Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 27 Paź 2014, 14:36

rather napisał(a):W tym i innych wątkach proszę o zadawanie konkretnych pytań i w miarę możliwości w mniej emocjonalny sposób. Jeśli chcecie wyrazić dezaprobatę dla programu kandydata - można to zrobić 16-ego listopada podczas głosowania.


Dzięki, chociaż potrafię się obronić sam. A to, że ktoś pyta ekspresyjnie - w porządku, to są ważne sprawy, więc emocjonują. Wg mnie to dużo lepiej niż gdyby nikogo to nie obchodziło. Ja odbieram to jako zaangażowanie, które mnie cieszy (zresztą - obserwuję Wasze forum od dłuższego czasu - liczonego w latach i mam do Was ogromny szacunek; jesteście ekipą, która za dziękuję (a często i nie) chce się organizować, chce zmieniać rzeczywistość - nie ma wielu takich ludzi!).

Dlatego też moja deklaracja - w którymś z wątków wspominacie, że szukacie reklamodawców, którzy wsparliby utrzymanie strony (domena, serwer etc.). Deklaruję, że jedna z moich firm będzie sponsorować zakup:
a) domeny,
b) udostępni miejsce na jednym z naszych serwerów,
c) certyfikatu SSL (aby każdy czuł się bezpieczniej - zresztą google lada moment zacznie dużo bardziej promować takie strony w wynikach wyszukiwania)
dla Waszego forum. Nie oczekuję nic w zamian. Propozycja jest aktualna do czasu, aż uda mi się doprowadzić do wskrzeszenia forum na stronie miasta. Jeśli to Was interesuje - proszę administratora o kontakt na priv - dogadamy szczegóły.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez midas77 » 27 Paź 2014, 14:52

Wygląda na to że ma Pan wizję Rady Miejskiej NDM jako gremium czekające na "dobre pomysły". Gratuluję dobrego samopoczucia. O naiwności nie wspomnę. Sądzi Pan zatem że to towarzystwo od Kowalskiego czeka tam ciemne na Pańskie "dobre pomysły" niczym pracownicy Urzędu Miasta na "dobrego sternika" w postaci Marcina Ozdarskiego, jak to on sam ujął na swoim blogu. Łatki partyjne wbrew temu co Pan pisze mają znaczenie. Jeśli SLD jest w NDM tak słabe, że nie wymaga żadnej współpracy od osób, które z jego szyldu startują to nie oczekuję po takim ugrupowaniu żadnego działania a jedynie przetrwanie do lepszych czasów. Jeśli Pan zamierza przy najbliższej okazji "podać dłoń WND" to będzie najlepszy prezent dla Kowalskiego, jeśli oczywiście nie będzie miał wystarczająco dużo szabel w Radzie. W przeciwnym wypadku może Pan odgrywać rolę przysłowiowego kwiatka na kożuchu.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 27 Paź 2014, 17:31

midas77 napisał(a):Wygląda na to że ma Pan wizję Rady Miejskiej NDM jako gremium czekające na "dobre pomysły". Gratuluję dobrego samopoczucia. O naiwności nie wspomnę. Sądzi Pan zatem że to towarzystwo od Kowalskiego czeka tam ciemne na Pańskie "dobre pomysły" niczym pracownicy Urzędu Miasta na "dobrego sternika" w postaci Marcina Ozdarskiego, jak to on sam ujął na swoim blogu. Łatki partyjne wbrew temu co Pan pisze mają znaczenie. Jeśli SLD jest w NDM tak słabe, że nie wymaga żadnej współpracy od osób, które z jego szyldu startują to nie oczekuję po takim ugrupowaniu żadnego działania a jedynie przetrwanie do lepszych czasów. Jeśli Pan zamierza przy najbliższej okazji "podać dłoń WND" to będzie najlepszy prezent dla Kowalskiego, jeśli oczywiście nie będzie miał wystarczająco dużo szabel w Radzie. W przeciwnym wypadku może Pan odgrywać rolę przysłowiowego kwiatka na kożuchu.


Mamy inne poglądy. Co do słabości SLD - cóż bez wątpienia jest słabe (i dobrze!), bo z tego co się orientuję nie wystawia swojej listy w wyborach do rady miejskiej . My natomiast mamy ludzi z różnych środowisk - jest Mariusz Dudek, który zakładał WND i przegonił z miasta SLD. Czy on jest z SLD? Jest Tomek Kosmowski - czy on jest z SLD? Mógłbym wymieniać długo. Jest natomiast Włodek Laur - który potrafi zarządzać wspólnotą jak nikt inny - pokażcie mi lepiej utrzymany budynek na Osiedlu Młodych od Młodzieżowej 7. Czy jest z SLD? Szczerze - nie wiem czy należy do SLD, choć wydaje mi się, że tak; ale to jest bez znaczenia na tym poziomie pełnienia służby publicznej.

Co do oczekiwania na dobre pomysły - może nie siedzą i nie czekają na nie jak na "dobrego sternika", ale jeśli zabraknie im jednego głosu do uchwalenia budżetu, to prawdopodobnie będą musieli ich wysłuchać (czy im się to będzie podobać, czy nie). Dlatego też upatruję dużą szansę w rozpoczęciu procesu zmian właśnie od zmian w radzie - jeśli udałoby się doprowadzić do tego, że WND nie ma większości, to pojawia się szereg bardzo interesujących możliwości. Nie podoba Wam się jak jest obecnie? To pomóżcie nam to zmienić.

A czy jestem naiwny? Proszę być przekonanym, że w trakcie zdobywania doświadczenia w biznesie osiągałem wiele celów, które mogły wydawać się nie realne, właśnie dlatego, że potrafiłem rozmawiać ze wszystkimi i godzić różne poglądy (chociażby działam z sukcesami na rynku, na którym za konkurencję mam firmy o kapitale i możliwościach nieporównywalnych do tych, którymi dysponuję ja - a gdy zaczynałem wiele osób mówiło, że porywam się z motyką na słońce).
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 11:17

Nie mam nic przeciwko temu, by pan Laur wzorcowo zarządzał jakąś wspólnotą, nie podważam sukcesu pana Dudka w tworzeniu WND widzę na własnej skórze ów "sukces". Tylko co to ma do rzeczy? Nie zgodzę się tylko ze stwierdzeniem, że SLD zostało przepędzone z miasta. Otóż nie. Dosłownie i w przenośni siedzi nadal i ma się świetnie. Oczywiście problem jest znacznie szerszy niż nasza nowodworska społeczność, dotyczy całego kraju i jest skutkiem braku rozliczenia i pociągnięcia do odpowiedzialności notablów, którzy z bolszewickiego nadania dzierżyli tutaj władzę, ale to temat na osobną dyskusję.

SLD mimo "bagażu" spuścizny po PZPR wróciło do władzy na wielu szczeblach co, przynajmniej w moim przekonaniu winno być porównywalne z hipotetycznym przejęciem władzy przez neonazistów w Niemczech. Nikt tak jednak nie próbuje porównywać tego wydarzenia. Niemniej jednak społeczność nowodworska, zdaniem pana Jakubowskiego przepędziła tę "odmłodzoną PZPR" z nowymi hasłami i nowymi twarzami, które w kwestii stosunku do interesu społecznego jak się okazuje nie zmieniło się wcale i zasłużenie przegrało wybory. I co? I po władzę sięgnęli "młodzi" "niezależni" "energiczni" "przystojni" i nic więcej. Zwyczajnie generacja najmłodszego PZPR-u zastąpiona została ich "ideologicznymi dziećmi". Oczywiście problem jest szerszy, bo występuje w skali kraju. Dla dokładniejszego zrozumienia obrazu. Donald Tusk nie należał nigdy do PZPR podobnie jak i Jacek Kowalski ale ideologicznie i mentalnie doskonale wpasowali się w pokolenie "młodych" "przedsiębiorczych" "niezależnych", które wykreowała dekada Jaruzelskiego a korzeniami sięga do dekady Gierka. W wielkim skrócie "idea" tego pokolenia sprowadzała się do "porzucenia budowy socjalizmu" na rzecz "robienia interesów". Proszę zwrócić uwagę, że wszystkie współczesne nam największe fortuny różnych Walterów, Solorzów, Czarneckich, Kulczyków itp. mają korzenie właśnie w dekadzie Jaruzelskiego i to w ścisłym powiązaniu ze służbami specjalnymi. Przy tym społeczeństwu podle wmówiono, że ma alternatywę wzajemnie wykluczających się perspektyw, że albo zajmie się historią, pamięcią narodową, rozliczeniem przeszłości albo będzie się bogacić. Jak widać bogactwa nie osiągnęliśmy a zbrodniarze i pospolici złodzieje zyskali bezkarność.

Logika wskazywałaby bowiem, że jeśli odzyskaliśmy niepodległość to wracamy do tradycji Niepodległej. Nic takiego się jednak nie stało. Zmieniło się o tylko tyle, "ojcowie ideologiczni" najmłodszej generacji PZPR zburzyli świątynię w Twierdzy a ich "dzieci" zamawiają, co prawda Mszę św. ale odprawianą pod sowieckimi armatami (dla niepoznaki nazywanymi pomnikiem obrońców Modlina) a ich dzieci demolują krzyż upamiętniający bezprzykładne męstwo i oddanie Ojczyźnie Powstańców. A gdzie restytucja pamięci właśnie o Powstańcach Styczniowych, którzy spoczywają na Cmentarzu Fortecznym i o tych, których nawet miejsca pochówku nie znamy? Gdzie pamięć o Bohaterach wojny polsko-bolszewickiej? We wrześniu minęła 90 rocznica śmierci Płka Edwarda Malewicza, pierwszego komendanta Twierdzy. I co? I nic. Cisza. Zatem ideologicznie tkwimy nadal w PRL, którego zbrodniarze cieszą się wolnością, wysokimi emeryturami i zaszczytami nawet na pogrzebach a żołnierze Niepodległej umierają w zapomnieniu na obczyźnie. Dla przykładu w miniony piątek zmarł w domu opieki w Wielkiej Brytanii ostatni żołnierz Mjra "Hubala".

Czy te sprawy dotyczą samorządu? Dotyczą i to bardzo. Wystarczy wspomnieć, że samorząd Działdowa zdążył uhonorować już niemieckich zbrodniarzy a zaglądając na własne podwórko widzimy, że na Cmentarzu Fortecznym miejsce pochówku SS-manów jest lepiej utrzymane niż groby naszych bohaterów. Pamięć narodowa zaś jest najistotniejszym czynnikiem pobudzającym do działania na rzecz wspólnoty, na każdym szczeblu. Tymczasem zamiast odbudowy tej pamięci tworzymy totalnie zakłamaną wersję historii dość skutecznie wspieraną na szczeblu właśnie samorządowym. Stąd pan Szmytkowski do szkoły zapraszał na spotkania z uczniami np. Tadeusza Mazowieckiego, który winien być oceniany przez historię na poziomie zbliżonym do Jerzego Urbana (inna rzecz, że nawet tego osobnika próbuje wsadzić się na piedestał autorytetu), przyłączając się jednocześnie do przemilczania takich osób jak np. Jan Olszewski, którego postać należy do najjaśniejszych punktów fatalnego 25-lecia. To oczywiście było dla ambitniejszych uczniów. Dla mniej ambitnych pan Szmytkowski w swojej szkole serwuje propozycje z poziomu rynsztoka, z występami "artystycznymi" najmłodszych dzieci, w których "wielbione" są nazwiska pana Kowalskiego i właśnie pana Szmytkowskiego. Z tego co wiem to dziecko pana Szklarskiego uczęszcza do tejże szkoły a jakoś nie zauważyłem by ten w swoim programie miał, nawet z tego względu, jakieś propozycje w tej materii.

Na koniec. Twarz "wypędzonego" nowodworskiego SLD oglądamy jako "jedynkę" do sejmiku wojewódzkiego, od którego partia ta wcale się jak widać nie odcięła a wręcz przeciwnie wyniosła go chyba najwyżej jak tylko mogła w tych wyborach. Pan Jakubowski jest zachwycony ludźmi tego właśnie SLD tworząc jednak ponoć odrębną inicjatywę angażuje kogoś kto współtworzył WND, które okazało się ideologicznie i mentalnie innym wcieleniem właśnie tegoż SLD. Silne patologią WND nie pozwoli wysadzić się jeszcze z siodła, więc słabe SLD pod przykrywką lokalnego szyldu "Stawiamy na Rozwój" usiłuje sięgnąć po te resztki elektoratu, które Kowalskiego ma już dość, ale tak by specjalnie nie drażnić tego ostatniego i móc w spokoju przetrwać do czasu, gdy WND "podwinie się noga" i wówczas takie "Stawiamy na Rozwój" a może jeszcze pod innym sztandarem, ale w rzeczywistości środowisko SLD w glorii "odnowiciela" wkroczy do Urzędu Miasta przywracając porządki z okresu.... pana Papugi.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 28 Paź 2014, 15:21

midas77 napisał(a):Na koniec. Twarz "wypędzonego" nowodworskiego SLD oglądamy jako "jedynkę" do sejmiku wojewódzkiego, od którego partia ta wcale się jak widać nie odcięła a wręcz przeciwnie wyniosła go chyba najwyżej jak tylko mogła w tych wyborach. Pan Jakubowski jest zachwycony ludźmi tego właśnie SLD tworząc jednak ponoć odrębną inicjatywę angażuje kogoś kto współtworzył WND, które okazało się ideologicznie i mentalnie innym wcieleniem właśnie tegoż SLD. Silne patologią WND nie pozwoli wysadzić się jeszcze z siodła, więc słabe SLD pod przykrywką lokalnego szyldu "Stawiamy na Rozwój" usiłuje sięgnąć po te resztki elektoratu, które Kowalskiego ma już dość, ale tak by specjalnie nie drażnić tego ostatniego i móc w spokoju przetrwać do czasu, gdy WND "podwinie się noga" i wówczas takie "Stawiamy na Rozwój" a może jeszcze pod innym sztandarem, ale w rzeczywistości środowisko SLD w glorii "odnowiciela" wkroczy do Urzędu Miasta przywracając porządki z okresu.... pana Papugi.


Chyba przesadzamy. Dudek stworzył WND i odniósł sukces, jednak stwierdził, że ten sukces został źle wykorzystany, że wszystko poszło nie tak jak miało i dlatego się od tego odciął. Mógł sobie tam siedzieć - miałby zagwarantowane miejsce na liście i prawdopodobnie 100% gwarancję sukcesu wyborczego. Wolał jednak pójść na przekór, ścieżką, która jest dużo trudniejsza i utworzyć coś nowego, co będzie stawiać na pierwszym miejscu ideały - znalazł do tego ludzi, zmobilizował do działania, uwolnił ich energię. Czy można mu czynić z tego zarzut? Ja uważam wręcz przeciwnie.

Natomiast odbiegamy trochę od tematu - ja jestem kandydatem do RADY MIEJSKIEJ. Nie do sejmiku wojewódzkiego. Nie do powiatu. Do rady miejskiej. W radzie miejskiej głosujemy w okręgach jednomandatowym - oddając swój głos na mnie, wybieracie mnie a nie.... <- tutaj wstawcie sobie dowolne nazwisko.

Jak sam Pan zauważył, to, że do władzy doszło WND, które mentalnie działa tak jak byli aparatczycy, nie było związane z takim czy innym szyldem. Dlatego uważam, że obarczanie mnie odpowiedzialnością za błędy Mazowieckiego, a już w szczególności Gierka i Urbana to chyba przesada (gdy oni byli u władzy - to w przypadku pierwszego nie było mnie na świecie, w przypadku drugiego robiłem w pieluchy). Ja osobiście wolę wybrać rozsądnego radnego, który ma związki z SLD, niż nierozsądnego, który wywodzi się z ROP. Dlatego też głosujmy na konkretne osoby, programy, pomysły i ciągle patrzmy na ręce, aby władza ich nie wypaczyła - tego oczekuję od Was, jeśli mi zaufacie. Nie dorobiłem się na żadnym państwowym majątku, do wszystkiego doszedłem własną, ciężką pracą, więc równanie mnie z osobami, które zrobiły to nie uczciwie jest nie fair. Nie zauważyłem też aby Pan Laur opływał w jakieś luksusy, mieszkał w willi z basenem - żyje sobie godnie (więc nie będzie radnym dietetycznym - spokojnie da sobie radę i bez tego), ale bez przepychu - nie "nakradł" się, jak próbujesz to zarzucić - znam go 25 lat i zawsze był otwarty na ludzi, starał się zmieniać swoje otoczenie na lepsze - z niezłymi skutkami. Wg mnie to rękojmia tego, że warto powierzyć mu zaszczyt reprezentacji mieszkańców.

Pamięć historyczna jest bardzo ważna. Nie może jednak być pretekstem do tego aby burzyć a nie budować.

I na koniec krótkie podsumowanie, dla osób, które nie lubią długich tekstów:
1. Stawiamy na Rozwój to nie SLD, PZPR, PZPN, PKP ani nawet SKO.
2. Nie sympatyzuję z SLD, nigdy nie byłem i nie będę jego członkiem.
3. Dzięki temu, że mamy możliwość głosowania w okręgach jednomandatowych, wybierajmy ludzi - ich dotychczasowe doświadczenie, umiejętności i osiągnięcia, a nie plakietki, które ktoś próbuje im (w moim przypadku - na siłę) przykleić.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 21:34

Jaką mam gwarancję, że kolejny sukces pana Dudka znów nie zostanie wykorzystany jak poprzedni?

Nie wiem na jakiej podstawie wysnuł Pan wniosek, że zrzucam Panu Laurowi iż ten się "nakradł". Zarzucam całemu środowisku SLD między innymi promocję takich osób jak Jerzy Urban czy Wojciech Jaruzelski, którymi winien zająć się rzetelny wymiar sprawiedliwości. Pan z kolei swoją postawą uwiarygadnia to środowisko jako człowiek sukcesu.

Natomiast co do uczciwości kandydatów z Pańskiego ugrupowania to są Pańskie słowa"
Celna uwaga - ten zarzut pojawia się wielokrotnie i obiecuję, że nie będzie dla mnie miało znaczenia przynależność do takich czy innych organizacji. Trudno jednak abym odpowiadał za zobowiązania innych osób, choć próbowałem ustalić jak to szczegółowo wygląda w przypadku członków Stawiamy na Rozwój i nie udało mi się do tego dojść (liczę tutaj na Waszą pomoc - być może nie byłem odpowiednio zdeterminowany?).

Wydaje mi się jednak że takie wątpliwości winny być rozwiane przed zarejestrowaniem listy a nie przekładane na okres po wyborach.

Totalnie nie zrozumiał Pan mojego wywodu na temat obciążeń z PRL. Nie zarzucam młodym działaczom SLD grzechów ojców i dziadków z PZPR. Zarzucam im jak i całej generacji "grubej kreski" również w dużej części wywodzącej się z opozycji PRL, która w imię "wybierania przyszłości" zapewnili bezkarność i zaszczyty zbrodniarzom. W konsekwencji bezkarność ta trwa w najlepsze do dziś a "niezwisłe sądy" działają na telefon urzędnika.

Pamięć historyczna, proszę Pana, nigdy nie stoi na przeszkodzie do budowania narodu i państwa jeśli natomiast tak jest to oznacza, że próbujemy coś sklecić na kłamstwie.

I jeszcze kwestia partyjnych szyldów. W moim przekonaniu, nazwy lokalnych komitetów, które zmieniają się co sezon są znakomitą formą ucieczki od odpowiedzialności za swoją przeszłość oraz dość skutecznie dezorientują mniej zorientowanych wyborców zniechęcając ich do udziału w wyborach.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 28 Paź 2014, 23:09

midas77 napisał(a):Jaką mam gwarancję, że kolejny sukces pana Dudka znów nie zostanie wykorzystany jak poprzedni?


Żadnej poza tym, że Dudek pokazał, że jest w stanie zrezygnować z pewnego sukcesu na rzecz budowanie czegoś innego. Do tego swoją bieżącą aktywnością pokazuje, że jest człowiekiem właściwym do powierzenia mu funkcji do której aspiruje. Mnie to przekonuje.

midas77 napisał(a):Nie wiem na jakiej podstawie wysnuł Pan wniosek, że zrzucam Panu Laurowi iż ten się "nakradł". Zarzucam całemu środowisku SLD między innymi promocję takich osób jak Jerzy Urban czy Wojciech Jaruzelski, którymi winien zająć się rzetelny wymiar sprawiedliwości. Pan z kolei swoją postawą uwiarygadnia to środowisko jako człowiek sukcesu.


Bez wchodzenia w szczegóły - powtórzę raz jeszcze - Stawiamy na Rozwój to nie SLD. Głosujemy na konkretne osoby, nie na listy partyjne (mówimy o wyborach do rady miejskiej). Nie popierałem, nie popieram i nie będę popierał SLD.

midas77 napisał(a):Wydaje mi się jednak że takie wątpliwości winny być rozwiane przed zarejestrowaniem listy a nie przekładane na okres po wyborach.


Wybory dobrze zweryfikują to - wystarczy, że nikt nie zagłosuje na te osoby. Ja w swoim najbliższym otoczeniu, z którym działamy w ramach miasta nie widzę takich osób. W Czosnowie nie mieszkam, ale wierzę w mądrość tamtych ludzi (bo zakładam, że do tego pijesz). Zakładam, że miasto dysponuje sprawnym aparatem, aby ścigać dłużników, którzy posiadają majątek - i jeśli tylko będę mógł w jakikolwiek sposób na to wpłynąć, to będę działać na rzecz odzyskania pieniędzy od takich ludzi. Mam nadzieję, że tymi kilkoma zdaniami pokazałem swoje poglądy oraz to, że odrobiłem lekcje.

Zaś jeśli chodzi o osoby biedne, które popadły w tarapaty nie zawsze ze swojej winy (albo i ze swojej, ale nie umyślnej, a wynikającej raczej z nieporadności życiowej) - przedstawiłem swoje propozycje wyciągnięcia do nich ręki.

midas77 napisał(a):Totalnie nie zrozumiał Pan mojego wywodu na temat obciążeń z PRL. Nie zarzucam młodym działaczom SLD grzechów ojców i dziadków z PZPR. Zarzucam im jak i całej generacji "grubej kreski" również w dużej części wywodzącej się z opozycji PRL, która w imię "wybierania przyszłości" zapewnili bezkarność i zaszczyty zbrodniarzom. W konsekwencji bezkarność ta trwa w najlepsze do dziś a "niezwisłe sądy" działają na telefon urzędnika.


Zrozumiałem. Chciałem tylko przekazać, że mimo, że w warstwie poglądów często mamy zbieżne przekonania, to w realnym świecie trzeba działać w takiej rzeczywistości jaka jest a nie się na nią obrażać.

midas77 napisał(a):Pamięć historyczna, proszę Pana, nigdy nie stoi na przeszkodzie do budowania narodu i państwa jeśli natomiast tak jest to oznacza, że próbujemy coś sklecić na kłamstwie.


Teraz to ja odnoszę wrażenie, że Pan mnie nie zrozumiał. Ja nigdy tego nie powiedziałem. Natomiast wskazałem, że to, że Włodek Laur należy (???) do SLD nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wspólnie zmienili sławetną uchwałę XXII/226/04. Bo po to się spotkaliśmy, a nie po to aby dyskutować o miejscu pochówku Jaruzelskiego (skandalicznym, ale to inny temat).

midas77 napisał(a):I jeszcze kwestia partyjnych szyldów. W moim przekonaniu, nazwy lokalnych komitetów, które zmieniają się co sezon są znakomitą formą ucieczki od odpowiedzialności za swoją przeszłość oraz dość skutecznie dezorientują mniej zorientowanych wyborców zniechęcając ich do udziału w wyborach.


Obawiam się, że powód jest dużo bardziej prozaiczny. Ludzie są mało aktywni - przed wyborami udaje się ich jeszcze jako-tako mobilizować, ale jeśli okazuje się, że nie ma sukcesu (a ciężko o niego, gdy zaczyna się przed wyborami - i tu koło się zamyka), to początkowa energia i entuzjazm uciekają i twory takie umierają śmiercią naturalną. Natomiast pragmatyka powoduje, że nawet jeśli mamy w komitecie kilka, kilkanaście osób bardzo aktywnych i zapalonych do działania, to aby funkcjonować potrzeba tych mniej aktywnych, ale jednak wspierających, bo wszystkiego nie da się ogarnąć. Pewnie więcej o tym mógłby powiedzieć wspominany Mariusz Dudek - ja przyglądam się temu trochę z boku.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez midas77 » 29 Paź 2014, 10:49

Pan Tobijasz też twierdzi, że w tych wyborach do Rady Miasta głosujemy na osoby. Bzdura. Rada ma to do siebie, że potrzebna tam jest większość do realizowania jakiegoś programu. Jeśli ci wybrani bezpośrednio kandydaci nie stworzą dobrze zgranego i uczciwie pracującego klubu to można zapomnieć o jakimkolwiek wpływie na burmistrza.

Wybory dobrze zweryfikują to - wystarczy, że nikt nie zagłosuje na te osoby. Ja w swoim najbliższym otoczeniu, z którym działamy w ramach miasta nie widzę takich osób. W Czosnowie nie mieszkam, ale wierzę w mądrość tamtych ludzi (bo zakładam, że do tego pijesz). Zakładam, że miasto dysponuje sprawnym aparatem, aby ścigać dłużników, którzy posiadają majątek ...


