Kandydaci na burmistrza - 2014

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez aladin2013 » 12 Lis 2014, 13:30

midas77 napisał(a):Lektura wywiadu udzielonego przez pana Głowackiego nie zmieniła mojego osobistego rankingu kandydatów i prowadzi w nim pan Ryszard Gumiński choć w sondażu na tym forum przegrywa nawet z panem Jackiem Kowalskim :D


Gumiński Ryszard w ostatnich wyborach do rady powiatu uzyskał 67głosów, więc jakie są jego szanse na elekcję w tych wyborach?
aladin2013
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 53
Rejestracja: 16 Sty 2013, 20:29
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez disturbia » 12 Lis 2014, 14:13

Dokładnie. Moim zdaniem głosowanie na któregoś z tych dwóch panów, to tylko zmarnowany głos, ale cóż...
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 12 Lis 2014, 15:21

W ostatnich wyborach samorządowych sukces odniósł pan Jacek Kowalski i ma duże szanse na reelekcję, więc głos na niego z pewnością nie będzie zmarnowany :lol: :lol: :lol:

A skoro ktoś tu twierdzi, że głos na pana Gumińskiego jest głosem straconym to będę miał komfort, że mój kandydat nie zawiedzie moich oczekiwań :D
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 12 Lis 2014, 19:44

midas77 napisał(a):W ostatnich wyborach samorządowych sukces odniósł pan Jacek Kowalski i ma duże szanse na reelekcję, więc głos na niego z pewnością nie będzie zmarnowany :lol: :lol: :lol:

A skoro ktoś tu twierdzi, że głos na pana Gumińskiego jest głosem straconym to będę miał komfort, że mój kandydat nie zawiedzie moich oczekiwań :D


Faktycznie głosowanie w ten sposób, że odpuszczamy sobie dobrego kandydata, tylko dlatego, że uważamy jego szanse za małe jest błędnym kołem i wg mnie nie ma sensu się tym przejmować, a dokonywać realnych a nie pozornych wyborów. Faktycznie w tym gronie Pan Gumiński prezentuje się jako bardzo ciekawy kandydat i chociaż nie ma charyzmy, która pozwalałaby mu pociągnąć za sobą ludzi (co pewnie jest przyczyną niemrawej kampanii) to jest wartościowym człowiekiem, z którego doświadczenia i mądrości dobrze byłoby skorzystać.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 13 Lis 2014, 11:16

W wyborach na burmistrza w naszych realiach nie ma tzw. zmarnowanego głosu. Jeśli w większości na tym forum zgadzamy się, że powinniśmy odsunąć wreszcie pana Kowalskiego od burmistrzowania w NDM to głos oddany na dowolnego kandydata z pozostałej trójki zbliża nas do II tury wyborów.

Kwestia rozbicia głosów nie ma tu znaczenia w przeciwieństwie do wyborów do Rady Miasta. Tam z kolei bardzo korzystne jest dla rządzących rozbicie głosów opozycyjnych, gdyż przechodzi kandydat z największą liczbą głosów, stąd w tym wypadku można mówić o głosach "straconych".
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Poprzednia

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości