Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez shad0w99 » 25 Paź 2014, 18:31

Dzisiaj około godziny 13 w NOKu odbyło się spotkanie KWW Stawiamy na rozwój. Na spotkaniu podczas którego przedstawieni zostali kandydaci do rad miast m.in. Nowy Dwór Mazowiecki, Zakroczym, Nasielsk,.. byli również obecni przedstawiciela naszego forum oraz gazety Goniec Lokalny.
Stawiamy na rozwój oprócz tego, że przedstawili się jako młodsza alternatywa (ze względu na średni wiek osób startujących) która mogła by wymienić aktualnie zasiadającą w radzie kadrę.
Cele dla naszej gminy:
- wprowadzenie wspólnego biletu - co miało by pozwolić na łatwiejszy dojazd do pracy/szkoły mieszkańców oraz wpłynąć pozytywnie na rozwój lokalnego rynku pracy (przedsiębiorców).
- opracowanie koncepcji architektonicznej rozwoju centrum
- zagwarantowanie stabilnego rozwoju Szpitala powiatowego wraz z SORem. Poprawę działania szpitala.
- lepszy kontakt z mieszkańcami - padały propozycję np. sesji rady transmitowanych na YouTubie.

Padła też odpowiedź na ważne pytanie, "Dlaczego nie wystawili kandydata na burmistrza?".
Odp w dużym skrócie. Ponieważ nie znaleźli odpowiedniego kandydata.


Nie jestem pewny czy wspólny bilet wpłynął by pozytywnie na lokalnych przedsiębiorców bezpośrednio bo można wtedy powiedzieć, że Warszawa będzie jeszcze bliżej, a zatem jej atrakcje i oferta zamiast naszej lokalnej, ale może.. . Jednak jako osoba codziennie dojeżdżająca do Warszawy pomysł uważam za pozytywny.

PS
Jeśli chodzi zaś o reklamy na słupach z oświetleniem miejskich KWW Stawiamy na Rozwój posiada zgodę od naszego burmistrza na umieszczenie tam swoich plakatów więc pewnie niedługo zobaczymy też ich plakaty a nie tylko WND. Nie wiem jak pozostałe komitety wyborcze, ale to już wiadomo indywidualna sprawa.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 25 Paź 2014, 20:31

Witam,

przede wszystkim - bardzo dziękujemy za Waszą obecność - uważamy, że o losach naszego miasta powinni decydować wszyscy dlatego tak bardzo zależy nam na rozmowie. Dlatego też na naszych sztandarach niesiemy hasło "Oddamy miasto mieszkańcom!". Nie jest to tylko obietnica, ale konkretny, spójny pomysł związany z tym, aby wciągać lokalne społeczności do współdecydowania (chociażby przez budżet obywatelski) o rozwoju ich najbliższego otoczenia poprzez budżet obywatelski; chcemy ograniczać decydowanie zza biurka, stawiamy na równomierny rozwój całego miasta ze wszystkimi jego dzielnicami (a wszyscy wiemy jak z tym jest). Pokazujemy to już teraz - jako pierwsi deklarujemy, że weźmiemy udział w Debacie Nowodworskiej organizowanej przez Stowarzyszenie Europa i My pod patronatem wszystkich nowodworskich mediów drukowanych - informacje o tym znajdziecie tutaj:
https://www.facebook.com/events/357657864394038/
również sami będziemy organizować spotkania z mieszkańcami (na które już teraz zapraszamy!), aby mogli poznać lepiej nas i nasze pomysły, ale również pogadać o potrzebach i oczekiwaniach. Będziemy to robić lokalnie, aby rozmawiać o konkretach - o dziurze na najbliższej ulicy, o brakującej ławce czy zaniedbanym placu zabaw.

Celem spotkania było przedstawienie naszych kandydatów - w szczególności, że proponujemy wiele nowych twarzy (w tym moją skromną) i chcieliśmy, abyście mogli poznać nas lepiej, w szczególności, że wszyscy kandydaci mają niebagatelne życiorysy i osiągnięcia, każdy z nas ma bagaż doświadczeń, które chce i może wykorzystać na rzecz nas wszystkich.
Liczymy, że to jest dużo ważniejsze niż zalewanie mieszkańców plakatami (choć i w tym zakresie działamy aktywnie - nasze plakaty pojawiają się na klatkach spółdzielni Dążność, każdy z nas prowadzi akcję ulotkową - jeśli ktoś ma nas dosyć, to od razu przepraszam). Jesteśmy przekonani, że mieszkańcy Nowego Dworu zagłosują rozsądnie i dostrzegą naszą ofertę i zaangażowanie.

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez disturbia » 25 Paź 2014, 21:06

Czy w debacie będą też uczestniczyć kandydaci z innych komitetów, czy jest to tylko debata KWW Stawiamy na Rozwój?
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 25 Paź 2014, 21:16

To jest debata, która jest organizowana przez niezależne stowarzyszenie Europa i My, z którym KWW Stawiamy na Rozwój nie ma nic wspólnego. Zaproszenie na debatę otrzymaliśmy od Gazety Nowodworskiej i uważamy, że to świetny pomysł dlatego chcemy się włączyć w jej propagowanie. Z tego co się orientuję, zaproszenia dostały wszystkie komitety, które zarejestrowały kandydatów w co najmniej 50% okręgów - czyli (kolejność alfabetyczna) - KWW Forum, KW Mazowiecka Wspólnota Samorządowa, KW Prawo i Sprawiedliwość, KWW Stawiamy na Rozwój, KW WND. Czy przybędą i będą chcieli dyskutować? Ja mam szczerą nadzieję, że tak - ale pytanie to należy kierować do nich, nie do nas.

Jeśli natomiast chodzi o spotkania lokalne - te są organizowane przez nas i w nich będziemy chcieli rozmawiać z mieszkańcami ale oczywiście zapraszamy naszych rywali, bo nie traktujemy ich jako przeciwników - razem chcemy rozwijać miasto - mamy nadzieję, że nasza wiedza i kompetencje są odpowiednie i da się je wykorzystać.

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez k.nowak32 » 25 Paź 2014, 21:19

shad0w99 napisał(a):Nie jestem pewny czy wspólny bilet wpłynął by pozytywnie na lokalnych przedsiębiorców bezpośrednio bo można wtedy powiedzieć, że Warszawa będzie jeszcze bliżej, a zatem jej atrakcje i oferta zamiast naszej lokalnej, ale może.. . Jednak jako osoba codziennie dojeżdżająca do Warszawy pomysł uważam za pozytywny.

NDM będzie wtedy bardziej pełnoprawną częścią aglomeracji. Korzyści:
- wzrost zainteresowania osiedlaniem na terenie NDM = wzrost mieszkańców = dalszy rozwój usług
- otwarcie na mieszkańców Warszawy - "Warszawa" lubi wyjeżdżać na weekend za miasto, jeżdżą nad Zegrze, coraz więcej odkrywa też Twierdzę - jednak tereny w strefie biletów ZTM są bardziej atrakcyjne w postrzeganiu Warszawiaków, głównie ze względów ekonomicznym,
- Wspólny Bilet zapewne będzie obowiązywał na razie tylko na bilety okresowe więc dotyczy głównie osób które już dojeżdżają do Warszawy, sprawi, że zostanie im w kieszeni miesięcznie lekko licząc 200 zł, które można wydać na co innego w NDM,
- wymusi większą konkurencyjność ze strony przewoźników autobusowych, którzy jeśli będą chcieli przetrwać będą musieli obniżyć ceny biletów, lub skupić się na dowożeniu ludzi z terenów podmiejskich do NDM (upadająca komunikacja podmiejska na terenie naszego powiatu to czynnik bardzo hamujący rozwój rynku nowodworskiego, ponieważ w weekendy nie ma jak docierać do NDM z okolicznych miejscowości. Kto nie ma albo nie chce jechać własnym autem jest w weekendy odcięty od usług, gastronomii w NDM).
- Legionowo - mieszkańcy Legionowa w ramach posiadanych biletów ZTM mogliby za darmo dojeżdżać również do NDM, to dużo szansa na potencjalnych klientów i powiększenie rynku zbytu (o ile ktoś przygotuje dobrą ofertę). Koszty dojazdu będą zerowe, a czas przejazdu bardzo atrakcyjny wynoszący od 9 do 12 minut (tyle samo trzeba jechać z Twierdzy do centrum NDM). Legionowo i Nowy Dwór mają szansę stworzyć małe duopolis w północnej części aglomeracji.
k.nowak32
Maxi Użytkownik
Maxi Użytkownik
 
Posty: 690
Rejestracja: 21 Lut 2011, 09:51

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 25 Paź 2014, 21:25

k.nowak32 napisał(a):NDM będzie wtedy bardziej pełnoprawną częścią aglomeracji. Korzyści:


Aż chciałoby się kliknąć LUBIĘ TO :) Temat nie jest prosty, bo są to istotne koszty, ale ja również jestem przekonany, że one wrócą - chociażby w te sposoby o których wspomniał k.nowak32, ale nie tylko. To pozwoliłoby nie tylko na eksportowanie mieszkańców do Warszawy, ale również przyciąganie nowych osób do naszego miasta, bez wątpienia również istotnie wpłynęłoby na biznes.

Pozdrawiam,
Michał Jakubowski
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez KaloNDM » 28 Paź 2014, 00:17

Też byłem na tym spotkaniu i tak w gwoli ścisłości... to była konferencja prasowa :D
Przedstawiam to, co dostałem do zapoznania się.

Powiatowy Program Wyborczy KWW Stawiamy na Rozwój.
Załączniki
1.jpg
2.jpg
3.jpg
4.jpg
5.jpg
6.jpg
7.jpg
8.jpg
9.jpg
10.jpg
11.jpg
12.jpg
13.jpg
14.jpg
15.jpg
16.jpg
17.jpg
18.jpg
19.jpg
20.jpg
21.jpg
22.jpg
23.jpg
24.jpg
25.jpg
You take the blue pill, the story ends, you wake up in your bed and believe whatever you want to believe. You take the red pill, you stay in Wonderland and I’ll show you how deep the rabbit hole goes. http://pl-pl.facebook.com/KaloNDM1972/
Awatar użytkownika
KaloNDM
Moderator historii
Moderator historii
 
Posty: 1387
Rejestracja: 29 Lip 2011, 07:55
Miejscowość: Nowy Dwór Mazowiecki
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez disturbia » 28 Paź 2014, 00:30

@Shadow99 skoro już Cię wzięto za konkurencję, to może powinieneś pójść za ciosem za 4 lata? ;)
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 12:57

Nie chcę być uszczypliwy, ale strzałki z tego logo to już gdzieś widziałem :lol:
http://zestrony.pl/WordPress/logo-prezydencji-polski-w-ue/
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 15:31

midas77 napisał(a):Nie chcę być uszczypliwy, ale strzałki z tego logo to już gdzieś widziałem :lol:
http://zestrony.pl/WordPress/logo-prezydencji-polski-w-ue/


Skoro luzujemy atmosferę to od siebie - ja też te strzałki gdzieś widziałem - one są wszędzie! :)
http://pl.123rf.com/photo_14760785_strza%C5%82ki-w-kszta%C5%82cie-gwiazdy-wektor-logo.html
http://pixers.pl/fototapety/abstrakcyjne-strzalki-logo-36139794
http://pl.123rf.com/photo_24190600_czerwone-ilustracje-strza%C5%82ek-wektor-w-3d-postaci,-ekonomicznych-poj%C4%99%C4%87..html?term=skok%20do%20wody (proszę zwrócić uwagę na ich kolor - to nie jest przypadek)
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Spotkanie KWW Stawiamy na Rozwój 25.10.2014

Postprzez babos » 19 Lut 2024, 12:56

Które sale konferencje w mazowieckim zapewniają solidny standard?
Mówi Wam to coś - https://www.konferencje.pl/mazowieckie/ - któreś z tych miejsc?
Bardzo ważna jest jakość, ale też nie mamy budżetu z gumy. Optymalnie, aby to miało sensowne połączenie ceny i dobrego standardu.
Co proponujecie?
babos
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 114
Rejestracja: 02 Sie 2019, 07:21
Płeć: mężczyzna


Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 4 gości

cron