Zaś jeśli chodzi o osoby biedne, które popadły w tarapaty nie zawsze ze swojej winy (albo i ze swojej, ale nie umyślnej, a wynikającej raczej z nieporadności życiowej) - przedstawiłem swoje propozycje wyciągnięcia do nich ręki.


Jak Pan zagwarantuje, że takie właśnie osoby nie stanął się właśnie "powolnym narzędziem" w ręku burmistrza? O czym zresztą już z Ratherem pisaliśmy.

"I jeszcze kwestia partyjnych szyldów. W moim przekonaniu, nazwy lokalnych komitetów, które zmieniają się co sezon są znakomitą formą ucieczki od odpowiedzialności za swoją przeszłość oraz dość skutecznie dezorientują mniej zorientowanych wyborców zniechęcając ich do udziału w wyborach."

Obawiam się, że powód jest dużo bardziej prozaiczny. Ludzie są mało aktywni - przed wyborami udaje się ich jeszcze jako-tako mobilizować, ale jeśli okazuje się, że nie ma sukcesu (a ciężko o niego, gdy zaczyna się przed wyborami - i tu koło się zamyka), to początkowa energia i entuzjazm uciekają i twory takie umierają śmiercią naturalną....


Wcale mnie Pan nie przekonuje. Oczywiście, że część osób z różnych przyczyn odchodzi a część przychodzi. Ale duża grupa próbuje zdobyć zaufanie wyborców korzystając z kolejnych szyldów. Przyjrzyjmy się nawet przywołanej przez Pana osobie pana Laura i to na przestrzeni tylko ostatnich 12 lat:
2002 r. - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2006 r. - Komitet Wyborczy Wyborców "WIARUS"
2010 r. - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICA I WIARUS
2014 r. - Komitet Wyborczy Wyborców Stawiamy na Rozwój

To między innymi my tutaj na tym forum mając nieco czasu, możliwości, wiedzy i umiejętności wyszukujemy gdzie i na jakich listach znalazły się poszczególne osoby a co robiły wcześniej. Ale mniej zorientowany wyborca ma prawo czuć się oszukiwany, bo to nie jest wędrówka pojedynczych osób ale całych środowisk, które nowymi banerami próbują pozyskać zaufanie.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez midas77 » 29 Paź 2014, 13:20

Teraz to ja odnoszę wrażenie, że Pan mnie nie zrozumiał. Ja nigdy tego nie powiedziałem. Natomiast wskazałem, że to, że Włodek Laur należy (???) do SLD nie stoi na przeszkodzie, abyśmy wspólnie zmienili sławetną uchwałę XXII/226/04...


Proszę mi zatem wyjaśnić jak mam rozumieć, taki fenomen że pan Laur, człowiek środowiska SLD, które zapisało się niesławną pamięcią burmistrzowania płka Papugi w NDM, które odsunął od władzy WND ma teraz budować jakąś normalność nie odcinając się nawet werbalnie od tegoż środowiska, przy czym samo SLD również nie odcięło się od pana Papugi i forsuje go obecnie do Sejmiku Województwa. Jeśli nie jest to naigrawaniem się ze zdrowego rozsądku wyborcy to jak to nazwać?
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 29 Paź 2014, 15:28

midas77 napisał(a):Jak Pan zagwarantuje, że takie właśnie osoby nie stanął się właśnie "powolnym narzędziem" w ręku burmistrza? O czym zresztą już z Ratherem pisaliśmy.


Ja tego nie zagwarantuję, bo to nie moja rola - mogę mówić o sobie. Mogę również mówić z jakimi kandydatami wiąże swoje nadzieje - i to również wyraźnie wskazałem. Reszta w waszych rękach - zakładam, że z tych 3-4 kandydatów, którzy są w okręgu będziecie w stanie wyłowić kogoś, kto będzie dawał taką gwarancję. A z osobami z podobnymi poglądami i celami oraz chęcią zmian - niezależnie z jakiego będą klubu będę potrafił się dogadać i wesprzeć utworzenie skutecznie działającej większości.

Obawiam się, że powód jest dużo bardziej prozaiczny. Ludzie są mało aktywni - przed wyborami udaje się ich jeszcze jako-tako mobilizować, ale jeśli okazuje się, że nie ma sukcesu (a ciężko o niego, gdy zaczyna się przed wyborami - i tu koło się zamyka), to początkowa energia i entuzjazm uciekają i twory takie umierają śmiercią naturalną....


Wcale mnie Pan nie przekonuje. Oczywiście, że część osób z różnych przyczyn odchodzi a część przychodzi. Ale duża grupa próbuje zdobyć zaufanie wyborców korzystając z kolejnych szyldów. Przyjrzyjmy się nawet przywołanej przez Pana osobie pana Laura i to na przestrzeni tylko ostatnich 12 lat:
2002 r. - Koalicyjny Komitet Wyborczy Sojusz Lewicy Demokratycznej - Unia Pracy
2006 r. - Komitet Wyborczy Wyborców "WIARUS"
2010 r. - KOMITET WYBORCZY WYBORCÓW LEWICA I WIARUS
2014 r. - Komitet Wyborczy Wyborców Stawiamy na Rozwój


Tutaj nie chciałem przekonywać - raczej powiedzieć o swoich obserwacjach (na większe podsumowanie przyjdzie czas po wyborach - obiecuję napisać wtedy dłuższy tekst, który przedstawi moje przemyślenia i obserwacje). Co do Włodzimierza Laura - zmieniają się organizacje, które reprezentował, ale nadal obracały się one w obszarze jego przekonań i wartości. Pan mówił o tym, że ktoś się kryje za nowymi szyldami. Nikt nie może mu zarzucać, że odcina się od swojej przeszłości i dotychczasowych działań. Nie widzę tutaj sprzeczności między tym, co wcześniej pisałem. Pomijam już to, że chyba zmiana nazwy z WIARUS na LEWICA I WIARUS nie jest chyba chowaniem się pod innym szyldem? Przypomnę też, że Pan Laur na swoich ulotkach również i w tych wyborach nawiązuje do swoich doświadczeń z Wiarusem, więc o jakim chowaniu się mówimy? Dodajmy do tego, że urokiem wyborów lokalnych (w szczególności do rady miejskiej, gdzie głosowanie odbywa się w stosunkowo małych obwodach, w których mieszka 1000-1500 osób) jest to, że osoby, które na prawdę chowają się za nowymi szyldami mogą być szybko wychwycone.

To między innymi my tutaj na tym forum mając nieco czasu, możliwości, wiedzy i umiejętności wyszukujemy gdzie i na jakich listach znalazły się poszczególne osoby a co robiły wcześniej. Ale mniej zorientowany wyborca ma prawo czuć się oszukiwany, bo to nie jest wędrówka pojedynczych osób ale całych środowisk, które nowymi banerami próbują pozyskać zaufanie.


Przekażę te uwagi naszym pozostałym kandydatom i zasugeruję im, aby napisali o swojej dotychczasowej aktywności społecznej wskazując organizacje w których działali. Ja nie działałem w żadnej (no może poza ZHP i PCK w latach młodości; już obawiam się zarzutów o ZHP, ale co tam... powiem tylko, że wtedy ZHRu nie było, a my rozpalaliśmy ogniska i goniliśmy po nocy po lasach a nie zajmowaliśmy się propagandą).

Na koniec - przypomnę, że poruszamy się w wątku "Michał Jakubowski", dlatego zachęcam do pytania o mnie, moje dokonania, pomysły etc., bo czuję się niezręcznie wypowiadając się za inne osoby (proszę też pamiętać, że są to zawsze moje subiektywne oceny - nie jestem rzecznikiem SnR ani żadnego z kandydatów).
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Michał Jakubowski - Stawiamy na Rozwój

Postprzez Michał Jakubowski » 29 Paź 2014, 16:03

Trochę odbiegając od tematu - pochwalę się, że firma, którą założyłem, jestem współwłaścicielem oraz Prezesem Zarządu otrzymała wyróżnienie Lider Przedsiębiorczości 2014. Kilka zdjęć i opis znajdziecie na FB - https://www.facebook.com/permalink.php?story_fbid=771068989620586&id=100001524751838.

Wyprzedzając pytania :) Nie jestem z PSL, nigdy nie byłem i nigdy nie będę, ale jak dostanę zdjęcie z Premierem Piechocińskim, to się podzielę.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Poprzednia

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 7 gości