Koszty utrzymania garażu podziemnego

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez mieszkanka » 27 Kwi 2015, 19:48

Witam,
Noszę się z zamiarem kupna mieszkania z garażem podziemnym w Nowym Dworze Mazowieckim.
Czy ktoś mógłby się podzielić doświadczeniami odnośnie opłat (czynszu, podatku) związanego z posiadaniem takiego dobrodziejstwa?
Interesuje mnie również wysokość opłat za tzw komórki lokatorskie. :)
mieszkanka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 Kwi 2015, 21:15
Płeć: kobieta

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez rather » 27 Kwi 2015, 21:27

Nie wiem jak jest z garażami, ale u mnie we wspólnocie dolicza się powierzchnię piwnicy do niektórych opłat - np. funduszu remontowego. W przypadku garażu (jeśli jest wspólny dojdzie pewnie jeszcze oświetlenie, sprzątanie itp.
Ważniejsze wydaje się jednak upewnienie czy z garażu da się w ogóle korzystać. Kilka lat temu cześć garaży zalały wody podziemne w czasie wysokich stanów Wisły i Narwi...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez mieszkanka » 27 Kwi 2015, 22:33

Myślę, iż chyba nikt nie popełni już takiego błędu jak w garażu na Daszyńskiego 16. :)
A czy jest ktoś może kto kupił i użytkuje garaż podziemny w Osiedlu Słonecznym na przykład?
Interesuje mnie rząd kwot o jaką wzrasta miesięczny czynsz dla wspólnoty. Czytałam sporo artykułów na temat podatku od nieruchomości od tego typu powierzchni i zapala mi się lampka kontrolna czy warto ;) Ponoć co budynek to inne zasady, jestem bardzo zainteresowana zasadami w NDM ;)
mieszkanka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 Kwi 2015, 21:15
Płeć: kobieta

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez jacekm » 28 Kwi 2015, 13:09

A nie najlepiej jest po prostu zapytać sie u dewelopera ile wynosi opłata za miejsce garażowe ?
Moi znajomi mieszkają na Słonecznym, mają garaż - jak wiekszość ludzi w 2 oddanych już blokach. Normalnie miesiecznie płacą czynsz i za utrzymanie tej powierzchni.
Ile nie wiem, pewnie zależy od powierzchni i stawek dewelopera.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez mieszkanka » 28 Kwi 2015, 19:39

Sęk w tym, iż to nie deweloper będzie to w przyszłości ustalał tylko zawiązana wspólnota. Deweloper sprzedaje i na tym kończy się jego udział, Dlatego szukam praktyków takiego rozwiązania. W Warszawie stawki podatku od takiej powierzchni to nawet ok 300 zł rocznie. Trochę sporo. A jeśli patrząc na to że metr kwadratowy takiej powierzchni w NDM to ponad 6zł podatku to moje obawy się zwiększają :?
mieszkanka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 Kwi 2015, 21:15
Płeć: kobieta

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez jacekm » 29 Kwi 2015, 07:06

No tak jak napisałaś wysokośc podatku ustala gmina, łatwo więc to przeliczyć.
A z tego co wiem to na Słonecznym wspólnota oddała zarządzanie deweloperowi, stad moja sugestia.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez mieszkanka » 05 Maj 2015, 19:55

Dziękuje za podpowiedzi jacekm, ale czy nie ma tu ani jednej osoby która jest posiadaczem garażu podziemnego w NDM i podzieli się informacją? ;)
mieszkanka
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 10
Rejestracja: 23 Kwi 2015, 21:15
Płeć: kobieta

Re: Koszty utrzymania garażu podziemnego

Postprzez Malyndm » 18 Lis 2015, 10:32

dziś idę oglądać mieszkanie na sprzedaż przy daszyńskiego 16 do którego należy miejsce parkingowe. mogę się dopytać właściciela ile do tej pory płacił. z drugiej strony słyszałem, żę w którymś z tych bloków jak nie w obu garaż pływa. to prawda?
Malyndm
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 18 Lis 2015, 07:47
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości