Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

filmy o NDM, migawki z filmów, gdzie można zaobserwować zazwyczaj nieistniejącą już zabudowę miasta...

Moderator: KaloNDM

Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 14:44

Fragment filmu "Bigda Idzie!" 1999 vs nieistniejÄ…ce budynki w Nowym Dworze Mazowieckim

LINK - https://www.youtube.com/watch?v=7gq6hGQdZu4

Coś pięknego!
W jednej z migawek tego filmu, możemy zobaczyć kawałek ulicy Przejazd i Jana III Sobieskiego z ich dawną infrastrukturą.
Niestety.
Nasze malownicze miasto zostało zdewastowane przez ekipę lokalnych samorządowców z burmistrzem Jackiem Kowalskim na czele.
Drewniana i zabytkowa zabudowa Nowego Dworu Mazowieckiego znika w oczach.
Miasto pozbywa się tych drewniaków, sprzedając je lokalnym inwestorom.
Praktycznie wszystkie sprzedane budynki, spłonęły w dość dziwnych okolicznościach.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez tk28 » 13 Sty 2013, 15:07

Jeden z widocznych drewniaków istnieje pytanie tylko jak długo jeszcze przy takim "rozwoju" miasta.

A może dobrze by było stworzyć w dziale Historia temat np. Nowy Dwór Mazowiecki w filmie czy w plenerze filmowym i przenieść wszystko do tego tematu i uporządkować :?:
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez KaloNDM » 13 Sty 2013, 16:18

tk28 napisał(a):Jeden z widocznych drewniaków istnieje pytanie tylko jak długo jeszcze przy takim "rozwoju" miasta.

Wiem.. można tak powiedzieć, że jeszcze stoi ...
Byłem w nim ostatnio i zrobiłem kilka ujęć.


tk28 napisał(a):A może dobrze by było stworzyć w dziale Historia temat np. Nowy Dwór Mazowiecki w filmie czy w plenerze filmowym...

Jak dla mnie, to świetny pomysł :)

Admin, MCBA, Rather... Co Wy na to? 8-)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez mcba » 13 Sty 2013, 17:25

Co ja na to?
Kalo ty rzÄ…dzisz w dziale historia :D
mówisz masz;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez imkewals » 14 Sty 2013, 17:53

KaloNDM - gdzie Ty to znalazłeś!!!??? W tym budynku spędziłem dzieciństwo! Tak,tak,dokładnie w tym pomieszczeniu z filmu z opisem "Wędliniarnia".My pomieszczenie te nazywaliśmy "ostatni".Dokładnie w lutym 1999 przeprowadziliśmy się do brrrrr do bloku.Jako ciekawostkę dodam że przez cały budynek (wszystkie pomieszczenia) można było przejść nie wychodzac na przysłowiowy "korytarz".Do dziś czuję ten niepowtarzalny zapach "wyszorowanych do białości" dech na korytarzu mieszający się z aromatem pieczonych ciast na święta.Dzięki KaloNDM!!! Się łezka,sie zakreciła,jesteś Wielki!!!
imkewals
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 18
Rejestracja: 22 Sty 2012, 01:16
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez KaloNDM » 14 Sty 2013, 20:58

Gdzie znalazłem? To dłuuuuga historia ;) Cieszę się, że się Tobie podoba :)
Ja też spędziłem swoje młode lata w tych drewniakach, chociaż w nich nie mieszkałem ;)
"Geto, Zamek, Kociara, Ostatni, Sura, u Siwej" ;) itp, itd. :D
Bardziej kochałem ten drewniany, stary Nowy Dwór. Urodziłem się w Naszym mieście i tutaj spędziłem swoją młodość.
Ten nowy Nowy Dwór nie jest już tak piękny, malowniczy i zagadkowy.
Szkoda, że na stołkach w Urzędzie Miejskim zasiadają ludzie, którzy nigdy nie kochali tego miasta i nie czuli jego klimatów.
Mam nadzieję, że uda się ocalić chociaż jeden drewniak, który byłby wizytówką NDM.
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez LOL21NDM » 17 Sty 2013, 23:43

KaloNDM napisał(a):Bardziej kochałem ten drewniany, stary Nowy Dwór. Urodziłem się w Naszym mieście i tutaj spędziłem swoją młodość.
Ten nowy Nowy Dwór nie jest już tak piękny, malowniczy i zagadkowy.
Szkoda, że na stołkach w Urzędzie Miejskim zasiadają ludzie, którzy nigdy nie kochali tego miasta i nie czuli jego klimatów.
Mam nadzieję, że uda się ocalić chociaż jeden drewniak, który byłby wizytówką NDM.


Wiem co czujesz - mam tak samo.

ps. Cieszę się, że jest nagranie tego miejsca (choć jeśli chodzi o sam film, to oglądając ów fragment nie mogłam powstrzymać się od zauważenia, że i nazwa ulicy na budynku taka bardziej nowoczesna niż na czasy w których akcja się toczy, a i w pewnym momencie "nowoczesny" słup i znak w oddali widać...)
Awatar użytkownika
LOL21NDM
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 148
Rejestracja: 03 Wrz 2011, 21:14
Płeć: kobieta

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez Heimat » 17 Sty 2013, 23:53

LOL21NDM napisał(a):Cieszę się, że jest nagranie tego miejsca (choć jeśli chodzi o sam film, to oglądając ów fragment nie mogłam powstrzymać się od zauważenia, że i nazwa ulicy na budynku taka bardziej nowoczesna niż na czasy w których akcja się toczy, a i w pewnym momencie "nowoczesny" słup i znak w oddali widać...)

Cóż, zdarza się... :) Niekiedy na filmach o tematyce historycznej widoczne są u rycerzy zegarki na rękach ;)
Ostatnio edytowany przez Heimat, 17 Sty 2013, 23:55, edytowano w sumie 1 raz
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez tk28 » 17 Sty 2013, 23:55

I samolot na niebie :D
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez KaloNDM » 18 Sty 2013, 05:26

eeech Wy.. ;)
My tutaj z LOL21NDM o lokalnym patriotyźmie, miłości do naszej małej ojczyzny :D .........
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez Zebżydowski » 19 Sty 2013, 20:44

KaloNDM napisał(a):
Bardziej kochałem ten drewniany, stary Nowy Dwór. Urodziłem się w Naszym mieście i tutaj spędziłem swoją młodość.
Ten nowy Nowy Dwór nie jest już tak piękny, malowniczy i zagadkowy.
Szkoda, że na stołkach w Urzędzie Miejskim zasiadają ludzie, którzy nigdy nie kochali tego miasta i nie czuli jego klimatów.
Mam nadzieję, że uda się ocalić chociaż jeden drewniak, który byłby wizytówką NDM.

LOL21NDM napisał(a):
Wiem co czujesz - mam tak samo.

Mam tÄ™ samÄ… chorobÄ™ co i Wy... :|
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Film "Bigda Idzie!" 1999 vs drewniana zabudowa miasta!

Postprzez KaloNDM » 02 Cze 2023, 21:34

PodajÄ™ aktualny link do filmu :) - https://www.youtube.com/watch?v=7gq6hGQdZu4
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna


Wróć do Nowy Dwór Mazowiecki w filmie/plenerze filmowym (archiwalne)

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 1 gość

cron