Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez rather » 20 Paź 2014, 00:39

Zachęcam do dyskusji na temat kandydatów w poszczególnych okręgach wyborczych. Okręg 4 to ul. Okulickiego, Wyszyńskiego i Woj. Polskiego 41-51, z którego startują:
JANCZAREK JERZY zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 61 KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa
BRZOZOWSKA GRAŻYNA BOGUSŁAWA zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 58 KW WND
GÓRNAŚ TOMASZ zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 34 KWW Forum
JAKUBOWSKI MICHAŁ PAWEŁ zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 34 KWW Stawiamy na Rozwój.

Pani Brzozowska zasiada obecnie w Radzie i pomimo, że jest jedną z aktywniejszych radnych, to niestety startuje z listy komitetu WND. Dla mnie najsensowniejsza wydaje się kandydatura Michała Jakubowskiego z listy Stawiamy na Rozwój. O kandydacie pisała ostatnio lokalna prasa, podkreślając, że prowadzi prężnie działającą firmę, notowaną na warszawskiej giełdzie. Dla mnie to wystarczająca rekomendacja - do tego młody wiek, sensowny program (mieszkańcy obwodu dostali go do skrzynek pocztowych) i mamy kandydata, na którego warto zagłosować.
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM

Postprzez jacekm » 20 Paź 2014, 07:11

Rather nie pomyliłes sie ?
Patrzac na strone komisji to 4 okreg :Gen. Leopolda Okulickiego, Prymasa Stefana Wyszyńskiego, Wojska Polskiego 41-51.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez rather » 20 Paź 2014, 08:20

Dzięki za zwrócenie uwagi - już poprawiłem
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez mtb » 22 Paź 2014, 10:54

GÓRNAŚ TOMASZ zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 34 KWW Forum
Młody człowiek ambitny znam osobiście nie mogę złego słowa o nim napisać i powiedzieć.
JAKUBOWSKI MICHAŁ PAWEŁ zam. NOWY DWÓR MAZOWIECKI, wiek: 34 KWW Stawiamy na Rozwój.
Młody człowiek bardzo ambitny wstrzelił się w rynek gdy inni zaspali nie mogę o nim złego słowa napisać .

Jedna i druga kandydatura bardzo ciekawa ale czy znajdą czas na to by być radnymi ?
Na jednego z nich zagłosuję . Zaletą Pana Jakubowskiego jest to że portfel wypchany raczej już ma.
Awatar użytkownika
mtb
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 232
Rejestracja: 21 Maj 2012, 17:54

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez Michał Jakubowski » 25 Paź 2014, 21:40

Jako, że pada moje nazwisko to pozwolę sobie na odpowiedź. Znajdę czas - decyzja o tym, aby kandydować była bardzo przemyślana (w zasadzie od poprzednich wyborów, w których nie wziąłem udziału właśnie z uwagi na brak czasu). Moja firma jest na takim etapie rozwoju, że mogę sobie pozwolić na mniejsze w nią zaangażowanie. Do tego sam fakt prowadzenia swojego biznesu pozwala mi na bardziej elastyczne kształtowanie swojego kalendarza.

Osoby, które mnie znają wiedzą również, że jeśli się w coś angażuję, to robię to na 100%. Nie jest to zatem chwilowy kaprys, dążenie za poklaskiem - realnie zależy mi na tym, aby zmienić kilka rzeczy na lepsze i uważam, że moje dotychczasowe doświadczenie może być w tym pomocne.

Co do wypchanego portfela... cóż - urzekło mnie stwierdzenie, które pojawia się na ulotkach wielu kandydatów, więc i ja je powtórzę (a co tam) - jestem niezależny finansowo :lol:. A aby wykazać swoją realną niezależność i to, że nie robię tego dla pieniędzy postanowiłem zrezygnować z CAŁOŚCI wynagrodzenia, które przysługuje radnemu - będziecie mogli mnie z tego rozliczyć.

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez rather » 25 Paź 2014, 23:36

Warto przypomnieć wszystkim radnym, że bycie radnym to służba, a nie praca zarobkowa lub sposób na życie. Niektórzy chyba o tym zapominają i kandydują głównie dla kasy. Efekty później widać...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez Michał Jakubowski » 26 Paź 2014, 00:05

rather napisał(a):Warto przypomnieć wszystkim radnym, że bycie radnym to służba, a nie praca zarobkowa lub sposób na życie. Niektórzy chyba o tym zapominają i kandydują głównie dla kasy. Efekty później widać...


Rather - 100% racji, ale warto zwrócić uwagę na to, aby nie przesadzić w drugą stronę. Ja rezygnuję z wynagrodzenia, bo mogę sobie na to pozwolić. Niemniej jednak nie odbieram prawa do tego wynagrodzenia innym, którzy również mogą traktować swoją funkcję jako misję (i chcę wierzyć, że tak jest) - niemniej jednak wiąże się to z poświęceniem czasu, który często trzeba wygospodarować kosztem pracy zawodowej i pieniądze te stanowią kompensatę ew. strat z tego tytułu.

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez Michał Jakubowski » 30 Paź 2014, 14:49

Witam,

chciałem Was serdecznie zaprosić na spotkanie z kandydatami do Rady Miejskiej startującymi z Osiedla Młodych, tj. Gosią Żamek-Moskwą (okręg nr 1 - ulice Woj. Polskiego 2-20; 33-37, Bursztynowa, Cicha, Dębowa, Diamentowa, Koralowa, Perłowa, Pogodna, Rubinowa, Szmaragdowa, Zielona) Tomkiem Kosmowskim (okręg nr 2 - ulice Baśniowa, Gen. Zygmunta Berlinga, Jasna, Modrzewiowa, Na Skraju, Sadowa, Sosnowa, Willowa, Wiosenna, Wiślana, Wrzosowa, Zacisze, Złota), Włodkiem Laurem (okręg nr 3 - ulice Gen. Władysława Sikorskiego, Młodzieżowa, Wojska Polskiego 29-31) oraz ze mną - Michałem Jakubowskim (okręg nr 4 - ulice Okulickiego, Wyszyńskiego oraz Wojska Polskiego 41-51).

Na spotkanie zaprosiliśmy również obecnie sprawujących mandaty w Radzie Powiatu a jednocześnie kandydatów do nowej Rady - Mariusza Łaszuka (Przewodniczący Rady Powiatu) oraz Mariusza Dudka (Radny Powiatu Nowodworskiego). Mamy nadzieję, że taka formuła pozwoli szeroko spojrzeć na wszystkie problemy naszego osiedla - zarówno te, które leżą w kompetencjach miasta jak i powiatu.

Chcemy się spotkać z Wami - mieszkańcami Osiedla Młodych i pogadać o tym, co można zmienić, jak to zrobić i jak wpisuje się to w nasze propozycje. Chcielibyśmy, aby spotkanie nie miało formuły Wy-my, tylko wspólnej burzy mózgów - dlatego traktujcie to jak na zaproszenie na kawę i pączka do sąsiada, a nie spotkanie wyborcze - dołożymy starań, aby tak właśnie się było.

Do zobaczenia!

Michał Jakubowski

Image
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez L21P3 » 09 Lis 2014, 08:52

Przykro to pisać ale jedno telewizyjne pozdrowienie Rafała Brzozowskiego dla NDM, uroczystość w kościele załatwiło chyba sprawę dla Pani Grażyny. Z tego powodu inni kandydaci są na dalszej pozycji i teraz muszą dowieźć, że potrafią przekonać wyborców do własnych programów i wykazać, że można działać lepiej i bardziej efektywnie.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez Michał Jakubowski » 09 Lis 2014, 09:41

L21P3 napisał(a):Przykro to pisać ale jedno telewizyjne pozdrowienie Rafała Brzozowskiego dla NDM, uroczystość w kościele załatwiło chyba sprawę dla Pani Grażyny. Z tego powodu inni kandydaci są na dalszej pozycji i teraz muszą dowieźć, że potrafią przekonać wyborców do własnych programów i wykazać, że można działać lepiej i bardziej efektywnie.


Cóż - czasami tak to działa. Od razu byłem świadomy, że to będzie niezwykle ciężki okręg właśnie z tego powodu, ale coś trzeba robić - nawet jeśli początki są trudne.

Natomiast korzystając z okazji - dzisiaj od ok. 12 (do ostatniego zainteresowanego) będę w okolicach Lewiatana (Cztery Asy) - będzie można się spotkać i porozmawiać - zapraszam.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez mishel » 09 Lis 2014, 14:00

Jestem wprawdzie jakby średnio uprawniony do zabierania głosu w tej dyskusji, bo nie mam formalnego prawa głosu w NDM (po prostu od 5 lat się nie zameldowałem), jednak okręg wymieniony w tytule wątku jest tym, który mnie najbardziej interesuje ze względu miejsce pobytu.
Pokrótce - przez ostatnie 4 lata nie miałem pojęcia kto reprezentuje osiedle w RM, nawet w trakcie kampanii nie widziałem żadnej oferty kandydatów poza Michałem Jakubowskim .

Także jeżeli chodzi o mnie, gdybym miał prawo głosu w tym okręgu oddałbym głos na wskazanego wyżej kandydata, a co do reklamy umieszczonej w którymś z powyżej zamieszczonych postów, to cóż - w mojej ocenie jest warta tyle, ile muzyka wykonywana przez pozdrawiającego.
Żeby uniknąć ewentualnych nieporozumień - deklaracja hipotetycznego głosu na Michała Jakubowskiego nie wynika z faktu, że jest jedynym kandydatem, którego znam. Jest efektem przemyśleń po lekturze lokalnych forów (dawnego miejskiego, na którego końcówkę się załapałem i obecnego) oraz prasy jak również rozmów z moimi sąsiadami lub osobami dojeżdżającymi razem ze mną codziennie do pracy w Warszawie.

Niestety obecna ekipa w mojej ocenie nie ma pomysłu na rozwój miasta.
mishel
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 56
Rejestracja: 10 Wrz 2011, 12:32
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez midas77 » 09 Lis 2014, 14:23

Zameldowanie a prawo do glosowania w danym obwodzie to dwie różne sprawy. Jeśli Pan chce oddać głos w wyborach samorządowych w NDM to proszę udać się najlepiej w poniedziałek do Urzędu Miasta i złożyć wniosek o dopisanie do spisu wyborców. Kryterium decydującym bowiem jest miejsce stałego zamieszkania a nie zameldowania

W kwestii pani Grażyny nie przeceniajmy gestu jej syna choć ona też ma znaczenie. Zwróćmy uwagę, że ona jest nauczycielem i z racji pracy zawodowej jest zwyczajnie znana dużej części wyborców, których dzieci są bądź byli jej uczniami.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez Chelsea » 09 Lis 2014, 15:04

midas77 napisał(a):Zwróćmy uwagę, że ona jest nauczycielem i z racji pracy zawodowej jest zwyczajnie znana dużej części wyborców, których dzieci są bądź byli jej uczniami.

Pani Grażyna uczyła i uczy nie tylko dzieci wyborców, samych wyborców także uczyła :) Jako nauczycielka pracuje w NDM prawie 30 lat. Była i jest świetnym nauczycielem. Porządna i mądra kobieta. O ile pamięć mnie nie myli to w ostatnich wyborach 2010 roku reprezentowała Platformę Obywatelską. Szkoda, że dziś zasila szeregi WND.
Nadal uważam, że byłaby świetną kandydatką na burmistrza NDM i miałaby szansę wygrać z Kowalskim.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez maja19 » 09 Lis 2014, 15:52

>mishel> napisał " przez ostatnie 4 lata nie miałem pojęcia kto reprezentuje osiedle w RM, nawet w trakcie kampanii nie widziałem żadnej oferty kandydatów poza Michałem Jakubowskim . "
jeśli mieszkasz w Nowym Dworze już 5 lat to dzwię się , że jeszcze nigdy nie kupiłeś żadnej gazety wydawanej w naszym mieście - 2,20 zł chyba Cię stać? a jeśli nie. to w każdym sklepie wykładane są gazety bezpłatne.
Jeśli chodzi o samą kampanię wyborczą, to skrzynki na listy zapełnione są dość obficie i nie ma kłopotu z dostępem do informacji a jeśli piszesz na forum, to jaki problem sprawdzić sobie skład rady miasta czy powiatu i każdego radnego z osobna " CHCIEĆ TO MÓC"
maja19
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 60
Rejestracja: 25 Lis 2011, 20:11

Re: Głosowanie w okręgu 4 - OM Okulickiego, Wyszyńskiego, Woj.Po

Postprzez disturbia » 09 Lis 2014, 16:35

To chyba raczej kandydaci powinni wyjść do wyborców, a nie odwrotnie ;) Debata była taką okazją, ale niektórzy nie skorzystali. Takie mam subiektywne odczucie, że niektórzy nie chcą być w jakikolwiek sposób kojarzeni z forum :? również żałuję, że pani Brzozowska przeszła do WND, mają w końcu kogoś z głową na karku ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Następna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 2 gości