Parkowanie obok sklepów w NDM

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Mavgan » 10 Sty 2014, 18:51

Chciałem się z wami podzielić swoimi obserwacjami, które zresztą doprowadzają mnie czasem do szału.
Otóż bardzo często zdarza mi się jeździć do nowodworskich marketów, a ściślej rzecz ujmując mam na myśli lidl oraz kaufland.
Nie wiem czy wy zauważyliście tą przypadłość, lecz bardzo często kierowcy parkują najbliżej wejścia do sklepu, co zresztą jest zrozumiałe bo komu chce się iść daleko, skoro można podjechać bliżej. Problem pojawia się gdy kierowcy parkują bez żadnego zastanowienia się i wyobraźni. Otóż bardzo wyraźnie przy w/w sklepach są zaznaczone miejsca parkingowe a co za tym idzie bardzo wyraźnie widać gdzie prowadzi droga.
Za to często kierowcy parkują tak aby zostawić tylko jeden pas ruchu bezpośrednio przy wejściu zostawiając samochody w miejscu gdzie prowadzi droga. Czy to że droga prowadzi obok wejścia do sklepu usprawiedliwia fakt pozostawiania tam samochodów? Za to Ci sami kierowcy mają olbrzymie pretensje gdy nie można przejechać przez parking( gdyż właśnie inny debil, ich pokroju, zostawił samochód na pasie ruchu przy wejściu) czym zatorował ruch w jedną stronę.
Dziś przy lidlu słyszałem, jak oburzona Pani która przyjechała VW Sharanem powiedziała do swojej córki: " to nie jest parking lidlowski tylko parking pobliskich mieszkańców" co miało usprawiedliwić zaparkowanie w taki sposób że ruch na parkingu mógł odbywać się tylko w jedną stronę.
Ludzie, czy to na prawdę takie trudne i męczące zrobić ze trzy lub może trzynaście kroków do wejścia? Przecież gdyby drzwi do tych sklepów były odrobinę szersze to na 100% znalazł by się idiota który zaparkował by koło kas.
Czy to naprawdę jest tak męczące? Czy tak bardzo lubicie utrudniać wszystkim innym życie? Lenistwo, głupota i egoizm jaki wami rządzi są obrzydliwe i każdy który w ten sposób parkuje wg, mnie jest totalnym półgłówkiem!
pozdrawiam wszystkich parkujących normalnie :) :) :)
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Yogi » 11 Sty 2014, 14:05

To proponuję przesiąść się z samochodu na własne nogi.Wtedy problemu nie będzie.. :lol:
Yogi
 

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Mavgan » 11 Sty 2014, 21:31

Yogi napisał(a):To proponuję przesiąść się z samochodu na własne nogi.Wtedy problemu nie będzie.. :lol:


bez komentarza
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Yogi » 11 Sty 2014, 22:33

a co? czy nie za dużo już samochodów? Nie dziw się zatem ,Mavgan,że jest tłok i bałagan pod marketami..
Yogi
 

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Mavgan » 12 Sty 2014, 09:19

Yogi napisał(a):a co? czy nie za dużo już samochodów? Nie dziw się zatem ,Mavgan,że jest tłok i bałagan pod marketami..

ręce opadają, więc znowu bez komentarza
Mavgan
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 469
Rejestracja: 16 Maj 2011, 20:34
Miejscowość: Nowy Dwór Maz

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez disturbia » 12 Sty 2014, 09:23

Bałagan jest, bo niektórym się chyba wydaje, że przepisy ruchu drogowego są po to, żeby im zrobić na złość. Wczoraj koleś wyjeżdżał spod Bidronki na Leśnej i jakby nigdy nic przejechał sobie na drugą stronę do Marcpolu mając po lewej stronie sznur samochodów i zmuszając babkę do wciśnięcia hamulca. Co się będzie rozglądał i czas tracił, niech tamci czekają.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez Yogi » 12 Sty 2014, 12:53

Mavgan napisał(a):ręce opadają, więc znowu bez komentarza

ech,Mavgan.... :? tobie to chyba już na amen tu podpadłem,podobnie jak wielu innym.Tak więc..czas na zmiany,ale o tym osobno.. :)
I tak dodając jeszcze parę słów o tym,co dzieje się na parkingach pod marketami w naszym (i chyba nie tylko) mieście,wspomnę o parkingu przed Kauflandem,o którym wspomniałeś,a w pobliżu którego mam "zaszczyt"mieszkać.Otóż parking ten jest także od dłuższego już czasu ulubionym miejscem pewnej grupy drifterów,którzy zjeżdżają się wieczorem,kiedy sklep jest zamykany i urządzają sobie wściekłe rajdy po parkingu,połączone z paleniem gumy ,piskiem opon i głośną muzyką puszczaną z samochodów..a my,okoliczni mieszkańcy musimy te dzikie "popisy"znosić,niestety.A parkowanie.? no cóż.. nie jeżdżę samochodem,ale mnie też wkurza zachowanie panów"kierujących",to parkowanie gdzie się da,blokowanie przejścia pieszym i przejazdu innym kierującym.,czyli mówiąc krótko:chamstwo.I to nie tylko pod marketami ma miejsce,ale i w innych miejscach również,o czym wiecie..
Yogi
 

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez kocur » 15 Sty 2014, 19:17

Niestety kultura motoryzacyjna w naszym kraju jeszcze jest na bardzo niskim poziomie. Coraz więcej ludzi stac na byle jeździdło i od razu uważa się za króla szos. Musimy jeszcze trochę poczekać aż posiadanie samochodu będzie tak normalne jak lodówki w domu.
Widać to właśnie w takich mikro przestrzeniach jakimi są m.in. markety w naszym mieście. Cóż - cierpliwości nam trzeba.
Awatar użytkownika
kocur
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 126
Rejestracja: 17 Paź 2011, 22:38

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez tk28 » 16 Sty 2014, 22:11

Jakiś czas temu byłem świadkiem kiedy to przy rondzie Piłsudskiego od strony ul. Inżynierskiej przechodziła młoda kobieta po pasach a przerośnięty troglodyta chcący zjechać natychmiast z ronda w ul. Inżynierską wcisnął swój byczy łeb w okno i wykrzyknął do niej - "Może byś się ruszyła ku...wo?!". To jest właśnie kultura na polskich drogach.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Parkowanie obok sklepów w NDM

Postprzez mati » 06 Lut 2014, 14:39

Ze względu na wspomniane parkowanie pod marketami staram się „odwiedzać je na nogach” jednak wspomniane ronda to też spory problem. Większość ludzi przyzwyczajona do „warszawskiego” ruchu na rondach nauczona jest, że kierowcy ustępują pieszym na pasach. W naszym mieście jakieś 80% tego typu spotkań na rondzie kończy się tym, że kierowca przyśpiesza żeby tylko być pierwszym, a przy zjeżdżaniu z ronda też często znajdą się tacy, którzy nie przepuszczą pieszych, którzy są już w połowie przejścia.



Co do parkowania należy też wspomnieć o ul. Zakroczymskiej gdzie kierowcy pomimo znaku często parkują skośnie nierzadko wjeżdżając na chodnik, który i tak jest zagrożeniem samym w sobie(chodzi o odcinek między daszyńskiego a przejazd). Oczywiście wyjściem byłoby tu parkowanie na placu solnym, ale zapewne dużą rolę też odgrywa tu lenistwo kierowców.


Odcinek drogi po drugiej stronie skrzyżowania z daszyńskiego został jakiś czas temu przeznaczony na przedłużenie postoju taksówek, a było to związane z przeniesieniem się na ten postój taksówkarzy z zamkniętego wówczas lotniska. Otworzenie lotniska i powrót tam taksówkarzy nie spowodował jednak powrotu wspomnianego odcinka w użytkowanie mieszkańców a parkujący byli karani mandatami (parkujący niezgodnie z przepisami po drugiej stronie skrzyżowania nie byli karani). Następstwem tego jest widok samochodów parkujących tam (zakroczymska między daszyńskiego a magistracką) na włączonych światłach awaryjnych, oczywiście samochody stoją puste a ich użytkownicy załatwiają swoje sprawy w okolicznych sklepach i bankach.



Żeby nie wyszło na to, że nowodworscy kierowcy są tacy źli trzeba dodać, że większość tych samochodów nie ma tablic WND, ale tych tablic na naszych ulicach jest coraz mniej.

Tym, którym chciało się czytać gratuluje i dziękuję za uwagę :)
mati
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 7
Rejestracja: 05 Lut 2014, 21:45
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron