Logo dla Novidvor

Sprawy techniczne dotyczÄ…ce strony Novidvor i forum oraz regulamin.

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 17:52

poprawione kolory na jaśniejszy błękit (ten który był wcześniej nazywał się błękit nieba :) ), czerwony to na prawdę czerwony oraz koncepcja umieszczenia w rąbie ...
Załączniki
RLNcegła2.png
RLNcegła2.png (417.04 KiB) Obejrzany 11197 razy
OLNcegła2.png
OLNcegła2.png (455.75 KiB) Obejrzany 11197 razy
Ostatnio edytowany przez mcba, 14 Maj 2011, 19:28, edytowano w sumie 1 raz
Powód: podmiana grafik na takie z "czystą" czerwienią ;)
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 18:10

Czerwień jeszcze nie jest taka, nie bój się kolorów, herb jest jaki jest i tego nie zmienimy a czerwień powinna być prawdziwa, żywa a Twoja jest wyblakła, po prostu jest to jakiś odcień czerwieni ale nie jest to prawdziwa czerwień bo taka jest tylko jedna. Teraz niech te koncepcje zobaczy crookz i może urodzi się coś jeszcze fajniejszego w głowie grafika.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 18:27

to jest czerwień podpisana jako czerwień w palecie kolorów corela ;p nawet ręcznie dobierając współczynniki nie da się zrobić czerwieńszej tej czerwieni...

poza tym, rąb mi się osobiście bardziej podoba
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 18:54

Prawidłowa czerwień jest np. na wikipedii, porównaj swoją czerwień do tej którą wrzuciłem jako wzór kilka postów wcześniej, to, że korzystasz z takiego a nie innego programu nie ma żadnego znaczenia. Problemem może być również szereg różnych ustawień systemowych np. schemat kolorów przez co niektóre kolory mogą być nieprawidłowe. Kiedyś sam miałem z tym problem bo na XP były prawidłowe a na Viście były jakieś inne pastelowe i wyblakłe po zainstalowaniu Photoshopa, który coś przestawił, takie programy bardzo ingerują w system. Każdy kolor ma swój wzór a odcienie kolorów już nie są oryginalnymi kolorami, jeśli boisz się jaskrawości tych cegieł to zmień ich zarys na czarny a czerwień optycznie stanie się ciemniejsza. Według mnie taki blady odcień czerwony wygląda bezpłciowo bo jest zbyt jasny poza tym jest inny niż na herbie.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 19:19

w pliku źródłowym czerwony ten jest to 255,0,0 w systemie RGB czyli czysty czerwony, i problemem najprawdopodobniej będzie sytuacja gdzie przy eksporcie do formatu png nastąpiły przekłamania, może być jeszcze ustawienia kolorów w systemie, paleta kolorów w samym programie, ewentualnie ustawienia samego monitora...
zapewne jakby to poszło(plik źródłowy) teraz do pracowni poligraficznej ten czerwony byłby tak czysty jakim ta pracownia dysponuje, nie żadna tulipanowa czerwień i jakie tam sobie jeszcze człowiek wymyśli odcienie ...

także skończmy dyskusję na temat czystości tego koloru i załóżmy, że tam jest czerwony jaki powinien być ;)

EDIT:
Zgodnie z moimi przypuszczeniami nastąpiły jakieś przekłamania przy konwersji do formatu png.
Żeby ukrócić wszelkie dyskusje na temat "czerwieni", podmieniłem grafiki we wcześniejszym poście, po edycji za pomocą gimpa...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 14 Maj 2011, 20:26

No i teraz jest ok.
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez admin » 14 Maj 2011, 20:40

Udałoby się to ująć w prostokąt?
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 21:34

Na upartego by się dało, ale prostokąt jakoś mi się nie widzi. Jeszcze zapytam, prostokąt w sensie kwadrat?
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez rather » 14 Maj 2011, 21:37

Przepraszam jeśli się czepiam, ale te czerwone cegły tworzą kontur, który przypomina kaczkę... Może to zmienić - kaczki są chyba passe :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 14 Maj 2011, 22:00

chyba odrobinę przesadziłeś rather, z tymi kaczkami, albo ja mam za słaba wyobraźnie mimo, że zawsze ludzie uważali, że mam ją wybujałą :P

p.s.
zaraz będzie tu koncepcja prostokąta z nieco zmienionym hasłem, żeby to jakoś wyglądało ;)
Załączniki
PLNcegła2.png
zmienione hasło tak jak pisałem wcześniej i układ prostokąta, a nie kwadratu, bo ... bo tak wygląda lepiej :P
PLNcegła2.png (29.6 KiB) Obejrzany 11260 razy
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez PaffDadi » 15 Maj 2011, 01:01

rather napisał(a):Przepraszam jeśli się czepiam, ale te czerwone cegły tworzą kontur, który przypomina kaczkę... Może to zmienić - kaczki są chyba passe :D

Zamurowana kaczka powinna być trendy, chociaż jeszcze lepsza byłaby zakratowana :)
W internecie osoba podająca się za mężczyznę jest mężczyzną, wirtualna kobieta również jest w rzeczywistości mężczyzną, a dziecko... dziecko to agent FBI.
Awatar użytkownika
PaffDadi
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 225
Rejestracja: 25 Gru 2010, 18:46

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez admin » 15 Maj 2011, 10:22

Podoba mi się prostokąt,i łatwiej będzie można go zamieścić na banerze głównym forum.
Nie jestem pewien, czy hasło jest dobre. Ale to kwestia do przedyskutowania i ustalenia.
"Natura dałam nam dwoje oczu, dwoje uszu, ale tylko jeden język, po to abyśmy więcej patrzyli i słuchali, niż mówili."
Tchórzliwie pomrukujący administrator /za Sokratesem/
Awatar użytkownika
admin
Administrator
Administrator
 
Posty: 1106
Rejestracja: 30 Wrz 2010, 17:59
Miejscowość: Saturn
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez mcba » 15 Maj 2011, 11:05

hasło jest na pewno prawdziwe, bo novidvor jest niezależne od jakiejkolwiek władzy czy instytucji, każda wypowiedź (nie łamiąca regulaminu) jest dozwolona ... jeżeli chodzi o "celność" przy trafianiu do odbiorcy, można dyskutować :) jednak ułożenie "forum dyskusyjne mieszkańców" z poprzednich propozycji nijak pasowało do proporcji loga...

mi się osobiście najbardziej rąb podoba, i nie dlatego, że to mój pomysł, zwyczajnie mi się podoba i już. Wygląda oryginalnie i przyciąga wzrok do tego lepiej niż koło gospodaruje przestrzenią wewnętrzną z konturem terenu i rzekami, a na koniec nie wygląda jak pieczątka typu "datownik" w odniesieniu do koncepcji prostokąta ;)

Jeżeli chodzi o implementację loga w banerze głównym strony to w każdej z koncepcji będzie trzeba jeszcze popracować nad czcionką, by była czytelna, po zmniejszeniu loga do wymiaru ograniczonego przez powierzchnię banera...
Image
Awatar użytkownika
mcba
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1142
Rejestracja: 02 Paź 2010, 18:29
Płeć: mężczyzna

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez disturbia » 24 Cze 2012, 00:13

Mmm...dołożyliście herb miasta. :D
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Logo dla Novidvor

Postprzez tk28 » 24 Cze 2012, 09:48

Ja bym uważał z tym herbem bo nie wiadomo czy w naszym mieście nie ma przepisu, który wymaga pozwolenia UM na użycie herbu Nowego Dworu Maz. Jest tak w wielu miastach więc nie jest to wymysł akurat naszych włodarzy. Przepisy o herbach mówią, że są one dobrem publicznym jednak również w tych przepisach jest zaznaczone, że każdy UM ma prawo ustanowić dodatkowo swoje własne przepisy dotyczące użycia herbu. Sprawa herbów w Polsce jest problematyczna bo ustawa swoje a Urzędy Miasta swoje. Skoro niektórzy pytają o zgodę na wykorzystanie herbu NDM to chyba jakieś przepisy nasz UM ma: Link
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

PoprzedniaNastępna

Wróć do Sprawy techniczne forum

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości