Mój pomysł na wybory

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Mój pomysł na wybory

Postprzez Japko » 19 Lis 2014, 18:45

Może się nie znam, ale w ciągu 5-ciu minut byłem w stanie wymyślić poniższy system głosowania.

1. WchodzÄ™ do lokalu wyborczego, podchodzÄ™ do stolika
2. Podaję dowód, podpisuję się na liście
3. Dostaję zalokowaną kartkę z ID i hasłem jednorazowym
4. Podchodzę do komputera/panelu dotykowego, wpisuję ID i hasło
5. W kilku krokach oddaję głos. Na ekranie na bieżąco są wyświetlane zasady. Nie da się nieprawidłowo oddać głosu, system wyświetla wtedy komunikat błędu.
6. Dane gromadzone są i wysyłane na centralne serwery. Ktoś z komisji czuwa nad tym by dane płynęły w odpowiedni i niezakłócony sposób. Jak się nie wyślą to nie szkodzi, bo są zgromadzone lokalnie i można ponowić próbę później.

Dla osób nieogarniętych z komputerów jest pomoc męża zaufania.

Może to nie takie proste jak się wydaje, ale możliwe.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Mój pomysł na wybory

Postprzez admiralbar » 19 Lis 2014, 22:23

Tylko po co chodzić do lokalu wyborczego jak można by to samo zrobić w domu z komputera czy smartphona
Wklepujesz zwoje dane z dowodu i już - głosujesz z dowolnego miejsca na świecie.
Ciekawe jak b to podniosło frekwencje....
admiralbar
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 274
Rejestracja: 21 Paź 2012, 09:46
Płeć: mężczyzna

Re: Mój pomysł na wybory

Postprzez mmokrzycki » 20 Lis 2014, 01:31

Japko napisał(a):3. Dostaję zalokowaną kartkę z ID i hasłem jednorazowym
4. Podchodzę do komputera/panelu dotykowego, wpisuję ID i hasło

Za duże uzależnienie od działania infrastruktury oraz oczywiście podatność na ataki hackerskie.
Japko napisał(a):5. W kilku krokach oddaję głos. Na ekranie na bieżąco są wyświetlane zasady. Nie da się nieprawidłowo oddać głosu, system wyświetla wtedy komunikat błędu.

Co najwyżej ostrzeżenie, w końcu jest grupa osób oddających nieważne głosy w pełni świadomie.
admiralbar napisał(a):Tylko po co chodzić do lokalu wyborczego jak można by to samo zrobić w domu z komputera czy smartphona
Wklepujesz zwoje dane z dowodu i już - głosujesz z dowolnego miejsca na świecie.

Ponieważ wybory są tajne.
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości