Wyniki wyborów

Forum poświęcone wyborom w Nowym Dworze Maz. Tutaj możesz ocenić swojego radnego. Pamiętaj - dla każdego radnego oddzielny wątek.

Re: Wyniki wyborów

Postprzez KGrid » 17 Lis 2014, 14:06

Mandat uzyskali:
1.Tomasz Reginis – WND
2.Jerzy Plackowski – WND
3.Włodzimierz Laur – Stawiamy na Rozwój
4.Grażyna Brzozowska – WND
5.Bogdan Jeziorski – Mazowiecka Wspólnota Samorzadowa
6.Piotr Miszczak – WND
7.Krystyna Nasiadka – WND
8.Agnieszka Kubiak – Falęcka – Stawiamy na Rozwój
9.Tadeusz Sosiński – WND
10.Ryszard Brzeziński – WND
11.Roman Biliński – WND
12.Tadeusz Ziomek – PiS
13.Ahmed Jadou – WND
14.Wioletta Dylewska – WND
15.Grażyna Nadrzycka – WND
16.Andrzej Świder – WND
17.Jacek Borkowski – WND
18.Agnieszka Kowalska – KWW Forum
19.Tomasz Płaneta – KWW Twierdza Modlin
20.Marek Ciesielski – WND
21.Krzysztof Bisialski – WND


Cieszy mnie wybór Tomka Płanety, Jacka Borkowskiego, Agnieszki Kubiak-Falęckiej i Agnieszki Kowalskiej. Zaskoczeniem jest zaś Pan Ziomek i brak wspomnianego Rafała Szklarskiego. Myślałem też że Włodzimierz Rady Oleksiak również znajdzie się w tym gronie.

Mam wrażenie że obecna rada miejska będzie bardziej konkretna, nie patrząc na to nawet kto jest WND, a kto nie. Po prostu mamy mniej osób które traktują zasiadanie w radzie jako zawód, a więcej jako coś dodatkowego, jednak są też i Ci pierwsi. Ciekawi mnie o której godzinie zostaną zwołane pierwsze obrady...

A co do kampanii, tak ogólnie, wydaje mi się że 4 lata temu walka była większa, czy to pomiędzy kandydatami na radnych czy między kandydatami na burmistrza.
Powyższy wpis jest poglądem prywatnym. Nie może być on przypisywany do żadnych organizacji czy inicjatyw, chyba że w tekście podano inaczej.
KGrid
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 169
Rejestracja: 15 Wrz 2012, 13:08

Re: Wyniki wyborów

Postprzez midas77 » 17 Lis 2014, 14:10

Jacek Kowalski ma kolejną maszynkę do głosowania swoich projektów uchwał. Powinna działać bez żadnych zacięć. :lol: :lol: :lol:
midas77
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 199
Rejestracja: 16 Wrz 2011, 16:08

Re: Wyniki wyborów

Postprzez rather » 17 Lis 2014, 14:27

aladin2013 napisał(a):więc powiadasz, że w NDM mieszkają tysiące niemyślących idiotów... chyba obrażasz większość swoich sąsiadów... z tego wynika, ze tylko intelektualna elyta miasta w której się znajdujesz jest w stanie pojąć ogrom nieszcześć jakie przynosi temu miastu Kowalski? :lol:

Zdecydowanie uważam, że ludzie kierujący się przy wyborach przesłankami innymi niż program i osiągnięcia kandydata są idiotami - bez różnicy na kogo głosują. Głosowanie na kogoś "bo się kojarzy nazwisko", albo "bo ta pani uczy moje dziecko" to idiotyzm. Zresztą cała demokracja jest nastawiona na wabienie bezkrytycznych idiotów do głosowania za jakąś opcją. Jeśli masz wątpliwości, to również Adolf Hitler został wybrany w demokratycznych wyborach. Ostatnio w demokratycznych wyborach wybierany jest Władymir Putin, a w Stanach od lat demokratycznie wybiera się prezydentów, którzy wplątują co chwila kraj w jakąś wojnę. Pytanie czy takiego samego wyboru dokonywaliby tylko ludzie, którzy dostawaliby karty do głosowania dopiero po przejściu prostego testu np. z zasad działania państwa?
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Rafał Szklarski » 17 Lis 2014, 14:39

Chelsea napisał(a):P.S. Myślę, że gdyby pan Szklarski wystartował z WND to dziś byłby już radnym :)


Sam jestem zaskoczony moim wynikiem. Cóż - takiego wyboru dokonali mieszkańcy Twierdzy.
Moja koncepcja zarządzania miastem (osiedlami) diametralnie różni się od drogi obranej przez WND.
Dlatego start z tego komitetu był wykluczony.

Powinienem zacząć od podziękowań - 145 osób zawierzyło w moją osobę.
Bardzo dziękuje. Jesteście wspaniali.
Ostatnio edytowany przez admin, 17 Lis 2014, 14:47, edytowano w sumie 1 raz
Powód: Połączyłem posty napisane pod sobą. Admin
Rafał Szklarski
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 190
Rejestracja: 04 Sty 2013, 20:47
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez L21P3 » 17 Lis 2014, 15:26

Faktycznie bardzo mało zmian w składzie Rady Miasta nie rokuje dobrze, ale cóż powiedzieć, żal tych wielu ludzi z pomysłami i odważnymi wizjami na rozwój miasta. Szkoda, że na trzy lata niedźwiedź zaśnie i obudzi się tylko po to, by znów omamić ludzi kolejną wizją lepszego służenia ludziom. Jeszcze raz powraca sensowność wprowadzenia kadencyjności władzy, przerwy w kadencji, urlopu czegokolwiek co pozwoli ocenić czy faktycznie nowe jest gorsze czy stare było lepsze.
L21P3
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 63
Rejestracja: 07 Lis 2014, 09:57
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez tk28 » 17 Lis 2014, 15:40

Dokładnie, jestem tego samego zadania. Czasem też się zastanawiam czy nie byłoby lepiej gdyby wybory były obowiązkowe a ewentualne kary pieniężne powinny iść na cele gminy, którą ukarany zamieszkuje. Taki obowiązek jest w kilku krajach i się sprawdza bo wybierani są ludzie, których popiera większość a nie mniejszość tak jak w Polsce.
"Władza deprawuje, a władza absolutna deprawuje absolutnie" - Lord John Dalberg-Acton, 1887
tk28
Dobroczyńca
Dobroczyńca
 
Posty: 1749
Rejestracja: 10 Lis 2010, 15:06
Miejscowość: NDM
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez geno72 » 17 Lis 2014, 15:51

Z drugiej strony zastanawiająca jest ilość głosów nieważnych np. a SP5 - 111 , ciekawe jak w innych Komisjach Wyborczych ?
geno72
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2014, 16:30
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Zbyszek » 17 Lis 2014, 15:56

nie pójście na wybory to też jest głos...niestety ignorowany w obecnym systemie
frekwencja poniżej 50 % oznacza wg mnie ,że większość uważa ,że rada miasta i burmistrz są niepotrzebni
to by dopiero była sraczka wśród kandydatów jakby obsadzenie tychże stanowisk zależało od wysokiej frekwencji.....

myślę,że miasteczko takie jak nasze spokojnie dałoby sobie radę przez jedną kadencję bez burmistrza i rady miasta....

z resztą praktycznie funkcjonuje tak od lat .....
Zbyszek
 

Re: Wyniki wyborów

Postprzez disturbia » 17 Lis 2014, 16:23

Na przykładzie Rafała Szklarskiego widać, że jednak ani działalność ani rozpoznawalność nie jest żadnym gwarantem. Ja sądziłam, że jest pewniakiem :( Ale jeśli do urn idą ludzie, którzy zadają pytanie typu "to z każdej kartki mogę wybrać kogo chcę" ,to się nie dziwię. Albo, dlaczego Kowalski i odpowiedź "bo lekarzowi się nie wierzy,no to o czym w ogóle mówić.
Ludzie, którzy głosują na nieudaczników, zdrajców, złodziei i oszustów nie są ich ofiarami. Są ich wspólnikami.
Awatar użytkownika
disturbia
Moderator globalny
Moderator globalny
 
Posty: 1951
Rejestracja: 04 Lut 2011, 15:15
Płeć: kobieta

Re: Wyniki wyborów

Postprzez rather » 17 Lis 2014, 16:27

geno72 napisał(a):Z drugiej strony zastanawiająca jest ilość głosów nieważnych np. a SP5 - 111 , ciekawe jak w innych Komisjach Wyborczych ?

