Novidvor po wyborach...

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez ania » 06 Gru 2010, 13:54

greeny napisał(a):trzeba się przede wszystkim zastanowić czemu ma służyć to forum -


To bardzo ważne o czym piszesz, jasno wyznaczony cel i wiedza komu ma służyć (z pewnościom mieszkańcom :) )forum może zwiększyć liczbę dyskutantów. Jednak pewną wolność należy zostawić - tzn forum winno rozwijać się spontanicznie i być w zgodzie z potrzebami uczestników.
Wydaje mi się, że bez wspólnych działań ( nawet typu zróbmy razem film) lub działań przeciwko czemuś/komuś forum zawsze umiera śmiercią naturalną.

Trudno o niezależne forum, niezwiązane np. gazetą, urzędem, ugrupowaniem, które komentuje artykuły lokalnych gazet, ale może nie mam racji. Wszystko i tak zależny od charyzmatycznego moderatora.

Również bardzo podobała mi się inicjatywa relacji z sesji miasta.

Co do wąskich tematów osiedlowych, szczególnie nowobudowanych osiedli zwykle mają one swoje fora, zamknięte i niedostępne dla osób niezwiązanych z tematem, szczególnie jeżeli dochodzi do konfliktu interesów.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 11 Gru 2010, 21:09

Pomysł oplakatowania miasta i dania tym sposobem znać mieszkańcom, że istnieje forum jest bardzo w porządku. W tym samym czasie można prowadzić działania, które zaproponował greeny. Tym sposobem zainteresujemy mieszkańców, którzy w sieć i nie za często używają wyszukiwarki, może zachęcimy do korzystania z forum oraz ściągniemy ruch poprzez grupy dyskusyjne i portale.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez rather » 11 Gru 2010, 23:40

W googlach nie wyskakujemy na frazie "Nowy Dwór Mazowiecki". Może lepiej zmienić tytuł strony na "Nowy Dwór Mazowiecki - Forum"?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez ania » 12 Gru 2010, 00:02

Dobry pomysł, nazwa "Novidvor.pl" jest wymowna, ale niestety trudna do zapamiętania
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 12 Gru 2010, 12:38

rather napisał(a):W googlach nie wyskakujemy na frazie "Nowy Dwór Mazowiecki". Może lepiej zmienić tytuł strony na "Nowy Dwór Mazowiecki - Forum"?


Jesteśmy nową strona/forum więc na razie ciężko jest konkurować ze stronami które już istnieją od bardzo dawna.
Zbierajmy linki prowadzące do novidvor.pl oraz forum to będziemy wypozycjonowani.
Jeśli chodzi o forum, to po wpisaniu frazy "nowy dwor maz forum" jesteśmy na pozycji 6 zas na fraze "nowy dwor mazowiecki forum" na 11 a "forum nowego dworu mazowieckiego" miejsce 5 i 6 wiec nie jest tragicznie po takim czasie :)
Szkoda, że nie ma danych na temat wyszukiwania fraz i nie można przeprowadzić badań.

@ ania - jest to moim zdaniem jedna z łatwiejszych do zapamiętania fraz ponieważ się dobrze kojarzy :) chociaż nie wszyscy muszą być tego samego zdania.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez rather » 12 Gru 2010, 13:11

Admin, chodzi mi o to, że to co masz wpisane w tytule strony wpływa na pozycję w google. W tej chwili jest "Forum Nowego Dworu Mazowieckiego" dzięki czemu na frazie "Nowego Dworu Mazowieckiego" jesteśmy na 6 stronie http://www.google.pl/search?q=nowego+dw ... rt=50&sa=N

Ale na frazie "Nowy Dwór Mazowiecki" nie ma nas wcale :(. Strona mojej firmy wyskakuje na drugiej stronie wyników, tylko dzięki umieszczeniu tej frazy w tytule... Więc zmiana tytułu na "Nowy Dwór Mazowiecki - Forum" spowoduje, że polecimy w googlach w górę.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez admin » 12 Gru 2010, 13:24

Chyba będziemy się musieli spotkać, i wyjaśnię Ci sprawy związane z pozycjonowaniem. :)
<h1>Forum Nowego Dworu Mazowieckiego</h1> to jest nasz h1
tak na zdrowy rozum czy ktokolwiek szuka frazy: "nowego dworu mazowieckiego"?

wyszukiwanie fraz jako zwykły użytkownik będzie mniej więcej wyglądał tak:

nowy dwor mazowiecki forum
forum nowego dworu mazowieckiego
forum nowy dwor maz
nowy dwor maz forum
nowy dwor maz forum dyskusyjne

Inaczej zapytania będą nie trafne, co przełoży się na podanie złych wyników wyszukiwania w g. i użytkownik, będzie musiał poprawić zapytanie na jedno z powyższych.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Novidvor po wyborach...

Postprzez ania » 12 Gru 2010, 22:54

Wpisując w Google "Nowy Dwór Mazowiecki forum" mamy na drugim miejscu "Chcemy nowego burmistrza! itd.....", może nie problem w pozycjonowaniu, ale w tym, że nie wszyscy chcą się identyfikować z takim hasłem.


Ja osobiście miałam kłopot z zapamiętaniem hasła novidvor i korzystałam ze sloganu chcemy nowego burmistrza przy wyszukiwaniu forum.
ania
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 143
Rejestracja: 16 Lis 2010, 20:12

Poprzednia

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 10 gości