rodowitego nowodworzanina, ten fragment filmu to coś więcej niż polski film obyczajowy.
W jednej z jego migawek, możemy zobaczyć kawałek ulicy Zakroczymskiej i Magistrackiej oraz
jak w roku 1986 wyglądała infrastruktura w Nowym Dworze Mazowieckim.

Co ciekawsze, w filmie możemy obejrzeć mieszkańców miasta, którzy zagrali w nim jako statyści
- demonstranci bijący się z oddziałami ZOMO.

P.S.

@Heimat. Poznajesz kogoÅ›? 8-) Widzisz gdzieÅ› "Kempesa"?
Fragmenty z "zadymiarzami" ;) zrobiłem 2x wolniej :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez Zebżydowski » 13 Sty 2013, 15:40

Gość w ciemnych okularach dobrze widoczny na czele pochodu - na 95% postać ta, to ktoś kogo rozpoznałem bo widywałem w NDM. Nie na tyle jednak dobrze go znałem, by wiedzieć jak sie nazywa...
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 16:21

Dzięki Zeb :D Ktoś jeszcze kogoś poznaje? 8-)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez Chelsea » 13 Sty 2013, 18:47

W jednej ze scen, po prawej stronie kadru, przy sklepie "Maluch" gapią się okoliczni mieszkańcy pobliskich bloków.
W 3:54 minucie filmu właśnie po prawej stronie pojawia się pan w czerwonej koszulce i czarnych spodniach, z rowerem. Ma czarne włosy i czarne wąsy.
@KaloNDM pamiętasz konserwatora z "Dwójki", nazywaliśmy go Leoncjo (ten od Isaury - bo był do niego bardzo podobny).
Ten Pan mieszkał w jednym z bloków przy Zakroczymskiej.

I jeszcze jedna rzecz 1:16, po prawej stronie od Witolda Pyrkosza. Transparent (kij) niesie osoba z długimi czarnymi włosami. Zastanawiam się czy to kobieta, czy mężczyzna. Jeśli mężczyzna, to mam pewne podejrzenia. Ale najpierw sama muszę zapytać podejrzanego :)
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 21:07

@Chelsea
Dla mnie BOMBA!!! :D faktycznie jest to chyba konserwator z "dwójki" :)
A ten mężczyzna z długimi włosami... aaaaaaaaaaaaaa... to nasz radny Roman? :D :D :D
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez andrzej1974 » 14 Sty 2013, 06:22

Jak przez mgłę pamiętam, że jednym z nawalających kamieniami był Affek, około 20-letni znany chuligan nowodworski. Ale który to był Affek, bo ich w Nowiaku od groma?
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez Zbyszek » 02 Lut 2013, 11:08

wprawdzie nigdy tego filmu nie oglądałem (bez żalu z mojej strony :) )
ale uczestniczyłem jako statysta i chciałbym dodać ,że oprócz demonstrantów " walczących " - te zadania dostali starsze chłopaki chyba ze szkół średnich
był też pochód zwykły można rzec "reżimowy" - co widać na początku filmiku - gdzie szli m.in. harcerze i w związku z tym wszyscy którzy mieli jakikolwiek mundurek mogli być zwolnieni ze szkoły i iść statystować
i właśnie w tej grupie w dużo za małym mundurku zuchowskim wyciągniętym gdzieś z czeluści szafy szedłem w tym pochodzie razem z całą ekipą z piątki
Zbyszek
 

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez Yogi » 03 Lut 2013, 22:00

KaloNDM napisał(a):@Chelsea
Dla mnie BOMBA!!! :D faktycznie jest to chyba konserwator z "dwójki" :)
A ten mężczyzna z długimi włosami... aaaaaaaaaaaaaa... to nasz radny Roman? :D :D :D


Co do konserwatora,to nie jestem pewien,ale ten włochaty z transparentem,na 100% Romcio B.!!!
Yogi
 

Re: Film "Czas nadziei" 1986 vs mieszkańcy Nowego Dworu Maz.

Postprzez KaloNDM » 02 Cze 2023, 21:25

PodajÄ™ aktualny link do filmu :) - https://www.youtube.com/watch?v=jIcGqHy7yFw
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki w filmie/plenerze filmowym (archiwalne)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron