TV naziemna w NDM

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

TV naziemna w NDM

Postprzez tk28 » 17 Mar 2017, 18:04

Jak Wam odbiera Mux 8 na terenie miasta :?: . Czy byliście zmuszeni nabyć oddzielną antenę na vhf czy może odbieracie Mux 8 na antenach, na których dotychczas odbieraliście pozostałe Muxy :?: Ja mam niestety taką antenę, że żadne kombinacje nic nie dają i nie odbieram Mux 8 za to pozostałe odbieram świetnie.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: TV naziemna w NDM

Postprzez andrzej1974 » 19 Mar 2017, 15:28

ilu jeszcze ludzi odbiera tv przez zwykła antenę bez kablówki? Oto jest pytanie!
andrzej1974
NVD Master
NVD Master
 
Posty: 790
Rejestracja: 09 Kwi 2012, 08:06

Re: TV naziemna w NDM

Postprzez tk28 » 19 Mar 2017, 19:01

Po pojawieniu się tv cyfrowej wielu ludzi w całej Polsce zrezygnowało z kablówek, wśród członów mojej rodziny i znajomych również są takie osoby.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: TV naziemna w NDM

Postprzez Japko » 20 Mar 2017, 21:22

Żadnej kablówki, tylko TV z anteny.
No ale czy z kablówki czy z anteny i tak nie ma co oglądać :)
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: TV naziemna w NDM

Postprzez TomaszJasinski » 28 Sty 2018, 14:51

tk28 napisał(a): Ja mam niestety taką antenę, że żadne kombinacje nic nie dają i nie odbieram Mux 8 za to pozostałe odbieram świetnie.


Bo MUX8 jest nadawany w innym paśmie (174-230 MHz) i na ogół z nadajników o mniejszej mocy dlatego jeżeli odbieramy z PKiN to przy tej odległości 32 km konstrukcje anten, które dedykowane są dla pasma UHF (470-806 MHz) nie zdadzą egzaminu.

Image

Co ciekawe, jeżeli posiadamy starą instalacje antenową jeszcze z czasów TV analogowej i jest ona oparta o 2 osobne anteny to jest duża szansa, że uda się tym zestawem odbierać dobry sygnał MUX8 ale trzeba pamiętać o ustawieniu właściwego kierunku i polaryzacji.

Image

Jeżeli natomiast mamy w miare nową antene, która jeżeli była wymieniana np na okoliczność cyfryzacji i zmiany nadawania na system DVB-T to nie musimy jej wymieniać, wystarczy dołączyć do istniejącej instalacji antene kierunkową VHF http://montaz-anten.pl/jak-odbierac-nowe-kanaly-telewizji-naziemnej-mux8-w-pasmie-vhf/ i podlączyć za pomocą zwrotnicy. Jeżeli odbieramy mux8 z PKIN w Warszawie to antena musi być ustawiona w polaryzacji poziomej ale jeżeli z jakiegoś powodu nie udaje się złapać dobrego sygnału można spóbować łapać z nadanika w Ciechanowie ale wtedy ustawiamy antenę w polaryzację pionową.
Awatar użytkownika
TomaszJasinski
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 1
Rejestracja: 07 Sty 2018, 17:52
Płeć: mężczyzna


Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości