Wyniki wyborów

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Wyniki wyborów

Postprzez mmokrzycki » 17 Lis 2014, 23:39

disturbia napisał(a):Na razie ma przewagę Kowalski, ale ciągle trwa liczenie głosów. A mówiłam nie marnować głosów, to nie :roll:

A co by to zmieniło, gdyby ludzie, którzy głosowali na Gumińskiego i Głowackiego, zagłosowaliby na Ozdarskiego?
mmokrzycki
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 321
Rejestracja: 10 Gru 2010, 19:26

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Mariusz Dudek » 17 Lis 2014, 23:44

Podobnie jak na naszym profilu FB, tak i tu chciałem serdecznie podziękować mieszkańcom Nowego Dworu Mazowieckiego, a także wszystkim mieszkańcom powiatu za głosowanie na kandydatów z list "Stawiamy na Rozwój".
Porażka trochę przytłacza, i nie ukrywam, że rano miałem z tym niezły problem. Marnie nam wyszło w powiecie, bez fajerwerków w mieście. Na pocieszenie powiem, że Stawiamy na Rozwój jest drugą siłą w nowodworskiej Radzie Miejskiej!!! Mamy 2 mandaty, przed PiS i Forum :)
Musimy dobrze popracować przez 4 lata, aby w wyborach 2018 zdobyć 6-8 mandatów do Rady Miasta i 2-4 do Rady Powiatu. Będzie to możliwe tylko w ramach rzetelnej, uczciwej działalności już od jutra.
Już teraz zapraszamy do współpracy. Wykorzystajmy w tym celu kanał FB.
Jeszcze raz dziękujemy za Wasze głosy i wszystkie słowa sympatii do nas skierowane.
Mariusz Dudek
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 57
Rejestracja: 27 Lis 2013, 23:58
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez jacekm » 18 Lis 2014, 08:02

Panie Mariuszu
Mam też sugestie, że bez wyraźnego, wypromowanego i zdecydowanego Kandydata na burmistrza trudno będzie osiagnąć dobry wynik.
To jednak burmistrz ma decydujący głos i najszersze możliwości wpływu na sytuacje. I to są jednak wybory na burmistrza plus radnych.
Moim skromnym zdaniem, jeśli stawiamy na Rozwój chce za 4 lata wygrać więcej musi mocno pracować nad promocją zarówno Kandydata na Bmurmistrza jak i Radnych.
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Wyniki wyborów

Postprzez L21P3 » 18 Lis 2014, 08:35

Najbardziej przykre jest to, że pomimo kampanii informacyjnej jak należy głosować, kilkaset osób popełniło błędy następnych kilka tysięcy nie było zainteresowanych rozwojem miasta w którym się urodziła i mieszka. Nowodworzan nie interesuje w jaki sposób burmistrz wydaje pieniądze z naszych podatków?
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez midas77 » 18 Lis 2014, 09:29

Stawiamy na Rozwój (Kowalskiego). Jacek Kowalski winien wam serdecznie podziękować za uratowanie go przed II turą wyborów. Przede wszystkim wszelkiego rodzaju koncepcje "zarządzania" dla przeciętnego wyborcy są tak czytelne jak dla mnie teoria względności Einsteina. Podstawowa sprawa to czytelność szyldów. Wyborcy postrzegają podziały partyjne przez pryzmat przekazu telewizyjnego i uciekanie od ogólnokrajowego podziału tzw. sceny politycznej ma swoje granice. WND kojarzone jest z PO, przecież pani poseł Zakrzewska dość często pokazuje się z panem Burmistrzem. Ozdarski jest kojarzony z PIS-em zwłaszcza, że w poprzednich wyborach kandydował właśnie z komitetu wyborczego tego ugrupowania, co nie znaczy że nie sięgnął poza elektorat PIS. Dzięki energicznej kampanii i popularności swej osoby z poprzednich wyborów osiągnął lepszy wynik niż kandydat PIS który z kolei zdobył jedynie "twardy" elektorat PIS plus znajomi. Pan Głowacki wystąpił w roli kandydata centrowego, słaba kampania i przerwa w kandydowaniu uniemożliwiła mu lepszy wynik.
I teraz sedno. Brakło kandydata, który byłby porządnie kojarzony z SLD. SnR mogło tę lukę znakomicie wypełnić. Wygrana pana Laura, dobry wynik pana Wawrzyńca Siewruka a przede wszystkim wynik pana Papugi do Sejmiku w NDM potwierdza moją tezę. Marzeniem oczywiście byłby kandydat o energii i sprawności organizacyjnej pana Ozdarskiego, wówczas nawet osłabiłby wynik lidera Forum, ale nawet słabsza kampania z pewnością dałaby lepszy wynik niż panów Gumińskiego i Głowackiego w sumie. Czy nie byłoby wówczas II tury wyborów na burmistrza?

PS.
Nie spodziewajcie się tylko Państwo ze SnR podziękowań od pana Kowalskiego, za tę przysługę bo ze słabym taka władza nawet nie rozmawia.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Chelsea » 18 Lis 2014, 10:18

A ja myślę, że do porażki Dudka, Jakubowskiego i Szklarskiego przyczynił się ich mariaż z SLD. Dla wielu mieszkańców NDM - powtarzam wielu - jest to nie do zaakceptowania. Większość pamięta wcześniejsze działania ludzi lewicy w naszym mieście i powiecie, zna ich.
Szkoda chłopaków, ich zaangażowania, doświadczenia ...
Chelsea
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 821
Rejestracja: 18 Gru 2010, 09:08
Płeć: kobieta

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Michał Jakubowski » 18 Lis 2014, 10:31

midas77 napisał(a):I teraz sedno. Brakło kandydata, który byłby porządnie kojarzony z SLD. SnR mogło tę lukę znakomicie wypełnić. Wygrana pana Laura, dobry wynik pana Wawrzyńca Siewruka a przede wszystkim wynik pana Papugi do Sejmiku w NDM potwierdza moją tezę. Marzeniem oczywiście byłby kandydat o energii i sprawności organizacyjnej pana Ozdarskiego, wówczas nawet osłabiłby wynik lidera Forum, ale nawet słabsza kampania z pewnością dałaby lepszy wynik niż panów Gumińskiego i Głowackiego w sumie. Czy nie byłoby wówczas II tury wyborów na burmistrza?


Jako, że jestem z boku SLD (czego Pan nie akceptował w trakcie kampanii i na siłę do SLD zapisywał) to pozwolę sobie na komentarz:
a) osoby mające związek z SLD, które startowały z naszego komitetu (np. Mariusz Łaszuk) mają takie przemyślenia, że jednak start ze Stawiamy na Rozwój był błędem i trzeba było startować samodzielnie jako SLD. Nie wiem jaki będzie finalny efekt tych przemyśleń - sam jestem bardzo ciekaw tego, jak będzie wyglądać to w przyszłości,
b) z mojego punktu widzenia - wiele młodych fajnych osób, które zrobiły drugie wyniki (czyli mimo goryczy porażki, jak na pierwszy start udowodniły, że mają potencjał) nie odnalazłoby się w ramach SLD. Abstrahując od "fajności", bo o tej we własnym przypadku ciężko dyskutować - gdybym otrzymał propozycję startu z listy SLD, to nie byłbym tym zainteresowany - niezależnie od tego, czy byłoby to gwarantem większego sukcesu czy nie.

Jest zatem wewnętrzny problem, bo jest zarówno silna grupa osób, których ocena jest taka, że SLD jest właściwym kierunkiem i mimo, że wielu z nich bardzo sobie cenię za ich dokonania oraz bieżącą współpracę z nimi, to niestety jeśli ta opcja "wygra", to pewna część ludzi będzie musiała pójść inną drogą.

midas77 napisał(a):Nie spodziewajcie się tylko Państwo ze SnR podziękowań od pana Kowalskiego, za tę przysługę bo ze słabym taka władza nawet nie rozmawia.


Nie spodziewaliśmy ani nie spodziewamy się ich obecnie. Natomiast brak dobrego, silnego kandydata na burmistrza był ewidentnie naszym błędem.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez rather » 18 Lis 2014, 10:56

rather napisał(a):Krążą słuchy, że jedna z komisji zaliczyła większą wtopę. Niektórzy wyborcy dostali niewłaściwe karty do głosowania i oddali głosy na radnych z innego okręgu :D

Nowodworska potwierdza moją wczorajszą informację http://www.nowodworska.pl/art,3637,komi ... ybory.html. Dla przypomnienia - za organizację i przebieg wyborów odpowiada burmistrz...
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez midas77 » 18 Lis 2014, 11:20

@Michał Jakubowski
Wewnętrzne sprawy SnR to już nie mój ból głowy. Mimo usilnych starań nie przekonał mnie Pan do odrębności własnych przekonań i jednoczesnej współpracy ze środowiskiem SLD. Przyzna Pan, że kandydat kojarzony z SLD na burmistrza mógł zebrać znaczna część głosów.

@ Chelsea
Oczywiście, że dla wielu mieszkańców współpraca z SLD jest nie do zaakceptowania, ale dla wielu jest to atutem. Trzeba się na coś zdecydować. Proszę zobaczyć wynik pana Papugi do Sejmiku, nie dosyć że otwarcie z SLD to jeszcze personalnie były burmistrz. SLD to totalnie nie moja bajka, ale udział w wyborach kandydata tego ugrupowania mógł przynajmniej zmusić Kowalskiego do II tury.
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wyniki wyborów

Postprzez L21P3 » 18 Lis 2014, 11:28

Jeśli to potwierdzone na 100% pojawi się Protest Wyborczy KWW FORUM o unieważnienie wyborów w oparciu o art.82 i 83 Kodeksu Wyborczego.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez midas77 » 18 Lis 2014, 11:35

Po pierwsze to jak można było urządzić tak granice obwodów głosowania i okręgów wyborczych do RM aby zaistniała groźba takiej pomyłki!!!
Po drugie to widać jak czytelne są te wybory dla mieszkańców.
A po trzecie to co za ludzie siedzieli w tej komisji???
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Rafał Szklarski » 18 Lis 2014, 13:38

Liczę na opinie innych użytkowników dotyczących naszej porażki.
Przecież byliśmy komitetem osób z najniższą średnią wieku (z wieloma 30 i 40 latkami), o ugruntowanej pozycji zawodowej (wielu menadżerów), z innym pomysłem na miasto, działających społecznie,

Forumowiczów z mojego okręgu także proszę o informację, skąd tak słaby mój wynik?
Co jeszcze można było zrobić dla społeczności? Gdzie zostały popełnione błędy?
No i jak jest z tą moją "rozpoznawalnością"? Może być na priv
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez jacekm » 18 Lis 2014, 15:14

A czy znane są już wyniki wyborów do Rady Powiatu ?
jacekm
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 185
Rejestracja: 14 Paź 2011, 07:21

Re: Wyniki wyborów

Postprzez ewita » 18 Lis 2014, 15:48

Wyniki takie są jaka organizacja.Od lat chodzę na wybory i nie podoba mi się ,że mój kandydat znajduje na innej liście,a ja muszę głosować na kogoś kogo nie znam.Skoro jest chętnych 70 osób na radnych niech będą na jednej liście.Takie są tez opinie ludzi,których znam i komentują.Przynajmniej nie było by podejrzeć o układaniu list wg kolesiostwa. :|
Awatar użytkownika
ewita
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 40
Rejestracja: 23 Lip 2014, 09:49
Płeć: kobieta

Re: Wyniki wyborów

Postprzez disturbia » 18 Lis 2014, 16:02

Być może kopacz rowów miałby większe szanse niż ludzie ze stabilną pozycją zawodową i jakąś tam pozycją społeczną. Nie wiem, czy społeczeństwo jest tak głupie, głuche, leniwe, czy wynika to z przekonania, że i tak nie ma realnego wpływu na rzeczywistość, więc po co się w ogóle wysilać. Cytując klasyka "całkowity zanik potrzeb"- taka mnie czasem nachodzi myśl patrząc na nasze miasto. Wspominał już o tym ukasz w innym wątku, mamy kilka supermarketów, ławek gdzie można usiąść i co więcej potrzeba, a na ludzi, którzy chcą jednak czegoś więcej patrzy się jak na oszołomów. Być może taka, a nie inna rada miasta jest odzwierciedleniem jego mieszkańców? Dołożyłabym jeszcze łańcuszek powiązań i zależności. Ja jednak wierzę, że te kilka nowych osób w radzie są dowodem, może jeszcze niewielkim ,ale zawsze, na to, że są tacy, którzy nie godzą się na otaczającą ich rzeczywistość i są zalążkiem nadchodzących zmian w przyszłości.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 8 gości