Brzydkie wyrazy

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Brzydkie wyrazy

Postprzez rather » 14 Lut 2012, 18:43

Zaczyna pojawiać się mały problem z koniecznością moderacji wulgaryzmów. W ferworze dyskusji zdarza się, że ktoś użyje d***a, g***o lub za***sty. Mam do Was pytanie czy uważacie, że należy je moderować, czy mogą zostać jako tzw. "lekkie wulgaryzmy". W SJP są oznaczone jako wulgarne, ale np. telewizje już ich nie wypikują, więc może warto złagodzić surowe normy panujące na tym forum?

Jakie jest Wasze zdanie w tej sprawie?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez gadas » 14 Lut 2012, 18:46

.
Ostatnio edytowany przez gadas, 24 Lut 2012, 19:02, edytowano w sumie 1 raz
gadas
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 277
Rejestracja: 02 Lip 2011, 10:53
Miejscowość: NDMaz.O.M.

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez disturbia » 14 Lut 2012, 19:04

Ja nie uwazam slow na "d"i"g"za wulgaryzmy i sadze,ze moga zostac :)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez Sauron » 14 Lut 2012, 19:14

Niestety chyba musza zostac.Ewentualnie mozna poprosic uzytkownikow o wygwiazdkowanie/wykropkowanie ich.Spolecznosc forum nie jest za duza wiec raczej nie mamy co mowic o permach dla "trudnych uzytkownikow".Chyba ze admin przychyli sie do systemu kar.Bedzie prosty:za kazdy post z bluzgiem,flejm,flood,offtop = warn.10 Warnow = ban na tydzien.3 tygodniowe banany = banan pernamentny.
Sauron
 

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez disturbia » 14 Lut 2012, 19:41

Ze co? :shock: ja po polsku prosze,co to jest"flejm"i"flood"bo popelnie przestepstwo i nie bede wiedziec ;) a podobno nieznajomosc prawa nie zwalnia z odpowiedźialnosci :lol: admin mam nadzieje,ze nie zrobisz nam tego :?a co do pisania "nie na temat",najczesciej wynika samo z siebie,co dowodzi,ze dyskusja toczy sie plynnie. Do tej pory to juz pewnie bym miala permanentny ban,chyba lepiej i prosciej jest przeniesc do nowego watku. A poza tym zwykle wystarcza zwrocenie uwagi przez moderatora.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez Sauron » 14 Lut 2012, 20:15

Disturbia - flood to 2 posty jeden pod drugim tego samego uzytkownika.Flejm - to wrzucanie sobie,najezdzanie na siebie w postach.Proponuje jeszcze dodatkowe warny za flejm na admina,modow - haters everywhere - jak brzmial jeden kawalek,wiec ban hejtersom. Rather - surowe normy?Stary,gdzie ty tu to widzisz?Te surowe normy?Prosba do ciebie,zrobisz jak uwazasz.Jestem na polskim forum gry World of Tanks,jak bedziesz chcial to wejdz,w jakikolwiek dzial i poczytaj cos co sie zwie "normalizacja systemu kar" niejakiego Crazied'a.I porownaj to forum z tamtym pod wzgl. kar.Wybacz,nie wrzuce linka bo moj tel niema zbyt zaawansowanych opcji w przegladarce.
Sauron
 

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez rather » 14 Lut 2012, 20:47

Użytkownicy zgłaszają wymienione słowa jako wulgarne - tak jak pisałem, zgodnie z definicją SJP mają rację. Formalnie więc należałoby je moderować, co zresztą robię na podstawie postów zgłoszonych do moderacji. Z drugiej strony są posty, których nikt nie zgłosił, a ja nie mam czasu na skanowanie forum szukając wszystkich odmian w/w wyrazów.

P.S. Proponuję, żebyśmy na razie omówili ten jeden temat - oczywiście pozostałe zjawiska też wymagają reakcji, szczególnie offtopy i personalne wjazdy, więc też chętnie poznam Wasze zdanie, ale może w kolejnym wątku...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez WND » 14 Lut 2012, 20:56

Mnie osobiście wulgaryzmy nie drażnią jeśli są w formie akcentowania a nie wulgaryzmu dla samego wulgaryzmu, a słowa typu dupa i gówno moderować to myslę że zbyt długo nie pociągniemy tym torem. Z duchem czasu trzeba iść. Nie przesadzajmy.
Image
Spółka ERBUD - ZAMBET wybuduje elektrownie atomową i rozwiążą się wszystkie problemy.
Awatar użytkownika
WND
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 227
Rejestracja: 05 Paź 2011, 16:33

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez disturbia » 14 Lut 2012, 20:59

Za takie duperele ban???No blagam! Ktos moze zwyczajnie byc poczatkujacy. A poza tym temat jest o ewentualnym poluznieniu regulaminu,a nie odwrotnie. Za taka dyktature to ja dziekuje. To teraz zlamie regulamin :D do dupy z takim forum jak tamto!
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez tk28 » 14 Lut 2012, 21:12

Ja na przykład ostatnio używałem tu słowa "zasrany" ale jak inaczej można określić zasrane parki, trawniki i chodniki :?: Zakupkane :?: Zarobione przez pieski :?: Przepraszam ale czasem nie da się czegoś dosadnie powiedzieć bez użycia ostrzejszego słowa tym bardziej jak coś przechodzi już ludzkie pojęcie. Oczywiście nigdy nie użyłbym na forum słów na k... h.... czy p.... bo jakiś tam poziom kultury jeszcze posiadam.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez Sauron » 14 Lut 2012, 22:06

"Lzejsze formy wypowiedzi" niech wiec pozostana takimi jakimi sa,ale ciezsze niech beda wykropkowane.Tylko niech beda wykropkowane przez piszacego post,nie moda.Sam nie jestem swietoszkiem,wiec w chwilach rzucam wiazanki gozdzikow.Ale takie to juz moje zycie z nerwica.
Ostatnio edytowany przez Sauron, 14 Lut 2012, 22:36, edytowano w sumie 1 raz
Sauron
 

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez disturbia » 14 Lut 2012, 22:19

Wyobraz sobie,ze czytalam :) i najlepiej sprawdza sie zgloszenie naruszenia regulaminu. Jak do tej pory tylko raz to zrobilam,co swiadczy jednak o jakiejs kulturze piszacych,wiec takie obostrzenia jak proponujesz,przynajmniej w przypadku tego forum sa zbedne. W tamtym przypadku albo piszacy sa kompletnymi chamami albo admin kretynem. Jaki jest sens wrzucac w ogole post,jesli co drugie slowo to bluzgi i trzeba je wykropkowac? I to ma byc ta kultura piszacych,ktorzy juz w trakcie maja tego pilnówac?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez Crywolf » 17 Lut 2012, 14:04

Disturbia - podpisuje sie pod twoim postem obiema rekami.Sauron - przesadzasz,chcesz z tego forum wiezienie zrobic gosciu?Tak jak jest jest ok.Nie potrzeba zadnych kar,wystarczy zgloscic adminowi badz moderatorowi.A jako ze niema zbyt wiele takich postow z bluzgami,to znaczy ze inni forumowicze maja jakies ryzy.
Neccesitas in loco,spes in virtue,salus in victoria.
Awatar użytkownika
Crywolf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 17 Lut 2012, 11:44
Miejscowość: NDM - Forest

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez admin » 17 Lut 2012, 20:14

Nie potrzeba zadnych kar,wystarczy zgloscic adminowi badz moderatorowi.A jako ze niema zbyt wiele takich postow z bluzgami,to znaczy ze inni forumowicze maja jakies ryzy.


Popieram taką inicjatywę. Wydaje mi się, że każdy posiada odrobinę kultury i będzie potrafił się pohamować w odpowiedniej chwili, a jeśli nie, to podejrzewam, że użytkownicy albo moderatorzy zwrócą uwagę.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Brzydkie wyrazy

Postprzez Crywolf » 17 Lut 2012, 21:20

Bluznac komus zaden zaszczyt,ale inteligetnie i z dowcipem zwrocic uwage to juz jakis honor^^
Neccesitas in loco,spes in virtue,salus in victoria.
Awatar użytkownika
Crywolf
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 33
Rejestracja: 17 Lut 2012, 11:44
Miejscowość: NDM - Forest

Następna

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 9 gości