Ewangelizacja uliczna

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Zirhan » 09 Sie 2013, 16:02

mati221 napisał(a):Nie chce oceniać innych tylko chce pokazac jaka jest rzeczywistosc chrzescijanska na prawdę, a ze ludzie zle robia cos nie w porzadku to trzeba o tym mowic aby sie poprawili.
Zobacz: Jestesmy Swiatlem w tym Swiecie tak a ludzie wiekszosc jest ciemnoscią, co bedzie jezeli Swiatlosc sie wycofa ze sfery publicznej ? Zostanie Ciemnosc a ja chcę tutaj troche dac swiatła.

Szkoda, że pakujesz ludzi z jednej ciemnoty w drugą.
Wszystkie religie powstały wyłącznie po to by grupka cwaniaczków żyła w wygodzie i dostatku kosztem reszty społeczeństwa.
Po co kościołowi te latufundia cały ten nowy majątek?
Tak - nowy, bo poza zwrotem wcześniej "utraconego" wciąż pasożytuje i dostaje nowe nieruchomości w cenie 1% wartości!
Wszystkie religie powinny zostać zniszczone, Muzułmanizm też!
Załączniki
dziewictwo-kosciol.jpg
dziewictwo-kosciol.jpg (91.9 KiB) Obejrzany 7936 razy
Do seminarium.jpg
Do seminarium.jpg (9.25 KiB) Obejrzany 7936 razy
"Nie każdy ksiądz to pedofil - zdarzają się wyjątki"! - abp. Głódź po pijaku.
http://www.antykler.frix.pl
Awatar użytkownika
Zirhan
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 320
Rejestracja: 23 Gru 2010, 18:48
Miejscowość: Nowy Dwór Maz.

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez k.nowak32 » 09 Sie 2013, 16:22

Zirhan napisał(a):Są ludzie dla których nie istota wiary jest ważna, lecz to by wogóle wierzyć.
Jego mózg się tego domaga bo jest uzależniony psychicznie.
Bezwolny w podejmowaniu samodzielnych decyzji.

Wiara a religie to trochę co innego. I w ogóle sam wybór religii nie jest prosty, patrząc tym bardziej na poprzednie posty, bo wiele religii sprzeniewierza się swoim naukom... Więc człowiek, który chce wierzyć musi najpierw zdobyć podstawy(np. dla chrześcijan Biblia), wiedzę, żeby potem móc w gąszczu wyznań i religii znaleźć taką, która jego zdaniem jest najbliższa tej podstawie. Bo religia rzymskokatolicka akurat daleko mija się ze swoją podstawą.

A co do ateizmu to też jest religia. Dlaczego tak uważam?

Wielu ateistów (nie wszyscy) wierzą w "naukę", uważają, że stopniowo wszystkie niewiadome rozstrzygnie nauka, że wszystko da się wyjaśnić naukowo,

Inni wierzą w bóstwo "przypadku", że żywa komórka powstała z pierwotnej zupy, wskutek przypadkowych reakcji chemicznych. To dopiero trzeba mieć wiarę skoro trudno uwierzyć, żeby samoistnie 10 kamieni ułożyło się w uporządkowaną figurę geometryczną, a ewolucjoniści wierzą w powstanie powstanie przez przypadek aminokwasów, białka, czy w końcu żywej komórki - stopniem złożoności przypominającej duże miasto z zakładami przemysłowymi, systemami logistyki, łączności, obronnymi itd... Tymczasem naukowcy wiedzą tyle o powstaniu życia, wszechświata, że w przybliżeniu można zaokrąglić do zera. TEORIA ewolucji ma coraz więcej luk, coraz więcej brakujących ogniw, a naucza się jej w szkole jako fakt naukowy. Czy to nie pewne naginanie faktów?

Inni ateiści po prostu wierzą "w siebie" - odrzucają wszelkie narzucane im poglądy i mają swój pogląd na świat, na wszystko. To też są pewne poglądy i pewna wiara w to, że ja wiem najlepiej.

Więc w każdym razie nie zgodzę się, że wiara pomaga uniknąć podejmowania decyzji - wręcz zmusza do podejmowania wielu trudnych decyzji, wyborów. I to chyba jest dobre, no nie? A co innego jeśli ktoś wykorzystuje religię do tego, żeby nie podejmować decyzji - to problem tego człowieka i jego wiary.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez mati221 » 09 Sie 2013, 17:20

Zirhan- cytuje twoje wypowiedz " Mati niezleżnie od własnego wieku potrzebuje opieki kogoś wszechmocnego i wszechwiedzącego "

Uwiez mi że juz mam taką opieke: Moj Ojciec w Niebie czuwa nade mną, a na tym nie koniec bo jest ze mną jeszcze Jezus Chrystus który mnie prowadzi przez życie tak abym był zbawionym przez Niego a jeszcze mam Ducha Swietego który mnie umacnia który mi objawia Prawdę i moje grzechy... także " Duch przychodzi z pomocą naszej słabości. Gdy bowiem nie umiemy się modlić tak, jak trzeba, sam Duch przyczynia się za nami w błaganiach, których nie można wyrazić słowami. Ten zaś, który przenika serca, zna zamiar Ducha, [wie], że przyczynia się za świętymi zgodnie z wolą Bożą”. (Rz 8,26n).

Chyba lepszej opieki mieć nie można, nie ? :)
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez PaffDadi » 09 Sie 2013, 18:03

mati221 napisał(a):Uwiez mi że juz mam taką opieke: Moj Ojciec w Niebie czuwa nade mną, a na tym nie koniec bo jest ze mną jeszcze Jezus Chrystus który mnie prowadzi przez życie tak abym był zbawionym przez Niego a jeszcze mam Ducha Swietego który mnie umacnia który mi objawia Prawdę i moje grzechy...


No. Dla tych, dla których jest to niezrozumiałe, tłumaczeniem służy katechizm kościelny. Tak więc:

Ojciec jest tym samym, co Syn i Duch Święty.
Lecz nie jest tym samym, kim jest Syn i Duch Święty.

Następnie stwierdza to samo o Synu i Duchu Świętym.

Co to znaczy? Najpierw że jest Jeden Bóg, ponieważ każda z Boskich Osób jest całym Bogiem. Nie dzielą One między sobą swego Bóstwa – w tym sensie, że w każdej z nich zamieszkuje tylko Jego część.

Ojciec jest cały w Synu i cały w Duchu Świętym.
Syn jest cały w Ojcu i cały w Duchu Świętym.
Duch Święty jest cały w Ojcu i cały w Synu.

Dlatego każda z trzech Osób Boskich jest tym samym Bogiem co pozostałe dwie. Lecz żadna z nich nie jest tym samym, kim są pozostałe dwie, ponieważ występuje odrębność Osób. Wszystkie trzy Osoby Boskie są zatem jednym i tym samym Bogiem, ale równocześnie są odrębnymi Osobami.


Bo chrześcijaństwo to religia dla inteligentnych osób. Byle hołota z ulicy to może sobie rozwiązywać równania mechaniki kwantowej. Albo zostać innym, tfu!, neurochirurgiem. Do zgłębienia tajemnic wiary to dopiero trzeba mieć ŁEB. Nie wiem czy na ulicach Nowego Dworu mati221 takie mózgi spotka. No chyba, że pod Urzędem Miasta, po godzinie 16-ej.
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez ukasz » 10 Sie 2013, 09:18

disturbia napisał(a):@ukasz chłopie szkoda zdrowia,to zbrojony beton :D

Hehe... Ja uważam, że każdy ma prawo wierzyć w to, co chce ;) Nie zamierzam jednak dalej udzielać się w temacie, bo i tak ta dyskusja do niczego nie prowadzi.

Wracając jednak do sedna i do planów @mati221 - chłopie, masz prawo robić co chcesz i jak chcesz. Nikt Ci nie może tego zabronić. Tylko ta "ewangelizacja uliczna" to dla mnie zwykła akwizycja. Nie oczekuj więc, że zostaniesz przez ludzi (w tym mnie) miło przyjęty. I nie chodzi tu o Twoją wiarę tylko o to, że nikt nie lubi jak mu się obcy człowiek na siłę z buciorami pcha w życie. Bądź też gotowy na wiele sytuacji - świat nie jest taki piękny jak Ci się wydaje i zapewne doświadczysz tego nie raz. Mimo wszystko powodzenia i jednak mam nadzieję, że nie spotkam Cię u progu moich drzwi ;)
****tchórzliwie pomrukujący forumowicz****
ukasz
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1129
Rejestracja: 25 Lut 2011, 13:28

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez mati221 » 10 Sie 2013, 09:38

Zamykamy ten Temat, dziękuje wszystkim
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 10 Sie 2013, 10:14

Cytat z Wikipedii:

Protestantyzm w Polsce – reprezentowany jest przez większość tradycji wyznaniowych. Łączna liczba wyznawców Kościołów protestanckich w Polsce wynosi ok. 150 tysięcy wiernych (w tym ewangelicy – ok. 80 tysięcy, zielonoświątkowcy – ok. 37 tysięcy, pozostali ewangeliczni chrześcijanie – ok. 27 tysięcy, adwentyści i inne grupy – ok. 15 tysięcy), co czyni protestantyzm trzecim, po katolicyzmie i prawosławiu, największym kierunkiem religijnym w Polsce. Oficjalnie na terenie kraju działa ponad 80 protestanckich związków wyznaniowych zarejestrowanych w Ministerstwie Spraw Wewnętrznych i Administracji. Największymi Kościołami protestanckimi w Polsce są:

Kościół Ewangelicko-Augsburski w RP – 80 tysięcy wiernych ,
Kościół Zielonoświątkowy w RP – 23 tysiące wiernych ,
Kościół Adwentystów Dnia Siódmego – 9,7 tysiąca wiernych ,
Kościół Chrześcijan Baptystów – 6,5 tysiąca wiernych ,
Kościół Chrystusowy w RP – 6 tysięcy wiernych ,
Kościół Nowoapostolski – 5 tysięcy wiernych ,
Kościół Ewangelicko-Metodystyczny – 4,5 tysiąca wiernych ,
Kościół Boży w Chrystusie – 4,1 tysiąca wiernych ,
Kościół Ewangelicko-Reformowany – 3,5 tysiąca wiernych ,
Chrześcijańska Wspólnota Zielonoświątkowa – 3 tysiące wiernych ,
Kościół Wolnych Chrześcijan – 2,8 tysiąca wiernych ,
Kościół Chrystusowy w Polsce – 2,4 tysiąca wiernych ,
Kościół Chrześcijan Wiary Ewangelicznej – 2 tysiące wiernych .
Po zmianie ustrojowej liczba protestantów stale rośnie, szczególnie jeśli chodzi o ewangelicznych protestantów.


Pozwoliłem sobie zamieścić powyższy cytacik, aby zamknąć temat optymistycznym akcentem dla @mati221 :)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Muzeum PRL-u i Historii Miasta Nowy Dwór Mazowiecki

Postprzez mati221 » 11 Sie 2013, 08:53

Warto może w tym Temacie dodać że jest ktoś taki jak Jezus Chrystus i jeżeli sie nie upamietasz ze swoich grzechów i z pozadliwosci cielesnych z brudu tego swiata, jezeli nie przyjdziesz do Jezusa i nie bedziesz dla niego zył / żyła to pojdziesz na wieczne potępienie w piekle.

Warto się zastanowić nad swoją wiarą i dlaczego wy odrzuciliście Boga ?
mati221
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 17
Rejestracja: 06 Sie 2013, 15:21
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Zebżydowski » 11 Sie 2013, 20:04

Jestem dobrym człowiekiem bez Jezusa.
Nie przeszkadzam tym co w niego wierzą i nie chcę by oni z kolei przeszkadzali mi.
Przestrzegam 7 z 10 przykazań. Czemu mam się palić w piekle?
Awatar użytkownika
Zebżydowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 250
Rejestracja: 19 Lip 2011, 20:35

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Yogi » 12 Sie 2013, 10:26

Zebżydowski napisał(a):Jestem dobrym człowiekiem bez Jezusa.
Nie przeszkadzam tym co w niego wierzą i nie chcę by oni z kolei przeszkadzali mi.
Przestrzegam 7 z 10 przykazań. Czemu mam się palić w piekle?

