Politycy gadają ludzkim głosem

Luźne rozmowy. O czym tylko chcesz...

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez midas77 » 25 Wrz 2011, 15:05

Administrator tegoż forum stwierdził za głosami części forumowiczów, że jest to miejsce do dyskusji o lokalnych parlamentarzystach. Jednak warunkiem rozmowy na ich temat jest oderwanie tychże parlamentarzystów od partii politycznych z którymi są związani. I dzięki takiemu podejściu do sprawy przeniesiono ten wątek w luźne rozmowy. Doceniam potrzebę administrowania i moderowania dyskusji na forum, niemniej uważam, że przeniesienie tejże dyskusji z takiegoż powodu do rozmów luźnych jest rozwiązaniem świadczącym o fatalnym rozumieniu dyskusji o partiach politycznych i politykach i proszę o przywrócenie tegoż działu na poprzednie miejsce.
Z poważaniem
midas77
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez tk28 » 25 Wrz 2011, 15:06

midas77 napisał(a):Dziwię się że stawiasz zarzut, iż Enea cytuje slogany Prawa i Sprawiedliwości, skoro Twoje zdanie cytowaniem :lol: wielokrotnie wypowiadanych myśli przez redaktorów Gazety Wyborczej. W dodatku, teza niczym nie uzasadniona, w rzeczywistości jest pospolitą obelgą a nie żadnym poglądem politycznym.

Wiesz, nie wiem ile Ty czasu obserwujesz działania polityczne braci Kaczyńskich i co tak na prawdę zapamiętałeś z ich poczynań. Jedno jest pewne i oczywiste od ponad 20 lat oni nigdy nie dbali o dobro kraju i Polaków lecz tylko o to aby dorwać się do władzy, nie chodziło o koryto lecz o władzę bo takie dyktatorskie zapędy zawsze miał Jarosław Kaczyński od samego początku. Podporządkował sobie mniej rozgarniętego brata bliźniaka i kierował jego działaniami politycznymi a sam starał się w nic nie angażować bezpośrednio dlatego nie siedział za komuny tak jak Lech. Już w czasach gdy Wałęsa został prezydentem nie dawali mu spokoju bo chcieli za wszelką cenę go zdyskredytować w oczach ludzi z powodu najzwyklejszej zawiści. Nie bronię tu Wałęsy bo jego prezydenturę też chyba wszyscy zapamiętali ale Kaczyńscy wraz z nim walczyli o wolność a później publicznie palili jego kukłę. Ja pamiętam aż nadto z ich bezwzględnej i pełnej nienawiści polityki co sprawia, że nigdy nie będę głosował na teraz już jednego człowieka, który jest winny brutalizacji działań i języka polskiej sceny politycznej. Gazety Wyborczej chyba nigdy nie miałem w ręku, TVN również niechętnie oglądam bo nie lubię być atakowany na chama informacjami monotematycznymi. Wszystkie swoje opinie opieram na wieloletniej obserwacji dziwacznej polskiej sceny politycznej a nie z jedynie słusznych gazet, stacji radiowych czy stacji telewizyjnych tak jak niektórzy Polacy. Nie interesuje mnie kto na kogo głosuje jednak interesuje mnie co sprawia, że tak szkodliwi dla kraju ludzie jak Kaczyński i jego partia nadal mają tak wysokie poparcie. Najwidoczniej część polskiego narodu to masochiści.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez rather » 25 Wrz 2011, 15:18

midas77 napisał(a):Dlaczego Rather twierdzisz, że mamy do wyboru tylko te dwie kandydatki??? Fakt, że rzeczywista rozgrywka toczy się między PO i PiS i to wygrana jednego z tych dwu ugrupowań zadecyduje o tworzeniu rządu. Niemniej jednak na obu listach jest jeszcze po 23 kandydatek i kandydatów...

To oczywiście skrót myślowy - chodzi o dwie posłanki, które przynajmniej trochę udają, że się angażują sprawy lokalne. Albo inaczej - tak to widzę, nie śledząc wnikliwie lokalnej sceny politycznej - zakładam więc, że mam obraz podobny jak "statystyczny wyborca". O tych dwóch paniach pojawiają się wzmianki w prasie i lokalnych mediach, a dodatkowo Zakrzewska jest mocno promowana przez Urząd Miasta.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez cot » 25 Wrz 2011, 15:30

@ midas77

Pragnę przypomnieć, że ten wątek był wcześniej w dziale "Nasze miasto", który powinien mieć tematykę związaną z jego nazwą.
Stąd o ile miała sens dyskusja na temat parlamentarzystów z naszego okręgu i ich oddziaływanie na nasze miasto, powiat, to już dyskusje na temat dokonań PO, PiS, SLD czy PSL w zeszłej kadencji i "przekonywanie przekonanych" powinny mieć miejsce właśnie w dziale "Luźne rozmowy".

P.S. Nie jestem adminem, ale również zwracałem się z prośbą o przeniesienie tego wątku.

Pozdrawiam
cot
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez KPP Brzask » 25 Wrz 2011, 19:59

Jeżeli wierzyć sondażom to wybory wygra PO z co najmniej 10 procentową przewagą nad PIS , trzecie miejsce zajmie SLD a czwarte PSL.
PO nie zdobędzie tylu miejsc w parlamencie by samodzielnie rządzić ,dlatego będzie potrzebować koalicjanta.
Gdyby SLD zdecydował wejść w koalicję z PO to będzie gwoźdź do trumny dla tego pierwszego. I tak powstanie koalicja PO- PSL czyli będziemy mieć od nowa po staremu
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

Re: Politycy gadają ludzkim głosem-czy będzie na kogo glosow

Postprzez DOMESTOS.WC » 25 Wrz 2011, 20:27

W okręgu nr.20 powiat nowodworski zgłoszone trzy listy kandydatów ; PO , PIS oraz Ruch Palikota.
Niewielkie wybór . Można rzec ;gdy się nie ma co się lubi to się lubi co się ma
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez cot » 25 Wrz 2011, 21:07

@ DOMESTOS.WC - jesteś w błędzie.

Poniżej link ze wszystkimi kandydatami i komitetami, na które możemy oddać głos w naszym powiecie:
http://wybory2011.pkw.gov.pl/geo/140000 ... tml#tabs-1

Trzeba tylko na tej stronie znaleźć "LISTY KANDYDATÓW"
Ostatnio edytowany przez cot, 25 Wrz 2011, 21:08, edytowano w sumie 1 raz
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez Chelsea » 25 Wrz 2011, 21:07

A na słupach przy głównych ulicach NDM wisi Paweł Nastula z PSL ?
Swoją drogą zastanawiałam się jaki ma program wyborczy ?
Chyba dużo by nam nie poopowiadał ?
Czy to znaczy, że nie będę mogła oddać swojego głosu na Pawła ?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez cot » 25 Wrz 2011, 21:09

@ Chelsea - będziesz mogła.
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez Chelsea » 25 Wrz 2011, 21:11

Żeby było jasne - ja żartowałam. :D
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez cot » 25 Wrz 2011, 21:14

Miałem taką cichą nadzieję :)
cot
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 290
Rejestracja: 07 Gru 2010, 18:58

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez disturbia » 26 Wrz 2011, 11:57

midas77 napisał(a):Nie bardzo wiem, Disturbia, czy to jest stwierdzenie, że jestem zorientowany, czy też pytanie. Jeżeli stwierdzenie to rozmiar mojego pustego samozachwytu urósł do niebotycznych rozmiarów. Natomiast jeżeli to pytanie, to niestety musisz sama sobie na nie odpowiedzieć.

Opisane przez Ciebie objawy z potrzebą korzystania z WC są zwykle symptomem przesytu. Organizm nie może sobie poradzić z nadmiarem jakiejś substancji i wydala. Na pierwszy rzut oka pasowałoby zalecić dietę lub może nawet drastyczniejsze przegłodzenie. Jednak bardzo podobne objawy występują gdy spożyjemy coś co się do spożycia nie nadaje. Recepta jest zatem relatywnie prosta na tę przypadłość.

Zastanawia mnie bardzo jakie rzeczywiste różnice między PO a tą resztą której to przypadną ochłapy. Byłbym wdzięczny za ich wskazanie.
Masz racje,jak widze pana K.to jakos nie moge go strawic.Co do roznic to juz wypowiedzieli sie inni,nie bede sie powtarzac.Nie jestem zreszta jakas zagorzala wilbicielka PO,uwazam,ze za blisko jej do Pis.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez DOMESTOS.WC » 26 Wrz 2011, 19:34

Jak PO wygra to niechybnie nas to czeka co w załączniku
a dla tych co nie majÄ… archiwizera to samo ale w pdf
Załączniki
Podatek kastralny.pdf
(166.21 KiB) Ściągnięto 431 razy
Podatek kastralny.rar
(157.23 KiB) Ściągnięto 346 razy
DOMESTOS.WC
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 50
Rejestracja: 02 Kwi 2011, 19:54

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez IronRun » 27 Wrz 2011, 06:39

Wydaje się że czeka nas to niezależnie od tego kto wygra.
NUTPro Tech - technologia w sporcie i dla sportu
IronRun
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 236
Rejestracja: 14 Lis 2010, 20:49

Re: Politycy gadają ludzkim głosem

Postprzez KPP Brzask » 27 Wrz 2011, 18:32

No tanie państwo okazuje się niezwykle kosztowne a w kasie brak gotówki. Praktycznie wszystko co było do sprzedania to zostało sprzedane za niewielkie pieniądze pod szumną nazwą prywatyzacja .
Pozostali tylko obywatele , lecz w dzisiejszych czasach nie ma przynajmniej teoretycznie niewolnictwa więc nie ma możliwości zamienić ludzi na żywą gotówkę.
W tym celu liberałowie wpadli na pomysł by dodatkowo opodatkować społeczeństwo od posiadanego majątku licząc na to że prócz wpływu gotówki z nałożonego podatku wielu nie będzie wstanie udźwignąć dodatkowego obciążenia finansowego i za długi w majestacie prawa zostanie pozbawiony własności
KPP Brzask
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 91
Rejestracja: 03 Lut 2011, 19:49

PoprzedniaNastępna

Wróć do Luźne rozmowy

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 25 gości

cron