Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Postprzez ena » 28 Paź 2013, 13:42

Oto przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa. Aktualne zwłaszcza wobec dyskusji o przyszłych, ewentualnych emeryturach Polaków.

http://niezalezna.pl/47654-wypadek-obst ... niewskiego

Wypadek obstawy Kwaśniewskiego
Tagi: wypadek, policja, radiowóz, rowerzysta, Aleksander Kwaśniewski, eskorta
Dodano: 28.10.2013 [09:55]

foto: Piotr Łuczuk
Eskortujący Aleksandra Kwaśniewskiego w drodze na lotnisko Kraków-Balice radiowóz potrącił rowerzystę. Mężczyzna w ciężkim stanie trafił do szpitala.

Do wypadku doszło w pobliżu autostrady A4 w Krakowie, gdy były prezydent jechał wraz z policyjną eskortą na lotnisko.

Jak wynika z informacji Radia Kraków, funkcjonariusz kierujący jednym z radiowozów nie ustąpił rowerzyście pierwszeństwa i potrącił go samochodem.

Poszkodowany 58-latek w ciężkim stanie trafił do szpitala. Jeszcze przed przyjazdem karetki udzielono mu pierwszej pomocy, a według lekarzy jego życiu nie zagraża już niebezpieczeństwo.

Teraz całą sprawą zajmie się prokuratura.
Tadeusz () 28/10/2013 - 11:26.
bonzowie
Sam kiedyś o mało bym się zderzył z obstawą Kwaśniewskiego. Za mało im było jednego pasa ruchu, wszystkich spychali na pobocze. Myślałem, że wiozą jakiegoś umierającego. To wielka przesada. Rozumiem transport chorych przy zagrożeniu życia, ale były i obecny prezydent, nawet z obstawą powinni byc normalnymi uczestnikami ruchu. Oni wszędzie stwarzają zagrożenie i są niebezpieczni!


http://niezalezna.pl/47639-pozwal-polsk ... ce-w-prl-u

Pozwał Polskę za niewolniczą pracę w PRL-u
Tagi: PRL, Europejski Trybunał Praw Człowieka, Strasburg, Bonifacy Myśliński, kopalnia
Dodano: 27.10.2013 [18:50]

foto: Zbyszek Kaczmarek
Bonifacy Myśliński, zesłany w latach 50. przez komunistyczne władze do pracy w kopalni węgla kamiennego, złożył skargę na Polskę w Trybunale Praw Człowieka w Strasburgu. Domaga się odszkodowania za niewolniczą pracę. Polskie sądy odmówiły zadośćuczynienia żołnierzowi-górnikowi.

Po 1989 r. miałem nadzieję, że ojczyzna sama o nas się upomni, że będzie chciała nam zadośćuczynić za morderczą pracę, ale się myliłem – mówi Myśliński, który dziś ma niemal 80 lat. Mieszka w Ciechanowie. – Potem próbowałem dochodzić sprawiedliwości w sądach, ale sędziowie wciąż powtarzali, że sprawa się przedawniła. Jak mogło się przedawnić to, co wycierpiałem ja i setki moich kolegów? Dziś wielu z nas choruje i nie stać nas na leki. A Polska nam mówi, że mamy zapomnieć, bo się przedawniło! To ma być moja ojczyzna? Nie! Dlatego przeciw temu państwu skierowałem skargę do Strasburga – denerwuje się pan Bonifacy.

Skarga wpłynęła do Europejskiego Trybunału Praw Człowieka we wrześniu. – Dotyczy ona nienależycie prowadzonego postępowania przed sądami w Polsce, nieuwzględnienia wszystkich okoliczności sprawy oraz dowodów i szczególnej sytuacji pana Myślińskiego – wyjaśnia krótko pełnomocnik Myślińskiego mec. Jarosław Kamiński z kancelarii Kamiński, Błotnicki & Gawłowska SC. Nie chce ujawnić szczegółów dotyczących skargi. Tłumaczy, że to tajemnica zawodowa.

„Codzienna" już kilkakrotnie opisywała zmagania Bonifacego Myślińskiego. Przypomnijmy. Mężczyzna w latach 50. został wcielony do batalionów górniczych. Zawinił tym, że ojciec walczył w AK, matka pochodziła z niemieckiej rodziny, a jej brat mieszkał w USA. Myśliński został skierowany do jednostki w Kamiennej Górze. Po przeszkoleniu młodzi żołnierze-górnicy trafili do kopalni Wanda Lech, jednej z najbardziej niebezpiecznych. – W każdej chwili groził nam wybuch metanu, dlatego prawie wcale nie było tam cywilów – mówi Myśliński.

Żołnierze-górnicy pracowali na okrągło. Świątek piątek zjeżdżali w dół. – Plan był święty, a że trudno było go zrealizować, to wolnych dni za wiele nie było – wspomina. Po szychcie nie było odpoczynku, górnicy przeobrażali się w żołnierzy. Godzinami ćwiczyli musztrę. Jego katorgę przedłużył areszt. Trafił za kraty, bo spoliczkował ZMP-owca. – Jak wróciłem do Ciechanowa, to nie mogłem dostać pracy – wspomina.

– A teraz władze odpowiadają, że nie mają pieniędzy. Nie domagam się wiele. Chciałbym, żeby mi oddali to, na co sam ciężko zapracowałem – podkreśla.

Córka pana Bonifacego Renata Chodowska, która pomaga ojcu w sprawach prawnych, nie kryje rozgoryczenia nie tylko decyzjami sędziów, ale także postawą, jaką zajmują w sprawie. – Wszyscy chcą ją jak najszybciej załatwić, odfajkować. A przecież mój ojciec walczy o sprawiedliwość nie tylko dla siebie, ale dla wielu osób, które również przeszły tę katorżniczą drogę – mówi.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Postprzez rather » 28 Paź 2013, 14:51

Dla mnie od zawsze niezrozumiała jest np. kwestia ochrony polityków, a w szczególności wariackie konwoje poruszające się po miastach w szaleńczym tempie, w sposób stwarzający zagrożenie dla innych uczestników ruchu. Moim zdaniem politycy powinni być całkowicie pozbawieni ochrony. Nie widzę absolutnie żadnego uzasadnienia dla ochrony zwykłych ludzi wybranych w powszechnych wyborach, którzy od obywateli różnią się tylko tym, że ktoś na nich zagłosował. Nawet jeśli takiemu politykowi coś się stanie, to z punktu widzenia funkcjonowania państwa - żadna strata. W to miejsce wybiera się następnego i system normalnie funkcjonuje.

Doskonale pokazał to wypadek lotniczy pod Smoleńskiem - pomimo tragicznej śmierci 96 osób - w tym najwyższych funkcjonariuszy, urzędników i dowódców wojskowych, z punktu widzenia działania państwa nie stało się nic. Wszyscy ci ludzie zostali natychmiast zastąpieni osobami określonymi w odpowiednich przepisach i administracja funkcjonowała normalnie.

Wszelkie ochrony, immunitety, czapkowanie i wazeliniarstwo w których są zakochani politycy, z punktu widzenia zwykłego obywatela niczemu nie służą...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Postprzez Heimat » 29 Paź 2013, 01:37

Richard Wilkinson i Kate Pickett w bestsellerowej książce „Duch równości” zwracają uwagę na to, że kraje, w których rozwarstwienie dochodów jest największe, mają najpełniejsze więzienia, najwięcej nastolatek w ciąży i rekordowe liczby osób zmagających się z różnego rodzaju problemami natury psychicznej. Z kolei państwa o niskim rozwarstwieniu problemy te dotykają w dużo mniejszym stopniu.
Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna

Re: Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Postprzez ena » 31 Paź 2013, 09:31

Heimat, moim zdaniem, tym co napisałeś, trafiłeś w samo sedno. Pokazuje to w jakim kierunku prowadzą kraj nasi rządzący. Moim zdaniem kierunku złym. Świadczą o tym liczne przykłady. Między innymi w planowaniu oświaty. Widać naocznie, jak obniża się jej poziom. Kiedyś czytałam, że rodzina polska osiedliła się w Ameryce, a nieletni jej członkowie poszli do tamtejszych szkół. Okazało się, że nie mieli żadnych trudności, aby wdrożyć się do tamtejszego nauczania, bo ich wiadomości nabyte w Polsce były o wiele większe niż młodych Amerykanów. Dziś , wydaje się, że takich różnic jest o wiele mniej. Najgorsze jest w tym wszystkim, że na stanowiskach, które mają stymulować przyszłością naszą i naszych dzieci jest coraz więcej ludzi z nadania partyjnego, bez znaczenia na ich kompetencje. Tacy ludzie muszą się czymś wykazać, aby uzasadnić swoje wysokie zarobki i przyznany im przez partię „prestiż”. Wymyślają zatem różne zasady, które muszą być oczywiście politycznie poprawne, tzn. zgodne z wytycznymi z UE. Co można pomyśleć o takich ludziach, skoro podstawowym uzasadnieniem wprowadzania coraz młodszych roczników do szkół, jest to, że poprawi to system gospodarczy i uczyni bardziej realnymi przyszłe emerytury. Innym powodem dla tworzenia nowego stylu oświaty jest „produkowanie” ludzi, którzy, jako mniej wyedukowani, zwłaszcza mniej myślący samodzielnie, są obywatelami, którymi łatwiej można rządzić. Pamiętam, kiedy wchodziliśmy do UE, a moje dzieci uczyły się wówczas w szkołach powszechnych maniono nas wówczas tłumaczeniem, że w związku z naszą przynależnością do UE nastąpią w szkołach takie reformy, które pozwolą naszym dzieciom bardziej samodzielnie myśleć. W niedługim czasie okazało się, że być może, było to jedynie pobożną nadzieją tych, którzy przekonywali, nie znając specyfiki zasad panujących w UE.
Należy zwrócić uwagę na jeszcze inny aspekt, który wspomaga rozwarstwienie w społeczeństwie polskim. Utarło się wśród rządzących na wszystkich poziomach od prezydenta, rządu, parlamentu, urzędów i rad wojewódzkich, powiatowych na miejskich i gminnych kończywszy, że ludzie tam zatrudnieni, a zwłaszcza wybrani, są grupą ludzi wartościowszych, bez względu na ich kompetencje. Sama taka opinia jest zła, ale o ile można zrozumieć ją (choć ciężko)w wykonaniu samych zainteresowanych, to o wiele groźniejszy jest fakt, że myślą tak też ludzie „zwykli”, którzy zależni są od funkcjonowania tych grup oraz „zwykli” wyborcy. Z jednej strony arogancja i niesłuszne myślenie o sobie, jako czymś lepszym, z drugiej strony brak wiedzy, że to ci, którzy wybierają i płacą poprzez podatki są ważniejsi i powinni być beneficjentami wszystkich działań w kraju. Nie raz czytając o próbach rozliczenia ludzi na świeczniku, byłam przerażona złym nastawieniem tych, którzy za chwilę „płakali” na ich działania. Oczywiście, jak zawsze, trzeba zachować umiar w samej formie krytyki, czy rozliczania, bo i u nas można obserwować niczym uzasadnioną roszczeniowość. Równowaga i umiar jest zawsze najlepszym sposobem na funkcjonowanie, wszak najlepsze lekarstwo może być nieprzydatne, jeśli nie zastosujemy go odpowiednio. Zbyt mała dawka zaśmieca jedynie organizm, nie dając odpowiednich skutków, zbyt duża dawka może zatruć. I tu i w każdym innym przypadku konieczne jest skorzystanie z tego w co nas Bóg wyposażył, czyli z własnych szarych komórek, które powinny być do tego odpowiednio przygotowane. Powracamy zatem do początku, czyli czegoś, co jest jedną z najważniejszych celów w życiu człowieka, czyli oświaty przygotowującej do życia młode organizmy.
ena
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 262
Rejestracja: 12 Lis 2010, 16:15

Re: Przykłady na rozwarstwienie społeczeństwa

Postprzez Heimat » 07 Lut 2014, 14:24

Awatar użytkownika
Heimat
NVD Maniak
NVD Maniak
 
Posty: 1113
Rejestracja: 26 Gru 2011, 12:08
Miejscowość: נובידבור
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości