Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez melchizedek » 28 Paź 2014, 13:21

Drodzy kandydaci, czytam to co obiecujecie itd. natomiast poproszę Was w tym wątku napiszcie szczerze, co jesteście w stanie zrobić, tak realnie rzecz biorąc. Trzeba mieć na uwadze to, co (a raczej czego nie) udało się zrobić, bo obiecanek, to już wiele mieliśmy...
Napiszcie jedną rzecz, którą jesteście w stanie wprowadzić i wiecie, że na pewno się uda ją zrealizować. Nie musi być za grube miliony...
melchizedek
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 211
Rejestracja: 05 Lis 2012, 09:24
Płeć: mężczyzna

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 28 Paź 2014, 13:58

Po pierwsze - zmiana Uchwały Nr XXII/ 226 /04 Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim z dnia 30 czerwca 2004r. w sprawie: uchwalenia Regulaminu Pracy Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim w ten sposób, aby przygotowywanie projektów uchwał nie leżało tylko w gestii Burmistrza. Bez tej zasadniczej zmiany może okazać się, że inicjatywy podejmowane prze radę, mogą okazać się fiaskiem z powodu braku regulaminowych kompetencji - i zero kosztów ( poza eksploatacyjnymi typu, papier, wydruk, udostępnienie w drodze elektronicznej).
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 14:35

Jak Pani zamierza do tego przekonać Radę Miejską, w której będzie miał większość WND?
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez Angelika SosiÅ„ska » 28 Paź 2014, 14:58

Tak samo można odpowiedzieć na inne propozycja, które mogą się pojawić w tym wątku ( pytanie wobec tego, czy wątek zasadnie poddany dyskusji ?), zatem....poczekajmy i dyskutujmy o konceptach przy założeniu, że rada z większością WND czy nie - będzie chciała współpracować.
Angelika Sosińska
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 95
Rejestracja: 14 Wrz 2014, 20:13
Płeć: kobieta

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 15:26

midas77 napisał(a):Jak Pani zamierza do tego przekonać Radę Miejską, w której będzie miał większość WND?


To czy będzie, czy nie będzie zależy od Państwa, a w dużo mniejszej mierze od nas - kandydatów. My robimy co w naszej mocy, aby tak nie było.

To co mogę dodać ze swojej strony - 100% poparcia dla tego postulatu. A na naszej liście macie 15 kandydatów, którzy się za to wezmą. 15 wystarczy aby to zmienić. Teraz czas na Wasze działanie - my składamy zobowiązanie, że będzie to pierwszy postulat, który będziemy próbować zrealizować, bo on faktycznie wiąże ręce w kolejnych działaniach. Dajcie nam narzędzia a zrobimy to wspólnie.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez midas77 » 28 Paź 2014, 20:48

To w końcu jest to wątek szczerości czy wątek marzeń? :D
Pomijając nawet tę okoliczność to wystawiliście 15 kandydatów zakładając, że wszyscy zostaną wybrani to widzę, że przed wyborami tylko dwoje z Was popiera tę propozycję... a co po wyborach?
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 28 Paź 2014, 22:10

midas77 napisał(a):To w końcu jest to wątek szczerości czy wątek marzeń? :D
Pomijając nawet tę okoliczność to wystawiliście 15 kandydatów zakładając, że wszyscy zostaną wybrani to widzę, że przed wyborami tylko dwoje z Was popiera tę propozycję... a co po wyborach?


Wszyscy oczywiście nie zostaną wybrani. Ale zakładając, że uda się 5-6 osobom (a myślę, że to realny wynik), konkurencji nie będącej WND uda się zdobyć kolejne 6 i jesteśmy w domu. Ale raz jeszcze powtarzam - to nie od nas zależy, tylko od Was.

Natomiast co do poparcia tego postulatu - wszyscy nasi kandydaci go popierają. Ja rozumiem, że Wasze forum jest ważnym miejscem dyskusji i wymiany informacji, ale sam fakt, że nie ma tu kompletu naszych kandydatów nie może być interpretowany jako brak jednomyślności w tej materii.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez midas77 » 29 Paź 2014, 13:55

I jeszcze wierzy Pan, że ta szóstka z konkurencji WND spoza SnR to będą ludzie rzeczywiście niezależni, jeśli nie wprost jego ludzie?

Choć zawsze to wygodniej będzie potem powiedzieć, że my to byśmy się postawili Kowalskiemu, gdyby właśnie nie oni...
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wątek szczerości - Rozmowy rozmowami...

Postprzez MichaÅ‚ Jakubowski » 29 Paź 2014, 15:36

midas77 napisał(a):I jeszcze wierzy Pan, że ta szóstka z konkurencji WND spoza SnR to będą ludzie rzeczywiście niezależni, jeśli nie wprost jego ludzie?


Zarzuci mi Pan pewnie naiwność - ale tak - wierzę w to. Są na konkurencyjnych listach kandydaci, których z chęcią widziałbym z nami, co do których mógłbym również dać rękojmię determinacji w działaniu i chęci zmian. Niemniej jednak kandydaci z SnR do rady miejskiej mają bardzo zbliżone poglądy na to co się dzieje w mieście - jeśli uważacie, że są oni uczciwi, godni zaufania, bezinteresowni - wystarczy na nich zagłosować. Pewnie bardziej medialnie zabrzmiałoby, że jestem przekonany, że wprowadzimy do rady 11 osób i posprzątamy... ale w wątku szczerości nie wypadałoby tak pisać, dlatego przedstawiam to, jak wg mnie będzie to wyglądać i widzę w tym obszarze możliwości skutecznego działania.

Natomiast raz jeszcze przypomnę - to nie od nas kandydatów to zależy. My dajemy tylko pewną propozycję, z której możecie skorzystać. Wydaje mi się, że warto z niej skorzystać.

Pana wypowiedzi w większości przypadków prowadzą do tego, że w zasadzie to najlepiej nic nie robić, bo i tak wygra WND. Mam nadzieję, że jest Pan odosobniony w swojej sceptyczności jak również, że pomimo tejże znajdzie Pan 16.11 w sobie chęć zmian i skorzysta z oferty, którą przedstawiamy.

Jeśli uważa Pan natomiast, że nic się nie zmieni, to proszę głosować na mnie (jeśli jest Pan z mojego okręgu). Co prawda nic się nie zmieni, ale będzie przynajmniej taniej, bo nie będę pobierał diety :)
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna


Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 6 gości

cron