Logo dla Novidvor

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Re: Logotyp- Wstępne zarysy

Postprzez mcba » 13 Maj 2011, 20:21

najogólniej rzecz biorąc działalność forum i jego organizacja może ulec drobnym/lub mniej drobnym modyfikacjom, ale to wciąż trwają dyskusję w tym zakresie :)

co do słowa logotyp jest ono tożsame ze słowem logo, a temat poświęcony temu zagadnieniu już jest na forum ...

EDIT:
Nie sądzisz, że to nieco duże jest?
Jakie przeznaczenie tego loga/logotypu zakładałeś w trakcie projektowania?
Ogólnie, jakimi założeniami się kierowałeś?
Ostatnio edytowany przez mcba 13 Maj 2011, 20:29, edytowano w sumie 2 razy
Powód: nowy temat (3 posty wliczając ten w zwyż) został połaczony z tematem bieżącym/starszym ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 13 Maj 2011, 21:15

Co do logo to nie rozumiem jedynie tego skrótu NVD co to w ogóle ma oznaczać :?: Novidvor jest to stara nazwa miasta więc żaden skrót nie ma tu sensu i racji bytu, powinno być całe słowo Novidvor a nie skróty pochodzące nie wiadomo skąd i nie kojarzące się z niczym. To taka moja mała uwaga, poza tym dobrze, że coś ruszyło w tej sprawie i może w końcu coś sensownego powstanie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 13 Maj 2011, 22:09

Skrót NVD był mojego autorstwa z pierwszej strony tego tematu. Podejrzewam, że sugerując się historią wątku (z brakiem sprzeciwu i uwag co do tego skrótu), crookz wykorzystał go w swoim projekcie.
pozdrawiam
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 00:39

mcba napisał(a):Skrót NVD był mojego autorstwa z pierwszej strony tego tematu. Podejrzewam, że sugerując się historią wątku (z brakiem sprzeciwu i uwag co do tego skrótu), crookz wykorzystał go w swoim projekcie.
pozdrawiam


Pamiętam, przejrzałem sobie temat od początku dla przypomnienia i podobne zdanie jak ja miał użytkownik Zbyszek więc nie jestem pierwszy. Ten skrót nie jest zbyt dobrym pomysłem, bardziej chwytliwa i zapamiętywalna jest pełna nazwa Novidvor, która przecież nie jest zbyt długa i można jej użyć na logo. Poza tym jak sam kiedyś zauważyłeś ten skrót kojarzy się z WND. Odbiegając nieco od tematu logo uważam iż to forum powinno otworzyć się bardziej na wszystkich mieszkańców miasta tzn. nie można go reklamować słowami czy ideą "Chcemy innego burmistrza". Prawda jest taka, że ten burmistrz ma poparcie w tym mieście i nie zachęci się jego zwolenników takimi słowami do tego forum. Jeśli to forum ma być żywe to musi być dla wszystkich nie tylko dla przeciwników obecnego włodarza. Na chwilę obecną sytuacja nie przedstawia się ciekawie skoro od ponad pół roku istnienia forum zarejestrowanych jest 145 użytkowników w 27 tyś. mieście i przeważnie rozmawiają ze sobą wciąż te same osoby. To forum jest dobrym miejscem na uświadomienie mieszkańcom, że jest źle w naszym mieście ale trzeba najpierw ich tu ściągnąć ale nie tym sposobem co dotychczas bo on nie zadziałał. Pisałem już o tym jakiś czas temu więc się powtarzam ale to dlatego, że od tamtej pory nic się nie zmieniło, być może jest to spowodowane nie takimi wynikami wyborów jakich chcieliśmy i niektórzy się po prostu zniechęcili.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez crookz » 14 Maj 2011, 08:28

zapomnieliscie o jednej rzeczy.

Moge zawsze zmienic logo albo stworzyc nowe. A obrazek zawsze mozna zmniejszyc.
Awatar użytkownika
crookz
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 29
Rejestracja: 30 Kwi 2011, 11:56
Miejscowość: nowy dwór maz/pólko

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 10:38

@crookz spokojnie, o niczym tu nie zapomnieliśmy :) owszem logo można zmienić, zmniejszyć itd. jednak do prezentacji takiego loga zmniejszonego w internecie (o ile z wydrukiem jest mniejszy problem) to wersja cyfrowa po przeskalowaniu często traci znacznie na jakości, zwłaszcza jeśli chodzi o tekst, czy "efekt szkła"...

Poza tym z czystej ciekawości pytałem (dalej aktualne) jakie założenia przyjąłeś na początku powstawania projektu? Z doświadczenia wiem, że żadnego projektu nie da się zrobić bez wstępnych założeń, nawet jeżeli chodzi tu o tak pozornie prostą sprawę jak nowe logo.