Krążą słuchy, że jedna z komisji zaliczyła większą wtopę. Niektórzy wyborcy dostali niewłaściwe karty do głosowania i oddali głosy na radnych z innego okręgu :D
A ponadto uważam, że Straż Miejska powinna zostać zlikwidowana!
dietetyk Legionowo
Awatar użytkownika
rather
Administrator
Administrator
 
Posty: 5959
Rejestracja: 01 Paź 2010, 12:10
Miejscowość: Osiedle Młodych
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez żyła » 17 Lis 2014, 16:28

gdzie można sprawdzić listę radnych w Zakroczymiu?
żyła
Pewny Użytkownik
Pewny Użytkownik
 
Posty: 207
Rejestracja: 08 Wrz 2012, 15:43

Re: Wyniki wyborów

Postprzez geno72 » 17 Lis 2014, 16:38

Właśnie 2 raz bylem sprawdzić listy w przedszkolu nr.3 ul, Boh.Modlina 26 i tam jest tak pomieszane z wywieszonymi listami że np. nie znalazłem list do powiatu, a co do głosów nieważnych to na jednej 164 lub coś podobnego ,znowu na innej 22 a jest to tak powieszone że nie bardzo wiadomo której listy dotyczą te nieważne.
geno72
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 15
Rejestracja: 03 Lis 2014, 16:30
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez shad0w99 » 17 Lis 2014, 17:40

Przed nami kolejne 4 lata, zmiany za nami czyli wszystko zostaje po staremu. Pozostaje czekać jeszcze tylko na dane z PKW żeby pooglądać sobie ładne wykresy i statystyki.
shad0w99
Aktywny Użytkownik
Aktywny Użytkownik
 
Posty: 149
Rejestracja: 10 Lis 2011, 09:17

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Michał Jakubowski » 17 Lis 2014, 18:05

jacekm napisał(a):Pytanie, czy kontrkandydaci nie robili za mało/za późno. A może ludzie, którzy piszą na forum (tym i innych) i chieliby, żeby było inaczej powinni robić więcej. Wreszcie pytanie do tych, którzy na wybory nie poszli - dlaczego.


Dokładnie tak to postrzegam - zrobiliśmy nie wystarczająco dużo, zbyt późno. Ubolewam trochę, że duża część osób pozostała w domach - ale winę za to przypisuję (również) sobie - wszak brak udziału też jest jakąś formą wyrażenia swojej opinii. Widocznie nie udało mi się przekonać tych osób, że obecny stan nie jest sufitem a podłogą i można zrobić więcej a przede wszystkim lepiej oraz, że daję odpowiednią rękojmię tego, że to możliwe.

Co dalej? Pewnie na jakieś większe przemyślenia przyjdzie czas po wylizaniu ran (głębokich i bolesnych) oraz przeliczeniu sił i weryfikacji zapału osób, którym się nie udało (część z nich deklaruje, że chce dalej działać, część jest zniechęcona niepowodzeniem i chce rezygnować z dalszej pracy na rzecz miasta). Trzeba będzie postawić sobie również pytania czy Stawiamy na Rozwój ma rację bytu a także w jakiej ew. formie; a jeśli nie to co zamiast?

Mam nadzieję, że starczy mi zapału do tego aby dalej aktywnie działać (choć dla mnie to krótka przygoda) - na razie mimo klęski jestem przekonany, że to początek czegoś wartościowego - udało się zmobilizować sporo młodych, ciekawych, aktywnych osób do kandydowania, zmierzenia się z silnym przeciwnikiem. W wielu miejscach uzyskaliśmy drugie wyniki, mimo, że większość z nas była naturszczykami. Jest to pewien potencjał na przyszłość - mam nadzieję, że uda się go wykorzystać oraz rozwinąć.
Michał Jakubowski
Super Użytkownik
Super Użytkownik
 
Posty: 319
Rejestracja: 26 Wrz 2014, 07:49
Płeć: mężczyzna

Re: Wyniki wyborów

Postprzez Iustitia » 17 Lis 2014, 18:07

Przeglądając z zaciekawieniem wyniki wyborów do nowej Rady Miejskiej w Nowym Dworze Mazowieckim do pewnego momentu podziwiałam jednomyślność mieszkańców ale nie do końca, ponieważ wyszło mi w rachunkach, że brakuje jeszcze 5( słownie pięciu) radnych z WND do prawidłowego kompletu. Okazuje się, że w niektórych komisjach wyborczych podobnie jak w PKW zabrakło jednomyślności. Jak tu rządzić pewnie zastanawia się nowy „stary” burmistrzy sportowiec. Polacy przy takich okazjach przyśpiewują że nic się nie stało a w Nowym Dworze właśnie się stało. Drużyna w niepełnym składzie oby nie stracili ducha walki!
Awatar użytkownika
Iustitia
Użytkownik
Użytkownik
 
Posty: 24
Rejestracja: 08 Lut 2011, 11:36

PoprzedniaNastępna

Wróć do Wybory samorządowe 2014

Kto jest na forum

Użytkownicy przeglądający to forum: Brak zarejestrowanych użytkowników oraz 5 gości

cron