Kandydaci na burmistrza - 2014

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Japko » 30 Paź 2014, 21:31

Pan Ryszard to nie tylko kandydat na burmistrza, to także osobistość w świecie Ju Jitsu - http://www.nowodworska.pl/art,1539,35_lecie_dzialalnosci_w_sztuce_walki_ju_jitsu.html.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 09 Lis 2014, 14:40

Bodajże w "Gazecie Nowodworskiej" prezentacja trzech kandydatów na burmistrza z pominięciem pana Waldemara Głowackiego. M. Ozdarski i R. Gumiński powtórzyli w zasadzie to co można było przeczytać w "Tygodniku Nowodworskim", natomiast J. Kowalski (albo ktoś za niego) przeszedł samego siebie. Masą swych obietnic mógłby z powodzeniem obdzielić kandydatów z kilku sąsiednich gmin. Gdybym przyjął liczbę jako kryterium wyboru to na Kowalskiego głosowałbym przez najbliższe sześć kadencji (jeśli tylko żyłbym jeszcze). Na tydzień przed aktem głosownia w moim osobistym rankingu prowadzi zdecydowanie pan Ryszard Gumiński, jednak bez konfrontacji z wizją pana Głowackiego. Sądzę, że w ostatnim tygodniu wyścigu wyborczego bez większego trudu trafię na jakieś ślady kampanii pana Głowackiego.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez disturbia » 09 Lis 2014, 16:54

Aż przeczytałam z ciekawości, jak zwykle gruszki na wierzbie :roll: Takie mam wrażenie, że wiele z tych priorytetów już gdzieś czytałam :P Miło, że inspirujemy pana burmistrza ;) Jest wyjaśnienie, , że pan Głowacki nie udzielił odpowiedzi. Obawiam się, że panu burmistrzowi również może życia nie starczyć, jeśli jeszcze dołoży się te niezrealizowane z poprzednich wyborów.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez L21P3 » 09 Lis 2014, 19:44

MichałJakubowski napisał(a):Moja subiektywna ocena - nie bardzo jest na kogo zagłosować. Moje nadzieje wiązałem z Panem Ozdarskim, ale na mojego maila, w którym zadałem mu konkretne (proste) pytania dostałem tylko odpowiedź... w której podziękował mi za ich przesłanie. Udzielenie na nie odpowiedzi przerosło już jego możliwości. Takiego burmistrza szukamy?
2. Czy uważa Pan, że doświadczenie w pracy lekarza (bardzo ważnej i odpowiedzialnej) jest odpowiednim do tego, aby zarządzać bardzo dużym przedsiębiorstwem, jakim jest miasto? Ponadto twierdzi Pan, że może Pan łączyć funkcję burmistrza z pracą lekarza - w jakim wymiarze
chce Pan to robić? Nie twierdzę, że to nie możliwe, ale oczekiwałbym burmistrza zaangażowanego na 120% a nie z doskoku.

Szanowny Panie Michale, zadał Pan bardzo sensowne pytanie o predyspozycje kandydatów na burmistrzów Nowego Dworu, kim jest Pan Marcin wiemy a co z pozostałymi kandydatami? Czy ktoś może podzielić się informacjami kim oni są, jakie ukończyli szkoły, jaki zawód obecnie wykonują.
I jeszcze jedna propozycja dla Pana, z prośbą o publikację na niniejszym wątku, proszę sprawdzić i odpowiedzieć, jakie predyspozycje do zarządzania miastem miał wiele lat temu obecny burmistrz:
Ile miał lat i w jakich okolicznościach został burmistrzem?……………………………………………..
Jakie miał wykształcenie?……………………………………..………
Jaki zawód wykonywał przed objęciem posady burmistrza zarządzającego wielkim przedsiębiorstwem jakim jest miasto?…………………………………………………..
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 09 Lis 2014, 22:12

L21P3 napisał(a):Szanowny Panie Michale, zadał Pan bardzo sensowne pytanie o predyspozycje kandydatów na burmistrzów Nowego Dworu, kim jest Pan Marcin wiemy a co z pozostałymi kandydatami?


Zadałem je Panu Marcinowi i nie raczył mi na nie odpowiedzieć. Dla mnie jest to bardzo znaczące.

L21P3 napisał(a):I jeszcze jedna propozycja dla Pana, z prośbą o publikację na niniejszym wątku, proszę sprawdzić i odpowiedzieć, jakie predyspozycje do zarządzania miastem miał wiele lat temu obecny burmistrz:


A jakie to ma znaczenie? Tym zabawniej brzmi to w ustach stronnika Pana Ozdarskiego, który buduje swoją kampanię w oparciu o wskazywanie, że obecny burmistrz jest słaby, a chwilę później mówi, że przecież jak on zostawał burmistrzem, to też był bardzo młody... no to bądźmy konsekwentni - albo jest kiepskim burmistrzem, bo nie miał wcześniej doświadczenia, wykształcenia, czegokolwiek; albo jest świetnym burmistrzem z powyższych powodów. Nie można tych samych argumentów w przypadku jednej osoby wykorzystywać jako atut a u drugiej jako wadę.

Obecnego burmistrza znamy z jego 12 lat pracy i na tej podstawie możemy wyrobić sobie pogląd (jakikolwiek - pozytywny lub negatywny - na tym poziomie to bez znaczenia). Zastanawianie się ile miał lat kiedy zaczynał, jakie miał wykształcenie, jaki zawód wykonywał 12 lat temu w tym momencie jest kompletnie bez sensu - podstawowe pytanie na jakie należy sobie odpowiedzieć, to to, czy chcemy tego samego (albo takiego samego) burmistrza, bo spełnia on nasze oczekiwania, czy jednak podnosimy poprzeczkę w górę. Natomiast w przypadku osób, które nie wykazały się jeszcze pracą w samorządzie, te kwestie są kluczowe, bo stanowią rękojmię tego jak będą sobie one radzić w przyszłości.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez L21P3 » 10 Lis 2014, 08:32

MichałJakubowski napisał(a): Natomiast w przypadku osób, które nie wykazały się jeszcze pracą w samorządzie, te kwestie są kluczowe, bo stanowią rękojmię tego jak będą sobie one radzić w przyszłości.

Niech to zdanie będzie podsumowaniem naszej korespondencji.
Miłego dnia
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Japko » 10 Lis 2014, 10:54

Udałem się na wczorajsze spotkanie z Marcinem Ozdarskim. Poniżej krótkie sprawozdanie.

Spotkanie odbyło się na Osiedlu Młodych w klubie Smerf. Przybyło około 20 osób, nie tylko z Osiedla Młodych.

Pan Marcin opowiedział nieco o sobie i przedstawił Kandydatów z jego Komitetu.

Następnie zaprezentował punkty swojego programu omawiając w szczególności swoje plany na opiekę zdrowotną.

Potem do głosu doszli mieszkańcy. Można było zadawać pytania lub sygnalizować problemy. Spotkanie trwało 1,5h. Poruszone były m.in. tematy stanu naszego szpitala, czystości w mieście, straży miejskiej i jej funkcjonowania oraz lotniska i budownictwa komunalnego.

Pan Marcin wypowiada się płynnie i zrozumiale, ma dobrą prezencję. Nie obiecuje gruszek na wierzbie, dobrze się przygotował i na większość sugestii odpowiadał konkretnymi planami. W jednym temacie (nie pamiętam którym) przyznał, że ma zbyt małą wiedzę na ten temat i trudno jest mu się wypowiedzieć, co dla mnie miało pozytywny wydźwięk. Na plus jest także to, że Pan Marcin "odrobił lekcje" i zapoznał się z działaniami innych gmin, niekoniecznie sąsiednich. W ten sposób potrafił zaoferować rozwiązania, które już się sprawdziły u innych. To dobrze, bo nie trzeba we wszystkim odkrywać ameryki.

Podsumowując - Pan Marcin ma plan i ambicje. Na żywo sprawia bardzo dobre wrażenie. Dobrze się wypowiada, potrafił także zapanować nad publiką w momentach gdy zaczynała się robić wrzawa mimo iż nie miał mikrofonu i nagłośnienia. Nie potrafili zrobić tego organizatorzy naszej debaty. Należy podkreślić fakt, że jako jedyny Kandydat na Burmistrza spotkał się z mieszkańcami kilkukrotnie i zaoferował rozmowę. Podkreślił, że jest chętny na debatę między Kandydatami na Burmistrza. Jestem pewien, że powaliłby Jacka Kowalskiego na deski, nei wiem jak z innymi Kandydatami.

Od bliskiej osoby pracującej w naszej służbie zdrowia wiem, że jako lekarz Pan Marcin ma bardzo dobrą opinię.

Na koniec przekazuję prośbę Pana Marcina: idźcie na wybory i skorzystajcie ze swojego prawa do oddania głosu.
Awatar użytkownika
Japko
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 366
Rejestracja: 16 Cze 2012, 13:24
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 11 Lis 2014, 00:49

"Tygodnik Nowodworski" przeprowadził zgodnie z zapowiedzią wywiady z dwoma kandydatami na burmistrza (po przytoczonych wyżej wywiadach z R. Gumińskim i M. Ozdarskim) Waldemarem Głowackim i aktualnie urzędującym Jackiem Kowalskim.

Waldemar Głowacki startował już w wyborach na burmistrza NDM w 2006 roku z ramienia Platformy Obywatelskiej. Otrzymał wówczas 716 (7,11%) głosów i był to wówczas najsłabszy wynik. W obecnych wyborach pan Głowacki kandyduje z Mazowieckiej Wspólnoty Samorządowej. Trudno określić oblicze ideowe tegoż komitetu bo np. w Warszawie na jego listach można znaleźć zarówno Andrzeja Rosiewicza, kojarzonego z prawicą jak również Kazimierza Kika, "nadwornego eksperta" telewizji związanego z SLD. Pan Głowacki wśród swych priorytetów programowych wymienił, budowę nowego budynku magistratu a obecny budynek władz miasta byłby przeznaczony na mieszkania komunalne. Kolejnym priorytetem tego kandydata miało być usprawnienie lokalnej służby zdrowia. W swej wypowiedzi sporo miejsca poświęcił potrzebie modernizacji infrastruktury drogowej w NDM z rozbudową mostu na Narwi . Trzeba przyznać, że bardzo odważnie, choć z uwagi na stan finansów Mazowsza (totalnie rozłożonych przez Adama Struzika) a także krajowych ( po szaleństwach Vincenta Rostowskiego) nie bardzo będzie można liczyć na stosowne wsparcie. Do tego pieniądze z UE też się kończą. Brak rozbudowy mostu na Narwi obciąża w moim przekonaniu urzędowanie Kowalskiego, którego obowiązkiem było podniesienie tej kwestii przy budowie Lotniska. Wracając jeszcze do pana Głowackiego to dość duży nacisk położył na rozwój budownictwa komunalnego. Ogólnie zabrakło mi w jego wypowiedzi ogólnej wizji rozwoju miasta. O ile rozbudowa mostu na Narwi jest w mojej ocenie oczywistą koniecznością i powinna być elementem modernizacji infrastruktury drogowej całego NDM to budowa nowego ratusza bez propozycji architektonicznej przynajmniej centrum miasta nie ma dla mnie uzasadnienia. Od kogoś kto po raz drugi ubiega się o to stanowisko oczekuję bardziej spójnego programu.

Wypowiedź pana Jacka Kowalskiego zajęła aż 3/4 strony (pozostali mieli po 1/2 strony). Z tej wypowiedzi możemy się dowiedzieć, że kończąca się kadencja pana Kowalskiego była najlepszą w dziejach miasta!!! Oczywiście też obiecał modernizację infrastruktury, inwestycje w oświatę, sport i w zasadzie wszystko czego sobie tylko wyborca życzy. Ale wczytując się w jego wypowiedź można wnioskować, że słynnej już obwodnicy śródmiejskiej nie będzie bo pieniądze z UE się kończą. Stąd pewnie nawet nie podjął kwestii rozbudowy mostu na Narwi. Obiecuje natomiast rozmawiać z mieszkańcami za pomocą Facebooka bo... zakładka na stronie UM działa zbyt opieszale z uwagi na konieczność wydruku pytań i przestawienia ich Burmistrzowi do przeczytania :lol: :lol: :lol: . Zatem jak wybierzemy pana Kowalskiego na kolejną kadencję to ten obiecuje, że będziemy sobie mogli dyskutować z nim online! :lol: :lol: :lol: Wynika to ponoć z jego przekonania, że największą słabością rządów jest marketing i obywatele NDM są za słabo informowani jak im się dobrze żyje, ale teraz to ma być naprawione i między innymi z Facebooka będziemy wiedzieli że żyje nam się w NDM lepiej. Za największe osiągnięcie uznał budowę Lotniska, którą porównał do budowy Twierdzy. Sądząc z tezy, że jego ostatnia kadencja była najlepszym okresem w dziejach NDM trzeba uznać że Lotnisko jest znaczniejszą inwestycją niż cała Twierdza.
Nie wiem na ile pan Kowalski orientuje się w historii i jak jest głębsza refleksja w tej kwestii, muszę przyznać, przynajmniej częściowo, rację urzędującemu Burmistrzowi. Otóż Twierdzę Rosjanie zbudowali celem ugruntowania swej kontroli nad tą częścią naszej Ojczyzny. Lotnisko, zaś póki co bardziej służy rozdawaniu tak bardzo poszukiwanych miejsc pracy i jest mityczną wręcz nadzieją na rozwój pogrążonego w stagnacji regionu niż rzeczywiście prężnym portem lotniczym skutecznie odciążającym Okęcie. Przykre dla mnie jest, że pan Kowalski nie wykorzystał największej fali wsparcia UE dla zbudowania dobrej infrastruktury w trudnych, przyznać trzeba warunkach terenowych naszego miasta. Budowa Lotniska była bardzo dobrą okazją aby przy okazji rozbudować most na Narwi i poprawić przejazd przez miasto z uwagi na dojazd do Lotniska. Podobnie kwestia pozbycia się modlińskiej cytadeli rozpatruję w kategoriach porażki Burmistrza. Przejęcie Zapowiedź budowy Parku Trzech Kultur w Twierdzy oceniam jako kolejną chybioną inwestycję podobnie jak 7 mln zł na park w centrum czy system powiadamiania z osławionymi budkami. Niestety w naszym życiu publicznym nie istnieje żadna odpowiedzialność za gospodarowanie groszem publicznym i pan Kowalski może być spokojny o reelekcję, gdyż ogromna część mieszkańców nie tylko zresztą naszego miasta traktuje wszelkie inwestycje publiczne niemal tak jakby fundowane były z prywatnych środków aktualnie rządzących.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez L21P3 » 11 Lis 2014, 12:03

Oj, jak trudno Wam dogodzić!
Chcieliście mieć pomnik Piłsudskiego na skwerze, macie a nikt nawet nie podziękował chociaż transmisja szła na żywo w TV. A ostatnie kostki brukowe układali do 17.
Tablica na budynku przy Słowackiego będzie odsłonięta jutro, ale już bez TV.
Po jutrze poświęcenie miejsca pod halę sportową i przesłanie do każdego mieszkańca Nowego Dworu broszury z informacją, jak to miasto w ciągu 4 lat się zmieniło, ile chodników wybudowano, ile lamp ulicznych zamontowano, ile ścieżek rowerowych powstało a ile chodników, przedszkoli, żłobków, placów zabaw, siłowni plenerowych, dróg. W sobotę nareszcie nastanie cisza i nerwowy czas oczekiwania, czy pomimo tylu cudów na kiju będzie druga tura.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez KaloNDM » 11 Lis 2014, 19:27

L21P3 napisał(a):Tablica na budynku przy Słowackiego będzie odsłonięta jutro, ale już bez TV.

:?: Gdzie można przeczytać o tym wydarzeniu :?:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Nowa11 » 11 Lis 2014, 23:02

Pan Ryszard Gumiński, to przede wszystkim bardzo skromy człowiek,
który własną ciężką pracą doszedł do tego co obecnie posiada.
Jak sięgam pamięciom ponad 20 lat wstecz,
tak samo wyróżniał się skromnością i ciężką pracą.
Chodziłam wtedy na treningi Ju itsu prowadzone przez instruktora,
który w moim mniemaniu był bardzo wymagający i konsekwentny.
Nigdy nie chwalił się swoimi osiągnięciami choć naprawdę miał czym.
Myślę, że nie prowadzi ostrej kampanii ponieważ według zasady Ju itsu należy ustąpić żeby zwyciężyć i nie atakować nie będąc atakowanym. Ale wiem,że zawsze jak Go ktoś zaatakował zawsze zwyciężył.
Zna sytuacjÄ™ politycznÄ… tego Miasta i jego potrzeby.
W przeciągu ostatnich lat widywałam Go jak rozdawał ulotki/gazetki okazjonalne.
Chyba działał jako radny........ w starostwie
Polityk powinien mieć twarz nie zdradzająca emocji i taką właśnie ma ten Pan.

Pan Ozdarski , też dobrze Mu życzę. Miałam okazję Go spotkać, bardzo sympatyczny miły człowiek ale może niech najpierw spróbuje do Rady Miasta, nabierze nieco doświadczenia
i pokarze że chce coś zrobić dla mieszkańców.


Pan GÅ‚owacki jak sÄ…dzÄ™ biznesmen prowadzÄ…cy ubezpieczenia na ul. chyba Warszawskiej,
grający w barze na Targowisku ( rozpoznałam twarz po plakacie). Nic więcej nie wiem.

Pan Kowalski to wszyscy wiemy obecna polityka ciÄ…g dalszy.

Tak w skrócie moje spostrzeżenia.
Niczego nie sugerujÄ™ ale takÄ… wiedzÄ™ posiadam i niÄ… siÄ™ dzielÄ™.
Nowa11
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 59
Rejestracja: 09 Lis 2010, 14:01

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Nowodworzanin5050 » 12 Lis 2014, 11:39

Pan Waldemar Głowacki udzielił wywiadu do jednej z nowodworskich gazet :)

http://s2.ifotos.pl/img/img-14111_wpaxaee.jpg
Nowodworzanin5050
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 Lis 2014, 12:46
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez ewita » 12 Lis 2014, 12:11

Nowa11 napisał(a):Pan Ryszard Gumiński, to przede wszystkim bardzo skromy człowiek,
który własną ciężką pracą doszedł do tego co obecnie posiada.
Jak sięgam pamięciom ponad 20 lat wstecz,
tak samo wyróżniał się skromnością i ciężką pracą.
Chodziłam wtedy na treningi Ju itsu prowadzone przez instruktora,
który w moim mniemaniu był bardzo wymagający i konsekwentny.
Nigdy nie chwalił się swoimi osiągnięciami choć naprawdę miał czym.
Myślę, że nie prowadzi ostrej kampanii ponieważ według zasady Ju itsu należy ustąpić żeby zwyciężyć i nie atakować nie będąc atakowanym. Ale wiem,że zawsze jak Go ktoś zaatakował zawsze zwyciężył.
Zna sytuacjÄ™ politycznÄ… tego Miasta i jego potrzeby.
W przeciągu ostatnich lat widywałam Go jak rozdawał ulotki/gazetki okazjonalne.
Chyba działał jako radny........ w starostwie
Polityk powinien mieć twarz nie zdradzająca emocji i taką właśnie ma ten Pan.

Pan Ozdarski , też dobrze Mu życzę. Miałam okazję Go spotkać, bardzo sympatyczny miły człowiek ale może niech najpierw spróbuje do Rady Miasta, nabierze nieco doświadczenia
i pokarze że chce coś zrobić dla mieszkańców.


Pan GÅ‚owacki jak sÄ…dzÄ™ biznesmen prowadzÄ…cy ubezpieczenia na ul. chyba Warszawskiej,
grający w barze na Targowisku ( rozpoznałam twarz po plakacie). Nic więcej nie wiem.

Pan Kowalski to wszyscy wiemy obecna polityka ciÄ…g dalszy.

Tak w skrócie moje spostrzeżenia.
Niczego nie sugerujÄ™ ale takÄ… wiedzÄ™ posiadam i niÄ… siÄ™ dzielÄ™.



Przytoczyłam ten cytat z uwagi,że taki sam mam pogląd i jestem zdania jak wyżej.Czyli swój głos oddaję na Pana Gumińskiego.
Awatar użytkownika
ewita
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 40
Rejestracja: 23 Lip 2014, 09:49
Płeć: kobieta

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez Nowodworzanin5050 » 12 Lis 2014, 12:26

Podsyłam wam jeszcze raz wywiad z Panem Głowackim tym razem odwrócony i łatwy do przeczytania :)

http://s2.ifotos.pl/img/img-14111_wpaxqwn.jpg
Nowodworzanin5050
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 4
Rejestracja: 10 Lis 2014, 12:46
Płeć: mężczyzna

Re: Kandydaci na burmistrza - 2014

Postprzez midas77 » 12 Lis 2014, 13:07

Lektura wywiadu udzielonego przez pana Głowackiego nie zmieniła mojego osobistego rankingu kandydatów i prowadzi w nim pan Ryszard Gumiński choć w sondażu na tym forum przegrywa nawet z panem Jackiem Kowalskim :D
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron