Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez Chelsea » 20 Paź 2014, 06:09

W moim okręgu nr 10 mamy czterech kandydatów do RM:

- Brzeziński Ryszard (WND) doświadczony samorządowiec, jest radnym odkąd pamiętam. Miły starszy pan, który da się lubić. Wiele razy w ciągu roku odwiedza swoich wyborców, rozmawia z nimi, interesuje się ich problemami. Stara się pomagać ... Ma czas na pracę społeczną, żyje blisko ludzi.

- Sokołowska Ewa (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) - miła dziewczyna :) Jest radną od co najmniej dwóch kadencji, nie wiem jakie ma dokonania w pracy w samorządzie ...

- Zenon Stachurski (PIS) - to chyba ten pan od galanterii skórzanej :)

- Podgórski Dariusz (KWW Forum) - a tego pana w ogóle nie kojarzę ... nawet w skrzynkach nie był :)

I jak tu nie głosować na WND ?
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez KGrid » 20 Paź 2014, 07:10

Tak, też mam dylemat jako mieszkaniec nowodworzanki. Na szczęście obecnie mamy wybory większościowe i pomimo że Pan Ryszard reprezentuje WND, to tutaj trzeba przyznać, że jednak ludziom służy, taki ewenement. Jest też przewodniczącym naszego osiedla.

I chyba skłaniałbym się ku tej kandydaturze.

Ewentualnie Pan Zenon, który 4 lata temu o mały włos do RM nie wszedł. Niedawno odwiedził mnie w domu i ma przyjść niebawem porozmawiać jeszcze o swojej kandydaturze - czego nie robi nikt inny.

A Pan Podgórski, wydaje mi się że kojarzę człowieka z widzenia, ale nawet nie potrafię wytłumaczyć.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez KaloNDM » 20 Paź 2014, 07:54

Chelsea napisał(a):Brzeziński Ryszard (WND) doświadczony samorządowiec, jest radnym odkąd pamiętam. Miły starszy pan, który da się lubić. Wiele razy w ciągu roku odwiedza swoich wyborców, rozmawia z nimi, interesuje się ich problemami. Stara się pomagać ... Ma czas na pracę społeczną, żyje blisko ludzi.

- Sokołowska Ewa (KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa) - miła dziewczyna :) Jest radną od co najmniej dwóch kadencji, nie wiem jakie ma dokonania...

I jak tu nie głosować na WND ?

To jest właśnie typowe myślenie osób, które nie znają dokonań obecnych radnych...
Znają ich tylko z widzenia i przemawia do nich to, że są mili i interesują się mieszkańcami...
Sorki... To nie jest szpila Chelsea ale do mnie Twoje argumenty nie trafiajÄ….
Też jestem mieszkańcem Nowodorzanki.
Napisz mi konkrety... Co w/w radni zrobili? Jakie mają osiągnięcia przez lata swojego zasiedzenia?

Po co mam głosować na radnych z ekipy WND i w ogóle na jakiegokolwiek z obecnej kadencji, którzy jako radni nic nie mogą?
O co mi chodzi?
Pisałem o tym na forum ale jako przykład przytoczę cytat wpisu Waldemara Gajewskiego, z tematu "Lokalna społeczność":
Waldemar Gajewski napisał(a):Dla lokalnej społeczności wystawianie oceny radnemu czy też ocenić dokonania Rady obecnej kadencji w naszym mieście będzie trudne. Jak wiadomo projekty uchwał według artykułu nr. 32 Regulaminu prac Rady Miejskiej uchwalonego w czerwcu 2004r. nr. uchwały XXII/226/2004 w naszej gminie przygotowuje Burmistrz, natomiast komisje stałe Rady co najwyżej mogą opiniować autorskie projekty uchwał. Rada Miejska na sesjach uchwala w/w uchwały i od razu przekazuje do realizacji autorowi (czyt. Burmistrz w 3 osobach).


Nie potrzebne mi - jako mieszkańcowi - są w RM ludzie, którzy na sesjach zachowują się jak tresowane małpki burmistrza :evil:

Może i nie ma sensownego kandydata na radnego...
Lecz jestem zdania, że trzeba dać szansę nowym.

Może i Kowalski nie jest zagrożony i pewnie przetrwa następną kadencję lecz by zrobić rewolucję w Radzie Miasta, trzeba doprowadzić do tego, aby nowi radni weszli w skład rady większością z jednego stowarzyszenia!

Tylko w ten sposób widzę walkę z betonem Kowalskiego :evil:
Nie miałby wtedy "swoich" ludzi z WND, tylko nowych, których musiałby się słuchać.
Mam nadzieję, że tak będzie i pierwszym działaniem nowych radnych będzie zmiana beznadziejnej uchwały :evil:

Bo jeżeli nie, to po co nam w ogóle Rada Miejska, która stwarza tylko pozory...
Nie żal Wam pieniędzy, które przez 10 lat wpompowaliście w ich diety?! :evil:
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 20 Paź 2014, 08:27

KaloNDM dokładnie TAK!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!!
Gdzie są spełnione zasady demokracji skoro jeden organ jakim jest Burmistrz może przedkładać projekty uchwał ? Ustawa pozwala na szersze rozwiązania. Dlaczego Nowodworzanie z tym się zgadzają ????? Znam Nowodworzankę, moja babcia tam mieszka od zakończenia II wojny światowej. Dziadek (śp) pochodził z NDM. Baraki przy ul. Długiej nie mają prawa stać a co gorsze przesiedlani do nich są młodzi mieszkańcy z noworodkami!!! Przecież to nawet nie standard lokalu komunalnego a z nazwy lokalem komunalnym są. Pan Zenon - porządny człowiek.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez Chelsea » 20 Paź 2014, 12:46

KGrid napisał(a):Ewentualnie Pan Zenon, który 4 lata temu o mały włos do RM nie wszedł. Niedawno odwiedził mnie w domu i ma przyjść niebawem porozmawiać jeszcze o swojej kandydaturze - czego nie robi nikt inny.

Dobrze by było, gdyby Pan Zenon pamiętał też o swoich potencjalnych wyborcach mieszkających po drugiej stronie Morawicza.
Zapraszamy w rejony ulic: Dobrej, Małej i Miłej.

KaloNDM napisał(a):To jest właśnie typowe myślenie osób, które nie znają dokonań obecnych radnych...
Znają ich tylko z widzenia i przemawia do nich to, że są mili i interesują się mieszkańcami...
Sorki... To nie jest szpila Chelsea ale do mnie Twoje argumenty nie trafiajÄ….
Też jestem mieszkańcem Nowodorzanki.

Kalo NDM, stwierdzenie w moim poście "I jak tu nie głosować na WND" było nieco prowokacyjne ... I chyba udało mi się akurat Ciebie sprowokować do odpowiedzi :) Mam nadzieję, że nie masz mi za złe.
Ale udzieliłeś wyczerpującej odpowiedzi na pytanie: Czym się powinniśmy kierować wybierając naszych radnych ?
Zgadzam się z Tobą w 100%. Przede wszystkim radny musi być skuteczny w swoim działaniu. Nie może być radnym-bezradnym.
Dobrze by było, gdyby radni na koniec swojej kadencji składali jakieś sprawozdania - w jakim stopniu wywiązali się ze swoich obietnic etc.
Byłby to wyraźny ukłon w stronę swoich wyborców. Nic nie zrobił - nie nadaje się. Proste.

KaloNDM napisał(a): Napisz mi konkrety... Co w/w radni zrobili? Jakie mają osiągnięcia przez lata swojego zasiedzenia?

I tu jest problem ;) , bo nic nie zrobili.
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez KaloNDM » 26 Paź 2014, 12:47

Chelsea napisał(a):Kalo NDM, stwierdzenie w moim poście "I jak tu nie głosować na WND" było nieco prowokacyjne ... I chyba udało mi się akurat Ciebie sprowokować do odpowiedzi :) Mam nadzieję, że nie masz mi za złe.

Hmmm... Było prowokacyjne i udało się Tobie ;) Nie gniewam się... niby na co? :)
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Głosowanie w okręgu 10 - Nowodworzanka, Mała i Miła

Postprzez KGrid » 26 Paź 2014, 19:55

A widzieliście może "u nas" jakiekolwiek plakaty wyborcze, albo uaktywniony ruch kandydatów? Mówiłem, że Pan Zenon chodzi po domach prezentując swoją kandydaturę, coś poza tym?
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08


Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości

cron