Reklama forum w mieście

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez rather » 08 Lis 2014, 09:52

Tak naprawdę to tylko trzy wskaźniki możemy porównywać na alexa i google - współczynnik odrzuceń, czas na stronie i ilość wyświetleń (na użytkownika). Są one zbliżone, ale należy pamiętać, że dane z google, które wczoraj wrzuciłem dotyczą okresu 1-31.10, natomiast alexa nie podaje jaki okres jest uwzględniony w statystykach. Poza tym dane w alexa są szacunkowe, natomiast google zlicza ruch za zgodą właściciela strony, więc te drugie dane są według mnie bardziej wiarygodne.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez admin » 08 Lis 2014, 11:38

Choć tutaj uważam, że macie sporo do zrobienia - bo jak na najpopularniejszą stronę internetową związaną z miastem, która istnieje od dłuższego czasu to w porównaniu chociażby do naszego wyborczego profilu (który siłą rzeczy jest mniej interesujący) mogłoby być lepiej.


Michał, jak najbardziej zgodzę się, że jest sporo do zrobienia. Nie bierz tego, co za chwilę przeczytasz, jako przytyk czy coś w tym stylu. :) Myślę że sporo u Was zrobiła reklama (ta ogólna). Ludzie wchodzili na Waszą stronę itd i polubili również profil. Na Novidvor tak naprawdę opieramy się na SEO, bo o SEM to raczej ciężko - tutaj potrzebne są fundusze. Chociaż staramy się własnymi siłami jak widać :)
Jednocześnie myślę, że wartym podkreślenia jest fakt, że największe zainteresowanie wzbudzają posty dotyczące historii miasta, oraz to, że zaginęło zwierzę (tutaj chodzi raczej o chęć pomocy, a przy okazji ktoś jeszcze zlajkuje) itp.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 08 Lis 2014, 12:04

rather napisał(a):Tak naprawdę to tylko trzy wskaźniki możemy porównywać na alexa i google - współczynnik odrzuceń, czas na stronie i ilość wyświetleń (na użytkownika). Są one zbliżone, ale należy pamiętać, że dane z google, które wczoraj wrzuciłem dotyczą okresu 1-31.10, natomiast alexa nie podaje jaki okres jest uwzględniony w statystykach. Poza tym dane w alexa są szacunkowe, natomiast google zlicza ruch za zgodą właściciela strony, więc te drugie dane są według mnie bardziej wiarygodne.


Jasne - bez wątpienia dane z analyticsa są pełne, a z alexy szacunkowe - chciałem tylko dowiedzieć się na ile te szacunki są zbieżne z realnymi danymi, bo to pozwala sobie wyrobić pogląd na szacunki innych stron, co do których tych dokładnych danych brakuje.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Reklama forum w mieście

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 08 Lis 2014, 12:07

admin napisał(a):Michał, jak najbardziej zgodzę się, że jest sporo do zrobienia. Nie bierz tego, co za chwilę przeczytasz, jako przytyk czy coś w tym stylu. :) Myślę że sporo u Was zrobiła reklama (ta ogólna).


Absolutnie tak tego nie traktuję. W mojej ocenie jednak wpływ reklamy na wynik był minimalny - raczej opierał się o zaangażowanie osób związanych z komitetem - zapraszanie znajomych, proszenie aby to zrobili znajomi, znajomych etc.

admin napisał(a):Ludzie wchodzili na Waszą stronę itd i polubili również profil. Na Novidvor tak naprawdę opieramy się na SEO, bo o SEM to raczej ciężko - tutaj potrzebne są fundusze. Chociaż staramy się własnymi siłami jak widać :)


Może warto pobudzić Waszą społeczność aby pomogła w popularyzacji (tak jak u nas) - nie są to wielkie nakłady a efekty - jak widać - możliwe do uzyskania.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 11 gości

cron