@tk28, Skrót NVD to była tylko propozycja i jej słuszność oczywiście podlega dyskusji :) Patrząc z dystansem na poprzednie propozycje chyba najbardziej podoba mi się twoja koncepcja, oczywiście to wciąż koncepcja i wymaga dopracowania ale już jakieś konkretne podwaliny są :)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 14:49

Mówiłem o tej koncepcji, po wprowadzeniu kilku poprawek w/g mojego "widzi mi się" ;) praca wykonana w grafice wektorowej...

p.s.
na te zielone tła można by jeszcze dodać jakieś elementy typu zarys koszar twierdzowskich, lotnisko, czy położenie domu obecnie panującego :P (taki żarcik) ... dodatkowo pod Wisła umieścić herb miasta ;)
Załączniki
OLN.png
OLN.png (346.01 KiB) Obejrzany 10393 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 15:34

Podoba mi się, jeśli chodzi o kolory to uważam, że powinny być tylko trzy: biały, niebieski, czerwony (barwy NDM). Zamiast zielonego koloru mapki NDM można by dać murek z czerwonej cegły. Samą mapkę też należy gdzieś dokładnie sprawdzić bo w kilku miejscach w sieci widziałem różne obrysy granic miasta i w końcu nie wiadomo jak jest. Ten obrys, którego użyłem wziąłem z mapki z wikipedii ale widziałem też taki nie obejmujący ujścia Wkry a wiem, że to ujście leży w granicach administracyjnych miasta więc dobrze byłoby to gdzieś sprawdzić w wiarogodnym źródle. Nanoszenie czegokolwiek na tę mapkę nie ma sensu bo nie zawsze będzie to widoczne przy małych rozmiarach.

Przykład:

Image
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez admin » 14 Maj 2011, 16:01

te kropki są na środku, czy nie? Bo może z kropkami to tylko złudzenie, że są nie co wyżej.
Mi się podoba pomysł z cegłami.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 16:23

Według mojej starej koncepcji były na środku, według koncepcji mcba są nieco wyżej. Myślę, że powinny być trochę mniejsze i raczej na środku aby wyglądało to bardziej elegancko.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 16:29

@admin, kropki są odrobinę wyżej, starałem się je umieścić pośrodku ale odstępu miedzy wyrazami, poza tym to położenie kropek bardzo mi się spodobało... sprawia, że oglądający mimo woli się przygląda temu logo :)

@tk28, czemu te kolory są takie jaskrawe, mnie osobiście to odpycha bo "wali po oczach" ;/ kolory miasta są ciemniejsze, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor niebieski w twoim przypadku to by chyba pod jakiś turkus podeszło ...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 16:47

mcba napisał(a):czemu te kolory są takie jaskrawe, mnie osobiście to odpycha bo "wali po oczach" ;/ kolory miasta są ciemniejsze, zwłaszcza jeżeli chodzi o kolor niebieski w twoim przypadku to by chyba pod jakiś turkus podeszło ...

Nie zagłębiałem się w wierność kolorów z herbem, wziąłem najbardziej zbliżone, to jest zawsze do poprawienia. Zauważ, że na herbie te kolory też są dosyć jaskrawe (LINK) a na tej mojej koncepcji logo są nieco jaśniejsze i wydają się jaskrawe. Co do tych kropek to mogą być wyżej ale niech będą trochę mniejsze bo teraz to nie kropki a kropy :)
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 16:56

fakt na tym herbie, który prezentuje Wikipedia, są jaskrawe kolory ;] ja się jednak sugerowałem tym co jest na stronie miasta i flagach wywieszanych w mieście...
poniżej nieco zmniejszone kropy(można je jeszcze zmniejszyć, nie ma problemu) i zielony zmieniony na cegły, które też mi do gustu przypadły :)

zastanawiałem się jeszcze nad układem "poziomego" rąbu, zamiast koła.
Załączniki
OLNcegła.png
OLNcegła.png (455.75 KiB) Obejrzany 10453 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 17:11

Kolory na stronie głównej miasta są w ogóle jakieś udziwnione, one nie są prawidłowe, sprawdziłem właśnie w herbarzu miast polskich i na wikipedii kolory są prawidłowe. Każdy herb ma ściśle określone kolory a nasz ma błękit i czerwień i żadne inne odcienie nie powinny wchodzić w grę. Czerwień może wydawać się zbyt jaskrawa ponieważ na herbie czarne zarysy cegieł sprawiają wrażenie, że czerwień jest ciemniejsza.

Image

Zrób i pokaż jakąś próbkę z tym rombem bo ja tak sobie myślałem o zwykłym prostokącie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez admin » 14 Maj 2011, 17:30

Logo oparte na prostokącie chyba byłoby bardziej użyteczne, tak mi się wydaje.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron