Ewangelizacja uliczna

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Ewangelizacja uliczna

Postprzez mati221 » 07 Sie 2013, 09:32

Witam wszystkich serdecznie.


Czy są na tym forum zarejestrowani jacys chrzesijanie ? ( chodzi mi o ludzi którzy na serio chca zyc z Bogiem,
zalezy im na tym aby byc zbawionym, takie osoby ktore chcą czynic Wolę Bożą ) ?

Pragnę załozyc w Nowym Dworze Ewangelizacje uliczną czyli chciałbym mowic ludziom o Bogu o Jezusie, Duchu Swietym i
pytanie do was chrzescijan czy ktos by zechcial ze mną takie cos poprowadzic. Chcialbys cos robic dla Boga ?
Nie wstydzisz się swojej wiary ? Napisz tutaj czy chcialbys/chcialabys sie właczyc w takie wydarzenie.
Jezeli nie chcesz glosic Słowa Bozego to moze chialbys/ chcialabys grac na jakims instrumencie zeby uwielbic Boga spiewem ?
Szukam chetnych osob do wlaczenia się, bedziemy dzialac na ulicach Nowego Dworu a potem moze i gdzies indziej.

To ze chcodzisz do kosciola w Niedziele i w Swieta moj przyjacielu nie znaczy ze jestes zbawiony,
Tylko gdy pojdziesz za Jezusem i wytrwasz w tym, wtedy bedziesz mial zycie.

Jezeli ktos z was potrzebuje chrztu w Duchu Swietym lub chrztu wodnego to moge go udzielic przez Ducha Swietego.
Jesli cierpisz na jakas chorobe fizyczna lub Duchowa takze moge sie z toba spotkac i modlic sie o Ciebie o uzdrowienie, posiadam doswiadczenie w uzdrawianiu chorych.

Czy ktos jest chetny ?
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Mavgan » 07 Sie 2013, 09:40

mati221 napisał(a): bedziemy dzialac na ulicach Nowego Dworu a potem moze i gdzies indziej.



chciałbym wiedzieć gdzie?

a może zamiast tracić energię na ulicy i irytować ludzi to może lepiej pomóc starszym ludziom posprzątać mieszkania, zrobić zakupy i je przynieść?!
Może posprzątać brzegi Narwi bo ostatnio jakby tam śmieci przybywało, lub popilnować dzieciaki które biegają po Nowy Dworze?
To może właśnie wtedy dacie świadectwo swej wiary?
I uzdrawianie jeszcze mnie nie interesuje ale może potrafisz zmienić wodę w wino? Chętnie skorzystam.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez disturbia » 07 Sie 2013, 10:09

Skąd wiesz jaka jest wola boża? W katolickim kraju chcesz ludzi nawracać? :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez ukasz » 07 Sie 2013, 11:08

mati221 napisał(a): Ewangelizacje uliczną

mati221 napisał(a):bedziemy dzialac na ulicach Nowego Dworu a potem moze i gdzies indziej.

Czyli zamierzacie rzępolić, śpiewać i zaczepiać ludzi na ulicach?! Dobrze zrozumiałem?! :shock: Kasa na chore dzieci też będzie zbierana??? Masakra... :| Mam nadzieję, że po domach nie będziecie chodzili??
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez mati221 » 07 Sie 2013, 13:07

Nie wiem czy ktoś to rozumie. Jezus nam powiedział „ Idźcie na cały świat, głoście Ewangelię , chrzcijcie narody w Imię Ojca i Syna i Ducha Świętego.” Do tego fragmentu się powołuję. Jezus nam to przekazał abyśmy szli i głosili a nie siedzieli w ławkach kościelnych zdążając do wiecznego potępienia.

Kolego Mavgan uwiez mi ze juz to robie to o czym napisałes. W Warszawie głoszę słowo Boże i pomagam ludziom ( idzie to w parze jedno z drugim ).

Wiekszos ludzi jest obojetna na wiare, chodza tylko do kosciola w Niedziele i Swieta odmowia pare modlitw i mysla że idą do Nieba. Jak inni ludzi potrafią zwodzić ludzi.
Uwiezcie mi ze Ewangelizacja jest potrzebna aby ludzie uslyszeli słowo Boże aby się nawrocili, chcialbym głosic to co jest napisane w Pismie a nie to mowia inni ludzie, dajac swoje tradycje ludzkie.

Może inaczej tez zapytam: Czy jest tutaj osoba której zależy na tym żeby być Zbawionym, czy chcesz iść za Jezusem ?
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 07 Sie 2013, 13:20

@mati221
Nie przejmuj się niczym, tylko rób swoje. Masz moje błogosławieństwo :)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez mati221 » 07 Sie 2013, 13:47

Heimat - Zrobię to jeśli ty mi w tym pomożesz.
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 07 Sie 2013, 14:00

Wprawdzie jestem ateistą, ale mogę np. świadczyć bezpłatną pomoc osobom niedołężnym.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez disturbia » 07 Sie 2013, 15:51

Heimat to już nie agnostyk? :D Mati z obecnych tutaj chyba mało kto w ogóle zagląda do kościoła :) Nie mogłeś gorzej trafić ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Marian » 07 Sie 2013, 15:55

disturbia napisał(a):Mati z obecnych tutaj chyba mało kto w ogóle zagląda do kościoła :) Nie mogłeś gorzej trafić ;)


Z PW wiem, że sporo osób na tym forum jest wierzących i praktykujacych, ale nie piszą tego na forum, ponieważ zostaną wyśmiani przez ateistów.

Heimat napisał(a):Wprawdzie jestem ateistą, ale mogę np. świadczyć bezpłatną pomoc osobom niedołężnym.


Heimat może podasz mi swój numer telefonu na PW to chętnie go przekażę osobom potrzebujacym pomocy.


Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Mavgan » 07 Sie 2013, 15:59

no nieźle, wygląda na to że wierzący w jedynego słusznego Boga w Polsce są prześladowani. Co za czasy, co za czasy......
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 07 Sie 2013, 16:19

@disturbia
Poglądy najczęściej radykalizują się wraz z wiekiem ;)

@Marian
Udzielanie pomocy potrzebującym akurat dla mnie nie jest żadną nowością. Od lat robię zakupy sąsiadom w podeszłym wieku pomimo tego, że na codzień sprawuję jeszcze opiekę nad osobą przewlekle chorą.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez ukasz » 07 Sie 2013, 16:41

@mati221 - nie dostałem odpowiedzi na poniższe pytania:
ukasz napisał(a):Czyli zamierzacie rzępolić, śpiewać i zaczepiać ludzi na ulicach?! Dobrze zrozumiałem?! :shock: Kasa na chore dzieci też będzie zbierana??? Masakra... :| Mam nadzieję, że po domach nie będziecie chodzili??

Ja jestem zdania, że jeśli w coś wierzę (lub nie wierzę) to nie oznacza to, że mam się z tym publicznie obnosić i przekonywać do tego innych.
Chodzenia pod domach nie zrozumiem. I mało obchodzi mnie co masz napisane w Biblii i co Ci sumienie nakazuje. Allah każe muzułmanom rozpierdzielać niewierzących to rozpierdzielają - to mam też zrozumieć? Religia - ok, Fanatyzm - nie ok (a łażenie po domach i namawianie innych do swojej wiary idzie w tę stronę).
Marian napisał(a):Z PW wiem, że sporo osób na tym forum jest wierzących i praktykujacych, ale nie piszą tego na forum, ponieważ zostaną wyśmiani przez ateistów.

Co?! :D :D To faktycznie ta ich wiara jest bardzo głęboka i są bardzo prześladowani, skoro boją się nawet o niej mówić na anonimowym forum :D
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez disturbia » 07 Sie 2013, 18:54

@ukasz do ciebie przyjdą w pierwszej kolejności,żeby ci pożępolić ;) :D @heimat ale każdy radykalizm bywa szkodliwy :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 07 Sie 2013, 19:09

disturbia napisał(a):@heimat ale każdy radykalizm bywa szkodliwy :)

Zapewniam Cię, że nie jestem potworem :D
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Następna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości