ShoutBox - mini czat

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

ShoutBox - mini czat

Postprzez nowodworzanin18 » 16 Lis 2010, 18:13

Witam,
z góry przepraszam za zły dział, brak jest działu do zadawania próśb dot. budowy strony czy forum.

Przechodząc do konkretów, czy jest w planach uruchomienie mini czatu czyli ShoutBoxa? Pozwoliłoby to na dyskusję w innym wymiarze. Przesyłanie sobie na szybko jakiś nowości, ciekawostek, poznalibyśmy się sami również zapewne lepiej.

Pzdr i czekam na odpowiedz admina ;)
nowodworzanin18
 

Re: ShoutBox - mini czat

Postprzez mcba » 16 Lis 2010, 18:23

nowodworzanin18 napisał(a):Witam,
z góry przepraszam za zły dział, brak jest działu do zadawania próśb dot. budowy strony czy forum.

Przechodząc do konkretów, czy jest w planach uruchomienie mini czatu czyli ShoutBoxa? Pozwoliłoby to na dyskusję w innym wymiarze. Przesyłanie sobie na szybko jakiś nowości, ciekawostek, poznalibyśmy się sami również zapewne lepiej.

Pzdr i czekam na odpowiedz admina ;)

zapraszam do tematu Co poprawić w działaniu lub wyglądzie forum? myślę, że to odpowiedni dział dla tego pytania ;)

Co do umieszczenia ShoutBoxa nie odpowiem bo na administracji forum znam siÄ™, ale tylko z poziomu panelu administracyjnego ;)
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: ShoutBox - mini czat

Postprzez admin » 16 Lis 2010, 20:34

Jeśli jest takie zapotrzebowanie, nie widzę przeszkód.
Nurtuje mnie w zasadzie tylko jedno pytanie, czy ten "czat" nie zacznie spełniać innych funkcji, niż tylko "poznawcze".

Zachęcam do dyskusji, ponieważ chętnie dowiem się Waszego zdania na ten temat.

Zmieniłem również opis tego działu, aby pytanie pasowało.
Ostatnio edytowany przez admin, 16 Lis 2010, 20:42, edytowano w sumie 1 raz
Powód: dodanie update'u
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: ShoutBox - mini czat

Postprzez mcba » 16 Lis 2010, 21:39

osobiście uważam, że tego typu komunikacja jest dobra na jakiś wortalach tematycznych (typu, związane z oprogramowaniem, filmami, muzyką itp. ...)

druga sprawa teoretycznie szybciej można uzyskać informacje na takim shoutbox'ie i przez to kilka interesujących wątków mogłoby uniknąć uwadze przez co temat mógłby być wielokrotnie wałkowany...

do funkcji poznawczej też można użyć działu "Luźne rozmowy" gdzie stworzyć można kółka tematyczne :D lub tematy z dość popularnymi zabawami forumowymi typu skomentuj avatar poprzednika czy napisz słowo zaczynające się na ostatnią literę słowa poprzednika(spotkałem się też z ograniczoną tematyką takich słów np. tylko słowa związane z Twierdzą Modlin) itp. ...

o możliwości pozornie bezkarnego używaniu sobie na władze miasta już nie wspomnę bo chyba o to chodziło adminowi w poprzednim poście ;p

ale dla mnie to obojętne tylko trzeba by jasno określić zasady jaki panują na takim shoutbox'ie (osobście bym wprowadził ograniczenia co do tematów możliwych do poruszania na nim. np. zakaz dyskusji politycznych czy innego komentowania inwestycji władz...)

do tego admin sam już by sobie nie poradził z zachowaniem porządku na forum. nie wiem czy nawet z jakiś modem by sobie poradzili jakby dwie osoby o przeciwnych poglądach się spotkały ;p
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna


Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości

cron