Temu właśnie że odrzucasz Jezusa i nie wszystkich przykazań przestrzegasz niestety.A On po to nam swój Dekalog dał,byśmy według niego żyli.Tak,wiem co mi powiesz.. oszołom,dewot itp.itd. Ale tak sam zastanów się nad tym wszystkim,czy naprawdę możesz być dobrym bez Boga,czy naprawdę twoje życie jest takie,jakie powinno być?
Yogi
 

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez disturbia » 12 Sie 2013, 11:13

Yogi pokaż mi człowieka,który bezwzględnie przestrzega całego dekalogu? Tak więc,wszyscy spotkamy się w piekle ;
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Marian » 12 Sie 2013, 12:15

k.nowak32 napisał(a):A co do ateizmu to też jest religia. Dlaczego tak uważam?

Wielu ateistów (nie wszyscy) wierzą w "naukę", uważają, że stopniowo wszystkie niewiadome rozstrzygnie nauka, że wszystko da się wyjaśnić naukowo,

Inni wierzą w bóstwo "przypadku", że żywa komórka powstała z pierwotnej zupy, wskutek przypadkowych reakcji chemicznych. To dopiero trzeba mieć wiarę skoro trudno uwierzyć, żeby samoistnie 10 kamieni ułożyło się w uporządkowaną figurę geometryczną, a ewolucjoniści wierzą w powstanie powstanie przez przypadek aminokwasów, białka, czy w końcu żywej komórki - stopniem złożoności przypominającej duże miasto z zakładami przemysłowymi, systemami logistyki, łączności, obronnymi itd... Tymczasem naukowcy wiedzą tyle o powstaniu życia, wszechświata, że w przybliżeniu można zaokrąglić do zera. TEORIA ewolucji ma coraz więcej luk, coraz więcej brakujących ogniw, a naucza się jej w szkole jako fakt naukowy. Czy to nie pewne naginanie faktów?

Inni ateiści po prostu wierzą "w siebie" - odrzucają wszelkie narzucane im poglądy i mają swój pogląd na świat, na wszystko. To też są pewne poglądy i pewna wiara w to, że ja wiem najlepiej.

Więc w każdym razie nie zgodzę się, że wiara pomaga uniknąć podejmowania decyzji - wręcz zmusza do podejmowania wielu trudnych decyzji, wyborów. I to chyba jest dobre, no nie? A co innego jeśli ktoś wykorzystuje religię do tego, żeby nie podejmować decyzji - to problem tego człowieka i jego wiary.


Świetnie napisane! Właśnie miałem pisać coś w tym stylu, ale myślę, że Twój post mówi wszystko.

Pozdrawiam
Marian
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 454
Rejestracja: 10 Lis 2010, 11:50

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Heimat » 12 Sie 2013, 13:10

A co do ateizmu to też jest religia.

Nie wiem, dlaczego niektórym osobom wierzącym tak bardzo zależy na przeforsowaniu tego poglądu, bo przecież z ich punktu widzenia atrybut religijności powinien wielce dowartościować ateizm. Ateiści mogą wierzyć w wiele różnych rzeczy, ale nie wystarczy w coś wierzyć, żeby wyznawać religię. Ateiści nie wierzą w bogów lub mówiąc ogólniej w byty nadprzyrodzone. Jednak osoby religijne też nie wierzą w zdecydowaną większość takich bytów. Na przykład chrześcijanin podziela niewiarę ateisty w Mitrę, Wisznu, Jowisza, Allaha, Swarożyca, Dobre Mzimu i wiele tysięcy pozostałych bogów, czyniąc tylko jeden wyjątek, przedziwnym trafem niemal zawsze dla boga, w którego wierzą jego rodzice lub wychowawcy. Ateista zaś idzie tylko o jeden krok dalej :)
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez Yogi » 12 Sie 2013, 13:32

na wasze drwiny pozwolę sobie odpowiedzieć w ten sposób:
Może to was skłoni do zastanowienia..
Załączniki
993337_262151760576478_596713526_n.png
znalezione w necie..
993337_262151760576478_596713526_n.png (39.88 KiB) Obejrzany 7806 razy
Yogi
 

Re: Ewangelizacja uliczna

Postprzez disturbia » 12 Sie 2013, 13:54

Yogi nie bój żaby,dla ciebie też się znajdzie miejsce :] Za tych Scorpionsów i AC/DC :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 14 gości

cron