Nasze przyszłe emerytury

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez rather » 16 Paź 2013, 15:29

Jeszcze jedna rzecz przemawia za pozostaniem w OFE. Tam są realne pieniądze, które podlegają dziedziczeniu w momencie przedwczesnej śmierci osoby ubezpieczonej. Oznacza to, że kiedy ktoś umrze przed przejściem na emeryturę, to rodzina otrzyma zgromadzone w OFE środki.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez melchizedek » 17 Paź 2013, 08:34

Nejlepsze jest to co ostatnio stwierdził wiceminister o ZUSie:
Dziedziczenie będzie na takich samych zasadach, jakie obowiązywały w OFE i na subkontach w ZUS-ie. Spadkobiercy będą mieli prawo do pobrania kwot zgromadzonych na rachunkach zmarłego, jednak tylko w określonych sytuacjach, kiedy mamy do czynienia ze spadkobiercami, którzy nie są ubezpieczeni. Ci, którzy są ubezpieczeni mogą te pieniądze przesunąć na swoje subkonta w ZUS-ie

oznacza to nic innego tylko, ze jeśli spadkobierca jest również ubezpieczony w ZUSie (a kto nie jest?), to po śmierci bliskiej osoby odziedziczy... zapisy na kontach. Spadkobierca taki nigdy nie otrzyma więc do ręki żywej gotówki. Dziedziczenie sprowadzi się bowiem do przepisania wirtualnych zapisów księgowych z zusowskiego konta zmarłego na zusowskie konto spadkobiercy. :lol: :D
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez rather » 17 Paź 2013, 13:04

A później te zapisy odziedziczą dzieci zmarłego, które również będą mogły je przepisać na swoje subkonta. A później dzieci tych dzieci i tak dalej, a na końcu będziemy mieli społeczeństwo krezusów z miliardowymi majątkami na subkontach w ZUSie :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez DOMATOR » 18 Paź 2013, 21:58

Przepracowałem ponad 40 lat w tym w warunkach szczególnych na dzień 31 grudnia 2008r prawie 26 lat.
Od 01 stycznia 2009r moje stanowisko stanowisko pracy nie jest ujęte w wykazie pracy w warunkach szczególnych , a więc nie przejdę na emeryturę w wieku 60 lat ( jednym z warunków wcześniejszej emerytury było pozostanie w ZUS-sie) , czyli pozostałem wydymany bez mydła.
Jeżeli doczekam 67 roku i ktoś do tego wieku będzie mnie zatrudniał to przechodząc na emeryturę będe miał przepracowane 52 lata .
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez KPP Brzask » 19 Paź 2013, 16:21

Miedzy innymi i to zawdzięczamy Wałęsie , Wojtyle oraz byłej ekstremie solidarności
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez rather » 19 Paź 2013, 22:34

A nie czerwonym, którzy najechali nas w '39, a później przez 45 lat doprowadzili kraj do ekonomicznej ruiny, z której dopiero próbujemy się podnosić?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez KPP Brzask » 20 Paź 2013, 09:09

Po 89r. rządząca tzw. demokracja czyli liberałowie z dawnej PZPR oraz opozycyjni ekstremiści doprowadzili do bankructwa państwa.
Gospodarka Rynkowa czyli kapitalistyczna też się nie sprawdziła. Najlepszym przykładem jest obecny kryzys.
Nie ważne kto rządzi tylko jak rządzi , czyli ten czy inny nic to nie da potrzebne są zmiany systemowe.
W okresie PRL nie było komunizmu , ówczesny system można by przyrównać do socjalizmu utopijnego. Należało go zastąpić socjalizmem naukowym.. A to co Tusk wyprawia z emeryturami to jest najczystsza komuna.
Zgadzam się z głoszonymi poglądami Korwina Mikke że tzw. państwo niech nic nie daje , ale też niech nic nie zabiera.
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez DOMESTOS.WC » 26 Paź 2013, 11:12

Najnowszy pomysł na tzw. emerytury obywatelskie autorstwa PO popierany prze PSL ,PJN itp. wynalazki jest komuną w najczystszej postaci .
Skończyć z finansowanie partii politycznych i związków wyznaniowych , ukrócić szarą i czarną strefę to nie będzie brakować kasy na emerytury.
Od przeszło dwudziestu paru lat czyli od momentu transformacji ustrojowej wszyscy rządzący skutki swojej nieudolności przerzucają na barki społeczeństwa jednocześnie obwiniając poprzedni system.
Reformę systemu emerytalnego trzeba było rozpocząć przeprowadzać co najmniej dwadzieścia lat temu
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez ena » 26 Paź 2013, 21:27

Domator, rzeczywiście możesz czuć się wykorzystany, ale myślę, że i tak jesteś w lepszej sytuacji niż obecni 30-to lub 40-tolatkowie. Oni, jeśli nie zdarzy się cud, mam wrażenie, nie mają co liczyć na jakąkolwiek emeryturę. Przy tak wielkim zadłużeniu i "kradzieży" funduszy zgromadzonych, jako "żelazna kasa", gdyby nastąpił krach w emeryturach oraz spadkom demograficznym system emerytalny załamie się i jeśli ktoś nie zapewni sobie emerytury w systemie prywatnym, nie uświadczy jej w systemie państwowym.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez KPP Brzask » 27 Paź 2013, 08:36

W Prywatny system emerytalny też wykiwa ubezpieczonych, najpierw jest kasa dla zarządzających funduszami, a potem jak starczy.
W PRL było proście skuteczniej i pewniej ; złoto w słoiku a dolary w sienniku
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez ena » 27 Paź 2013, 13:48

Pisząc prywatny system emerytalny, nie myślę - OFE. Według mnie, jeśli coś, nawet prywatnego, ale jest powołane przepisami państwowymi, jest państwowe. Inną sprawą jest skandal,że państwo nakazuje swoim obywatelom płacić podatki na rzecz prywatnych firm i to na skandalicznych bwarunkach. Jest to przede wszystkim nie konstytucyjne i dziwię się, że już dawno nie zgłoszono tego problemu do Trybunału Konstytucyjnego. W związku z tym powinno się postawić pomysłodawców, co najmniej, przed Trybunałem Stanu. Ale ja myślę o firmach prywatnych, które proponują warunki różne, do wyboru i można wybrać najlepsze, według własnego uznania. Wiadomo, że wszystko zależy od sytuacji gospodarczej w kraju i na świecie i nawet złoto może dawać różne zabezpieczenia, ale na to nie mamy już wpływu bezpośredniego. Trzeba by przytoczyć treści zawarte na filmikach na YouTube, gdzie, szczególnie, Amerykanie pokazują, jak bankowcy stymulują sytuacją finansową ludzi. Ale to już inna bajka i znowu mogę być posądzona o spiskową teorię dziejów.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez Mavgan » 27 Paź 2013, 17:21

Ena, problem jest ogromny a nikt o tym nie mówi głośno. Nikt się nie zastanawia iż długi trzeba spłacać a pytanie kto je spłaci...? Cała Europa zachodnia jest zadłużona od dziesięcioleci, pomału przychodzi czas na spłatę długów. My jesteśmy zadłużeni od zawsze, tyle że jeśli za zachodnią granicą jest źle to u nas jest jeszcze gorzej bo jakoś tak jesteśmy od nich zależni. Więc najprawdopodobniej minęła już era ogromnej pomocy socjalnej społeczeństwu a co za tym idzie każdy z nas powinien się zastanowić z czego żyć po 67 roku życia, bo na państwo to bym nie liczył. Państwa na 100 % nie będzie stać. I nie tylko mam na myśli naszego kraju, myślę że to będzie na całym świecie za wyjątkiem krajów arabskich.
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez DOMATOR » 28 Paź 2013, 19:58

Mavgan napisał(a):i. Więc najprawdopodobniej minęła już era ogromnej pomocy socjalnej społeczeństwu a co za tym idzie każdy z nas powinien się zastanowić z czego żyć po 67 roku życia, bo na państwo to bym nie liczył. P.



Emerytura to żadna pomoc socjalna państwa .
Przez cale życie zawodowe płaci się składkę na ubezpieczenie społeczne by mieć zabezpieczenie kiedy człowiek przestaje być czynny zawodowo.
DOMATOR
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 77
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 18:52

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez Mavgan » 28 Paź 2013, 22:55

DOMATOR napisał(a):

Emerytura to żadna pomoc socjalna państwa .
Przez cale życie zawodowe płaci się składkę na ubezpieczenie społeczne by mieć zabezpieczenie kiedy człowiek przestaje być czynny zawodowo.


Dziś właśnie dostałem wyliczenie przez ZUS moich składek i co one są warte. takie tam pierdoły. Śmiech na sali, pracuję całe życie i mimo że do emerytury mam jeszcze bardzo daleko to martwię się co jeśli dożyję?!
Jeśli każdy z nas będzie miał konto oprocentowane w banku na które będziemy wpłacać swoje oszczędności życiowe, aby na starość mieć z czego żyć to wtedy będzie to normalne, ale jeśli w tej chwili wpłacamy prawdziwe pieniądze i mamy w zamian wirtualne prognozy to coś jest nie tak. Ubezpieczenie społeczne jeśli jest wypłacane przez organ państwowy jest jak najbardziej pomocą socjalną. A czy tak powinno być to już zupełnie inna sprawa....
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Nasze przyszłe emerytury

Postprzez kocur » 31 Paź 2013, 05:52

WItam !

Ja uważam, że należy w ogóle nie należy liczyć na jakąkolwiek sensowną emeryturę - bez względu na to kto rządzi, jak rządzi, kto kradnie i kto więcej czy mniej itp. Po prostu nie będzie komu pracować na to aby bieżące wydatki systemu pokrywać bo ci co wyjechali za granicę to duży procent ludzi młodych, tam się osiedlą i ogromnej większości tam pozostaną. Co gorsza, ze 10 - 15 lat przestaną przysyłać pieniądze, które tam zarabiają.
Moja emerytura właśnie chodzi do przedszkola, a druga do zerówki.
Mam ciągle w pamięci wypowiedzi mądrali ekonomicznych sprzed 10 - 8 lat cyt :" Jak ktoś ma jakiekolwiek pieniądze albo zdolność kredytową - kupujcie nieruchomości ! "
potem : " nie kupujcie teraz kiedy wszyscy kupują bo bańka się pompuje ! " następnie : " bierzcie kredyty w tej walucie w której zarabiacie ! "
Większość się tych prognoz sprawdziła. Co teraz mówią mądrale ? mówią : inwestujcie w swoje dzieci. Dobrze wychowane i wyedukowane potomstwo daje gwarancję, że starym rodzicom wystarczą nawet skromne oszczędności - czasem już dobrze jest jak nie trzeba dzieciom pomagać.
O pracę do 70 tki też bym się nie martwił. Oblicze pracy JAKIEJKOLWIEK na przestrzeni ostatnich 25 lat się zmieniło praktycznie niewspółmiernie. Kierowca ciężarówki teraz a 20 lat temu ma zupełne inny komfort pracy. Budowlaniec, monter, operator ciężkiego sprzętu, kasjerka itp itd. Często jeżdżą do pracy swoim ( nawet rozklekotanym ) samochodem ale na przystanku nie marzną. Sam Reckitt jest tego przykładem - wiem jak tam się pracowało za Polleny, jak w połowie lat 90 tych a jak teraz.
Za 30 lat naprawdę będzie wiele miejsc pracy - bo nie będzie komu pracować. Jedyne to trzeba wymagać też od siebie i nadążać za postępem technologicznym.
Racja - to niesprawiedliwe że musimy ze swoich ciężko zarobionych pieniędzy utrzymywać SB ckich emerytów, różnych policyjnych czy wojskowych 40 letnich " kombatantów " itp na to jednak nie mamy wpływu - naród nasz głosuje jak głosuje, a jeśli ktoś znajduje się chętny żeby tę patologię ukrócić to zaraz podnosi się nieopisany hejt i podśmiechujki.
Podsumowując - żeby godnie żyć na starość dopóki ma się siły trzeba intensywnie pracować, stworzyć dzieciom warunki do nauki, do zabawy, zadbać o odpowiedni sprzęt, wsparcie pedagogiczne. Ja osobiście wierzę że to przyniesie efekty za 30 lat lepsze niż ZUS owskie mrzonki.

A jak ktoÅ› nie ma dzieci ?
Jak ktoś nie ma i nie miał dzieci i całe życie normalnie pracował i sobie nie odłożył na starość to już jest jego problem.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości

cron